- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Piranha Destek Cevaplıyor
6531 Cevap610220 Görüntüleme254 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     66 [68] 70 71 72 73 74 75      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
Adres: E-5 Yan Yol, Türe Sok. No:2 34290 Beşyol – İstanbul
Telefon: 0850 333 77 64
7 Ocak 2013; 20:54:48 

quote:

Orijinalden alıntı: dreamengineer

merhaba ben Piranha gps businnes tab 7 kullanıcısıyım.
tablet bilgisayarım. açılıştaki piranha logosunda takılıp kalıyor. birkaç kez resetledim. ancak çözüm olmadı. bu sorunu rom yükleyerek çözebilirmiyim?
romu bulma konusunda bana yardımcı olursanız ve sd kartla nasıl yükleme yapacağım ( hangi düğmeleri kullanacağım) konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Sayın dreamengineer,

Yazılım (rom) yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten LiveSuit yazılım (rom) yükleme programını indirin,

http://yadi.sk/d/8LJNjdoW1gb7M

Aşağıdaki linkten yazılım (rom) dosyasını indirin,

http://yadi.sk/d/m7JEjjL61gjJY

Aşağıdaki linkten LiveSuit programı aracılığıyla yazılım (rom) yükleme videosunu izleyebilirsiniz.

http://yadi.sk/d/2VnCxX3N1gbQc

Cihazın stabil çalışması için; Yazılım (rom) yüklemesi tamamlandıktan sonra yazılımla yüklenen uygulamaların kurulmasını bekleyin. (5-10Dk) sürebilir.

Sorunların çözüm merkezi http://piranha.com.tr/support/ aradığınız herşey bu linkte.

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
7 Ocak 2013; 20:58:42 

quote:

Orijinalden alıntı: aliveli14

Piranha element 7" navigasyonum var geri vites kamerası bağlamak istiyorum ama bir türlü av girişine uyan jak bulamadım nasıl bir jak almam lazım geri vites kamerasını bağlayabilmem için.Arkadaşın kullandığı telefon kulaklığı hangi model telefon kulaklığı acaba.

Sayın aliveli14,

Navajo cihazınız için av-in geri vites bağlantı kablosu istediğinizi musteri.hizmetleri@piranha.com.tr adresine mail atarsanız en kısa sürede konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 7 Ocak 2013; 21:12:34 >

Sorunların çözüm merkezi http://piranha.com.tr/support/ aradığınız herşey bu linkte.

9 Mesaj
7 Ocak 2013; 21:28:12 

BENİ GÖRMEDİNİZ DİYE TAHMİN EDİYORUM slm rıdvan bey herkese bi çözüm ürettiniz
banada yardım lütfen piranha extradan harita güncellemesi yaptıktan sonra haritalar gitti
bende dosyaları epeyce bi karıştırdım acaba piranha senatör model cihazımı eski haline nasıl getirebilirim
cihazımın seri no su P38816557
UUID:LH11090104815854

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
7 Ocak 2013; 21:31:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kudoglu

BENİ GÖRMEDİNİZ DİYE TAHMİN EDİYORUM slm rıdvan bey herkese bi çözüm ürettiniz
banada yardım lütfen piranha extradan harita güncellemesi yaptıktan sonra haritalar gitti
bende dosyaları epeyce bi karıştırdım acaba piranha senatör model cihazımı eski haline nasıl getirebilirim
cihazımın seri no su P38816557
UUID:LH11090104815854

Sayın kudoglu,

Kaç gündür forumda yoktum o yüzden gözümden kaçmış pardon. Piranha klasörü içerisinde DATA dosyası varmı varsa size diger dosyaları gönderebilirim. Data dosyasıda silinmişse; Cihazınızda piranha navigasyon yazılımı yüklü olduğudan harita lisanslama işlemleri emulator aracılığıyla yapılmaktadır. Bu nedenle cihazı teknik servise göndermeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

9 Mesaj
7 Ocak 2013; 21:41:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

Sayın kudoglu,

Kaç gündür forumda yoktum o yüzden gözümden kaçmış pardon. Piranha klasörü içerisinde DATA dosyası varmı varsa size diger dosyaları gönderebilirim. Data dosyasıda silinmişse; Cihazınızda piranha navigasyon yazılımı yüklü olduğudan harita lisanslama işlemleri emulator aracılığıyla yapılmaktadır. Bu nedenle cihazı teknik servise göndermeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

EVET DATA DOSYASI MEVCUT

4 Mesaj
7 Ocak 2013; 21:53:23 

quote:

Orijinalden alıntı: tosbagacim

İlginize teşekkür ederim. ROM u yükledim ama sonuç yine aynı teşekkürler iyi çalışmalar... Tavsiye edebileceğiniz başka bir şey var mı???

