Şimdi Ara

Neta 6400 HD (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
44
Favori
352.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

az önce sanalpazardan sipariş verdim,umarım memnun kalırım.179 tl.12 taksit.hemen kargoya verilmiş.bu kadar hızlı beklemiyordum doğrusu.
    ürünün sayfasında serkangüzel'in inceleme bölümündeki tv'den alıntı resimlerin aynısı var.
    yoksa bu ürünü serkangüzel mi satıyor

He he...

Ürünün resimlerini firmanın kendisi çekip, kendi sitesine koymuştur.

Forumda başlığı açan kişi ben değilim. Ancak başlığı açan kişi firmaya yakın biri olduğu sanıyorum.
    Zaten resimleri'de başlığı açan üyenin koyduğunu görebilirsiniz.

Bana gelince;

Test ettiğim cihazları fiyat/performans kriteri çerçevesinde değerlendirdiğim için, başarılı olanları
    önermekten çekinmiyorum. Yani sizin gibi kullanıcıyım.

• Uydu piyasası ve böyle bir söylenti gerisini düşünemiyorum doğrusu
  • @gümüş_süvari arkadaşımız sorusunu birazda latife olsun diye soruyor ama hobisever üyeleri yıpratmış
    olurmuyum, diye düşünmeden yazmış işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 13 Şubat 2012; 21:14:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Arkadaş sorusunu birazda latife olsun diye soruyor ama hobisever üyeleri yıpratmış olurmuyum,
    diye düşünmeden yazmış işte...

Hocam işin şakası tabi
  • Evet arkadaşlar,aynı anten ve sistemlerle Vu+Uno tüm kanalları net çekiyor.En uzak odada bile Next YE-2005-DCI her kanalı cillop gibi çekerken 2 yıl önce aldığım Sansui SPV 7500 Kanaltürk ve Atv'de Sinyal yok yazıyor...Forumlardan birinde garip bir çözümde buldum,eğer Atv'nin çekmesini istersek LNB ayarlarını 9750/10600'den(bu durumda iken 22Khz seçimi yapılamıyor),sadece 10600'e ve 22 Mhz'i açık yaparsanız atv çekiyor,star,tnt,trt1 falan gibi kanallar çekmiyor.Yani anten*lnb meselesi değil sadece...
    Şimdi bu tuner hatası mı?Yazılım hatasımı?
    .....haaa atv telsiz telefondan etkileniyor falanda diyorlar,hepsini kapattım ama olmadı...
    Neta 6400'ü alırsam aynı atv çekmeme sorunu yaşarsam vay halime...
    Üstelik 5 yıl önce aldığım Next YE-2005-DCI tün kanalları adeta HD yayın gibi çekiyor...
    Yani "dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak"tan korkuyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

Evet arkadaşlar,aynı anten ve sistemlerle Vu+Uno tüm kanalları net çekiyor.En uzak odada bile Next YE-2005-DCI her kanalı cillop gibi çekerken 2 yıl önce aldığım Sansui SPV 7500 Kanaltürk ve Atv'de Sinyal yok yazıyor...Forumlardan birinde garip bir çözümde buldum,eğer Atv'nin çekmesini istersek LNB ayarlarını 9750/10600'den(bu durumda iken 22Khz seçimi yapılamıyor),sadece 10600'e ve 22 Mhz'i açık yaparsanız atv çekiyor,star,tnt,trt1 falan gibi kanallar çekmiyor.Yani anten*lnb meselesi değil sadece...
    Şimdi bu tuner hatası mı?Yazılım hatasımı?
    .....haaa atv telsiz telefondan etkileniyor falanda diyorlar,hepsini kapattım ama olmadı...
    Neta 6400'ü alırsam aynı atv çekmeme sorunu yaşarsam vay halime...
    Üstelik 5 yıl önce aldığım Next YE-2005-DCI tün kanalları adeta HD yayın gibi çekiyor...
    Yani "dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak"tan korkuyorum...

Her cihaz kullanılan LNB'ye göre farklı tepkiler verir. Bu da normaldir. Zira her cihazda farklı tuner vardır.

Bu gibi çekmeyen kanalların cihaza göre ayarlanması, LNB'nin hassas ayarlanması ile olur.
    Sansui'yi LNB'ye göre ayarlamak için, çekmeyen kanallardan birini açın, antende LNB'yi sağa yada sola
    hafifçe çevirin, kanalların çıktığını görebilirsiniz.

