Şimdi Ara

Piranha Destek Cevaplıyor (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.122
Cevap
249
Favori
944.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • Sayın Rıdvan bey, Tarihini hatırlamasam da sizler mutlaka biliyorsunuzdur, Piranha senatoru A101 de satıldığında aldım. Aslında bulunduğum bölgeyi biliyorum.Amacım ilkkez arabamla gideceğim istanbulda yardımcı olmasıydı.Yolda şarj aleti kısa devre yaptı ve aracın sigortaların attırdı. içini açtığımda kısa devre yapmaması için ayrılmış yerlerin kırılmış olduğunu ve çok kolaylıkla dağıldığını gördüm.Elektronik mağazalarından bulduğum Şarj aleti uyum sağlamadı.Müşteri hizmetlerinin haftasonu ve akşamları çalışmadığını, merkezinizin dışında servis ve bakımınızın olmadığını, hatta yedek parça temininin mümkün olmadığını zor yoldan öğrenmiş oldum.Şarj aletinin siparişini internetten veremediğim gibi kredi kartı ile de veremediğimi ve parayı peşin olarak havale etmeden gönderilmediğinide öğrendim. Üstelik piyasada 5-10 liraya satılan aletin sizde 25 lira olduğunu ve kargonun bize ait olduğunu da..... 2-3 hafta önce gelen Şarj aletide bugün yine arabamın sigortasını attırdı. şu anda arabamda süs gibi duruyor "senatör". Diğer taraftan oturduğum site içinde evimin yerini bu koordinatlar olduğunu yazıyorum ve kaydettikten birkaç saat sonra denememde beni 500-700 mt uzağa yönlendiriyor. Poi de çocukların okulunun önünde okul ismini kaydettim beni 2 km uzaktaki başka bir okula götürdü. Buna benzer sorunlar daha var. zaten sorunlu bir mal olmasa spot satış yapılan indirimli mağazalarda satılmayacağını düşünüyorum.Enson çözüm olarak igo yüklemeye karar verdim. Yükledim ancak GPS yi bulamıyor şimdide. En azından şarj aletiyle içinde kaliteli bir yazılım kurulmasına veya gps ayarlarının nasıl yapılacağına yardım ederseniz sevinirim. Yoksa bu şikayetler konusu ilelebet sürüp gidecek. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• arkadaş bana acilen gps business tab 7 rom lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: wing

No trafikten trafik verisi alamayanlar ,navigasyon ayarlar kısmında TMC ayarını com5 olarak ayarlayın ve radyo bulucuyu da 104 e getirin bağlantı kuruldu ibaresini alacaksınız (Radyo D yayını olan büyük şehirlerde)..

sayın wing
    cihazımda dediğiniz ayarların hepsi tamam, Konya da radyo D 104 üzerinden bulunduğum yerden rahatlıkla radyo dinleyebiliyorum ama bitürlü cihazım sinyal yakalamış değil, yada Konya daha büyükşehir olarak geçmiyo sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esparanze

quote:

No trafikten trafik verisi alamayanlar ,navigasyon ayarlar kısmında TMC ayarını com5 olarak ayarlayın ve radyo bulucuyu da 104 e getirin bağlantı kuruldu ibaresini alacaksınız (Radyo D yayını olan büyük şehirlerde)..

sayın wing
    cihazımda dediğiniz ayarların hepsi tamam, Konya da radyo D 104 üzerinden bulunduğum yerden rahatlıkla radyo dinleyebiliyorum ama bitürlü cihazım sinyal yakalamış değil, yada Konya daha büyükşehir olarak geçmiyo sanırım.