Rıdvan bey sorunum hâlâ güncel. Kolay gelsin...

234 Mesaj
7 Ocak 2013; 22:01:39 

quote:

Sayın soyerh,

Türkiye de satılan çoğu 3G modem modeli yazılımsal olarak kısıtlanmıştır. 3G modeminizin modelini bana bildirin orjianl yazılım dosyasını size ileteyim.

Kolay gelsin.

ürünün modeli ZTE MF190 dır yardımız için tşk ederim bir de orjinal yazılımı nasıl yükleyeceğimide yazarsanız sevinirim ilginiz için tşk ederim...

soyer

54 Mesaj
8 Ocak 2013; 1:09:51 

quote:

Orijinalden alıntı: furkan0903

PM attım ama hala geri dönüş yapmadınız. bekliyorum

GÖZÜNÜZDEN KAÇIRDIĞINIZI DÜŞÜNEREK UZUN ZAMANDIR BEKLİYORUM AMA HALA BİR YANIT ALAMADIM

VW Golf 2013 1.4TSi 140ps ACT Comfortline Beyaz

18 Mesaj
8 Ocak 2013; 8:25:01 

Merhabalar Rıdvan Bey,
Daha öncede yazmıştım, 2008 toyota aracıma taktırdığım DİSPATCHER model cihazınız ile ilgili sorun yaşıyorum.
1- GPS açtığımda "mobilnavigator.exe encountered a serious error and must shut down" şeklinde bir uyarı alıyorum ve Uygulama açılmıyor. (SD kartı biçimlendirmiştim.)
2- Bluetooth cebimle eşleşiyordu ancak 1 aydır te. görmüyor yada bağlanmıyor.
3- USB bağlantısını kullanarak müzik dinliyorum Flash bellekten virüs bulaştı ise ne yapabilirim.
4- Müzik için flash bellek taktığım usb girişine PC yi bağladım ancak cihazı görmedi, Cihazın önyüzündeki USB girişine uygun kablo bulunca PC yi bağlasam ve virüs taraması yapsam olur mu?
5- Güncelleme için MODEM olarak cep telefununumu kullanıyoruz. eğer öyle ise Piranha extrayı telefone nasıl kurarım ( kuramam çünkü cebim android değil). Güncel haita dosyası talep etmek durumundayım.
6- Dispatcher cihaz için yazılım prog. da istiyorum.

Kusura bakmayın Rıdvan bey yoracağım sizi ama kendi imkanlarım ile çözüm bulma şansım yok. Cihaz bilgilerini aşağıya yazdım. İlginiz ve Alakanız için şimdiden teşekkürler.

Seri no : P384603
processor: SİRFAtlas-IV
platform: 00.5.02
Ram Size: 128 MB
App Version: V1.2.22 20111112
Os Version : N101105E101105O1103121030
DEVİCE ID : f950f26e0c1e148f5f69d602d0fd73d5
MCU VERSİON : SW12-17.9.HW5830-1.0

SİZDEN CEVAP BEKLEDİĞİM BU ESNADA BENDE BOŞ DURMADIM VE "KURCALAMA " TABİRİ İLE CİHAZIN RESET TUŞUNA BASTIM ALMAKTA OLDUĞUM HATA İLETİSİ GİTTİ. GPS İ ÇALIŞTIRDIĞIMDA HARİTA AÇILIYOR ANCAK BOMBOŞ SADECE İL MERKEZİ GÖRÜNÜYOR.
YUKARIDA YAZDIĞIM SORUNLAR DAHİL OLMAK ÜZERE CEVAP VEREBİLİRSENİZ MEMNUN OLURUM.
İZİNE AYRILMAK ÇALIŞANLAR İÇİN OLMAZSA OLMAZ ANCAK YERİNİZE BİRİLERİNİ YETİŞTİRMEK SİZİ RAHATLATACAKTIR. AKLINIZ BURADA KALMAZ EN AZINDAN.
İYİ ÇALIŞMALAR....

2 Mesaj
8 Ocak 2013; 8:34:29 

quote:

Sayın dreamengineer,

Yazılım (rom) yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten LiveSuit yazılım (rom) yükleme programını indirin,

Aşağıdaki linkten yazılım (rom) dosyasını indirin,

http://yadi.sk/d/m7JEjjL61gjJY

Aşağıdaki linkten LiveSuit programı aracılığıyla yazılım (rom) yükleme videosunu izleyebilirsiniz.

