Şimdi Ara

Android 4.0 üreticilere iPad ile rekabet edecek yeterli cesareti vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
8.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 4.0 üreticilere iPad ile rekabet edecek yeterli cesareti vermiyor

Google ve Samsung 19 Ekim'de Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile Galaxy Nexus modelinin duyurusunu yaptı. Tanıtımda odak noktası Galaxy Nexus modeli olduğu için ICS sürümünün tabletler üzerinde nasıl bir etkisi olacağı ayrıntılı olarak açıklanmadı. 

Donanım üreticileri Google'ın tablet ve akıllı telefonlar arasında kaynak dağıtımını dengeli olarak yapamayacağından endişe ediyor. 

Endüstrinin nabzını tutan firmalardan DigiTimes'ın kaynaklarına dayanarak verdiği haberine göre ICS henüz iPad 2 ile mücadele edecek kadar güçlü değil. Apple'ın önümüzdeki yılda yeni bir iPad modeli daha piyasaya süreceği düşünüldüğünde Android tabletler ve iPad modelleri arasındaki teknoloji farkı giderek açılacak.

Google'ın eksik olan Ar-Ge yatırımı nedeniyle ICS sürümünün geliştirilmesi ve ortaklarının eski model cihazlarına geriye dönük destek sağlanması muhtemel görünmüyor. Google, Apple'ın iPhone modellerine karşı önemli bir pazar payı elde eden akıllı telefonlara yoğunlaşmış durumda.

ASUS firmasının yakında piyasaya süreceği ICS yüklü ikinci nesil Transformer tabletinin satış performansı ile ilgili üreticiler bekle ve gör anlayışı içerisinde bulunuyor. Çünkü Kasım'da piyasaya çıkacak Amazon'un Android temelli tableti Kindle Fire düşük fiyatı ile pazarı önemli ölçüde etkileyecek.

Pek çok notebook üreticisi de talebi artırmak için uyumluluğu ve kolay kullanıcı arayüzü tecrübesi ile piyasaya canlılık getirecek Windows 8 işletim sistemine umutlarını bağlamış durumda.

• Tablet alacak olup şu yazıyı okusam gider ipad 2 alırım.
  • Android telefonda yeterince iyi ama tablette çok yetersiz bakalım 4.0 nasıl olacak tablette.
  • bazen kafama esiyor umut bi tablet al artık sonuçta bilgisayarcı adamsın işlerini halledersin falan.Sonrada diyorum hareket halinde ne yapabilirim.Para getiren ve acil halletmem gereken iş uzaktan bakım olsa diyorum ülkemizin 3g hızıyla uzak masaüstü nasıl olur ortada(işkence).Sonra vazgeçiyorum.Ama bir tablet alacak olursam ipad 1 3g olabilir ucuz ve işimi görür.(win8liler çıkana kadar)
  • Apple'dan para mı alıyorsunuz
  • evet android tablet pc lerde henüz istenen düzeyde değil...
    elektronik mağazalarında yanyana sergiliyorlar... gerçekten çok fark var..sağ sola çevirdiğinizdeki ekran tepkisi bile bambaşka...
  • Android tabletler ve iPad modelleri arasındaki teknoloji farkı neymiş acaba? Resmen yanlı haber olmuş.
  • ipad 2 den daha iyi çözünürlüğe sahip tabletler var. bazı donanım özellikleri ipad 2'den iyi olan tabletler var.apple'ın esas üstün olduğu yer yazılım ve yazılım donanım uyumu.
    asus transformer prime 4 çekirdekli olacak, tegra 3'e sahip olacak, haberi yapanların haberi yok sanırım.
    android tablet forumuna,ipad 2 hepsinden üstün diye haber mi yapılır, kapatalım bölümü o zaman.
  • hadi lan derim ben buna :) :) :) :)
  • Android suan için tablette yetersiz daha çok gelişmesi gerek.Tablet alırken ipad2 yi galaxy tab 10.1 le karsılastırdım tepkime ve hız olarak bile ipad2 çok önde.Tercihimi ipad2 den yana kullandım.Fakat telefonda işler değisiyor.Telefonda apple ürünü kesinlikle birdaha almam
  • DonanimHaber haber yakışmayacak kadar basit bir haber olmuş :) Kendimi vatan gazetesi okur gibi hissetim :))))
  • bencede alt düzey bir haber olmuş.
  • Söyleyin kaç kilo elma teklif ettilerr
  • Yine bir ekrem cukurca haberi ve yine apple'a ovguler...
  • Bir tek

<Bu ileti iPad 2 mden atıldı>

yazısı eksik mesajın altında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.r.k. -- 21 Ekim 2011; 12:32:13 >
  • Hayır Android'i sevmeyin demiyorum, hobi olarak yine sevin.

Ama iPad dururken; iPad ile aynı fiyatlarda (bazısı daha bile pahalı), saçma sapan tasarımlı (Sony S tablet gibi), henüz tablet için stabil hale gelmeyen Android'li bir tablet almak gereksizdir.
  • en azından tarafsız habercilik rolü yapın bu kadar bariz "taraf" olunmaz yapılan haber İCS 'daha ilk günden hiç bir şans tanımadan mağlup ilan etmek ki buna "DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇMEK" denir
  • ipad kalesi de yakinda düsecektir eminim buna
  • Daha bu sürüm çıkalı iki gün oldu. Üreticilerin de hemen yeni sürümün yetersiz olacağını düşünmesi yanlış bence.
  • Apple'ın çok satması Iphonun bir zenginlik ve hava basma simgesine dönüşmüş olması. Aylarca IOS 4 kullanmış bii olarak söyleyebilirim ki Android 2.3 çok daha özgür ve kullanışlı bir platform. Elbette Windows'un(Windows Phone Mobile'ın değil, Windowsun) yerini tutmaz ama Windowsun da sistem gereksinimleri Tabletler için çok yüksek.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.