Sayın Esparanze aynen dediğiniz doğrudur;
    Sanırım daha konya da TMC yayını yok, gerçi olsa da fark etmez çünki Ankara gibi bir şehirde dahi görünürde sıkışık görünen yol açık gözüküyor sadece çevre yolları akşam saatlerinde sıkışık gibi görünüyor ancak trafikten kaçın seçimini de yapmış değilim, zaten üç beş bulvar var , ara yollara sapıp temelli vakit harcamak işime gelmiyor henüz bu uygulamalar ankara için dahi erken olaylar ...Yani yazılım tam anlamı ile yeterli değil kanısındayım daha etkili olabilir...

• Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=66040211

--------------------------------------------------------------------------------

gps kristali değiştikten sonra

1. cihazda adres kapı numarası yok diyor huzur mah. 1135.sok no:16 dikmen ankara
    2. cihazı evde açıyorum evde hız sınırını açtınız, yeniden hesaplanıyor, 130 metre sonra sağa dönün, felan diyor.
    3. gps devamlı gidip geliyor, bazen çok geç bağlanıyor.
    4. usb kablosu sorun aynı devam ediyor.
    5. ses kendi kendine gidiyor. kapatıp açınca geliyor.

artık biz navigasyondan istediğimiz bilgileri alamıyoruz o kafasına göre takılır oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkuzu -- 20 Eylül 2012; 13:00:01 >

henüz cihaz hakkında yanıt bulamadım. acaba güncelleme hatası hala devam etmektemidir, bilgi verirseniz sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

sayın wing

Sayın Esparanze aynen dediğiniz doğrudur;
    Sanırım daha konya da TMC yayını yok, gerçi olsa da fark etmez çünki Ankara gibi bir şehirde dahi görünürde sıkışık görünen yol açık gözüküyor sadece çevre yolları akşam saatlerinde sıkışık gibi görünüyor ancak trafikten kaçın seçimini de yapmış değilim, zaten üç beş bulvar var , ara yollara sapıp temelli vakit harcamak işime gelmiyor henüz bu uygulamalar ankara için dahi erken olaylar ...Yani yazılım tam anlamı ile yeterli değil kanısındayım daha etkili olabilir...

Mesajınızdan Ankarada yaşadığınızı tahmin ediyorum. Ankarada hiç hız kamerası veya radar uyarısının çalıştığını gördünüz mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: alicengiz85

Merhaba sayın Rıdvan bey, daha öncede sizden yarım aldım explorer cihazım için çok teşekkür ederim ki sorunum çözüldü.
    Yeni bir sorunm var cihazımın bataryası çok az gidiyor, cihazımı alalı belki 3 sene olmuştur,
    acaba bataryanın ömrümü bitti ben kendim buradan alsam ve montaj yapsam yenisini farklı boyutlarda ve amper değerinde yararı olur mu?
    orjinal; 3.7v- 2.33wh
    yenisi; 3.7v-300 mA sorun olur mu?
    İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Sayın alicengiz85,

Rica ederim, kendinizde batarya değişimi yapabilirsiniz ancak her olasılığa karşı iyi bir tamirciye motajı yaptırın. 3.7 volt 300 mA ve üstü batarya kullanabilirsiniz.

İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colors320

Sayın Rıdvan bey, Tarihini hatırlamasam da sizler mutlaka biliyorsunuzdur, Piranha senatoru A101 de satıldığında aldım. Aslında bulunduğum bölgeyi biliyorum.Amacım ilkkez arabamla gideceğim istanbulda yardımcı olmasıydı.Yolda şarj aleti kısa devre yaptı ve aracın sigortaların attırdı. içini açtığımda kısa devre yapmaması için ayrılmış yerlerin kırılmış olduğunu ve çok kolaylıkla dağıldığını gördüm.Elektronik mağazalarından bulduğum Şarj aleti uyum sağlamadı.Müşteri hizmetlerinin haftasonu ve akşamları çalışmadığını, merkezinizin dışında servis ve bakımınızın olmadığını, hatta yedek parça temininin mümkün olmadığını zor yoldan öğrenmiş oldum.Şarj aletinin siparişini internetten veremediğim gibi kredi kartı ile de veremediğimi ve parayı peşin olarak havale etmeden gönderilmediğinide öğrendim. Üstelik piyasada 5-10 liraya satılan aletin sizde 25 lira olduğunu ve kargonun bize ait olduğunu da..... 2-3 hafta önce gelen Şarj aletide bugün yine arabamın sigortasını attırdı. şu anda arabamda süs gibi duruyor "senatör". Diğer taraftan oturduğum site içinde evimin yerini bu koordinatlar olduğunu yazıyorum ve kaydettikten birkaç saat sonra denememde beni 500-700 mt uzağa yönlendiriyor. Poi de çocukların okulunun önünde okul ismini kaydettim beni 2 km uzaktaki başka bir okula götürdü. Buna benzer sorunlar daha var. zaten sorunlu bir mal olmasa spot satış yapılan indirimli mağazalarda satılmayacağını düşünüyorum.Enson çözüm olarak igo yüklemeye karar verdim. Yükledim ancak GPS yi bulamıyor şimdide. En azından şarj aletiyle içinde kaliteli bir yazılım kurulmasına veya gps ayarlarının nasıl yapılacağına yardım ederseniz sevinirim. Yoksa bu şikayetler konusu ilelebet sürüp gidecek. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Sayın colors320,

Şikayet ve önerilerinizi gerekli birimlere ulaştıracağım dan emin olabilirsiniz. Gps bağlantısıyla ilgili gerekli bilgiyi Pm den size ilettim.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

sayın wing

Sayın esparanze,

TMC trafik yayını şimdilik 5 ilde yayın yapmakta (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya). Konya da TMC yayını olmadığından TMC sinyali alamıyorsunuz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kovalı

arkadaş bana acilen gps business tab 7 rom lazım

Sayın kovalı,

Cihazınıza ait yazılım (rom) ve yazılım yüklemesiyle ilgili videoyu indirebileceğiniz link Pm den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: irfancu

Rıdvan bey merhaba.
    Elimde Piranha leon nav. var. Cihaz kapatıp açtığımda tarih ve saati sıfırlıyor. Tarih 01/01/2008 saat 12.00 dan başlıyor. Bu konuda yardımın olabilir mi?

Sayın irfancu,

Leon modeli cihazımız uydu üzerinden saat güncellemesi yapmaktadır, bu nedenle cihazda uydu bağlantısı olmadığı zamanlar saat ve tarih sıfırlanmaktadır.

Kolay gelsin.

teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: exper26

Alıntıları Göster
  • Sayın Piranha Destek,

Bugün Kovalı arkadaşımızın da aynı sorunu yaşadığını özel mesaj yoluyla öğrenmiş bulunuyorum, sorunun yeni versiyon dediğiniz cihazlarla yazılımınız arasındaki uyumsuzlukta olduğu muhtemel,

Cihazı aldığımda üzerinde yüklü olan ICS 4.0.3 versiyon yazılımı bulup gönderme imkanınız yok mudur? Var veya yok en azından cevap verebilirseniz, bir haftadır cihaz kenarda durmakta ve çözüm bulunamamakta.

Teşekkürler. İyi çalışmalar...
  • Merhaba
    Sanırım güncellemede Haritalarım silinmiş harita dizininde herhangi bir dosya bulunmamakta

Sistem Bilgisi
    Rom Version: PF08V31.3212.36M6588Q
    Software Version : V3.6.Y126.04.25
    OEM Info: YFAtlas5
    Platform ID: 5955414E46454E47
    Device ID: 201104200000060E
    SERİ NO: P3810492
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer054

merhabalar rıdvan bey. yaklaşık 10 ay önce piranha tahoe navigasyon cihazı aldım gayet güzel bir şekilde kullanıyordum. geçenlerde cihazıma video ve muzik yüklerken virüs bulaştırdım ve MobileNavigatör klasörünü sildi bilgisayar ve cihazım navigasyon kısmına girmiyor. yedeğide bilgisayarıma format atıldığı için silinmiş. şimdi bana cihazın içindeki MobileNavigator klasörü ve bu klasörün içindeki dosyalar gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