Cihazın stabil çalışması için; Yazılım (rom) yüklemesi tamamlandıktan sonra yazılımla yüklenen uygulamaların kurulmasını bekleyin. (5-10Dk) sürebilir.

öncelikle bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. dediğiniz rom ve livesuite dosyalarını indirdim. ve videodaki gibi hareket ettim ancak bilgisayarım tablaeti yada driverı görmedi bende sd kart ile yüklemek için diğer videodan faydalandım. ancak sd yükleme başladıktan sonra sprite (update error: current card sprite failed now hold the machine) hatası alıyorum. bu konuda ne yapabilirim.

399 Mesaj
8 Ocak 2013; 8:54:13 

Merhaba, 7" por tab'im var bir adet. Şarj aletini kaybettim cihazı usb üzerinden şarj ediyordum. Açıkçası soket mi bozuldu yoksa şarj olmuyor yoksa cihazda mı başka bir sorun var bilemiyorum cihaz hiç açılmamaya başladı. belki de pili bitti.

Usb portunun değişmesi mümünmüdür?
Orjinal veya uyumlu bir şarj aleti nereden bulabilirim?

Saygılarımla.

11 Mesaj
8 Ocak 2013; 9:29:48 

Merhaba

Benim de sorum atlandı sanırım tekrar yazıyorum

Piranha pathfinder için rom paylaştınız ancak sonrasında Daha önce aldığım yedeği yüklediğimde init api yazıp hata veriyor. Naviextrasta açıyor orada da güncelleme yapıyorum ancak yine aynı hatayı veriyor

Cihazın modeli: Pathfinder
Seri no:GT85304564
Seri Id: 5434583048485f30

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
8 Ocak 2013; 10:16:08 

quote:

Orijinalden alıntı: soyerh

ürünün modeli ZTE MF190 dır yardımız için tşk ederim bir de orjinal yazılımı nasıl yükleyeceğimide yazarsanız sevinirim ilginiz için tşk ederim...

Sayın soyerh,

Modem yazılım dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. MF190

http://yadi.sk/d/FE0uyGcw1hBlu

Yazılım yükleme esnasında 3g modeminizin bilgisayar bağlantısını kesinlikle kesmeyin. Yazılım yüklemeye çalıştığınız bilgisayara 3G modeminizin sürücüleri mutlaka kurulu olmalıdır.

1. Dosyayı rardan çıkarın,

2. Sim kartınızı modemden çıkarın.

3. Modemi bilgisayarınıza takıp modemin açılmasını bekleyin,

3. MF190 klasörü içerisinde bulunan setup dosyasını çift tıklayarak çalıştırın,

4. Açılan menüden ACTUALIZAR seçeneği aktif olana kadar bekleyin, 30-120 sn arası,

5. ACTUALIZAR se.eneğine tıklayın yazılım yüklemesi başlayacaktır.

6. Yazılım yüklemesi %100 tamamlandıktan modeminizi bilgisayardan çıkarın,

7. 3G modeminizi Piranha Android tabletinize takın,

8. Tablet bilgisayarınızı 3G modeminiz takılıyken tableti kapatıp tekrar açın,

9. Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin burada operatorünüzün ismini göreceksiniz, operatör isminin yazılı olduğu bölümün sağ tarafında bulunan tiki işaretleyin.

10. Ortalama 1-2 dk içerisinde tabletin sağ alt köşesinde (3G) şebeke sinyal göstergesi belirip mavi renge dönüşecek.

Yukarıdaki işlemlerden sonra internet bağlantınızı kurmuş olacaksınız.

Kolay gelsin.

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
8 Ocak 2013; 10:21:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Xyria

Merhaba, 7" por tab'im var bir adet. Şarj aletini kaybettim cihazı usb üzerinden şarj ediyordum. Açıkçası soket mi bozuldu yoksa şarj olmuyor yoksa cihazda mı başka bir sorun var bilemiyorum cihaz hiç açılmamaya başladı. belki de pili bitti.

Saygılarımla.

Sayın Xyria,

Şarj cihazınız sorunlu olabilir, dc girişi çabuk kırılacak, bozuklacak bir yapıya sahip değildir. Şarj cihazını musteri.hizmetleri@piranha.com.tr adresinde mail atarak talep edebilirsiniz. Usn portunun değişmesi mümkündür.

Kolay gelsin.

