Şimdi Ara

Ankarada kış lastiği almayı düşünenler beraber alalım;-karar aşaması-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
1
Favori
16.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Ankarada kış lastiği almayı düşünenler beraber alalım;-karar aşaması-

(En Son Oy Tarihi: 23.12.2016)
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, kış lastiği almayı planlıyorum. Toplanırsak ucuza çözebileceğimizi düşünüyorum.

Ankarada olupda kış lastiği almayı düşünen arkadaşlarımız konuya araçlarının lastik ebatlarını ve almayı düşündükleri markaları yazarlarsa karar verir, gidip topluca alabiliriz. Böylelikle ucuza çözmüş olururuz.

Ben şimdiden 6 adet lastik siparişi aldım tanıdıklardan, buradanda yazanlar olursa topluca fiyat alırız,karar veririz.

Ankara dışındaki arkadaşlarda yazabilirler,kargo vs hesap edilir uygun olursa gönderim yaparız.

Ne kadar kişi olursa o kadar güçlü olur,indirim için daha fazla baskı yaparız.

Benim düşündüğüm markalar ;

Continental Wintercontact TS 830
    Goodyear ultragrip 8
    Lassa snoways
    Dunlop sp wintersport 3D

Lastik ebatlarım; 195 65 R15

Benim aklımdan geçen lassa... Ankara şartlarında en güzel lassa gidiyor,3 kıştır kullanıyorum,gayet güzeldi. Diğerlerine oranla daha ucuza alabiliriz gibi geliyor bana...

Ancak acele edelim,geç karar vermeyelim. Havalar soğudukca lastikciler fırsatcılık yapıp fiyatları arttırıyorlar.

Çok sayı olursa toptan fiyatına hallederiz.

Nasıl olsa alacağız....

Not : Anket ekledim, önerdiğiniz, Ankara şartlarında kullandığınız başka markalar varsa yazarsanız ekleme yapayım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• lassa fabrika mühendisleri eskiden lassa kullanmıyorlardı.Ama son yıllarda mühendisleri de artık bu tekeri tercih ediyorlar.Hamur kalitesini değiştirdiklerini öğrendim bir arkadaşım aracılığıyla.Lassa tercihi iyi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Arkadaşlar merhaba, kış lastiği almayı planlıyorum. Toplanırsak ucuza çözebileceğimizi düşünüyorum.

Ankarada olupda kış lastiği almayı düşünen arkadaşlarımız konuya araçlarının lastik ebatlarını ve almayı düşündükleri markaları yazarlarsa karar verir, gidip topluca alabiliriz. Böylelikle ucuza çözmüş olururuz.

Ben şimdiden 6 adet lastik siparişi aldım tanıdıklardan, buradanda yazanlar olursa topluca fiyat alırız,karar veririz.

Ankara dışındaki arkadaşlarda yazabilirler,kargo vs hesap edilir uygun olursa gönderim yaparız.

Ne kadar kişi olursa o kadar güçlü olur,indirim için daha fazla baskı yaparız.

Benim düşündüğüm markalar ;

Continental Wintercontact TS 830
    Goodyear ultragrip 8
    Lassa snoways
    Dunlop sp wintersport 3D

Lastik ebatlarım; 195 65 R15

Benim aklımdan geçen lassa... Ankara şartlarında en güzel lassa gidiyor,3 kıştır kullanıyorum,gayet güzeldi. Diğerlerine oranla daha ucuza alabiliriz gibi geliyor bana...

Ancak acele edelim,geç karar vermeyelim. Havalar soğudukca lastikciler fırsatcılık yapıp fiyatları arttırıyorlar.

Çok sayı olursa toptan fiyatına hallederiz.

Nasıl olsa alacağız....

Not : Anket ekledim, önerdiğiniz, Ankara şartlarında kullandığınız başka markalar varsa yazarsanız ekleme yapayım.

aslında ben de almayı düşünüyorum 205 55 R16 lastik ebatlarım. hatta yarın bir fiyat araştırması yapmayı planlıyorum...

• Hocam mıchelın alpin niye seçenekleriniz arasında değil merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Hocam mıchelın alpin niye seçenekleriniz arasında değil merak ettim.

Ekliyorum...
  • bridgestone de olabilir
  • Önceki aracımda 2 kış Lassa Snoways kullanmıştım ses dışında pek problem olmamıştı yalnız bir kere yağmurlu havada kayıp kaldırıma vurdum lastik ve jant kullanılamaz hale geldi, bu benim hatam mıydı yoksa lastikten miydi emin olamadım.

Yeni aracım için ilk olarak Ug8 düşündüm ama ADAC testlerini okuyunca sizin aracınızın ölçüsünde Continental 1., Ug8 ise 2. olmuş. Ug8'in 150 TL civarı olduğunu biliyorum diğerleri hakkında fiyat bilgisine sahip değilim.

