Dokunmatik ekran çalışmıyor sorununa basit ve harika bi çözüm
50 Cevap106041 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

213 Mesaj
20 Ekim 2011; 21:05:48 

Samsung dokunmatik ekranınız çalışmıyormu?

Dokunmatik telefonunuzun yan tuşları veya normal tuşları çalışıyor fakat cam üzerindeki parmak hareketleriniz işlemiyor mu?

İşte size basit bi çözüm önerisi!!!
Not: Çözüm kalıcı olmayabilir sizin telefonunuza uymayabilir.

Az önce saatlerdir uğraştığım M8800 Pixon telefonumdaki dokunmatik sorunu için uzun araştırmaların sonucu telefonun ekranının sağ ve sol orta kenar kısımlarıyla çerçeve kısmının arasını bir iğne vasıtasıyla hafifçe kaldırın. Önce sağı deneyin olmadıysa sol kısmına uygulayın. hatta üstten baktığınızda iğne ucu camın altından hafifçe görünsün. Bunu kısa bi süre yaptığınızda cam ile gerçek ekran arasındaki sorun çözülüyor ve dokunmatik ekranınızı kullanabiliyorsunuz.

Akşam üzeri şarjım bitip telefonum kapanmıştı. Açtığım zaman dokunmatik ekranımın çalışmadığını sadece yan tuşların ve telefonun önündeki normal tuşların çalıştığını gördüm. Yazılımı güncelledim olur dedim belki ama olmadı. Son olarak araştırdım biraz internetten türkçe sitelerde bişey bulamadım fakat

http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-721674.html adresinde mobileshospital adlı kişinin bulduğu çözümü uyguladım. Vee sonuç harika şuan telefonum mükemmel şekilde çalışıyor. Hiçbir sorun yok. Eğer eş dost akrabanızın telefonunda da bu şekilde bi sorun varsa telefoncuya telefonu açtırıp yeni bir ekran taktırmadan evinizde bu çözümü deneyin... Belki sizin de işinizi görür... Ben uyguladım bende oldu sizde olurmu bilmiyorum ama bu bi öneri sadece...

Bir teşekkür veya Allah razı olsun demeniz yeterli

Not: Bu çözüm geçici bir çözümdür. Ben bu işlemi yapınca bi süre düzgün kullandım. Yine aynı problemle karşılaşınca tekrar yaptım. Yani beni bi süre idare etti. Sonradan ekranı değiştim mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc63 -- 28 Temmuz 2013; 15:56:30 >

2433 Mesaj
20 Ekim 2011; 22:10:24 

kimse riske giripte bunu yapmaz..senin bahsettiğin tek model için geçerli ya diğerleri..gereksiz bişey..

GÜLEREK KAYBETTİKLERİNİ AĞLAYARAK KAZANAMAZSIN

213 Mesaj
20 Ekim 2011; 22:57:59 

dostum yapıp yapmamak sana kalmış ister yapar ister yapmazsın risk diyorsun adam ekranı değişmek için zaten telefonun içini açacak telefonun değeri dibe inecek bu yöntemi denemek ne kaybettirirki?

2513 Mesaj
21 Ekim 2011; 15:36:27 

ilginç bir yöntem :)

bu tür sorunla karşılaşıldığında ekranı değişime gitmeden önce bu yöntemi denemekte fayda var.
Bilgi için teşekkürler...

3 Mesaj
19 Aralık 2011; 20:21:51 

Samsung m8800 pixon kullanıcısıyım kalibrasyon ayarlarını yapıyorom ama tam orta noltayı okumuyor kenatları flaan okuyor ekranın alttındakı tuşlar rehber mesajlar ve menü iconlarına basılınca okumuyor birde msj yazınca 6ya basınca 3ü okuyor ne yapmmam gerek yardım

3153 Mesaj
5 Ocak 2012; 11:06:35 

aynı sorun benim pixondada var.Dediginiz gibi yaptım ama olmadı nedense???

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

1 Mesaj
20 Şubat 2012; 17:24:17 

quote:

Orijinalden alıntı: emperor63

Dokunmatik telefonunuzun yan tuşları veya normal tuşları çalışıyor fakat cam üzerindeki parmak hareketleriniz işlemiyor mu?

İşte size harika bi çözüm önerisi!!!