2 Mesaj
8 Ocak 2013; 10:59:39 

rıdvan bey iyi günler
galileo navigasyonum var artık şarjı hiç tutmuyor kargoyla gönderdim.bütün bilgileri kutunun içine yazdım. şimdi koli iade geldi.sebep gönderici adresi yetersiz ve telefon olmadıgından kabul edilmedi 3 01 2013.adres yetersizde bu koli bana nasıl geri geldi buranın adresi bu kadar daha ne yazayım atatürk cad 9-a çubuk ankara
rıdvan bey gene gönderecegim geri gelir diye korkuyorum ne yapayım .saygılar

2 Mesaj
8 Ocak 2013; 13:39:31 

PM'den istediğiniz bilgileri attım. cevabınızı bekliyorum.

72 Mesaj
8 Ocak 2013; 13:42:32 

Ben 1 hafta önce Piranha Business lll Zeus White 10.1 tab aldım. Sorunsuz çalışıyordu ve bugun açmaya kalktığımda android resmi geliyor ve öylece kalıyor açılmıyor. Ne yapmam lazım buna ait sitede rom da yok bi yardım edermisiniz LÜTFEN

1071 Mesaj
8 Ocak 2013; 14:01:57 

rıdvan bey merhaba

piranha couger duble din cihazım var ve bu cihaza radarları ilk yüklediğimde normal kullanıyordum ama farklı bir kms dosyası port etmek istedim eski radar noktaları hala daha duruyordu bunun silinip sıfırlanacağı bir yer varmı

42 Mesaj
8 Ocak 2013; 14:05:39 

Rıdvan bey,
öncelikle selamlar, umarım iyisinizdir.

Hafta sonu piranha tablet business tab 7" aldım. Android 4.0.4 ICS yerine android 2.3.6 GB kurma şansımız var mı? Bu versiyon sanki bu tablete hiç gitmemiş.
Neden? Çünkü pil şarj etmesi benim çnceki tabletinde samsungp1010 wifi da süper hızlı ve daha tasarruflu idi. Ama şimdi ekran duvar kağıdı sığmaması, oyunlarda ekranın istene yönde dönmemesi
ve özelliklede 800x480 çözünürlülük ayarının ekranı yayması yüzünden masaüstü saati bile oval gözüküyor. GB yükleme şansımız varsa tarif edebilirmisiniz? Ve nereden software bulabilirim yardımcı olmanızı ümit ediyorum. Sırf bu sıkıntılar nedeniyle geri vermeyi istiyorum. Eğer olmuyorsa geri iade ye gidicem. Daha üç oldu alalı. ! haftayı geçmesin istiyorum. Sizden gelecek rahatlatıcı cevaplara göre :)) karar vermek istiyorum.
Saygılarımla.
İyi çalışmalar.

Şahin, Büyükçekmece-ist

25 Mesaj
8 Ocak 2013; 18:13:04 

Rıdvan bey özelden link bekliyorum hala 1 ayı geçti cihazımı kullanamıyorum. Gps sinyali dahi almaz oldu.

68 Mesaj
8 Ocak 2013; 21:07:00 

Şirketimizde bi abinin PİRANHA NAVİGASYONUNU aldim sorun var diye,
cihaz ana menüden navigasyon'a tiklayinca icine girmiyor. bilgisayara baglayinca baglandigina dair bir ses veriyor. fakat ne depolama da ne de programda en ufak bir tepki vermiyor. baglanmiyor. ne yapabilirim?

29 Mesaj
8 Ocak 2013; 21:19:25 

Mrb, yeni harita güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

11 Mesaj
8 Ocak 2013; 21:38:26 

USTA! GÜZEL SÖYLÜYOSUN DA 4.1.1 SÜRÜMÜNÜN YENİ p433 NO OLANINI BULAMADIM SADECE İLK YAYINLADIGINİZ VAR LÜTFEN YARDIM EDİN .HA BİRDE ONLİVE PROGRAMI VAR OYUN PROGRAMI BİLGİSAYAR OYUNLARINI OYNAYABİLİYORSUN AMA BEN TABLETE YÜKLEDİM VE OYUN OYNAYAMIYORUM ÇÜNKÜ EKRANDAKİ TUŞLARIN HEPSİ ÇIKMIYOR BU SORUNUMADA YARDIM EDİN LÜTFEN OYUNLARI ÇOK GÜZEL AMA OYNAYAMIYORUM SİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!

15 Mesaj
8 Ocak 2013; 21:47:27 

DİABLO 3,5" SERİAL 0b140014b1008a62

harita lisansını gönderirseniz sevinirim.

25 Mesaj
8 Ocak 2013; 23:20:54 

quote:

Sayın Xyria,

Şarj cihazınız sorunlu olabilir, dc girişi çabuk kırılacak, bozuklacak bir yapıya sahip değildir. Şarj cihazını musteri.hizmetleri@piranha.com.tr adresinde mail atarak talep edebilirsiniz. Usn portunun değişmesi mümkündür.

