Piranha Destek Cevaplıyor
5922 Cevap468860 Görüntüleme241 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     78 [80] 82 83 84 85 86 87      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

500 Mesaj
14 Mart 2013; 11:53:53 

Android cep telefonunda trafikli piranha navigasyon programı kullanıyorum. Piranha extrada ;Uyarılar bölümü altında Güvenlik kameraları dosyası var. Fakat dosya boş. Türkiye Güvenlik Kameraları dosyasını nasıl temin edebilirim?

6 Mesaj
14 Mart 2013; 11:54:04 

RIDVAN BEY

BUSİNESS TAB 7 İÇİN

MALİ 400 GPU OYUN CANAVARI DENİYOR,

ÇOCUK OYUNLARINI BİLE OYNATMIYOR,

BU NASIL ÇELİŞKİDİR.

bir cevap verin!

9 Mesaj
14 Mart 2013; 13:29:00 

Sayın Rıdvan Bey, noTraffic S Type navigasyon cihazın güncel harıtası infotech şirketinin sitesinde Turkey_13q1 şubat güncellemesi yayınlandı. Pirhana sitesinde ne zaman yayınlanacak!
https://update.infonav..../user/mireoUpdater.jspx sitesinde,

5 Mesaj
14 Mart 2013; 14:30:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

quote:

Orijinalden alıntı: aspin28

MErhaba Bende piranha evoque white 385 serisi navigasyon var . rom attım ancak rom atmadan önce dosyaları yedeklemeyi unuttum bu yuzden harita güncellemeside yapamıyorum. Bu dosyalar mevcut mudur acaba?
Not: Cihaz açılıyor usb modda gps arıyor ancak bulamıyor dosyalar olmadığı için

Sayın aspin28,

Harita dosyaları konusunda size yardımcı olabilmem için;

1. Cihazın modelini,

2. Cihazın seri numarasını,

3. Ayarlar/Sistem bölümünde yer alan ID serial numarasını bana iletmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

sayın piranha destek yok mu acaba???

5 Mesaj
14 Mart 2013; 15:46:17 

Rıdvan bey lütfen yardımınıza ihtiyacım var

Piranha quattro için paylaştınız rom u ykledım ancak sonrasında Daha önce aldığım yedeği yüklediğimde init api yazıp hata veriyor. Naviextrasta açıyor orada da güncelleme yapıyorum ancak yine aynı hatayı veriyor lütfen yardımınzı beklıyorum
Cihazın modeli: Quattro
Seri no:P38214198
Seri Id: 4c483131303432353034323134323731

2 Mesaj
14 Mart 2013; 15:55:16 

iYİ GÜNLER CİHAZIMIN TEK SORUNU NAVİGASYON HARİTASININ SİLİNMİŞ OLMASI VE YEDEĞİNİN OLMAMASI BU SORUNU SERVİSİNİZE GÖNDERMEDEN ÇÖZMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL Mİ ACABA GEREKLİ YAZILIMI BANA ULAŞTIRAMAZMISINIZ. TEŞEKKÜRLER

15 Mesaj
14 Mart 2013; 16:07:50 

iyi günler. benim business tab 7" tabletimin lcd ekranı çatladı ne kadar tutar değişimi?

9 Mesaj
14 Mart 2013; 16:08:18 

Merhaba, yeni PİRANHA ARİSTO 7" tablet siparişi verdim. Yarın elimde olocak.. Tableti kızım kullanacağı için inanılmaz tedirginin. Ancak bir türlü bir standlı kılıf ve ekran koruyucu bulamadım. Nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Acil PİRANHA ARİSTO TAB 7" için * Ekran koruyucu ve * standlı Kılıf veya Silikon Kılıf..

1 Mesaj
14 Mart 2013; 16:56:59 

piranha leon p2880966
rom gönderebilirmisiniz acaba

7 Mesaj
14 Mart 2013; 17:30:36 

Merhabalar sayın yetkili.firmanızı telefonla aradım buradan yardımcı olabileceğinizi söylediler.ürünün pathfinder 3.5 inç seri no:GT 85302185 Rom Yollarmısınız.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

500 Mesaj
14 Mart 2013; 17:47:21 

Arkadaşlar, Android cep telefonu için Android marketten Trafikli Piranha Navigasyon programı satın aldım.(ALMAZ OLAYDIM) ancak, aldığım günden beri var olduğunu iddaa ettikleri hız kamerası programı çalışmıyor. Bunu defalarca hem bu forumda hemde firmanın güya Müşteri hizmetlerine (Bu kelimenin anlamını bildiklerini sanmıyorum) bildirdim. En az 15-20 kez denedim. Android marketten alınan programa destek verilmiyormuş. DİKKAT; Android Market sayfasında ilgili ve geliştirici olarak PİRANHA görünüyor. Yalan söylemekten de çekinmiyorlar.Neticede Bugün bana verilen cevap; Harita sağlayıcısı olan Navteq ile görüşün oldu. Navteq e ulaştım, doğal olarak verilen cevap; Biz harita sağlarız, programa müdahale edemeyiz, Program Piranhaya ait, çalışmayan program Piranhanın dediler. Lütfen; sattığı ürünün arkasında durmayan, Müşteri hizmetleri kelimesinin anlamını dahi bilmeyen, müşteriyi enayi yerine koyan bu firmanın hiçbir ürününü almayalım ve aldırmayalım.

