Şimdi Ara

Piranha Destek Cevaplıyor (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.123
Cevap
249
Favori
943.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hala beklemekteyim Rıdvan Bey.
  • Merhaba sayın Piranha yetkilisi.

Galaxy S4 telefonum için Piranha Türkiye haritasını satın almıştım. Haritanın versiyon yılı hala 06/2013...
    Ne zaman güncel harita çıkacak bilgi verebilir misiniz? Yollar değişiyor sürekli, navigasyon gittikçe kullanışsızlaşıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnseyman

Rıdvan bey merhaba
    Piranha Leon cihazımın yanlışlıkla lisans dosyasını sildim o yüzden şu anda navigasyon kısmı çalışmıyor. Bu konuda ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

GT 100000187
    seri no: 0b140014b2000131

iyi çalışmalar

Sayın mnseyman,

1. Cihazınızı USB yığın depolama modunda bilgisayarınıza bağlayın,
    2. Cihazın dahili hafızasında bulunan dosyaları bilgisayarınıza kopyalayın, kopyalama işleminden sonra dahili hafızadaki dosyaları silin,
    3. burayı tıklayarak güncel harita dosyalarını indirin,
    4. Dosyaları rar'dan çıkarın,
    6. MobileNavigator ve GPSrunfile dosyalarını cihazın dahili hafızasına kopyalayın,
    7. Navigasyona (GPS) tıklayıp harita ayarlarını yapın,
    8. Harita menüsünden Ayarlar>GPS bölümüne girin,
    9. İşaretli tiki kaldırın,
    10. Sağ alt köşede yer alan otomatik bul seçeneğine tıklayın,
    11. Otomatik bulma işlemi tamamlandıktan sonra cihazı kullanabilirsiniz.

Not: İlk uydu bağlantısı açık alanda 3-9dk arasında değişmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: frantico

quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

quote:

Orijinalden alıntı: frantico

Bin pişman oldum bu markayı aldığıma. 3 kere arıza için servise gönderdim. Onarmadan geri yolladilar. Şimdi de kullanıcı hatası diyerek ürünü ücretli onarmak istiyorlar. Servisin hiç bir telefonu cevap vermiyor. Muhatap yok. Bu kadar rezil bir firma olur. Siz siz olun kullanıcı iseniz cihazı düzgün kullanın. Arıza yapar ise çöpe atın daha stressiz. Eğer almayi düşünüyor iseniz lütfen başka marka alın benim burnu yandı. Ama tüketici hakem heyetine gidip tüm haklarımı arayacağım.

Sayın frantico,

Lütfen bu durumuhttps://piranha.com.tr/support/client_services.php adresinden müşteri temsilcilerimize bildirin. Yazılımsal yada sizin çözebileceğiniz bir konu olsaydı buradan ben size yardımcı olmaya çalışırdım.

Kolay gelsin.

Ne boş bir firmasınız.
    Yemin ediyorum iğrendim bu işten.
    Muhattap yok. Kiminle görüştüysem herkes ben yardımcı olamıyorum diyor. Bey efendi sizin dediğiniz yere de kayıt açtım. Ama kimse muhattap olmuyor.
    Yeni tablet alacam desem 50 kişi arar ama o tablet Asia 2 yapsa köpek yerine koyarsanız adamı.
    Bidaha piranha mı asla...
    Siz durun sizi daha tüketici haklarına şikayet edeceğim.
    Maddi manevi şikayetçi olacağım.

Sayın frantico,

Buradan teknik, yazılımsal yani müşterilerin çözebileceği konularda yardım için bu forumdayım. Teknik servis ile alakalı bir konu olduğunda bire bir söz veremem yada takibatını yapamam. Bu nedenle sizi mecburen müşteri temsilcilerine yönlendiriyorum. Benim yardımcı olabileceğim bir konu olsaydı eyvallah yardımcı olmadıysam dediklerinizde haklısını ancak malesef servis konularında elimden bir şey gelmiyor.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmetem

Hala beklemekteyim Rıdvan Bey.