Kolay gelsin.

Rıdvan bey özelden link bekliyorum hala 1 ayı geçti cihazımı kullanamıyorum. Gps sinyali dahi almaz oldu.

11 Mesaj
9 Ocak 2013; 9:59:14 

Merhaba Rıdvan bey

Piranha pathfinder için rom paylaştınız ancak sonrasında Daha önce aldığım yedeği yüklediğimde init api yazıp hata veriyor. Naviextrasta açıyor orada da güncelleme yapıyorum ancak yine aynı hatayı veriyor

18 Mesaj
9 Ocak 2013; 10:40:47 

quote:

Sayın omergozu,

Navigasyon menüsünden ayarlar a girin, sağ taraftaki > işaretine basın gps yazan menüyü göreceksiniz.

Kolay gelsin.

Benim sorunum GPS anteni kaynaklıymış. Firma yeni anten gönderdi, sorunum çözüldü.

Rıdvan bey'e ilgisi için teşekkürler.

2 Mesaj
9 Ocak 2013; 14:21:45 

piranha infiniti hd navigasyon cihazımı naviextras sitesinden indirmiş olduğum p381 infiniti hd black dosyasıyla
güncelledim. daha sonra naviextras toolbox programına bağladım.cihazımı bilgisara bağladığımda cihazı bilgisayar görüyor.fakat program görmüyor . yedekleme dosyam yok. bana yardımcı olursanız sevinirim.seri no=p38105461

516 Mesaj
9 Ocak 2013; 21:08:52 

Rıdvan Bey merhaba.

Piranha Encore ve geri görüş kamerası aldım.
2 sorum var:

1- Geri görüş kamerasının geri vitese takınca devreye girmesi için ilave bir bağlantı veya aparat gerekiyor mu?
2- Cihazda tek SD kart yuvası var ve sanırım içine Navigasyon güncellemesi koyuluyor; bu durumda müzik, video vs. aynı karta yüklenince tak çıkart sorun oluşmaz mı? Yani navigasyon ve multimedya aynı kartta mı duracak yoksa güncelleme yapmak yeterli navigasyon dosyaları dahili hafızada mı duracak?

Teşekkürler.

7 Mesaj
9 Ocak 2013; 21:47:37 

rıdvan bey selam:
Business Tab 7 P440 4.1.1 yükledim.tabletim wifi cok zayıf youtube donarak geliyor ne yapabilirim.teşekkürler

121 Mesaj
9 Ocak 2013; 22:32:43 

P440 için son güncellemeyi nereden indirebilirim.

10 Mesaj
10 Ocak 2013; 0:13:05 

quote:

Orijinalden alıntı: dreamengineer

öncelikle bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. dediğiniz rom ve livesuite dosyalarını indirdim. ve videodaki gibi hareket ettim ancak bilgisayarım tablaeti yada driverı görmedi bende sd kart ile yüklemek için diğer videodan faydalandım. ancak sd yükleme başladıktan sonra sprite (update error: current card sprite failed now hold the machine) hatası alıyorum. bu konuda ne yapabilirim.

Merhabalar bende gps business tab. 7 kullanıcısıyım aynı sorunu bende yaşıyordum ancak rom yüklerken bilgisayardan yükleme de menü tuşunu basılı tutarak usb ye takınız dediği yerde ses kısma tuşuna basılı tutarak usb takarsanız sorunu çözebilirsiniz ben bu şekilde hallettim yani menü tuşuna değilde seskısma tuşu basılı tutarak takacağız bilgisayara hemen driverları yüklemeye başlıyor.

11 Mesaj
10 Ocak 2013; 8:34:22 

Merhaba Rıdvan bey

4358 Mesaj
10 Ocak 2013; 10:23:35 

quote:

Değerli Piranha Kullanıcıları,

Firmamız, bilişim teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan teknik servis hizmetlerini; müşteri istek ve memnuniyetini ön planda tutarak, en kısa sürede, kaliteli, ekonomik, yaygın, verimli ve planlı bir biçimde sağlamaktır. Kullanıcılarımızdan gelen soru, şikayet ve önerileri müşteri memnuniyeti ve sorunların çözümü konusunda bundan sonra donanım haber üzerinden de destek vermeye çalışacağız. Ayrıca www.piranha.com.tr adresinden SSS lara ulaşabilir, e-posta veya çağrı merkezimizden de destek alabilirsiniz.

fm transmitterim çalışmıyor. garantisi vardı ama faturasını kaybettim ne yapmalıyım

modeli Falcon F Type

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomcu -- 10 Ocak 2013; 10:28:05 >