3 Mesaj
14 Mart 2013; 21:32:49 

rıdvan bey encore 7 yazılım drıver la güncelledim yalnız harita yedeklemesi yapmadım.hem navigasyonu yazılım drıverladığımdan hende sd kartı formatladığımdan harita gitti. lütfen makina bilgilerim prihanna encore 7
Processor SRF Atlas IV
Platform 00 5 02
Ram 128 mb flash 2 gb
App Version 110301.1b27.QC83.SD
Serial 20101153745872836905480385963193
MCU Version SW5-29.HW5820-1,5
DÜNDE YAZDIM SADECE HARİTA YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ACELE CEVAP

7 Mesaj
14 Mart 2013; 21:32:57 

Rıdvan Bey Merhaba,

Piranha Business Tab 7.0" model tabletim açılmıyor. Açma düğmesine bastığımda android logosu, piranha yazısı ve sonra android yazısı geliyor ve orda kalıyor. Tabletimi nasıl açabilirim. Teşekkürler.

5 Mesaj
15 Mart 2013; 9:29:22 

Piranha quattro için paylaştınız rom u ykledım ancak sonrasında Daha önce aldığım yedeği yüklediğimde init api yazıp hata veriyor. Naviextrasta açıyor orada da güncelleme yapıyorum ancak yine aynı hatayı veriyor lütfen yardımınzı beklıyorum

31 Mesaj
15 Mart 2013; 9:32:32 

avea jet modem aldım mf190 tabiki çalışmdı. sdaha sonra sitenizden mf190 için verdiğiniz yazılım güncellemeyi yüklerken hata verdi ve brick oldu. bunu nasıl çözebiliriz. her modemde aynı hatayı alır mıyız?

www.2kr2.com Eğitim Hizmetleri

17 Mesaj
15 Mart 2013; 14:57:35 

arkadaş herkes soru soruyor,
bende Rıdvan bey geç yanıt veriyor diyordum,
onun yerinde olsam bi daha açmazdım bu kadar soru karşısında donanım haber hesabını ((:

kula bela gelmez Hak yazmadıkça, Hak bela yazmaz kul azmadıkça ...

67 Mesaj
15 Mart 2013; 15:43:23 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyclone1289

Rıdvan Bey Business Tab 10.1 cihazımda oyunlarda kasmalar oluyor rom da yükledim gene aynı durum normalde kasma olmaması lazım.Örneğin Most Wanted Lisanslı, Asphalt 7 gibi oyunlarda kasmalar oluyor. Hız olarakta 1 ghz çıkıyor testlerde normalde 1.4 ghz olması gerekirken yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın cyclone1289,

İşlemci özellikleri yazılıdığında max kullanılabilecek hız yazılır. Ancak satabil olarak çalışan hızda kullanıcıya sunulur. İşlemci hızını artırmak için overclock yapmanız gerekmektedir. İşlemci hızını yükseltmek için googleplay dan uygulama indirip işlemci hızını 1.4 GHz ye yükseltebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Peki oyunlarda neden kasma oluyor ?

5 Mesaj
15 Mart 2013; 16:01:18 

rıdvan bey kolay gelsin pmden mesaj atmıştım fakat görmediniz heralde piranha explorer cihazımdaki tüm haritalar silinmiş durumda cihaz sorunsuz çalışıyor fakat navigasyona tıkladığımız zaman hiçbir şey olmuyor indirebileceğmiz bir link varmıdır acaba şimdiden çok teşekkür ederim

cihaz seri nosu p3031369
ıd numarası LH20100318005542

29 Mesaj
15 Mart 2013; 16:04:08 

Rıdvan bey aristo 7.0'' tablet için mobil kullanım yazılımı çalışmamız tamamlandı demişsiniz.nereden erişebiliriz acaba yazılıma? Teşekkürler

2193 Mesaj
15 Mart 2013; 17:43:33 

Rıdvan bey iyi çalışmalar,
Piranha Encore 7" cihazini aracima taktirmayi dusunuyorum. Genel kullanim amacim aux uzerinden iphone telefonumu bağlayarak muzik dinlerim. İphone icin igo europe navigasyon programini 99$ a satin almistim fakat iphoneum yere dustukten sonra gps verimli calismiyor. Bu yuzden hem aracin goruntusunun ic mekaninin havasini degistireceginden bu cihazi almayi dusunuyorum. Ama kafamda piranhayla da ilgili on yargilar olusmadida degil. Simdi cihazi alsam sıkıntı yasarmiyim problem cikarirmi endisesi var. Encore ile ilgili kronik sorunlar nelerdir, alinca kontagami baglatalim akuyemi baglatalim, bir kac kisinin yazisindan okudugum yorumlara dayanarak cihazi almadan sizinle iletisim kurmak istedim. Telefonumda 2013 haritasi yuklu. İgo ile gorussek acaba piranha icinde uygulamanin full haritalisini temin edermi, sonucta 99$ para verdim bu programa. Daldan dala atlarmis gibi oldu ama cihazin genel olarak olumlu olumsuz ozelliklerinden bahsederseniz beni cok aydinlatmis olursunuz, youtbe da piranha encore videosu dahi bulamadim inceleme icin sadece resimler ve ozellikleri iceren ilanlar mevcut. Cihazi siz olsaniz tercih edermiydiniz, bir kac kisi gps sorunu oldugundan bahsetmis vs, yorumunuzu bekliyorum. Tesekkurler
İyi calismalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

61 Mesaj
15 Mart 2013; 22:34:57 

quote:

Orijinalden alıntı: BURHAN77

Rıdvan bey, tüm cevapları vermişsiniz

oyun çalıştırmama sorusuna da lütfen cevap verirmisiniz?

p447 businnes tab 7 oyunları çalıştırınca Open GL 2 desteği yok deniyor ve çalıştırmıyor.