Az önce saatlerdir uğraştığım M8800 Pixon telefonumdaki dokunmatik sorunu için uzun araştırmaların sonucu telefonun ekranının sağ ve sol orta kenar kısımlarıyla çerçeve kısmının arasını bir iğne vasıtasıyla hafifçe kaldırın. Önce sağı deneyin olmadıysa sol kısmına uygulayın. hatta üstten baktığınızda iğne ucu camın altından hafifçe görünsün. Bunu kısa bi süre yaptığınızda cam ile gerçek ekran arasındaki sorun çözülüyor ve dokunmatik ekranınızı kullanabiliyorsunuz.

Akşam üzeri şarjım bitip telefonum kapanmıştı. Açtığım zaman dokunmatik ekranımın çalışmadığını sadece yan tuşların ve telefonun önündeki normal tuşların çalıştığını gördüm. Yazılımı güncelledim olur dedim belki ama olmadı. Son olarak araştırdım biraz internetten türkçe sitelerde bişey bulamadım fakat

http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-721674.html adresinde mobileshospital adlı kişinin bulduğu çözümü uyguladım. Vee sonuç harika şuan telefonum mükemmel şekilde çalışıyor. Hiçbir sorun yok. Eğer eş dost akrabanızın telefonunda da bu şekilde bi sorun varsa telefoncuya telefonu açtırıp yeni bir ekran taktırmadan evinizde bu çözümü deneyin... Belki sizin de işinizi görür... Ben uyguladım bende oldu sizde olurmu bilmiyorum ama bu bi öneri sadece...

Teşekkürler arkadaşım sayende telefonu çalıştırabildim.

3153 Mesaj
20 Şubat 2012; 18:03:55 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

aynı sorun benim pixondada var.Dediginiz gibi yaptım ama olmadı nedense???

En sonunda Ekranı çatlattım .......Sonra izmir çankayada bi telefoncu buldum Komple Ekranı 20TL değiştirdim..(Orjinal)

Bence olmuyorsa hiç uğraşmayın gidin değiştirin.

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

560 Mesaj
21 Şubat 2012; 19:57:36 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

En sonunda Ekranı çatlattım .......Sonra izmir çankayada bi telefoncu buldum Komple Ekranı 20TL değiştirdim..(Orjinal)

Bence olmuyorsa hiç uğraşmayın gidin değiştirin.

Risk almaya değmez .

1 Mesaj
6 Haziran 2012; 22:51:15 

çok teşşekkür ederim dostum nokıa c3-01 de ekran dokunmatiğim bozulmuştu çözümü denedim ve oldu ve telefoncu bana 75 tl demişti çoookkk teşekkür ederim adamım

491 Mesaj
6 Haziran 2012; 23:02:35 

Sitede ne yapıyorlar ben anlamadım

Intel i5 3570k 3.4GHz | Sapphire HD4670 1GB | Team Vulcan 2x4GB DDR3 1600MHz | Gigabyte B75M-HD3 | Corsair Neutron GTX 120GB | Seagate Barracuda 500GB 7200Rpm | Zalman 9900 LED | Corsair CX500 | Mac OS X v10.9 Mavericks

312 Mesaj
7 Haziran 2012; 19:44:20 

takip işe yarar belki

1 Mesaj
21 Haziran 2012; 11:19:47 

Sabah sabah byük bi dertten kurtardın çok teşekkürler. Büyük bir buluş çalıştı valla :))))
saygılar.

1 Mesaj
3 Ağustos 2012; 10:57:02 

bu sabah uyandığımda telefonumun tam ortasında saydam bi tabaka ile karşılaştım ve dokunmatiğimin çalışmadığını gördüm .. birden şaşkınlıkla telimi kapttım ve şifremi girmem gerektiğinde giremedim .. tam bu srada acaba ne yapabilirim diye nete baktım ve arkadaşımızın önerdiği yöntemi gördüm.. önce tele bişey olur diye kortum ama nazikçe söylediği yöntemi denedim çok nazik bi şekilde iğneyi yavaşça ekranın sol üst tarafından kaldırmaya başladım ve o an ekranda ki saydam tabakanın dağıldığını gördüm 1 dk kadar tel kendisini topluyo ve normale dönüyo .. ama çok dikkatli yapın yavaş yavaş zaten azcık kaldırdığınızda ekrandaki tabakanın dağıldığını görceksiniz...
emperor63 Çavuş çok teşekkür ederim sabah sabah beni nasıl bi dertten kurtardın anlatamam bugn tel sürekli lazım olcaktı çok sağol msjda demişsin ya ALLah razı olsun deyin yeter diye gerçekten ALLah razı olsun :)
[font="Tahoma"][font="Arial"]

4 Mesaj
4 Ağustos 2012; 0:30:00 

Sen adamsın hacı vallahi oldu hiç umudum yoktu...10-15 dk uğraştım birden çalıştı helal olsun..