Dell Latitude E4310 - General Mobile Discovery 4GB+32GB Class 10 Sandisk - Artes D9702 -

151 Mesaj
10 Ocak 2013; 14:27:53 

piranha encore cihazınız volvo s40 2003 eski kasa aracıma tam olarak uyarmı 7 inç bi giriş yeri bulunmakta tam olarak olurmu diye emin olmak istiyorum

VOLVO

1 Mesaj
10 Ocak 2013; 16:53:36 

business tab 7 p412 serisi için jeally bean varmı acil

3 Mesaj
10 Ocak 2013; 19:58:36 

sayın piranha destek ; lütfen cevap.

piranha cougar cihazım var hiçbir sıkıntı yaşamıyordum ama son zamanlarda cihaz usb yi görmüyor,cihaz açıldığında şarkı çalıyor yarıya gelince şarkı kapanıyor usb yi hiç biyerden göremiyorum.müzik -film- explorer menülerindede görünmüyor. .resetliyorum yine aynı. usb kablosundaki 5 voltu ölçtüm- 5 volt var. yardımcı olursanız sevinirim .teknik servise göndermem gerekiyorsa nasıl yapmamız gerektiğini anlatınız lütfen .kargo ücretini siz karşılıyormusunuz.

516 Mesaj
10 Ocak 2013; 21:31:16 

Ben synctool indirmeden önce toolbox kurdum açtım yanlışlıkla sorun olmaz dimi? Encore cihazım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ocak 2013; 0:03:50 

iyi günler rıdvan bey
ben yaklaşık 3 gün önce PIRANHA TAHOE 7,0" TV'Lİ NAVİGASYON cihazı satın aldım. cihazı 1 gün sonra PiranhaExtra programı ile güncelledim sonrasında ise kullanmaya başladım ama ertesi gün favorilere eklediğim adreslerde düzeltmeler ve eklemeler yapmak istedim, yaptığım hiç bir değişikliği ve silme işlemini gerçekleştiremiyorum kaydet tuşuna basıyorum kayıt yapmıyor sil diyorum silme de yapmıyor, reset tusuna basıp reset attım ama işe yaramadı, usb ile içine girim Piranha\favourites içindeki kişisel dosyasını da sildim ama bi şey değişmedi. bu sorunu nasıl çözebilirim 2 . sorun ise navigasyonun belleğindeki MobileNavigator ile ilgili bu program ne işe yarıyor öncelikle bu öğrenmek istiyorum ve setup tan kurmaya çalışıyorum pc ye ama geçerli bir win 32 uygulaması değil diyor işletim sistemim windows 7 bu arada neden böle bi şey olmuş olabilir ve ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.

4 Mesaj
12 Ocak 2013; 13:30:38 

usb hata ayıklama modu çalışmıyor :
sayın piranha yetkilisi piranha business tab 7 p440 modeline bu siteden yüklediğim android 4.1.1 jelybean romununu sd card üzerinden tablete yükledim. sorun yok ama benim tabletin mini usb şarj kısmında sadece şarj oluyor hata ayıklama modu çalışmıyor. hem xp hem win 7 de denedim live suite yükledim tableti kapatıp menu tuşunu bastım tepki olmadı tablete sade şarj işlevi görüyor hata ayıklama çalışmıyor bir ara usb takarken hafif elektirik çarpamsı oldu ondan sonra sadece şarj ediyor usb debug mod çalışmadı acaba mini usb kısmı hasarmı gördü hasar görseyi tableti usb mini ile bilgisayara bağlarken şarj ılmazdı birde 4.1.1 romu root suz malum üzerinde gelen rom 4.0.4 rom rotluydu ve tablete daha hakimdik bu romda 4.1.1 jelybean rootsuz rotlayıp yayınlarsanız sevinirim malum android 4.2.1 sürümü çıktı google nexsuslar için bunu derleyip yayınlayabilirmisiniz. şimdiden teş.