Kardeşim benimde business tab 7 p447 ama malesef ki aynı konudan şiakyetciyim kesinlikle hiç bir GAMELOFT yapımı oyunu açamadım.Google playdeki herhangi basit bir subway surfes temple run bile desteklemiyor diyor tablet 4.1.1 JB yüklü bu nasıl iştir anlamış değilim. Çok istediğim N.O.V.A3 MC4 Gibi oyunları açmıyor.DEAD TRIGGER DENEN Bir oyun var dandik android telefonlar bile açarken bu özelliklere sahip bir tabletde bu oyun nasıl acılmıyor bende anlamış degilim özelden yazdım rıdvan bey'e umarım bu sorunlara bi çare bulurlar.

15 Mesaj
16 Mart 2013; 0:52:07 

quote:

Orijinalden alıntı: kekiklikek23

quote:

Rıdvan bey, tüm cevapları vermişsiniz

oyun çalıştırmama sorusuna da lütfen cevap verirmisiniz?

p447 businnes tab 7 oyunları çalıştırınca Open GL 2 desteği yok deniyor ve çalıştırmıyor.

Kardeşim benimde business tab 7 p447 ama malesef ki aynı konudan şiakyetciyim kesinlikle hiç bir GAMELOFT yapımı oyunu açamadım.Google playdeki herhangi basit bir subway surfes temple run bile desteklemiyor diyor tablet 4.1.1 JB yüklü bu nasıl iştir anlamış değilim. Çok istediğim N.O.V.A3 MC4 Gibi oyunları açmıyor.DEAD TRIGGER DENEN Bir oyun var dandik android telefonlar bile açarken bu özelliklere sahip bir tabletde bu oyun nasıl acılmıyor bende anlamış degilim özelden yazdım rıdvan bey'e umarım bu sorunlara bi çare bulurlar.

Oyunun kurulu olduğu başka bir cihaz varsa tanıdığınız birinde Google playden bu uygulama yı yükleyip istediğiniz uygulamayı size göndermesini rica edebilirsiniz. çok kaliteli bir çözüm olduğu söylenemez ama idare eder.

birde piranha destekten cevap alabilsek iyi olcak ama...

Bu mesajda bahsedilenler: @Piranha Destek

500 Mesaj
16 Mart 2013; 11:13:17 

Arkadaşlar, forumdan da anlaşılacağı üzere Piranha alanın başından sorun eksik olmuyor. Bu yüzden; sattığı ürünün arkasında durmayan, Müşteri hizmetleri kelimesinin anlamını dahi bilmeyen, müşteriyi enayi yerine koyan bu firmanın hiçbir ürününü almayalım ve aldırmayalım. Ki diğer insanlar bizim yaşadıklarımızı yaşamasın.

67 Mesaj
16 Mart 2013; 13:45:20 

quote:

RIDVAN BEY

BUSİNESS TAB 7 İÇİN

MALİ 400 GPU OYUN CANAVARI DENİYOR,

ÇOCUK OYUNLARINI BİLE OYNATMIYOR,

BU NASIL ÇELİŞKİDİR.

bir cevap verin!

Aynen bendede business tab 10.1 var oyunlarda kasıyor

67 Mesaj
16 Mart 2013; 13:48:12 

quote:

Orijinalden alıntı: bolet

Rıdvan Bey Merhaba,

Piranha Business Tab 7.0" model tabletim açılmıyor. Açma düğmesine bastığımda android logosu, piranha yazısı ve sonra android yazısı geliyor ve orda kalıyor. Tabletimi nasıl açabilirim. Teşekkürler.

Piranhanın sitesinden cihazınıza uygun rom indirip tabletinize tekrar yükleyin sorun kalmaz

1 Mesaj
16 Mart 2013; 20:33:23 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berdemozkan

Merhaba Rıdvan bey

Hergün düzenli olarak aynı mesajı atıyorum. Bugün çözeriz inşallah :)

Piranha pathfinder için rom paylaştınız ancak sonrasında Daha önce aldığım yedeği yüklediğimde init api yazıp hata veriyor. Naviextrasta açıyor orada da güncelleme yapıyorum ancak yine aynı hatayı veriyor

Cihazın modeli: Pathfinder
Seri no:GT85304564
Seri Id: 5434583048485f30

Sayın berdemozkan,

Cihazınıza ait dosyaları indirebileceğiniz link Pm den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.

Merhaba benimde elimde piranha fuga 5 var. Siteden seri numaraya göre rom güncelledim daha sonra yedek aldığım dosyamı attım init api yazısından ileriye gitmiyor.