tesk ederim rıdvan bey gönderdiğiniz dosyaları cihazıma yükledim ve navigasyon bölümü açıldı şuan çalışıyor. gönderdiğiniz dosyaları bundan sonra gözüm gibi bakacağim:))
    ama harita güncel değil galiba açılırken öyle dedi güncellememde bir sakınca olmas değil mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kovalı

arkadaş bana acilen gps business tab 7 rom lazım

Sayın kovalı,

Cihazınıza ait yazılım (rom) ve yazılım yüklemesiyle ilgili videoyu indirebileceğiniz link Pm den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.

gelen yazılım cihazla uyumlu değil dokunmatik çalışmıyor simgeler büyük orjinal romu bulabilirmisiniz?
  • piranha falke geri görüş kamerası lazım nereden bulabilirim
  • ilginiz içn teşşekkürler rıdvan bey...
  • sayın piranha destek; ne size telefonla, ne de internet üzerinden ben size bir türlü ulaşamadım ve vatan bilgisayarın teknik servisi de size ulaşamadığını söylüyor. Telefonlarımız her yöne 1000 dk olmasa yandık, telefon paraları ürünün fiyatını geçeçek yani. Neyse konumuza gelecek olursak, size yani teknik servisinize şöyle bir dilekçeyle ürünümü göndermiştim;

" PİRANHA DESTEK – TEKNİK SERVİS ( ALİ RIZA BEY in DİKKATİNE)

Sayın Ali Rıza Bey,size telefonlarla ulaşamıyorum.Onun için fax çekiyorum.1-2 saatte ulaşabildiğim Müşteri temsilcileriniz sizinle görüşmemi istediler. P 3530617 seri nolu pıranha tahoe tvli navigasyon cihazın sahibiyim.Cihazı size yaklaşık 3 ayda 3 defa arıza için gönderdim.En sonunda değişim kararı verilmiş.Cihazı Vatan Bilgisayar Batıkent/ Ankara dan almıştım.Piranhanın teknik servisinden memnun kalmadığımı belirterek cihazın değişimini değil , cihazın vatan bilgisayar tarafından bana ücret iadesi yapılmasını istiyorum.Vatan bilgisardaki ler sizden onlara iade raporu gönderilirse iade edeceklerini söylediler.Vatan Bilgisayara ücret iade raporu gönderirseniz sevinirim..Aksi halde tüm yasal haklarımı kullanacağımı bildiririm...Selamlar.İlginize şimdiden teşekkürler.......

VATAN BİLGİSAYAR SAN. VE TİC. A.Ş.

Referans No : 224078
    İşemri No : : 38567
    Ürün Seri No : : P3530617
    Cihaz : : GPS-NAVİGASYON
    Model : : 153.070.0024
    Model Adı : : PIRANHA TAHOE TELEVİZYONLU NAVİGASYON
    Alındığı Tarih : : 31.08.2012 17:54
    Servis Durumu : : 4.0.S.H.Tamamlandı-Ücretsiz-TESLİME
    Kargo No : :
    Ücret : : YTL
    Tespit Edilen Arızalar
    · CİHAZ ARIZALI
    Yapılanlar
    S101: GARANTİ İÇİNDE ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ VERİLMİŞ VE SORUN GİDERİLMİŞTİR. CIHAZ DEĞIŞIMI"

11.09.2012
    YUSUF YILMAZ
    05056275797

cihaz değişimi için karar verilmiş olmasına rağmen yine bana eski cihaz geri gönderildi, tabi ki sorun hallolmamış yine ben de yine vatan bilgisayara cihazı geri teslim ettim, size gönderilmek üzere. Kısacası son 4 aydır cihazı kullanamayorum ve mağdur durumdayım.

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.