Ki, bu hususlara daha önce değindim. Ama gözünüzden kaçtı sanırım.

• NETA 6400 HD için birinci sayfada işlemci hızı 450 mhz verilmiş fakat ürün satıcı ilanlarında 265 mhz yazıyor hangisi dogru

Uydudan Yazılım Güncelleme (OTA) Evet
    Uydudan Kanal Bilgisi Güncelleme Evet
    Resim İçinde Resim Özelliği (PIP) -
    Animasyonlu Menü Evet
    Kanal Hafızası 10000
    Uydu Hafızası 64
    SCPC-MCPC Uyumu Evet
    Hızlı Kanal Geçişi Evet
    Otomatik Kanal Arama Evet
    Otomatik Kanal Güncelleme Evet
    Cihaz Çalışırken Otomatik Kanal Güncelleme -
    Kanal Listesi Yedekleme Evet
    Fabrika Reset Evet
    Çanak Konumlama Yardımcısı -
    Altyazı Desteği Evet
    Çok Lisanlı Ses Desteği Evet
    Teletext VBI, OSD
    Mozaik Özelliği -
    Görüntüyü Yakınlaştırma Evet
    Görüntüyü Dondurma Evet
    Geliştirilmiş Kanal Düzenleme Çoklu Silme, Çoklu Taşıma, Saklama, Atlama, Takas
    Hesap Makinesi Evet
    Oyun Tetris, Sudoku
    Takvim ve Saat Evet
    Zamanlayıcı 8 VCR Zamanlayıcı (Tek Seferlik, Günlük, Haftalık)
    Kullanıcı Selamlama Evet
    OSD Şeffaflık Ayarı -
    Menü Çoklu Dil Desteği Evet
    OSD Arka Planına Resim Ekleme -
    Kablodan Yazılım Güncelleme -
    Kablodan Kanal Bilgisi Güncelleme -
    USB den Yazılım Güncelleme Evet
    USB den Kanal Bilgisi Güncelleme Evet
    Bilgisayardan Yazılım ve Kanal Bilgisi Güncelleme Evet
    Cihazdan Cihaza Yazılım ve Kanal Bilgisi Güncelleme -
    Elektronik Program Rehberi 7 Gün
    Favori Grubu Oluşturabilme 16 Farklı Favori Grubu
    İki Kanal Arası Kolay Geçiş - Recall Evet
    TV - Radyo Modları Arasında Geçiş Evet
    Sinyal Seviye ve Kalitesini Gösterir Bar Evet
    Ayar Kilidi Evet
    Kanal Kilidi Evet
    Ebeveyn Kilidi Evet
    Otomatik Açılış Evet
    USB den JPEG Formatında Resim Gösterebilme Evet
    BISS Şifre Çözme Evet

Tuner
    Tuner Standartı DVB-S, DVB-S2
    Tuner Giriş Sinyal Seviyesi -65...-25dbm
    Tuner Frekans Aralığı 950-2150Mhz
    Tuner Demodulasyonu QPSK, 8PSK
    Tuner Sembol Hızı 1-45Msps
    Tuner Giriş Konnektörü F tipi (Dişi)
    Tuner Çıkış Konnektörü F tipi (Dişi)
    Tuner Giriş Empedansı 75ohm
    Otomatik Fec Arama Evet
    FFT Modu -

Görüntü ve Ses
    Görüntü Sıkıştırma Sistemi MPEG2 MP@ML(SD) MPEG2 MP@ML(HD) MPEG4 MP@L.3.1 (H264 SD) MPEG4 MP@L.4.1 ve HP @L.4.1 (H264 HD)
    Ses Sıkıştırma Sistemi Dolby AC-3 bit stream, AAC, MPEG1 Layer 1-2,
    Görüntü Çıkış Formatı Scart - HDMI
    Görüntü Çıkış Sistemi PAL
    Görüntü Çıkış Oranı 16:9 (Tam Ekran - Zarf), 4:3 (Tam Ekran - Zarf)
    Ses Örnekleme Frekansı 32Khz, 44.1Khz, 48Khz
    Ses Çıkış Modu Mono, Dual Mono, Stereo
    Sayısal(Dijital)Ses Çıkışı Coax