1 Mesaj
12 Ocak 2013; 20:13:48 

iyi günler piranha safari ultra black aldım bugün ve içindeki video converter silindi internetten indirdiğim hiçbir video converter programı işe yaramadı any converterı indirdim onda da başarıya ulaşamadım benim sahip olduğum cihaz için kullanmam gereken converter programını ve bu programda yapmam gereken ayarları söyleyebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

39 Mesaj
13 Ocak 2013; 3:21:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Xyria

Saygılarımla.

kardes sarj aletinde 5v 2amper olmasılazim git bi elektronik malzeme satan yerden al zannedersem usb den sarj olmuyorlar benimkide öğle yalniz iyisinden al 5v yazar 7v cikartirsa yazikolur

4 Mesaj
13 Ocak 2013; 13:22:16 

quote:

Orijinalden alıntı: piranhap440s

usb hata ayıklama modu çalışmıyor :
sayın piranha yetkilisi piranha business tab 7 p440 modeline bu siteden yüklediğim android 4.1.1 jelybean romununu sd card üzerinden tablete yükledim. sorun yok ama benim tabletin mini usb şarj kısmında sadece şarj oluyor hata ayıklama modu çalışmıyor. hem xp hem win 7 de denedim live suite yükledim tableti kapatıp menu tuşunu bastım tepki olmadı tablete sade şarj işlevi görüyor hata ayıklama çalışmıyor bir ara usb takarken hafif elektirik çarpamsı oldu ondan sonra sadece şarj ediyor usb debug mod çalışmadı acaba mini usb kısmı hasarmı gördü hasar görseyi tableti usb mini ile bilgisayara bağlarken şarj ılmazdı birde 4.1.1 romu root suz malum üzerinde gelen rom 4.0.4 rom rotluydu ve tablete daha hakimdik bu romda 4.1.1 jelybean rootsuz rotlayıp yayınlarsanız sevinirim malum android 4.2.1 sürümü çıktı google nexsuslar için bunu derleyip yayınlayabilirmisiniz. şimdiden teş.

sayın piranha yetkilileri yazıma cevap verebilirseniz sevinirim.yoksa paketleyip teknik servisemi göndereyim.

53 Mesaj
13 Ocak 2013; 14:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: sarumanjotun

Sn Piranha Destek,

Haftasonu dolayısı ile vakit bulup ics 4.0.4 yazılımını tekrar gps business tab 7 cihazıma yükledim, sağına soluna dokunurken daha önce çalışmadığını söylediğim dokunmatik ekranın çalıştığını tesadüfen fark ettim. Ancak normal bir çalışma değil, dokunulan yerle algılanan nokta farklı ve yönler ters. Videoda dokunmatiğin nasıl çalıştığını görebilirsiniz, belki fikir olur sorunuma bir çare bulunur.

İyi çalışmalar...

aynı durum bende de var. yokmu bunun çözümü beyler _?

SenTineL is here...

3 Mesaj
13 Ocak 2013; 22:21:01 

Merhaba Business III Tab 10.1 Zeus White için sitede tanıtımında android 4.1 jelleybean diyor ama yeni aldığım cihazda 4.0 yüklü.jellybean güncellemesi varmıdır.

SAKIN HAAA

935 Mesaj
14 Ocak 2013; 1:34:06 

Akbank'tan mtv ödediğimizde Piranha'nın belili ürünlerinde %52 indirim olacağaına dair bir haber var.Ben hem Piranha'nın sitesine hemde Akbank'ın sitesine bakmama rağmen hangi ürünler olduğunu göremedim.Bu konuda bilginiz var mı ?

11 Mesaj
14 Ocak 2013; 8:02:47 

Merhaba Rıdvan bey

Hergün düzenli olarak aynı mesajı atıyorum. Bugün çözeriz inşallah :)

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
14 Ocak 2013; 11:16:49 

PİRANHA ANDROİD TABLET BİLGİSAYAR (ANDROİD 4.1 JELLY BEAN) YAZILIM (ROM) DOSYALARI

Livesuit Yazılım (rom) yükleme programı ve driver dosyalarının bulunduğu dosya.

Video Yazılım (rom) ve driver kurulumunu nasıl yapacağınızı tarif eden video dosyası.

Business Tab 7 P423,426,433 (4.1) Yazılım (rom) dosyası.

http://yadi.sk/d/P7WRVWOv1gbBs

Business Tab 7 P440, P447 Yazılım (rom) dosyası.

http://yadi.sk/d/jZoovgj81gbMM

Business Tab II 9 P422, P423, P426, P440 Yazılım (rom) dosyası.

http://yadi.sk/d/mU2UcZ-11lGeJ

Business Tab 10.1 P424, P426, P433, P440 Yazılım (rom) dosyası.

http://yadi.sk/d/E4nnvx2y1qkf1

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
14 Ocak 2013; 11:26:58 

quote:

Orijinalden alıntı: berdemozkan

Merhaba Rıdvan bey

Hergün düzenli olarak aynı mesajı atıyorum. Bugün çözeriz inşallah :)

Sayın berdemozkan,

Cihazınıza ait dosyaları indirebileceğiniz link Pm den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.