Sayın mmetem,

Dosyaları indirebileceğiniz linkler ve yükleme ile ilgili bilgileri PM den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 31 Ekim 2014; 9:20:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XAER0

Merhaba sayın Piranha yetkilisi.

Galaxy S4 telefonum için Piranha Türkiye haritasını satın almıştım. Haritanın versiyon yılı hala 06/2013...
    Ne zaman güncel harita çıkacak bilgi verebilir misiniz? Yollar değişiyor sürekli, navigasyon gittikçe kullanışsızlaşıyor..

Sayın XAER0,

Navteq firmasına bu konuda mail attım ordan gelecek bilgiyi size iletirim.

Kolay gelsin.
  • Piranha Destek P kullanıcısına yanıt
    pranha senator dosyaları sıldım navıgasyon bölümüne gıremıyorum dosyaları tekrar neden yukleyebılırım yarıdımedın lutfen..
    ıd:LH11090104812244
    SERIAL:30812908 @Piranha Destek
  • Hocam, Piranha grande için güncelleme durumu nedir ?

-kamerasında sorun var malum, beyaz dengesi çok kötü, GM Discovery telefonunda da böyleydi onlar baya bi düzeltti 8 MegaPixel kameraları var ve daha iyi aynı lense sahipler.
    -Auto focus genellikle çalışmıyor ve odaklayamıyor, özellikle en çok karşılarştığım yer ise (10 çekimde min 7) defa google çeviride.
    -Sanal tuşlar ve altta bulunan tek tuş aynı işleve yarıyor zaten, Tek yapmadığı geri gelmek, tek tıklama geri gelme basılı tutma 1-1,5 sn ana menüye dönme, çift tıklama açık programları görme. Bununla alakalı yaklaşık 2 ay önce bir mail atmıştıım, geliştirme ve destek ekibine bununla alakalı. Resimli ve ifade olarak görsel koymuştum.
    gereksiz menü şişiren HD Walper gibi uygulamalarda kaldırılmalı, kullanmıyorum ama ginede güncelleme istiyor.
    -GPS sorun veriyor, düzgün çalışmıyor geniş arazide bile GPS uydularına bağlanmakta sorun yaratıyor.
    -Ekran ışığı otomatik olduğunda, min verdiği ışık çok parlak, min a kendim getiriyorum daha soluk arada fark var, max parlaklık içinde geçerli.
    -Koyulabilirse sadece 2G seçeneği konulmalı, benim internetim sınırsız ama 128 KPs 3G yi açtığım zaman, H, H+ aralarında sürekli sinyal arıyor ve çokda güzel şarz yiyor, 2G de yapabilmek için illa diğer hatta 3G yi aktif etmem gerekiyor ki oda ayrı bir sorun.
    -Hat geçişlerinde tekrar hattı açmamı istiyor, aynısı GM discovery de de vardı kitkat ile düzeltildi.
    -Sinyal alım gücüde arttırılmalı, yan yana aynı hatta sahip arkadaş ile sinyallerimizin arasında uçurum var benim konuşmam kesilebiliyorken, o rahat rahat konuşabiliyor.

Bunlar hakkında genel bir cevap verebilirseniz minnettar olurum. GM Discovery i örnek vermemin sebebi, o telefonu bırakıp GRANDE yi almamdı. Ayrıca yetkili kişi olarak sizleri rahatlıkla suçlayabilirim, iyi anlamda diyorum telefonun pazarlamasını yapamadınız, öyleki çoğu telefon inceleme ekibinin dahi incelemeye almadığı bir cihaz, özelliklerinden mi ? Tabi ki hayır tamamiyle pazarlama yapamayışınızdan. Kendi sitenizde 600 TL ye satılan bu telefon pek zarif yada ince olmayabilir ama sitenizde verdiğiniz görseller ile bir reklam çekilse bile haddinden fazla satış yapacağını umuyorum. Hemen Hemen herkesin elindeki telefonu sokakda da görsem, göz ucuyla incelerim ama kimsenin haberdar olmadığı varlığını bile bilmedikleri bir telefona sahip olduğum için şanslı hissediyorum kendimi, sank İphone 6 ilk çıktığında türkiyede bendeymiş gibi, kimsede yok mübarek....

Cevaplarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: asii67

pranha senator dosyaları sıldım navıgasyon bölümüne gıremıyorum dosyaları tekrar neden yukleyebılırım yarıdımedın lutfen..
    ıd:LH11090104812244
    SERIAL:30812908 @Piranha Destek

Sayın asii67,

Cihazınıza ait yazılım dosyalarını indirebileceğiniz dosyalar ve yükleme konusunda gerekli bilgi PM den tarafınıza iletilmiştir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearmusa

Hocam, Piranha grande için güncelleme durumu nedir ?

-kamerasında sorun var malum, beyaz dengesi çok kötü, GM Discovery telefonunda da böyleydi onlar baya bi düzeltti 8 MegaPixel kameraları var ve daha iyi aynı lense sahipler.
    -Auto focus genellikle çalışmıyor ve odaklayamıyor, özellikle en çok karşılarştığım yer ise (10 çekimde min 7) defa google çeviride.
    -Sanal tuşlar ve altta bulunan tek tuş aynı işleve yarıyor zaten, Tek yapmadığı geri gelmek, tek tıklama geri gelme basılı tutma 1-1,5 sn ana menüye dönme, çift tıklama açık programları görme. Bununla alakalı yaklaşık 2 ay önce bir mail atmıştıım, geliştirme ve destek ekibine bununla alakalı. Resimli ve ifade olarak görsel koymuştum.
    gereksiz menü şişiren HD Walper gibi uygulamalarda kaldırılmalı, kullanmıyorum ama ginede güncelleme istiyor.
    -GPS sorun veriyor, düzgün çalışmıyor geniş arazide bile GPS uydularına bağlanmakta sorun yaratıyor.
    -Ekran ışığı otomatik olduğunda, min verdiği ışık çok parlak, min a kendim getiriyorum daha soluk arada fark var, max parlaklık içinde geçerli.
    -Koyulabilirse sadece 2G seçeneği konulmalı, benim internetim sınırsız ama 128 KPs 3G yi açtığım zaman, H, H+ aralarında sürekli sinyal arıyor ve çokda güzel şarz yiyor, 2G de yapabilmek için illa diğer hatta 3G yi aktif etmem gerekiyor ki oda ayrı bir sorun.
    -Hat geçişlerinde tekrar hattı açmamı istiyor, aynısı GM discovery de de vardı kitkat ile düzeltildi.
    -Sinyal alım gücüde arttırılmalı, yan yana aynı hatta sahip arkadaş ile sinyallerimizin arasında uçurum var benim konuşmam kesilebiliyorken, o rahat rahat konuşabiliyor.

Bunlar hakkında genel bir cevap verebilirseniz minnettar olurum. GM Discovery i örnek vermemin sebebi, o telefonu bırakıp GRANDE yi almamdı. Ayrıca yetkili kişi olarak sizleri rahatlıkla suçlayabilirim, iyi anlamda diyorum telefonun pazarlamasını yapamadınız, öyleki çoğu telefon inceleme ekibinin dahi incelemeye almadığı bir cihaz, özelliklerinden mi ? Tabi ki hayır tamamiyle pazarlama yapamayışınızdan. Kendi sitenizde 600 TL ye satılan bu telefon pek zarif yada ince olmayabilir ama sitenizde verdiğiniz görseller ile bir reklam çekilse bile haddinden fazla satış yapacağını umuyorum. Hemen Hemen herkesin elindeki telefonu sokakda da görsem, göz ucuyla incelerim ama kimsenin haberdar olmadığı varlığını bile bilmedikleri bir telefona sahip olduğum için şanslı hissediyorum kendimi, sank İphone 6 ilk çıktığında türkiyede bendeymiş gibi, kimsede yok mübarek....

Cevaplarınızı bekliyorum

Sayın fearmusa,

Güncelleme için yazılım ekibimiz çalışıyor.