Cihazın modeli: FUGA
Seri no:P38207214
Seri Id: Bunun yerini bulamadım sistem bilgisine girdiğimde UUID karşısında birşey çıkmıyor...

7 Mesaj
16 Mart 2013; 23:44:17 

selamlar RIdvan Bey. Piranha gps busines tab 7 cihaz var. Ekran kilidi yanlış girilince kilitlemiş. Wifi açık olmadığı için internet bağlantısı da kurulamadığından gmail hesabıyla açılmadı. Piranha sitesindeki yazılım yükleme işlemleri aynen yapılmasına rağmen yükleme yapılamıyor. Driverler yüklenmesine rağmen live suit programında yüzde 0 da kalıyor. SD kart ile yükleme de başarılı olmuyor hata veriyor. Ne yapmamız lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
16 Mart 2013; 23:53:33 

merhaba pıranha aristo gps 3g li tabletımın navigasyonunu nasıl kullanacagım neler yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım tsekkurler

31 Mesaj
17 Mart 2013; 9:42:16 

Arkadaşlar Business III 10.1 tablete mf190 jet modemi nasıl bağladınız? bende wifi açıkken ve bağlıyken avea 3g bağlantısını yapıyor. wifi kapatınca 3g onunla bilrikte kapanıyor. android 4.1.1 kullanıyorum.

www.2kr2.com Eğitim Hizmetleri

1 Mesaj
17 Mart 2013; 11:46:00 

navigasyon cihazının ayarlarını sıfırladık, yedek de alınmamıştı, gps e bağlanamıyor, piranha ekstra programı cihazı görmüyor
bu konuda yardımınızı rica ediyorum,
Syg.
model: patfinder
seri no: GT85303579
serial: 0b140014b1005610

7 Mesaj
17 Mart 2013; 14:18:05 

Rıdvan Bey. Gps Buisiness tab 7 cihaz kilit ekranın yanlış girilmesi nedeni ile kilitlenmişti. Piranha sitesinde hem 4.0.4 hem de eski 4.0.3 yazalımı yüklemek için defalarca uğraştım. Ama ne yazıkki bu 2 yazılım da hatalı olduğundan yükleme yapılamıyor. Lütfen kontrol edin ve hatasız bir yazılım yükleyin. Cihaza gps değil de Business tab 7 nin bir romunu indirdim vea kurulum başarılı oldu. ama tabiki dokunma hataları var. Bilmem anlatabildim mi. Lütfen yardım edin

5 Mesaj
18 Mart 2013; 13:54:58 

Arkadaş bu nasıl bir kaderdir yaa rıdvan beye bir mesaj attık bu güne kadar bütün mesajlara cevap veren rıdvan bey ve piranha destek ortalardan kayboldu gerçekten yaşama sevincimi kaybetmek üzereyim

13 Mesaj
18 Mart 2013; 14:19:19 

Merhaba,
1 yıl önce aldığım Piranha Encore cihazımda birkaç sıkıntım ve sorum olacak. Öncelikle cihaz kapalı ve seyir halinde iken kendi kendine açılıyor yada sesi yükseliyordu. Reset yaptım şimdilik bir sıkıntı yok. Encore yazılımını güncelleme imkanımız varmı? Bu sıkıntı yazılımsal olabilir mi?
İkincisi, navigasyonu açtığımda güncelleme var diyor. naviextras üzerinden güncellemesini yapıyorum ama güncel harita 2009 yılına ait. Piranha ömür boyu harita güncellemesi diyor ama güncellenen harita yok. 32 mb güncelleme atıyor varsayalım, 32mb üzerinde harita yok. Mersin'de yazlığım var fakat 2013 yılının mart ayında hala evimin yolu haritada yok. Geçtiğimiz günlerde harita yazılımına baktım bir de ne göreyim. 2009 ylının haritası. Piranha'nın ömür boyu dediği harita güncellemesi nedir o halde? Encore cihazımdan farklı IGO yazılımlı navigasyonum var. Üzerine Başarsoft 2013 haritasını kendim atabildim. Mükemmel hakikatende. Gidemediğim göremediğim çıkmaz sokak bile yok. Aynı haritayı encore cihazıma attığım zaman cihaz navigasona girmiyor. Bana yardımcı olmanızı bekliyorum, ilginize şimdiden teşekkür ediyorum

3 Mesaj
18 Mart 2013; 14:22:54 

İYİ GÜNLER . PİRanHA BLAZER ( P 334... SERİ NOLU ) NAVİGASYON CİHAZIMIN HARİTASINI YANLIŞLIKLA SILDIM . ELİMDE YEDEGİ DE YOK . HERŞEY ÇALIŞIYOR AMA NAVİGASYONA DOKUNUNCA NAVİGASYONA GİRMİYOR @@@@@BUNA YENİDEN YÜKLEMEK İSTİYORUM . BUNUN İÇİN SİZLERİN YARDIMÇI OLMASINI RİCA EDİYORUM . ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM .

25 Mesaj
18 Mart 2013; 17:50:09 

Merhaba, 3 ay once Business Tab II 10.1 cihazinizidan aldim. Cİhazda normal uygulamalar sorunsuz calisirken ozellikle web sayfalari acilirken browser beklemeye basliyor 5-6 sn sonra ise bekle/kapat turu bir uyari cikiyor. Bir sure daha bekleyince devam ediyor. Ama pratik olarak agiz tadiyla surf yapmaya olanak vermiyor. Sitenizden en son firmware'i, ayrica maxthon opera gibi diger browserlari da denedim ama sonuc ayni. Internet hizimda herhangi bir problem yok. Evdejki diger bilgisayar ve tabletler hatta cep telefonlari bile ayni baglanti uzerinden sorunsuzca interneti kullanabilmesine ragmen bu urunde sorun yasiyorum. Bunun icin bir guncelleme dusunuyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobris -- 19 Mart 2013; 9:43:35 >

43 Mesaj
18 Mart 2013; 22:04:45 

Evet arkadaşlar daha önce de söylediğim gibi,
Piranha Business Tab 10.1 nasıl Root edilir, ClockWorkMod nasıl yüklenir, CyanogenMod 10 4.1.1 nasıl yüklenir, Piranha Business Tab 10.1 driver ları yükleyemiyorum diyenler, Piranha Official ROM 4.1.1 ile CyanogenMod 10 4.1.1 arasında ne fark diye merak edenler linklerini verdiğimi videoları izlesinler!!!

Part-1: Youtube Part-1

Part-2: Youtube Part-2

Part-3: Youtube Part-3

Piranha Business Tab 10.1 CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 İnceleme: Youtube İnceleme
Açıklamalar:

Yapılacak işlemler sonunda tabletiniz brick olabilir, flash card ınız yanabilir ve tabletiniz garanti dışına çıkabilir. Bu işlemler tamamen kendi inisiyatifinize kalmış tümüyle sizin riskiniz altındadır. Bu durumdan Piranha Firması sorumlu değildir ve anlatımı yapan kişi olarak ben de sorumluluk üstlenmiyorum. [font="Verdana"]Arkadaşlar tekrar tekrar üstüne basa basa söylüyorum, Root nedir? ClockWorkMod nedir? CyanogenMod nedir? Bunlar hakkında en ufak bir bilgi sahibi değilseniz bu işe hiç kalkışmayın aksi taktirde tabletiniz kullanılamayacak duruma gelebilir.

Önemli Not : CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 Piranha Business Tab 10.1 de stabil olarak çalışmadı çünkü compatibility zip dosyası mevcut değil bu yüzden dokunmatik ekran ve kamera çalışmamaktadır. Bu videolar sadece merak edenler için bilgi edindirmek amaçlı olarak çekilmiştir. Her türlü işlem sizin inisiyatifinizdedir.

[font="Arial"]Buraya göz atın: :ForumDonanımHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmiLeToLife -- 18 Mart 2013; 22:57:01 >

4 Mesaj
18 Mart 2013; 22:55:17 

Business tab III 10.1 için ROM dosyası bulamıyorum nereden bulabilirim.
cihazımın arkasındaki seri numarası P449 ile basliyor.

Bu arada ROM falan ugrasmam ama, Play Store'dan hic birsey indiremiyoruz, tableti ogluma hediye aldık, oyunların hemen hemen hepsi icin "cihazla uyumlu degil" hatası veriyor. Hatta Chrome bile kuramıyorum. Ayarlar menusunde soyledigi sürüm 4.1.1 , ama surum guncelle secenegi bulunmuyor.

bu arada gunduz telefonla aradigim musteri hizmetleri sorunumu bile tam dinlemeden biz size mail ile bilgi atalım dediler, iyi hadi tamam dedim, yarim yamalak bir LiveSuit kurulumu tarifi var o kadar. ROM nerdedir nerden bulunur yok!! yani elimde bos bir LiveSuit oldu

Rıdvan Bey'den yardım bekliyoruz artık

43 Mesaj
18 Mart 2013; 23:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: BLoodYesk

Business tab III 10.1 için ROM dosyası bulamıyorum nereden bulabilirim.
cihazımın arkasındaki seri numarası P449 ile basliyor.

Bu arada ROM falan ugrasmam ama, Play Store'dan hic birsey indiremiyoruz, tableti ogluma hediye aldık, oyunların hemen hemen hepsi icin "cihazla uyumlu degil" hatası veriyor. Hatta Chrome bile kuramıyorum. Ayarlar menusunde soyledigi sürüm 4.1.1 , ama surum guncelle secenegi bulunmuyor.

bu arada gunduz telefonla aradigim musteri hizmetleri sorunumu bile tam dinlemeden biz size mail ile bilgi atalım dediler, iyi hadi tamam dedim, yarim yamalak bir LiveSuit kurulumu tarifi var o kadar. ROM nerdedir nerden bulunur yok!! yani elimde bos bir LiveSuit oldu

Rıdvan Bey'den yardım bekliyoruz artık

ICS 4.0.3 de ya da Jelly Bean 4.1.1 de çoğu uygulama desteklenmiyor ancak bu uygulamarın ( Fruit Ninja, Subway Surfers, Chrome,Firefox gibi) apk larını internet üzerinden indirip tabletin dahiline hafızasına atıp tablette bulunan file manager uygulamasıyla apk dosyalarını yükleyebilirsiniz. Onun dışında google play de sürekli olarak desteklenmiyor diyerek indirmeyecektir. Benim tabletim de onu geçtim farklı modellerin aynı sürümlerinde dahi aynı sorunlar meydana çıkıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