516 Mesaj
14 Ocak 2013; 11:33:49 

Piranha Encore 7" izlenimleri:

Aracım 2005 model Honda Civic HB 5 kapı AT 1.6 ies. Geri görüş kamerası ile beraber montaj 3-4 saat civarı sürdü. (Double Din çerçevem olmadığı için Teyp çerçevesinden uydurma bir şey yaptık o uğraştırdı)
Navigasyon güncellemesi çok da zor değilmiş.
Direksiyon Kontrol Düğmeleri biraz uğraştırdı ama her tuşun verdiği elektrik akımı değerini ölçe ölçe buldu kabloyu elektrikçi bir de "Clean Up" deyip tekrar tanımlayınca şıp diye çalıştı.
Direksiyon düğmeleri önemli çünkü örneğin Navigasyon açıkken arka planda çalan Radyo veya MP3'ün sesini, kanalı, şarkıyı vs. direksiyondan değiştirebiliyorsunuz.
Geri vitese takar takmaz kamera görüntüsü geliyor o da düzgün çalıştı. Geri vitesten çıkar çıkmaz MP3 kaldığı yerden veya Radyo yayını devam ediyor.
Park lambalarını (veya farları) açar açmaz ekran parlaklığı önceden ayarladığınız değere otomatik kısılıyor.
Cihazda ışığı olan 3 adet düğme var ve istediğiniz rengi seçebiliyorsunuz. 8-10 tane renk var, biri sürekli değişen renk seçeneği.
Cihazın dokunmatiği çok başarılı, menüsü kullanıcı dostu, arayüzler modern görünümlü, Ekolayzır ayarları (bas, tiz, mid, subwoofer) ve balans, fader yeterli (ekolayzır 3+1 bant olmasına rağmen altında bulunan Hertz değeri tuşlar ile hassas ayar yapılabiliyor).
Subwoofer çıkışı var ama bende subwoofer yok o yüzden Anfi olmadan bağlanabiliyor mu bilmiyorum?
Ses çıkışı orijinal teybe göre daha iyi, bazı MP3'ler kalitesiz olsa bile cızırtı olmuyor sadece sesini daha çok açmak yetiyor.
FM çekiş gücü iyi, onun da hassaslık seçeneği var. FM1-2-3 ve AM1-2 kanalları var. Ben FM1'e sık dinlediğim kanalları kaydettim kaç kanal alıyor bilmiyorum galiba sınırsız. FM2 veya 3'te ise yolculukta çeken kanalları "oto kaydet" seçeneği ile geçici kaydeder sonra yine üstüne kaydederim.
FM için RDS var, radyo kanalının adı falan yazıyor.
MP3 çalar (müzik çalar) arayüzünde şarkının tam adı, şarkı süresi vs. yeterli bilgi var ve buradan çıkmadan Ekolayzır ayarlarına girebiliyorsunuz.
Navigasyon çekiş gücü iyi, anten mıknatıslı olduğu için montaj kolay, ben sağ önde A sütunu içine koydum.
"igo 8" navigasyon yazılımı bence bu işin en iyisi.
Bluetooth'a cep telini bir kere tanıtınca cep telinin bluetooth'unun açık olması yeterli hemen görüyor ama henüz konuşma yapmadım.
Video olayına pek girmedim ama birisinin verdiği USB ile deneme yaptım ses çok iyi gelmesine rağmen görüntü dikkatli bakınca biraz kasarak yürüyor bunun çözümünün de Video'ların formatını converter ile 800*480 piksel @15 fps yapmak olduğu zaten belirtilmiş.

Özetle cihazdan çok memnunum.
TV ve CD'ye gerek yok ama Navigasyon önemli diyenler için fiyat/performans harika.

Hiçbir cihaz kusursuz değildir ya; ekrana direkt güneş ışığı gelince ekran pek görünmüyor, düğmelere basınca çıkarttığı kuş gibi ses pek hoş değil ve kapanmıyor (alışıyorsun orası ayrı), bir de MP3 çalar arayüzündeki küçük "Susan Boyle" resmi değişmiyor.

2184 Mesaj
İlgili Kişi
Rıdvan Emiroğlu
İletişim Bilgileri
14 Ocak 2013; 11:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: HAKANCOSKUN

Merhaba Business III Tab 10.1 Zeus White için sitede tanıtımında android 4.1 jelleybean diyor ama yeni aldığım cihazda 4.0 yüklü.jellybean güncellemesi varmıdır.

Sayın HAKANCOSKUN,

Yukardaki yazılım dosyalarında yer alan Business Tab 10.1 Android 4.1 Jelly Bean yazılımını (rom) yükleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.