-Bu tarz bir şikayet pek lmamıştık ancak genede konuyu yazılım ekibine bildireceğim ordan gelecek bilgiyi sizinle paylaşırım.
    -Çeşitli alanlarda daha önce denemiştik soruna ratlamamıştık ancak tekrar deneyelim.
    -Sanal tuşları küçültme yada gizleme ile ilgili yazılım çalışmamız var.
    -GPS sorunu için lütfen ıgo yada sygic navigasyon uygulaması yükleyerek deneyin. ıgo yazılımınıhttp://fullteknikdestek.blogspot.com.tr/2014/09/piranha-zen-ve-grande-akilli-telefona.html adresinden indirebilir ordaki açıklmalara göre yükleyebilirsiniz. İlk gps bağlantısı 3-9 dk arasında değişecektir sonraki kulalnımlarınızda bu süre 1-3dk arasında değişecektir.
    -Sensörlerle ilgili bir durum olabilir.
    -Her iki hattanda 2G yada 3G seçimini aktifleştirebilir yada kapatabilirsiniz. Birinci hat Otomatik olarak seçili olduğundan otomatik olarak 3G olarak bağlantı sağlamaktadır. Ayarlar>Diğer>Mobile ağlar bölümünden seçimi otomatik yada manuel olarak seçebilirsiniz.
    -Mobileağalar bölümünde istediğiniz işlemi manuel olarak seçerseniz hat değitirmeye gerek kamayacaktır.
    -Sar değerlerini düşük tutmak istediğimizden tek hatlı telefonlara göre %15 daha az çekim gücüne sahiptir.

Pazarlama ile ilgili konulara ben bakmıyorum ancak önerinizi ilgili birimimize mutlaka ileteceğim.

İlgi ve alakanız için teşekkür eder iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

• Değerli Piranha kullanıcıları,

Her alanda müşterilerimize ulaşmaya çalışmaktayız. Cihazlarımız dan tam anlamıyla yararlanabilmeniz için resmi olarak yayınlamadığımız ancak forum sitelerinden destek vermeye çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Ayrıca teknik yada yazılımsal konularda daha detaylı bilgilerin yer aldığıhttp://fullteknikdestek.blogspot.com.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ediyorum. Çoğu yerde bulamayacağınız bilgi, detay, arıza ve çözümlerinin yer aldığı bir sayfadır.

Kolay gelsin.
    -hocam ayarladan manual olarak seçebilirsiniz dedinizde :) sadece WCDMA ve GSM/WCDMA (otomatik mod var)
    -aynı lens yapısına sahip GM discovery (8 MPs) ve grande (13 MPs) . Aynı noktaları çekip fotoğraf yollayabilirim hocam kamera ile ilgili :)
    -ışık sensörleri ayarları daha iyi yapılabilir.
    -üst navbar eklenebilir, hızlı kısa yollar, örneğin benim en çok kullandığım interneti paylaşma, wi-fi hot spot özelliği de eklenebilir.
    -Sallama ile uygulamaları kapatma eklenebilir. GM discovery telefonlarda müthiş olmuştu ve çokda pratik olmuştu.
    -Olursa bildirim ışığı düzenleme gibi bir yer eklenebilir. Kaç renk var bidirim kısmında bilmiyorum ama, açma kapama, yada msj larda ışık yanmama yaada yanması gibi fonksiyonlar eklenebilir açıkcası, böyle bir şey mümkün olabilir.

Birde hocam güncelleme tarihi ile ilgili bir bilginiz var mıdır ? yakın mıdır ? yılbaşından önce vs. bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz ? Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sayın Piranha Yetkilisi Rıdvan bey,

403033 servis nolu ürünüm elinizde ve parça beklendiğini dokunmatiğin yap7lduğı yazıyor..sizden başka kimse ile iletişime giremesiğim için size yazmak durumunda kaldım...dokunöatik bazen 5 10 dk kadar stabil çalışıyor sonra gidiyor..acaba teknik servisteki arkadaş rom atıp 2 3 dk gözlemleyip dokumöatik sprunu giderildi diue düşünmüş olabilir...ben de rom attım defalarca sorun hep aynı işin uzmanı olan biri olarak nacizane; dokunmatik ekranın kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünüyorum...yardımcı olursanız sevinirim lakin gelince aynı sorum varsa zaman kaybetmek istemiyorum..yardımlarınızı rica ediyorum...saygılarımla; Ahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: freeoceansoul