43 Mesaj
18 Mart 2013; 23:08:18 

quote:

Orijinalden alıntı: gobris

Merhaba, 3 ay once Business Tab II 9.7 cihazinizidan aldim. Cİhazda normal uygulamalar sorunsuz calisirken ozellikle web sayfalari acilirken browser beklemeye basliyor 5-6 sn sonra ise bekle/kapat turu bir uyari cikiyor. Bir sure daha bekleyince devam ediyor. Ama pratik olarak agiz tadiyla surf yapmaya olanak vermiyor. Sitenizden en son firmware'i, ayrica maxthon opera gibi diger browserlari da denedim ama sonuc ayni. Internet hizimda herhangi bir problem yok. Evdejki diger bilgisayar ve tabletler hatta cep telefonlari bile ayni baglanti uzerinden sorunsuzca interneti kullanabilmesine ragmen bu urunde sorun yasiyorum. Bunun icin bir guncelleme dusunuyor musunuz?

Benim tabletimde de aynı problemler oluyor Piranha Business Tab 10.1 ama bu gösteriyor ki Piranha Firmasının yapmış olduğu Official Rom lar stabil çalışmıyor kaldıki bu cihazlarda 1 Gb RAm var bu cihazın uçması lazım ama ne yazık ki yerlerde sürünüyor. :(

43 Mesaj
18 Mart 2013; 23:09:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ela1034

Arkadaş bu nasıl bir kaderdir yaa rıdvan beye bir mesaj attık bu güne kadar bütün mesajlara cevap veren rıdvan bey ve piranha destek ortalardan kayboldu gerçekten yaşama sevincimi kaybetmek üzereyim

sorununu söylersen belki yardımcı olabilirim arkadaşım ...

43 Mesaj
18 Mart 2013; 23:13:26 

quote:

Orijinalden alıntı: era58

selamlar RIdvan Bey. Piranha gps busines tab 7 cihaz var. Ekran kilidi yanlış girilince kilitlemiş. Wifi açık olmadığı için internet bağlantısı da kurulamadığından gmail hesabıyla açılmadı. Piranha sitesindeki yazılım yükleme işlemleri aynen yapılmasına rağmen yükleme yapılamıyor. Driverler yüklenmesine rağmen live suit programında yüzde 0 da kalıyor. SD kart ile yükleme de başarılı olmuyor hata veriyor. Ne yapmamız lazım

Bilgisayarınız tabletinizi görüyor mu? Görmüyorsa ya da LiveSuit programı tabletinizi bilgisayara bağladığınızda Format mı Yükseltme mi (Upragade) yapayım diye sormuyorsa bu demek oluyor ki tabletinizin driver ları bilgisayarınızda yükle değil driver ı yükleyin derim Umarım yardımcı olmuşumdur.

43 Mesaj
18 Mart 2013; 23:15:00 

quote:

Orijinalden alıntı: hkogce

Merhaba, yeni PİRANHA ARİSTO 7" tablet siparişi verdim. Yarın elimde olocak.. Tableti kızım kullanacağı için inanılmaz tedirginin. Ancak bir türlü bir standlı kılıf ve ekran koruyucu bulamadım. Nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Acil PİRANHA ARİSTO TAB 7" için * Ekran koruyucu ve * standlı Kılıf veya Silikon Kılıf..

gittigidiyor a bakın orada mutlaka vardır. en kolay bulanan tablet kılıfı 7 inc.

5 Mesaj
19 Mart 2013; 8:06:43 

5 Mesaj
19 Mart 2013; 9:08:29 

quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeToLife

quote:

rıdvan beye pmden mesaj atmıştım fakat görmedi heralde piranha explorer cihazımdaki tüm haritalar silinmiş durumda cihaz sorunsuz çalışıyor fakat navigasyona tıkladığımız zaman hiçbir şey olmuyor indirebileceğmiz bir link varmıdır acaba şimdiden çok teşekkür ederim

cihaz ismi piranha explorer
cihaz seri nosu p3031369

9 Mesaj
19 Mart 2013; 9:58:00 

Sayın Rıdvan Bey, noTraffic S Type navigasyon cihazın güncel harıtası infotech şirketinin sitesinde Turkey_13q1 şubat güncellemesi yayınlandı. Pirhana sitesinde ne zaman yayınlanacak!
https://update.infonav..../user/mireoUpdater.jspx sitesinde,

7 Mesaj
19 Mart 2013; 10:43:50 

quote:

quote:

Bilgisayarınız tabletinizi görüyor mu? Görmüyorsa ya da LiveSuit programı tabletinizi bilgisayara bağladığınızda Format mı Yükseltme mi (Upragade) yapayım diye sormuyorsa bu demek oluyor ki tabletinizin driver ları bilgisayarınızda yükle değil driver ı yükleyin derim Umarım yardımcı olmuşumdur.