1086 Mesaj
4 Ağustos 2012; 1:21:29 

Bu sorundan muzdarip ne kadar çok kişi varmış. Bir gün bozulursa deneyeceğim teşekkürler

1860 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TqMaqe
4 Ağustos 2012; 12:15:21 

Sevgilimin samsung star'i bozulup duruyor bu yöntem onda ise yararsa süper olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
19 Kasım 2012; 8:32:18 

htc wildfire S dede boyle bir sorun var, acaba ise yarar mi, 2 haftadir telefon beni deli edecek, ekranin bir bolumu calimsiyor

21 Mesaj
23 Aralık 2012; 23:22:38 

Kesinlikle işe yarıyor. Ancak kalıcı çözüm değil. İğneyi çok fazla sokmayın, yoksa dokunmatik ekran tamamen devre dışı kalıyor, ucu görünecek kadar sokmak yeterli.

Yeni Fiesta Titanium 1,4 TDCI Buz Beyazı

23 Mesaj
3 Mayıs 2013; 11:50:22 

kesinlikle çalışıyor teşekkürler.. samsung omniam yöntemin sayesinde artık düzeldi eksik olma kardeş

1 Mesaj
7 Haziran 2013; 18:25:59 

ya benimde böyle sorunum var ama bi türlü beceremedim yapmayı

2157 Mesaj
7 Haziran 2013; 22:47:40 

Dahada bozabilirsiniz aman dikkat edin tecrübesiz arkadaşlar

213 Mesaj
10 Haziran 2013; 16:26:51 

Arkadaşlar telefonlarınız için işe yaradığına sevindim tabi konuyu açalı nerdeyse 2 sene olmuş nikimi de emperor63 iken mc63 şeklinde değiştirdim o zamandan bu zamana baya şey değişti :)
zamanında bu dertten baya muzdariptim o zaman olmuştu. Basit bi yöntem tabi belirli bir süreliğine çözüm sağlıyor. (En azından bende sağlamıştı.)

Şimdi o telefonu kullanmıyorum ama bigün başıma aynı şey gelirse ki inşallah gelmez bu yöntemi yine yaparım.

Forum bilgi paylaşım yeridir. Bu bilgiyi bulmak için baya araştırma yapmıştım. Sizlerle paylaştım çözüme ulaşanlar var baya. Tabi dediğim gibi bu sadece bir öneri sizin telefonda işe yararmı yaramazmı bilmiyorum. Ama şayet ekranı değişmeniz gerekiyorsa denemekten zarar olmaz...

Herkese kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc63 -- 10 Haziran 2013; 16:27:15 >

1446 Mesaj
11 Haziran 2013; 23:09:31 

5233 te olurmu iğneyi nasıl sokacaz hiçbişe anlamadım :D

1 Mesaj
22 Temmuz 2013; 16:43:41 

Kardeşim Benim Telefon Note II İğne Sol Taraftan Girdi Bir Dakika Kadar Bekledim Ama Olmadı Bir Çözüm Lütfen (Telefonun Camı Kırık)

213 Mesaj
23 Temmuz 2013; 21:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: berkend

Kardeşim Benim Telefon Note II İğne Sol Taraftan Girdi Bir Dakika Kadar Bekledim Ama Olmadı Bir Çözüm Lütfen (Telefonun Camı Kırık)

kardeş telefonun camı kırıksa mecbur değiştirirsin öteki türlü olacağını tahmin etmiyorum.

141 Mesaj
27 Temmuz 2013; 11:20:05 

bende vodafone 945 var. bu iğneyi nasıl sokmuş sokanlar yahu? girmiyorki.. ekranla kasanın arasına dikey mi sokacaz iğneyi? yoksa yataydan mı?? ayrıca deneyip başaran arkadaşlar çok zorladılar mı iğneyi sokarken? ekran kırılacak gibi oluyor.. biri tarif etse yada foto video koysa çok iyi olurdu ama..

