Şimdi Ara

Whale Trail, iOS platformunun yeni Angry Birds'ü olmaya aday

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Whale Trail, iOS platformunun yeni Angry Birds'ü olmaya aday

Rovio firmasının rekorlar kıran oyunu Angry Birds'ün ardından App Store üzerinde benzer temalara sahip oyunlar oldukça fazlalaştı. Yeni oyunların rekabette öne çıkabilmesi açısından firmaların oldukça ilgi çekici ve farklı oynanışa sahip yapımlar geliştirmeleri gerekiyor.

Ustwo stüdyosu tarafından geliştirilen Whale Trail, iOS platformunun iddialı oyunlarından birisi olmaya hazırlanıyor. Oyunun özel bir fragmanı, resmi soundtrack parçası, video klibi ve 8 dakikalık bir belgesel tanıtımı bile bulunuyor.

Whale Trail oyunu Willow the Whale adlı balinanın şeytan Baron von Barry ve onun ordusu olan Fırtına kardeşlerden kaçışını konu alıyor.

Dokunarak yönlendirdiğiniz balinanızla düşmanlardan kaçarken baloncukları da toplamanız gerekiyor. Oyun etkileyici 7 farklı seviyeden oluşuyor. Hedef mümkün olan en yüksek puanı toplamak. Baloncukları toplarken combo yaparak daha fazla puan kazanabiliyorsunuz. 

Seviyeler içerisinde zaman zaman yıldızlar ortaya çıkıyor ve yıldızlardan 6 tanesini topladığınızda Frenzy moduna giriyosunuz. Bu modda belirli bir süre görünmez kalırken Fırtına kardeşleri öldürerek puanlarınızı katlayabiliyorsunuz. Oynanış açısından Super Mario ve PacMan ile benzerlik gösteriyor.

Oyunda 43 Game Center başarısı bulunuyor.  

Whale Trail ustwo stüdyolarında 6 ayda 4500 geliştirme saati harcanarak ortaya çıkarıldı. 150 000£ yatırım yapılan oyun şimdiye kadar 300 000 kez indirildi. iPhone ve iPad için uyumlu olan oyunun fiyatı 0.99$.

• Birazdan deneyeceğim fakat yazılanlardan yola çıkarak söylemeliyim ki kesinlikle yeterince yaratıcı değil. Bir Angry Birds olmaktan çok çok uzakta.

Yaratıcı oyun isteyenlere;
    Tilt to Live (Kesinlikle deneyin hayranı olacaksınız.)
    Plants vs Zombies (Tilt to Live'dan sonraki 2. favorim.)
    iSlash
    Fruit Ninja
    ZombieSmash
    Cut the Rope
    Jump Out!
    Drop Chicken
    Flight Control
    Ninja
    Slice It!
    Pottery
  • Bu oyunları bilgisayarda oynayabiliyor muyuz acaba?Tilt to live oyununa youtube'dan baktım gerçekten güzel oyun.
  • ooooo artık oyun reklamı da alınıyor. hayırlısı olsun.
  • Yine ekrem yine apple
  • bir oyunu süper yaparsınız - süper oldunu düşünürsünüz fakat oyuncuların nabzını tutamadıysanız hayal kırıklığı olur. angry birds kullanıcılara sunulduğunda " aa biz süper oyun yaptık patlama yapacak"mı dediler:. peşin konuşmak ,yazmak çok yanlış
  • Angry birds ilk olarak sadece nokia n900 sahibi olanlarin telefonlarinda olan bir oyundu. Oyun bu telefonda kurulu bicimde bize ulastim Birds'in hic ama hic reklami yapilmadi ama parlak bir fikir oldugu ve worms gibi basarisi garanti oyunlarin mantigi uzerine kurulu oldugu icin bu noktaya geldi.
  • bugünlerde para kazanmanın en iyi yolu ios platformunda popüler bir oyun çıkarmak.
    adam sade 1milyon satsa 1milyon dolar eder.Burada hem apple hem de üretici manyak para kazanıyor.Bence bu durumda kota konulması gerekir diye düşünüyorum sadece ios için değil diğer platformlar içinde söylüyorum.Örneğin belli bir satın alımından sonra free olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

bugünlerde para kazanmanın en iyi yolu ios platformunda popüler bir oyun çıkarmak.adam sade 1milyon satsa 1milyon dolar eder.Burada hem apple hem de üretici manyak para kazanıyor.Bence bu durumda kota konulması gerekir diye düşünüyorum sadece ios için değil diğer platformlar içinde söylüyorum.Örneğin belli bir satın alımından sonra free olmalı.

tabii apple da bütün aprayı yapımcılara dağıtıyordu.
  • ilk mesajı haberden daha faydalı buldum açıkcası... haberdeki oyunun hiç albenisi bile yok.. haber deği olamayacak kadar vasat bir konu neden DH'ta ana sayfa haberleri arasına girmiş anlamak zor. sanırım Gün bey daha çok haber yapın diye baskı kuruyor editörlerde ne yapacaklarını şaşırdılar....!!!! kalite düşüyor.
  • bu oyun pcde vardı zaten biraz yontulmuş versiyonunu mobile aktarmışlar angry birdsle kıyaslanamaz bile
  • Articles like this are an example of quick, hlefpul answers.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Articles like this are an example of quick, hlefpul answers.

Risk Budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alitech Electronic

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Articles like this are an example of quick, hlefpul answers.

Risk Budur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.