Sayın Piranha Yetkilisi Rıdvan bey,

403033 servis nolu ürünüm elinizde ve parça beklendiğini dokunmatiğin yap7lduğı yazıyor..sizden başka kimse ile iletişime giremesiğim için size yazmak durumunda kaldım...dokunöatik bazen 5 10 dk kadar stabil çalışıyor sonra gidiyor..acaba teknik servisteki arkadaş rom atıp 2 3 dk gözlemleyip dokumöatik sprunu giderildi diue düşünmüş olabilir...ben de rom attım defalarca sorun hep aynı işin uzmanı olan biri olarak nacizane; dokunmatik ekranın kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünüyorum...yardımcı olursanız sevinirim lakin gelince aynı sorum varsa zaman kaybetmek istemiyorum..yardımlarınızı rica ediyorum...saygılarımla; Ahmet

Sayın freeoceansoul,

Teknik servise uzun süreli test etmeleri için gerekli bilgilendirmeyi yaptım.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

quote:

Orijinalden alıntı: hakanblackrock

Hocam önceki Piranha Infiniti HD cihazımda Başarsoft haritası kullanılıyordu. Benim cihaz bozuldu. Yine aynı model cihaz aldım fakat anlaşma değişikliği nedeniyle Başarsoft harita güncellemesi alamadım. Cihazımda Başarsoft haritasını nasıl kullanabilirim.

Sayın hakanblackrock,

Cihazınızın P... ile başlayan seri numarasını bana iletebilirmisiniz.

Kolay gelsin.

ilginize teşekkürler, forumlardan çözümü buldum :)
  • jankat38 J kullanıcısına yanıt
    Piranha destek benim msjmı atlamış sanırım :(
  • Sayın piranha yetkilisi;
    infiniti hd white
    ID:LH11082104517056
    SERİ NO:P38515153
    Dosyaları maalesef bende sildim gönderebilirseniz çok sevinirim. İyi Çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: jankat38

Piranha destek benim msjmı atlamış sanırım :(

Sayın jankat38,

Gözümden kaçmış kusura bakmayın. Gerekli dosyaları indirebileceğiniz link PM den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 6 Kasım 2014; 8:59:17 >
    Güncelleme bekleyenler muhakkak bu siteyi incelesin. ben aylardır güncelleme bekliyordum.harita eski kalmıştı. 2014 q2 haritayı yükledim. tüm cihazlarada oluyormuş.
    hocam artık neredeyse auto focus özelliğini kullanamıyorum bile, 50 cm uzaklıktaki nesneyide odaklamıyor daha fazlasınıda, yada yakını. tamam biraz uzağı odaklıyor ama berbat üstüne berbat, ilk halinden de berbat denilecek kadar belkide daha fazla, kumlama maximum sanki kum çekiyorum. Neden oldu bilmiyorum ama böyle oldu. yakın zamanda bir format atıp yada yeniden romu portlayarak deniyecem.

Çok garibime gitti 10 cm den auto focus oluyordu, iyiydi gine kötü değildi. şimdi manual de olmuyor. örnek resim atabilirim isterseniz yani

iki resimede bakabilirsiniz. Bilgisayarın önünden çekiyorum 1 hafta öncesine kadar bir şey yoktu. ama artık böyle hiçbir şeyi odaklamıyor. illa cisim 3 4 metre ötede olacak belki iyi duruyor ekranda ama normal çözünürlüğü alınca gine berbat ötesi. Resimleri yüklerken otomatik olarak 2048x1536 ya küçülttü. Küçültmesine rağmen bir düzelme olmadı. Buradan da fark edebilirsiniz ne durumda olduğunu. ilk resmi 10 dk önce çektim.

farklı kamera uygulamarı ve default kamera ayarlarında denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearmusa -- 8 Kasım 2014; 0:27:59 >

• 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.