The clup of Walkman phones

63 Mesaj
27 Temmuz 2013; 11:21:31 

TEŞŞEEKÜRLER AMA BEN OLSAM SERVİSE GETİRİRM

141 Mesaj
27 Temmuz 2013; 11:40:12 

bana mı dediniz? benim telefonu yapan servis yok.. ayrıca yedek parça vs. isterler o telefona masrafta edilmez.. satsam 40 TL vermezler.. o yüzden anca kendim yaparsam olur diye dşşünüyorum.. ama sokamadım iğneyi

Bu mesajda bahsedilenler: 321ayberk

The clup of Walkman phones

63 Mesaj
27 Temmuz 2013; 17:14:11 

bence sat yeni al :D

213 Mesaj
28 Temmuz 2013; 15:53:18 

arkadaşlar bu geçici bir çözüm yani bi yap bi sene kullan falan değil yani

iğneyi ekranla çerçeve arasına dik sokup ekranı kaldıracaksın hafifçe. elindeki telefonda olurmu bilmem. benim telefon o şekilde olmuştu sizinki olurmu bilemem ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc63 -- 31 Temmuz 2013; 12:02:04 >

2 Mesaj
31 Temmuz 2013; 10:15:39 

mc63 arkadaşım çok teşekkürler. Senin yöndeti denedim bendede artık dokunmatik ekrandaki tuşlar çalışmaya başladı.
Benim telefonum Samsung S5230W Star WiFi . Durup dururken birden dokunmatiği gitmişti.
Telefonun sağ üst tarafından iğne soktum. Ama çok az. Hafifce ucunu kaldıracak kadar.
Zaten tuşlar hemen geldi.
Resim ekledim arkadaşlar.
İğneyle girdiğim yeri kırmızı çarpı ile işaretledim.
Herkeze hayırlı ramazanlar . iyi günler arkadaşlar.

0

2 Mesaj
31 Temmuz 2013; 10:18:13 

Resim gözükmemiş arkadaşlar .
Tekrar ekledim.
0

213 Mesaj
31 Temmuz 2013; 11:39:38 

quote:

Orijinalden alıntı: erkeg

Resim gözükmemiş arkadaşlar .
Tekrar ekledim.
0

daha doğrusu dokunmatiğin hangi kısmı çalışmıyorsa ona yakın bi yerden iğne işini yapmak gerekiyor

4404 Mesaj
7 Eylül 2013; 14:26:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mc63

İşte size basit bi çözüm önerisi!!!
Not: Çözüm kalıcı olmayabilir sizin telefonunuza uymayabilir.

Not: Bu çözüm geçici bir çözümdür. Ben bu işlemi yapınca bi süre düzgün kullandım. Yine aynı problemle karşılaşınca tekrar yaptım. Yani beni bi süre idare etti. Sonradan ekranı değiştim mecburen.

Birader harika bir bilgi paylaşmışsın. Çok teşekkür ederim. Ege taraflarındaysan sana bir de köfte söylerim.

213 Mesaj
14 Eylül 2013; 20:50:44 

quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Birader harika bir bilgi paylaşmışsın. Çok teşekkür ederim. Ege taraflarındaysan sana bir de köfte söylerim.

:)) urfadayım kardeşim ben burda çiğköfte yerim sen ısmarlamış sayarım :)

4404 Mesaj
14 Eylül 2013; 21:56:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mc63

:)) urfadayım kardeşim ben burda çiğköfte yerim sen ısmarlamış sayarım :)

Urfa'daysan sabah kahvaltıda nohut, akşam yemeğinde içli köfte ye bari. Bendensin :)

25 Mesaj
16 Eylül 2013; 1:14:34 

htc wildfire s için nasıl yapabiliriz?

17 Mesaj
21 Eylül 2013; 13:02:28 

Aynen iğne olayı sorunu çözüyor,orta kısımdan hafifce kaldırıp bırakın :)) sonra kullanılabilir hale geliyor.

2652 Mesaj
21 Kasım 2013; 1:33:40 

kesinlikle süper çözüm, tabi bir kaç günlüğüne bende denedim, bikaç gün çok iyiydi sonra ne mi oldu şu an dokunmatik iyice sapıttı...

