Şimdi Ara

Boğaziçi kazanmak için NE kadar çalışılmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Lise 3. sınıf öğrencisiyim.Artık kendime düzen verip çalışmaya başlamak istiyorum.Hedefim Boğaziçi Bilgisayar veya Makine mühendislikleri.SBS puanım 480 civarı.İstanbulun ortalamanın üstünde bir lisesinde okuyorum.Sayısal derslerimde hepsinde iyiyimdir(Belki geometri biraz kötü).Bilgisayarı hafta sonuna aldım.Günde kaç soru çözmem lazım?Ders çalış demeyin ben konuları testlerden anlayan birisiyim.

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

• 11i iyice anla extra bi sey yapmana gerek yok
  • Zaten anlıyorumda çevremdekilerden duyuyorum işte boğaziçi kazananlar günde 500 soru çözüyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plastic surgeon -- 22 Ekim 2011; 20:12:31 >
  • Cok calisman lazim hele de puanlarin yuksekligini dusunursen :) bu sene tum alanlarin birincileri universitemizi tercih etti. umarim sen de katilirsin aramiza. onemli olan cok calismaktan ziyade duzenli calismak bunu da unutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtyilmz -- 22 Ekim 2011; 20:40:12 >
  • biraz daha açarmısın işte mesela günde en az kaç soru çözmek lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname2465

biraz daha açarmısın işte mesela günde en az kaç soru çözmek lazım ?

• kardeşim kaç soru çözmem gerek tutturmuşsun gidiyorsun. soru çözmek için önce konuları iyi anlamak gerek. lise 3 tesin lise1 lise2de 5 aldığın konular şu an püf oldu. unuttun. tavsiyem lise 1 lise 2 konularını bu sene bitirecek şekilde çalış. birkaç yayının lise1 lise2 kitaplarını bitir tabii biitirebilirsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname2465

biraz daha açarmısın işte mesela günde en az kaç soru çözmek lazım ?

12.sinifa gectiginde eski konulara hakim olacak kadar coz;)
  • Şu günde kaç soru çözmem gerek diye soranları anlamıyorum. Ben 100 soru çözüp anlıyorumdur senin konuyu kavraman için 100 soru çözmen yeterli olmayabilir. Yani ne diye kendinizi böyle bir sınırlandırma içine sokuyorsunuz ki. Konuyu tam anlamıyla kavrayana kadar çöz işte.
  • Yukarida da anlatilmis ben de kendi fikirlerimi paylasayim. onemli olan cozdugun soru sayisindan cok sorularin niteligi ve sana kattiklari. Cok iyi bildigin konudan 1000 soru cozsen ne faydasi olur ki mesela? Mumkun oldugu kadar farkli soru tipinden anlayacagin kadar soru cozmen ve duzenli calisman yeterli olacaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

Yukarida da anlatilmis ben de kendi fikirlerimi paylasayim. onemli olan cozdugun soru sayisindan cok sorularin niteligi ve sana kattiklari. Cok iyi bildigin konudan 1000 soru cozsen ne faydasi olur ki mesela? Mumkun oldugu kadar farkli soru tipinden anlayacagin kadar soru cozmen ve duzenli calisman yeterli olacaktir

Hocam hangi bölümdesin acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

Şu günde kaç soru çözmem gerek diye soranları anlamıyorum. Ben 100 soru çözüp anlıyorumdur senin konuyu kavraman için 100 soru çözmen yeterli olmayabilir. Yani ne diye kendinizi böyle bir sınırlandırma içine sokuyorsunuz ki. Konuyu tam anlamıyla kavrayana kadar çöz işte.

+++
  • sen 9 ve 10un konularını tekrar et, bitir, soru sayısı saymaya gelecek sene baslarsın
  • 45 saniyede 1 soru çöz işte fazla kurcalama
  • okuldan gelicek 48 puanla boğaziçi pdr kazanılır mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.