Şimdi Ara

Honda Activa

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, köyde kullandığımız bir activa var. Çok sık kullanılmıyor haliyle. En son gittiğimde fiziksel olarak motoru kontrol edebilecek büyüklüğe eriştiğimi düşünüp motoru teste çıkardım. Ancak 40' geçmedi motor, 1000 kmde, kılavuzunun sözünden hiç çıkmadık. Parçaların alışma sürecinde belirtilen hızı geçmedik. Alındığı günden beri sadece 1 kere alındığı yıl servis gördü. Neyse, ben testten sonra hava filtresini temizledim kompresör yardımıyla. Ondan sonra 60 gördüm. Ama motor gazı geç yedi vb. gibi sorunlar da var. Sizce daha nasıl temizlik yapabilirim? İçinden kendi anahtarları çıkıyor, hava filtresini de öyle söktüm.

Not: 14 yaşındayım.

• motor yata yata çürür
    sen onu detaylı bir bakıma sokmadan arıza verir
    sanırım şu anda yapabileceğin tek şey hava filtresi temizlemekti onu da yapmışsın

bu arada lastikler sertleşir bekledikçe motor imkanın varsa lastikleri değiştir

birde köy olsa bile kaskını ceketini falan tak
    60 km hıza çıkabiliyorsan orada
    dengeni kaybedip düşmek bile seni öldürebilir o hızda
  • Deri ceket, boyunluk ve kask var. Takmadan binmem asla. Dediklerin için teşekkürler, öncelikli bakım sonra da lastikleri değiştiririz.

Edit: Hava filtresinde yağ olması normal mi? Yağ ile kaplıydı, eniştem yağı değiştirirken fazla koymuş. Ondan kaynaklanır diye tahmin ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncekin -- 21 Ekim 2011; 13:32:01 >
  • aşırı derecede yağ var ise normal değil.

motora fazla yada az yağ koymak çok sakıncalıdır. eliniz tornavida alet edevat tutuyor ise hemen yağını değiştirin.

yağı,bujiyi,hafa filtresini ve lastik havalarını kontrol edin fren ayarınada bakın balatalar sıkıyormu diye vs

çok fazla uğraştırmaz ha yapamam edemem derseniz servise götürün. detaylı bir bakıma girsin hızı fazlasıyla artacaktır kendine gelir motor daha 1000 km'de yav activa evladiyelik motordur 2 tane 200 er binde sattım ben çok kral motordur 1000 km activa zor bulursun piyasada :)

ömürlük makinadır o bakımını aksatmayın istediğiniz kadar gider
  • Yağ önemli,bilmiyorsa 20-50 yağ bile koyabilir, fazla yağ hava filtresini tıkamış,değiştirmen gerekiyor. Karbüratör havayı alıp motorun vakumuyla yakıtı küçük parçacıklara ayırır, işlevini yapmıyor.
  • activa candır can can. Bende 2 tane var activa biri 2004 biri 2005
    2004 olan 150bınde
    2005 olan 190bınde ara sıra ufak problemler cıkarsada aramda duygusal bag var actıvalarımla vallahı Ybr'mı o kadar sevmıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denfekolte98

activa candır can can. Bende 2 tane var activa biri 2004 biri 2005
    2004 olan 150bınde
    2005 olan 190bınde ara sıra ufak problemler cıkarsada aramda duygusal bag var actıvalarımla vallahı Ybr'mı o kadar sevmıyorum :)

aynen daha rodaji bitmemis motorunuz degerini bilin iyi bakin :)

bendekiler 2009 modeldi bu gecen ocakta sattik ikisinde 200.000`de birisini kendim aktif olarak kullaniyordum digeri 365 gun sabah aksam hic durmadan paket yapiyordu 2`sininde gik dedigini hatirmam 200.000 ne demek ya bir motorsiklet icin bakimlari aksatilmis bazen hic yapilmamis hor kullanilmis dusmus kaza yapmis hic rektefi gormemisti

ocakta satti amcam gidip 2 tane kuba scooter almis sifir 10.000`e gelmediler birisi samimi soyluyorum piston delmis ve agir masraf cikardi digeri hasin kullanima dayanamadi pert durumda adam bin pismanim diyor ya sattigima eminimki bi 200.000 daha gik demeden giderdi o makina bakalim alicam bi kac aya tekrardan activa

Ankara`da varsa satan ilgilenebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denfekolte98

activa candır can can. Bende 2 tane var activa biri 2004 biri 2005
    2004 olan 150bınde

Ciddi olamazsın? :)))) bende de var ama 2006 model ilk kasalardan 33binde hala canavar gibi..
  • eski gücü yok tabı ama onlar benım herseyım pırpırım bı tanecık motorum
    Activalarıma bısey olursa cok uzulurum valla
  • Bende bi tane almayi dusunuyorum okula gidip gelcem vb. Gaz tepkisi fln nasil ilk motorum olcak 1-2 sene gitmesini dusunuyorum 1 tane buldum 30.00 de nasil olur bana gidermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baba lar cevap. Veren yokmu koskoca formda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMdA

Bende bi tane almayi dusunuyorum okula gidip gelcem vb. Gaz tepkisi fln nasil ilk motorum olcak 1-2 sene gitmesini dusunuyorum 1 tane buldum 30.00 de nasil olur bana gidermi

o 1-2 sene bakım yapma gene gider :)

taş gibidir activa

gaz tepkisine gelince biraz hantal motordur devrini sonradan alır ama çok rahattır az yakar sessizdir parçası ucuzdur keyiflidir sürüşü

hayırlı olsun şimdiden
  • dostum yağını değiştirmen gerekebilir kontrol et kararmışsa yağ değiştir eğer birde motor açılmamışsa arada bir çok zorlamadan motoru arada tam gaz yap biraz hızlan görebildiği kadarını görsün ama ısındırdıktan sonra biraz 20-30 la gez 5-10 dk sonrasında asıl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.