Donanım Özellikleri
    İşlemci 265Mhz RISC
    Flash Boyutu 64Mb
    RAM Boyutu 1024Mb
    Ortak Arabirim (CI) -
    Gömülü Arabirim (Smartkart) -
    TV Skart Çıkışı Evet
    VCR Skart Grişi -
    RF Modülatör -
    RS232 Bağlantısı -
    Ön Panel Tuşları Aşağı, Yukarı, Standby
    RCA Konnektör -
    HDMI çıkışı Evet
    Ethernet Bağlantısı -
    USB Bağlantısı USB 2.0
    Açma-Kapama Anahtarı Evet
    Ön Panel Göstergesi 4x 7 Segment, Led
    Uzaktan Kumanda Evet
    Diseqc Motor Kontrolü Evet
    Lnb Kontrolü Evet
    Diseqc Standardı 1.0, 1.2
    Bekleme Konumunda Lnb Beslemesinin Kapanması Evet
    Lnb Kısa Devre Koruması Evet
    Harici Alıcı Göz -
    Güç Kaynağı SMPS 220V AC
    Çalışma Gerilimi 100-240V AC
    Maksimum Güç Tüketimi 30W
    Boyutlar 300x227x65mm

Ağırlık 2.5kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrulgazi -- 14 Şubat 2012; 14:31:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulgazi

NETA 6400 HD için birinci sayfada işlemci hızı 450 mhz verilmiş fakat ürün satıcı ilanlarında 265 mhz yazıyor hangisi dogru ?

İşlemci; 265Mhz RISC

RISC ve MIPS hız birimleridir.

Cihazın hızı, RISC birimine göre 450 Mhz.dir.

İşlemci markası STi'dır. Kullanılan yazılım özellikleri itibariyle, STi işlemciye göre düzenlenmiş, yazılım
    grafik karakterisk özelliklerini taşımaktadır. Bu nedenle STi işlemci olduğunu biliyoruz.

İşlemcinin model numarasıan gelince; işlemcinin üzerindeki, soğutucu plakayı sökemedik. Zira sert
    esaslı bir yapıştırıcı kullanılmış. Zorlayıpta cihazı mundar etmek istemedik. Firmada işlemci markası
    hakkında bilgi verdi ama modelini saklıyor.

Eldeki bilgiler bu kadar. Başlığı baştan sona incelerseniz, bu hususlara daha öncede değinmiştik.

Görüntü kalitesine gelince; aynı segmentteki diğer cihazlara göre daha iyi.

Kolay gelsin.

• Biss girdiğimiz bölümde viaccess, irdeto gibi giriş yeri var da ben mi göremedim.Eğer yoksa giriş nasıl olacak bu bölüme bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modetr

Biss girdiğimiz bölümde viaccess, irdeto gibi giriş yeri var da ben mi göremedim.Eğer yoksa giriş nasıl olacak bu bölüme bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Sorunuz daha önce bir başka üyenin sorusu üzerine, Sayın @realsk tarafından, 31 ocak tarihinde yanıtlanmış.

Birinci sayfaya bakınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gece.serkan

cihaz yeni çıktı HD ama FTA bir cihaz kart,modül ve ethernet girişleri bulunmamakta
    fiyatı ve özellikleri hakkında henüz detaylı bir bilgim yok menüsü 6000 HD ile aynı

Neta 6400 HD

Neta 6400 HD

Neta 6400 HD

Neta 6400 HD

Neta 6400 HD

Neta 6400 HD

Neta 6400 HD

son resimde cihazın sistem bilgileri görünmektedir
    6000 HD'de CPU HIZI:400 MHz görünürken bu cihazda CPU HIZI:450 MHz görünmektedir

cihaz çok stabil daha öncede belirtmiştim kanal geçişleri dünyanın en hızlı olan cihazı
    USB girişi arkada olması iyi olmuş, kayıtta biraz sorunlar var, divix desteği yok.
    SD yayınlarda şuan kullandığım next minix hd'ye göre daha başarılı,
    cihazın dış kasası gayet kibar ve sade

son olarak eklemek istediğim baştan beri ilgi ve alakalarını esirgemeyen,
    NETA'nın müdürleri Bilal ALTUNBAŞ ve Mehmet BAYKAN beylere herşey için çok teşekkür ediyorum...

saygılar...

Eger görüntü bu ise berbatmış yau

• quote:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

1. Yayının çözünürlük seviyesine göre seçim yapabilmeye imkan veriyor. Gözünüze hoş gelen
    seviyedeki seçimi kullanabilirsiniz. HD yayınlarda 1080i seçilmelidir.