Cihazı görüyor ve formatv e yükseltmeyi de soruyor ama kendi yazılımını yüklemiyor. Yani driver problemi yok. Piranha'nın kendi sitesindeki Orjinal rom dosyası hatalı

107 Mesaj
19 Mart 2013; 18:13:15 

Sayın Rıdvan Bey, piranha pro tab 7 cihazımın kilitlendi açılmıyor imaj yüklemekten daha kolay bi çözümü varmı yoksada lütfen sitenizdeki imaj dosyasını düzeltebilirmisiniz
http://piranha.com.tr/product.php?product_id=302
yaklaşık 7 defa indirdim hepsindede rar dan çıkarırken %99larda crc hatası veriyor winrar'da 7zip te.. denedim bu haliylede çıkıyor .img fakat live suit te tüm aşamları yapıyorum yukarda bi arkadaşında bahsettiği gibi ilerlemesi gereken yerde %0 da takılıp kalıyor yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

1 Mesaj
19 Mart 2013; 18:20:45 

PIRANHA-PIRANHA BUSINESS III TAB 10.1 ZEUS model cihazımı garantiye gönderdim;
iç ekranının değişmesi gerektiğini belirtip ekran değişim ücreti olarak benden tam olarak . 200TL ücret talep ettiler.
vatan computer den bu ürünü 320 tl ye 2 ay önce aldım.Neye göre böyle uçuk fiyat belirliyorlar anlayamadım.Müşterinin böyle bir durumda mecbur olduğunu düşünüp ne fiyat söylesek kabul eder düşüncesi içerisindeler
herhalde..Bu denklemi çözmeye benim matematiğim yetmedi..Anlayan beni bilgilendirirse sevinirim

2 Mesaj
20 Mart 2013; 9:51:22 

Merhaba bende ROM yüklemesi sonrasında GPS menüsünü çalıştıramadım Rıdvan bey de ortalarda olmayınca müşteri hizmetlerini aradım onlarda artık forum üzerinden bu konuda yardımcı olamıyoruz servise getirmeniz gerekli dedi bu konuda başka yardımcı olabilecek kişi varmı acaba

5 Mesaj
20 Mart 2013; 10:28:53 

Ben böyle şansın içine tüküreyim arkadaş 20 ekim 2011 den beri piranha destek burada soruları cevaplıyor bir yardım istedik artık forumdan yardım etmeyeceklermiş herkes aldığı cihazın üzerine birer çekiç vurup çöpe atsın

67 Mesaj
20 Mart 2013; 11:28:55 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gobris

Merhaba, 3 ay once Business Tab II 9.7 cihazinizidan aldim. Cİhazda normal uygulamalar sorunsuz calisirken ozellikle web sayfalari acilirken browser beklemeye basliyor 5-6 sn sonra ise bekle/kapat turu bir uyari cikiyor. Bir sure daha bekleyince devam ediyor. Ama pratik olarak agiz tadiyla surf yapmaya olanak vermiyor. Sitenizden en son firmware'i, ayrica maxthon opera gibi diger browserlari da denedim ama sonuc ayni. Internet hizimda herhangi bir problem yok. Evdejki diger bilgisayar ve tabletler hatta cep telefonlari bile ayni baglanti uzerinden sorunsuzca interneti kullanabilmesine ragmen bu urunde sorun yasiyorum. Bunun icin bir guncelleme dusunuyor musunuz?

Benim tabletimde de aynı problemler oluyor Piranha Business Tab 10.1 ama bu gösteriyor ki Piranha Firmasının yapmış olduğu Official Rom lar stabil çalışmıyor kaldıki bu cihazlarda 1 Gb RAm var bu cihazın uçması lazım ama ne yazık ki yerlerde sürünüyor. :(

1gb yazıyor ama nedense testlerde 512 olarak çıkıyor bende onu anlamıyorum.Oyunlarda kasma oluyor Most wanted vb. Business tab 10.1

88 Mesaj
20 Mart 2013; 23:01:18 

Sayin Piranha yetkilisi,

Yakin zamanda protab 7" tablet almis bulunuyorum, cihaz henuz bana ulasmadi ama internetten ROM`unu indirdim ve incelemeye basladim, herneyse sadete geliyorum, aygit adi olarak nuclear-f727 geciyor, bu cihazla ayni veya benzer donanimlara sahip bir suru cin menseili alet var gibi... Sizin bilginiz dahilinde bire bir cihazimizla uyumlu olanlar hangileri ? ROM`u rootlayip kendi kullanimim icin uygun hale getirmeyi dusunuyorum...

quote:

# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=IMM76D
ro.build.display.id=PIRANHA Pro II Tab 7.0 20121210
ro.build.version.incremental=20121208
ro.build.version.sdk=15
ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.release=4.0.4
ro.build.date=2012年 12月 08日 星期六 11:35:43 CST
ro.build.date.utc=1354937743
ro.build.type=eng
ro.build.user=gaoqingtao
ro.build.host=brn-gaoqingtao
ro.build.tags=test-keys
ro.product.model=PIRANHA Pro II Tab 7.0
ro.product.brand=PIRANHA
ro.product.name=nuclear_f727
ro.product.device=nuclear-f727
ro.product.board=nuclear

gao qing tao denen arkadas`in emaili sizde mevcutmudur ? Ona soracagim bir kac sey olacak, saygilarimla.

Edit: http://www.linkedin.com/pub/gao-qingtao/40/937/608 bu arkadas olabilir mi kendisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 20 Mart 2013; 23:03:42 >

A true friend never gets in your way unless you happen to be going down. -Arnold Glasow.