Benim lastik ebatlarım 195-60/R15 sanırım sizinki kadar yaygın bir ölçü değil.
  • pm de attım, sıcak fırsatlarda, bu konuyla ilgili bir konu (biraz komik bir cüme oldu ) var oraya da bakarsan faydalı olur sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

pm de attım, sıcak fırsatlarda, bu konuyla ilgili bir konu (biraz komik bir cüme oldu ) var oraya da bakarsan faydalı olur sanırım...

pm attığınızı bizle paylaşırsanız daha iyi olur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafag26

quote:

pm de attım, sıcak fırsatlarda, bu konuyla ilgili bir konu (biraz komik bir cüme oldu ) var oraya da bakarsan faydalı olur sanırım...

pm attığınızı bizle paylaşırsanız daha iyi olur sanırım.

pm attım dediğim konunun linkini yollamıştım.
    aşağıda:
    http://forum.donanimhaber.com/m_53646631/tm.htm

• quote:

Baktım, sadece Michelinde bağlı kalmayalım derim. Bize hem kalitelisi hemde ucuzu olacak. Ankete bakalım, ankette ilk üç arasında fiyatlar alalım, alacağımız yeri belirleyip alalım. Michelin ucuza gelirse onu alırız, farketmez.

Kaldıki Ankarada aşırı kış olmaz. Fazla açılmaya gerek yok, ama kalitelisi olsun almışken...
  • quote:

quote:

Baktım, sadece Michelinde bağlı kalmayalım derim. Bize hem kalitelisi hemde ucuzu olacak. Ankete bakalım, ankette ilk üç arasında fiyatlar alalım, alacağımız yeri belirleyip alalım. Michelin ucuza gelirse onu alırız, farketmez.

Kaldıki Ankarada aşırı kış olmaz. Fazla açılmaya gerek yok, ama kalitelisi olsun almışken...

fiyat almışlar, DHye özel....

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296348_275820629115515_213765655321013_936958_1874764767_n.jpg

• Ankette Ug8 dedim ama Continental de uygun fiyata olursa onu da tercih edebiliriz. Goodyear Navigasyon cihazı veriyormuş sanırım bunla ilgili bilgisi olan var mı?
  • Conti düşünüyordum ama pek farketmez gibi kaydırmasın kaliteli olsun yeter bana .
  • quote:

quote:

quote:

fiyat almışlar, DHye özel....

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296348_275820629115515_213765655321013_936958_1874764767_n.jpg

Biz aynı özelliklerdeki bir başka markayı daha ucuza alabiliyor isek ona yöneliriz. Ankaranın kışı belli, Erzurum Van vs kadar olmaz. Ankarada kullanılıpta çok memnun kalınan lastikler var.

Mesela şu an ankete bakarsak LASSASOWAYS2 PLUS,GOODYEAR ULTRAGRİP8 marka lastikler Michelin Alpin A4 ile aynı oranda oy almışlar.

Bu arada lütfen lastik satıcıları,bayileri vs ankete oy vermesinler,ankete oy atanları inceliyorum,kullanıcı harici lastik satıcıları,bayiler vs oy atanlar olursa işlem yaparım benden söylemesi... Bakalım forumda hangi arkadaşımız hangi lastiği beğeniyor.

Biz toplanıp beraberce kaliteli,fiyatı uygun lastik almaya çalışıyoruz. Lastik satıcısı arkadaşlar lütfen anlayış gösteriniz,sizde yazınız fiyatınızı,uygun olursa hep birlikte sizden alırız. Beğenirsek seneye yine geliriz. Bir sürü müşteri kazanmış olursunuz.

Bu arada navigasyon,paspas,vs hediyeli kampanya olursa,fiyattada bişeyler yapılırsa değerlendiririz.

Ben öğleden sonra dolaşıp fiyat alacağım...

• Merhabalar bende 205 55 r 16 kış lastiği alacağım en kısa sürede. Benide listeye eklerseniz sevinirim. Ayrıca lassa için bir tanıdıktan fiyat da alabilirim sayı ve ebatlar belli olunca.
  • Arkadaşlar fiyatları alalım, toplu alım diyelim. Ne kadar alıcaksınız diye sorarlarsa on tanenin üzerinde,belki dahada artacak deriz. Ona göre fiyat versinler. Buraya fiyatları yazarsak kararsız olan arkadaşlarda gelip listeye isimlerini yazdırırlar. Fiyatlar belli olsun, liste oluşturalım...
  • quote:

Arkadaşlar fiyatları alalım, toplu alım diyelim. Ne kadar alıcaksınız diye sorarlarsa on tanenin üzerinde,belki dahada artacak deriz. Ona göre fiyat versinler. Buraya fiyatları yazarsak kararsız olan arkadaşlarda gelip listeye isimlerini yazdırırlar. Fiyatlar belli olsun, liste oluşturalım...

benim lastikler 205/55 R16.
  • Boyutları yazalım, ben o boyutları kağıda yazıp öğleden sonra ostimdeki lastikçileri teker teker dolaşacağım...
    Yarında iskitleri dolaşacağım...
  • quote:

Arkadaşlar fiyatları alalım, toplu alım diyelim. Ne kadar alıcaksınız diye sorarlarsa on tanenin üzerinde,belki dahada artacak deriz. Ona göre fiyat versinler. Buraya fiyatları yazarsak kararsız olan arkadaşlarda gelip listeye isimlerini yazdırırlar. Fiyatlar belli olsun, liste oluşturalım...

evet süper. hocam ben de yarın fiyat araştırması yapacağım söylediğim gibi. ama fiyat alırken bütün lastik ebatları için mi fiyat alacağız. çünkü herkesin lastik ebatı aynı değil.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.