2. Auto seçimi varsa, auto da kalsın. TV'den de auto seçimine alın. Bu şekilde tv gelen yayının
    pencere biçimini otomatik algılayacaktır.

Örnek kayıt içinde ayrıca teşekkürler. Cihazı edinmek isteyenler için referans olacaktır.

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Dediğiniz ayarları deniyorum. Göz zevkimize göre bakıcaz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 14 Şubat 2012; 19:03:46 >
  • elimde 4 yıl önce aldığım neta marka digital uydu alısı var.102 ekran led tv aldım ve görüntü çok kötü gelmeye başladı.eski tüplü televizyonda çok belli değildi heralde.sorum şu bu uydu alıcısını alırsam eski makinaya göre görüntü nekadar değişir acaba??hiç düşünme al dermisiniz???teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvlt42

elimde 4 yıl önce aldığım neta marka digital uydu alısı var.102 ekran led tv aldım ve görüntü çok kötü gelmeye başladı.eski tüplü televizyonda çok belli değildi heralde.sorum şu bu uydu alıcısını alırsam eski makinaya göre görüntü nekadar değişir acaba??hiç düşünme al dermisiniz???teşekkürler

"hiç düşünme AL!"
    .....demeyiz tabii ki,
    diyemeyiz çünkü...
    şimdi 1 ay bunları araştıracaksın,sonra yavaş yavaş limiti artırmaya başlayacaksınız...
    sonra bir bakmışsınız ki 500 TL harcamışsınız....ama sonuç hüsran,!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: modetr

Biss girdiğimiz bölümde viaccess, irdeto gibi giriş yeri var da ben mi göremedim.Eğer yoksa giriş nasıl olacak bu bölüme bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Sorunuz daha önce bir başka üyenin sorusu üzerine, Sayın @realsk tarafından, 31 ocak tarihinde yanıtlanmış.

Birinci sayfaya bakınız.

Bahsettiğiniz cevap;
    "bende ntvspor geçen hafta bi ara şifreye girmişti, şöyle yapınca açıldı;
    kumandadan 0'a sonra SAT' a bas.ekrana gelen CAS'ı kapalıdan emu'ya al.alttaki BİSS'e gelip Key'i gir: A0 21 23 E4 35 46 14 8F"

ise sorumun cevabı bu değil, biss şifreleri zaten girdim.Diğer uydu alıcılarda viaccess, irdeto vs. giriş yerleri bulunur.Ben bunda bulamadım.

• Neta 6400 nihayet geldi,yalnız içinden fatura çıkmadı.sanalpazardan alan arkadaşlar size de faturasız mı gelmişti? servisle ilgili bir durum olduğunda fatura soruyorlar diye biliyorum.fatura olmadığı için ilerde bir sorun yaşarmıyım?
    Cihazı henüz test edemedim,izlenimlerimi yarın bildiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Neta 6400 nihayet geldi,yalnız içinden fatura çıkmadı.sanalpazardan alan arkadaşlar size de faturasız mı gelmişti? servisle ilgili bir durum olduğunda fatura soruyorlar diye biliyorum.fatura olmadığı için ilerde bir sorun yaşarmıyım?
    Cihazı henüz test edemedim,izlenimlerimi yarın bildiririm.

kutunun üstünde ve İçinde hiç ANTENCİ.COM diye bişey yazıyormuydu..Eğer yazıyorsa Fatura ile gelmesi lazım Bana öyle geldi..
  • slm arkadaslar hepsidijital.com sayfasında neta hd platinum modelihi incelerken (SD Görüntüyü HD Yüksek Çözünürlüğe Çıkarma) diye bir özellik okudum ve bunun hakkında bilgi almak istiyorum gerçekten yükseltebiliyormu almaya değermi 6400 modeli yerine ona yönelebilirmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: çakır_16

slm arkadaslar hepsidijital.com sayfasında neta hd platinum modelihi incelerken (SD Görüntüyü HD Yüksek
    Çözünürlüğe Çıkarma) diye bir özellik okudum ve bunun hakkında bilgi almak istiyorum gerçekten yükseltebiliyormu
    almaya değermi 6400 modeli yerine ona yönelebilirmiyiz

Öyle birşey hiç bir uydu cihazı için mümkün değilidir. Unutun gitsin.
  • oo serkan abi mrb sana pm den biraz uzun bir msj atmıştım yardımcı olursan sevinirim yine pm yada mail ile dönersen de olur şimididen teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.