Şimdi Ara

Apple, GLONASS navigasyon desteğini iPhone 4S'e koydu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
9.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, GLONASS navigasyon desteğini iPhone 4S'e koydu

Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı ve ilk hafta satışlarıyla rekor kıran iPhone 4S modelinde standart GPS desteği yanında Rus uydu navigasyon sistemi GLONASS desteği de olduğu ortaya çıktı.

iPhone 4S teknik özellik sayfasında GPS desteğinin yanında GLONASS desteğinin de olduğu işaret ediliyor. Cihaz duyurulduğunda daha gelişmiş navigasyon özellikleri sunacağı belirtilmişti.

GLONASS Rus “Global Navigation Satellite System” adlı uydu navigasyon sisteminin kısaltması. Soğuk savaş dönemlerinde uydu vasıtasıyla güzergah belirleme amacıyla başlatılmış ancak SSCB'nin dağılmasından sonra durdurulmuştu. 90'lı yıllarda Putin'in talimatıyla yeniden devreye alınan sistem 2010 yılında tüm Rusya'yı kapsamış, bu ay ise toplam 24 uydunun desteğini bünyesinde toplamıştı.

ABD navigasyon sistemi GPS 31 uydu desteğiyle daha akıcı veriler sağlarken GLONASS 24 adet uydusuyla özellike kuzey yarımkürede daha başarılı sonuçlar veriyor. İki sistemin hibrid kullanımı da 55 uyduluk muazzam bir navigasyon sistemini iPhone 4S kullanıcılarına sunacak. GLONASS'ın iPhone 4S üzerinde ne tür uygulamalarda kullanılacağı şimdilik bilinmiyor.

iPhone 4S, ~ 800MHz hızında çift çekirdekli Apple A5 işlemci, 7 kat daha fazla grafik performansı, 3.5 inç Retina Display ekran, Siri sesli komut ve etkileşim platformu, 16GB/32GB/64GB depolama kapasitesi, Full HD kayıt, 8MP flaşlı kamera gibi özellikler sunuyor.

Okuyucularımıza hatırlatmak gerekirse 14 Ekim'de ABD ve İngiltere gibi 7 ülkede piyasaya sürülen ve iki yıllık yeni kontrat ile satılacak iPhone 4S modelleri şöyle:

16GB iPhone 4S; 199$ (~360 TL)

32GB iPhone 4S; 299$ (~540 TL)

64GB iPhone 4S; 399$ (~720 TL)

SIM kilitsiz olarak bazı mağazalarda satışa sunulan genel itibariyle Kasım ayında piyasada olacak iPhone 4S modelleri ise şöyle:

16GB iPhone 4S; 649$ (~1200 TL)

32GB iPhone 4S; 749$ (~1385 TL)

64GB iPhone 4S; 849$ (~1570 TL)

• güzell
  • simdi igo yuklesek internet gereksinimi olmadan navigasyon kullanabilecek miyiz?
  • Acaba aynı anda hem Gps hemde Glonass sistemini birleştirip daha kesin sonuçlar verecek ise ? Müthiş bir yenilik birde buna baz istasyonlarını eklersek daha da hızlı ve kesin sonuçlar bekleyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

simdi igo yuklesek internet gereksinimi olmadan navigasyon kullanabilecek miyiz?

Igo internete gereksinim duymuyor zaten. Alternatif olarak icerisinde google search ile entegreli bir sistem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeX -- 20 Ekim 2011; 11:27:00 >
  • türkiyede satış fiyatı 2200 tl den aşağı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsagency

quote:

simdi igo yuklesek internet gereksinimi olmadan navigasyon kullanabilecek miyiz?

Igo internete gereksinim duymuyor zaten. Alternatif olarak icerisinde google search ile entegreli bir sistem var.

cevap icin tesekkurler telefonu yeni alicamda bilgim yoktu sagolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

türkiyede satış fiyatı 2200 tl den aşağı olmaz

Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

Ne içiyorsunuz bilmiyorumki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

Ne içiyorsunuz bilmiyorumki.

ötv zammı 2500 tl açılış diyorum :D
  • warmı artıran :D bu ne la adam özellik diyor siz 2200 2500 tl diyip duruyonuz :D güldüm sabah sabah
  • quote:

Allah'ım yaa.

Arkadaşlar. Türkiye'de telefon 15 gündür satılıyor ve şu ana kadar 31 tane de satıldı zaten. Fiyatı da belli. Hâlâ niye şu kadar olur bu kadar olur diye konuşuyorsunuz ki ?