810 Mesaj
22 Kasım 2013; 22:46:09 

Vallahi işe yaradı.
Dediğiniz gibi kenar ve alt tuşlar çalışıyor ama ekran çalışmıyordum.
Telofona önce format attım. Düzelmedi. Sonra arayışa girdim. İnternette ararken formu gördüm. Dalga geçtiğinizi sandım.
En sonunda sinirden telefonu kıracak oldum. "Bir deneyim ne olursa olsun" dedim. Evdeki en ince toplu iğne ile denedim ekran çalıştı.
Sanırım üst/dış/görünen tabaka alttaki asıl dokunmatik ekran kısmına yapışıyor, algılamayı kesiyor. Ekranı biraz oynatınca düzeldi.
Sağol dostum.
Telefonum: Samsung Star S5233 Wi-fi
Siz yine de toplu iğneyi çok fazla içeriye sokmayın. Ekranın kenarından, iğne ile ekranı bir hareket ettirin. Düzelebilir.
.
NOT:Ekranı çatlatma , teli bozma, çizme gibi durumlar olabilir. Dikkatli olun. Ya da yapmayın. Karar sizin. Sorumluluk size ait tabii.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1155 Mesaj
19 Aralık 2013; 20:18:58 

Babamin telefonu asha 300 da denedim olumlu
Harbiden ise yaradi

Bu hesap 2 kişiliktir.

810 Mesaj
19 Aralık 2013; 20:37:18 

ben denedim olmuştu...
ama 1 hafta sonra telefon göçtü ekran işlemedi. iğne felan da işe yaramadi.
pazartesi günü paraya kıydım dokunmatik kısmını değiştirdim. 30 TL. şu anda sorun yok. ses kısma tusu çalışmıyor. onun icinde telefon tamircisine gidecegim artık. eger kendim degistirebilirim derseniz gittigidiyor.com da 20 tl

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
28 Mart 2014; 23:10:55 

Arkadaşlar aynı problem casper tabletdede oldu ekranı çalışmıyordu tableti kapatamazsanız tabletin açma\kapama tuşuyla ses açma\kapama tuşlarına aynı anda basın tablet kapanır daha sonra tekrar açın büyük ihtimalle problem çözülmüş olacaktır.

607 Mesaj
29 Mart 2014; 0:25:02 

hiçbir işe yaramıyor nedense işe yaranyanların hepsi yeni üyelik açmış olanlar ??????

1 Mesaj
14 Nisan 2014; 1:02:41 

Oğlum telefonumu fırlattı,ekranda bi çerçeve belirdi ve çalışmadı,tam ümidi kesmişken önerinizi gördüm.çok ama çok teşekkür ederim, sırf teşekkür etmek için gece yarısı üye olmaya çalıştım.ne kadar büyük iyilik yaptığınızı anlatamam.artık telefon kullanmam napıyım diye bi çıkış yolu bile düşünmüştüm, Allah sizin derdinize de çare versin:) bence herkes denesin en kötü zaten bozuktu dersiniz ama mantık olarak kesinlikle işe yarar,selametle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klipsella -- 14 Nisan 2014; 1:04:24 >

213 Mesaj
29 Nisan 2014; 11:14:12 

Allah razı olsun dediğim gibi geçici bi çözüm ama bi süre idare edebilecek bişey. Şu duanıza da bu aralar çok ihtiyacım var yazdıklarınızla da beni çok mutlu ettiniz :) yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize...

Bu mesajda bahsedilenler: Klipsella

2946 Mesaj
23 Mayıs 2014; 15:38:04 

ben incecik iğne soktum cam çatladı :)
siz nasıl çatlatmadan soktunuz camlarınız plastikmi? o kadar nasıl esniyor camlar.

BİR KONTROL EDİN YARDIMINIZ DOKUNABİLİR

http://forum.donanimhaber.com/m_57537849/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57537849

1 Mesaj
21 Haziran 2014; 14:08:30 

ben yapamadım siz acaba yaparken bi foto çekip atarmısınız nasıl yapacağımı bilmiyorum çok acill lazım

213 Mesaj
22 Haziran 2014; 16:13:38 

eski telefonumda yapmıştım tabi uzun süreli bir çözüm değil ama ekranın yan tarafında camın bitimine iğneyi sokmak gerekiyor

Bu mesajda bahsedilenler: Esoo1905

1893 Mesaj
22 Haziran 2014; 18:01:27 

Çok riskli açıkçası denemeye korkarım

I don't wanna sleep
I don't wanna dream
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Samsung » Dokunmatik ekran çalışmıyor sorununa basit ve harika bi çözüm
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.846