43 Mesaj
20 Mart 2013; 23:14:11 

quote:

quote:

quote:

rıdvan beye pmden mesaj atmıştım fakat görmedi heralde piranha explorer cihazımdaki tüm haritalar silinmiş durumda cihaz sorunsuz çalışıyor fakat navigasyona tıkladığımız zaman hiçbir şey olmuyor indirebileceğmiz bir link varmıdır acaba şimdiden çok teşekkür ederim

cihaz ismi piranha explorer
cihaz seri nosu p3031369

http://www.youtube.com/watch?v=AX4RS_q009c belki size yardımcı olabilir.

43 Mesaj
20 Mart 2013; 23:25:14 

quote:

Orijinalden alıntı: 1860_h

Sayın Rıdvan Bey, piranha pro tab 7 cihazımın kilitlendi açılmıyor imaj yüklemekten daha kolay bi çözümü varmı yoksada lütfen sitenizdeki imaj dosyasını düzeltebilirmisiniz
http://piranha.com.tr/product.php?product_id=302
yaklaşık 7 defa indirdim hepsindede rar dan çıkarırken %99larda crc hatası veriyor winrar'da 7zip te.. denedim bu haliylede çıkıyor .img fakat live suit te tüm aşamları yapıyorum yukarda bi arkadaşında bahsettiği gibi ilerlemesi gereken yerde %0 da takılıp kalıyor yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

belki bunlar işinize yarar ...

ALLWİNNER A10 1.4 GHz CORTEX A8

Yazılım yükleme aracı Livesuit ve driver

http://yadi.sk/d/8LJNjdoW1gb7M

Business Tab 7 P412

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/UPmgT_TB29DGa

Business Tab 7 P423 P426 P433

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/T0HSylBJ29De6
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/P7WRVWOv1gbBs

Business Tab 7 P440 P447

Android 4.0.4 http://yadi.sk/d/Nmsr_gJp20kVe
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/jZoovgj81gbMM

Business Tab II 7 P433

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/4-H7mfN-29DFO

Business Tab 9

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/qsL8qf6S29ENQ

Business II Tab 9 P422 P423 P426 P440

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/Nj27_llh1n-nc
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/mU2UcZ-11lGeJ

Business Tab 9.7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/s3pQnsg629FLy

Business II Tab 9.7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/iSIEtsmL29FW4

Business Tab 10.1 P424 P426 P433 P440 (ZEUS)

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/poXayU8429Er6
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/E4nnvx2y1qkf1

Gps Business Tab 7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/m7JEjjL61gjJY
Android 4.0.4 http://yadi.sk/d/N8KNzI881xD4b

Pro Tab 7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/njp-5Uhz29FGO

RK3066 1.6 GHZ DUAL CORE CORTEX A9

Ultra Tab 7

Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/WfsRFWCY29N0u

43 Mesaj
20 Mart 2013; 23:26:32 

quote:

quote:

quote:

Cihazı görüyor ve formatv e yükseltmeyi de soruyor ama kendi yazılımını yüklemiyor. Yani driver problemi yok. Piranha'nın kendi sitesindeki Orjinal rom dosyası hatalı

buradakini deneseniz belki sorunsuz çalışır

Business Tab 7 P412

Business Tab 7 P440 P447

Android 4.0.4 http://yadi.sk/d/Nmsr_gJp20kVe
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/jZoovgj81gbMM

Business Tab II 7 P433

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/4-H7mfN-29DFO

Business Tab 9

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/qsL8qf6S29ENQ

Business II Tab 9 P422 P423 P426 P440

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/Nj27_llh1n-nc
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/mU2UcZ-11lGeJ

Business Tab 9.7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/s3pQnsg629FLy

Business II Tab 9.7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/iSIEtsmL29FW4

Business Tab 10.1 P424 P426 P433 P440 (ZEUS)

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/poXayU8429Er6
Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/E4nnvx2y1qkf1

Gps Business Tab 7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/m7JEjjL61gjJY
Android 4.0.4 http://yadi.sk/d/N8KNzI881xD4b

Pro Tab 7

Android 4.0.3 http://yadi.sk/d/njp-5Uhz29FGO

RK3066 1.6 GHZ DUAL CORE CORTEX A9

Ultra Tab 7

Android 4.1.1 http://yadi.sk/d/WfsRFWCY29N0u

43 Mesaj
20 Mart 2013; 23:29:26 

quote:

Orijinalden alıntı: bolet

Rıdvan Bey Merhaba,

yazılımı tekrardan yüklemeniz gerekiyor

43 Mesaj
20 Mart 2013; 23:30:47 

quote:

Orijinalden alıntı: bekir0142

iYİ GÜNLER CİHAZIMIN TEK SORUNU NAVİGASYON HARİTASININ SİLİNMİŞ OLMASI VE YEDEĞİNİN OLMAMASI BU SORUNU SERVİSİNİZE GÖNDERMEDEN ÇÖZMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL Mİ ACABA GEREKLİ YAZILIMI BANA ULAŞTIRAMAZMISINIZ. TEŞEKKÜRLER

http://www.youtube.com/watch?v=AX4RS_q009c belki buradaki video işinize yarar.

7 Mesaj
21 Mart 2013; 8:54:34 

quote:

quote:

quote:

quote:

buradakini deneseniz belki sorunsuz çalışır

Business Tab 7 P412

Business Tab 7 P440 P447

Android 4.0.4