16Gb fiyat 2099 TL. Bu....
    http://www.sanalpazar.com/Iphone-4s-Beyaz-16gb-Faturali-Iphone-Iphone__isp1760442?gclid=CNmQsY6S16sCFcZXmAodxW6dNg

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Acaba aynı anda hem Gps hemde Glonass sistemini birleştirip daha kesin sonuçlar verecek ise ? Müthiş bir yenilik birde buna baz istasyonlarını eklersek daha da hızlı ve kesin sonuçlar bekleyebiliriz.

Haritacılıkta kullanılan GPS aletleri gibi bu da ( gördüğü taktirde ) abd ve rus uydularından aldığı bilgileri senkronlayarak doğruluk derecelerini arttıracaklardır. El GPS'lerinin doğruluk derecelerine ulaşırlar diye düşünüyorum.

Telefonun glonass uydularını görmesinin pazar payını arttırmayacağı kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00türkiyede satış fiyatı 2200 tl den aşağı olmaz
    Allahım yaa.Arkadaşlar. Türkiyede telefon 15 gündür satılıyor ve şu ana kadar 31 tane de satıldı zaten. Fiyatı da belli. Hâlâ niye şu kadar olur bu kadar olur diye konuşuyorsunuz ki ?16Gb fiyat 2099 TL. Bu....http://www.sanalpazar.com/Iphone-4s-Beyaz-16gb-Faturali-Iphone-Iphone__isp1760442?gclid=CNmQsY6S16sCFcZXmAodxW6dNg

Fiyat için bir yorum yapmayacağım ancak;

IPhone 4s bütün dünya ve avrupada 14 Ekim'de satışa çıktı. Yani 6 gün önce. Bizzat elime alıp kurcaladım o gün. Yani 15 gündür burada satılması her açıdan imkansız. Zaten lansmanı yapılalı 16 gün oluyor daha.

• ayrıca linke baktım 15 gün içinde yollarım, pasaport kaydı da size aittir diyor. açıkçası hiç güvenilir gelmedi bana. DİKKATT !! diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkarah

ayrıca linke baktım 15 gün içinde yollarım, pasaport kaydı da size aittir diyor. açıkçası hiç güvenilir gelmedi bana. DİKKATT !! diyorum

Acaba ben mi yanlış yere bakıyorum orada koskoca aynı gün kargo yazıyor.
  • bu yüzden IPHONE 4s diyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejat_80

bu yüzden IPHONE 4s diyoruz.

haberi okuyana kadar biliyor muydunuz da bu yuzden diyorsunuz? yeni ozellikler ekleme olayina dokundurmaya calisiyorsan oncelikle cok daha onemli ve talep edilen ozellikleri eklesinler madem.

ha su yuzden apple diyebilirsiniz "Apple hic ihtiyaciniz olmayan bir ozelligi hayatinizin anlami imis gibi sunar" , bunu soylememdeki kasit anlamsiz ozellikler degil, cok basit seyleri bile insanlara sevdirebilmedeki basarisi.
  • Saçma sapan işler bunlar , Alıp bir kere bakacağım bir sistem için neden o kadar para vereyim.Birde Gitmişler 4s yi canon fotoğraf makinasıyla yarıştırmışlar çok güldüm.Heralde kullanıcılar o kadar para bayılıyor bari kendilerini tatmin etsinler diye karşılaştırma yapmışlar :))
    O iğne başı gibi 1\3.2 sensörle ne kadar foto çekebiliyorsa artık

Aynı kasalı ürünü aynı adama 2 kez satmak büyük başarı gibi gözüksede ,kullanıcı enayi olduğu zaman aslında çok kolay olduğunu söyleyebilirim :))
    Bu dünyada 4 ü satıp 4s alan adamlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00türkiyede satış fiyatı 2200 tl den aşağı olmaz
    Allahım yaa.Arkadaşlar. Türkiyede telefon 15 gündür satılıyor ve şu ana kadar 31 tane de satıldı zaten. Fiyatı da belli. Hâlâ niye şu kadar olur bu kadar olur diye konuşuyorsunuz ki ?16Gb fiyat 2099 TL. Bu....http://www.sanalpazar.com/Iphone-4s-Beyaz-16gb-Faturali-Iphone-Iphone__isp1760442?gclid=CNmQsY6S16sCFcZXmAodxW6dNg

senin yaş ortalaman kaç yahu.yurtdışından getirilen telefon kayıt yok garanti yok vergi yok. bu şartlarda 2099 ise kfv eklenince 2500 tl olur :D derslerine iyi girde şu liseyi bitir artık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nsagency

quote:

cevap icin tesekkurler telefonu yeni alicamda bilgim yoktu sagolun

rica ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.