Şimdi Ara

Dropbox 45 milyon kullanıcıya ulaştı, 2011 yılı gelirleri 240 milyon dolar tahmin ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dropbox 45 milyon kullanıcıya ulaştı, 2011 yılı gelirleri 240 milyon dolar tahmin ediliyor

İnternete bağlı olan heryerden verilerinize ulaşmayı ve düzenlemeyi sağlama mantığı üzerine kurulan bulut bilişim altyapısı son dönemlerde popülerliği gittikçe artmaya başlayan teknolojilerden. İlgi arttıkça bu alana yatırım yapan firmalar da büyüyor.

Üyelerine ücretsiz ve ücretli bulut depolama kapasiteleri sunan hizmetlerden birisi olan Dropbox, Forbes dergisine şirketin son mali durumu ile ilgili bilgiler verdi.

2011 yılında kullanıcı sayısını 45 milyona çıkaran Dropbox geçen yıla göre üç kat büyüdü. Şirketin önemli köşetaşlarını geride bırakarak fon almaya hak kazandığını belirten B serisi fonlarını 250 milyon doların üzerine çıkaran Dropbox, 2011 yılı gelir beklentilerini de 240 milyon dolara çıkardı. 

Platform üzerine her üç günde bir milyar dosya yükleniyor. 

iCloud çalışmalarına başlamadan önce Steve Jobs milyar dolarlık bir teklifle Dropbox'ın satışı için firmanın kapısını çalmış ve red cevabı almıştı. 

Dropbox'ın bünyesinde 70 çalışan bulunuyor. Toplam değerinin ise 4 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

• Hakediyor.
    Çok kullanışlı ve pratik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Hakediyor.
    Çok kullanışlı ve pratik..

Ne işe yaradığı ile ilgili bilgin varmı?
  • 2 Gb icin ucretsiz ve kisa surede uyelik ile cep tel ile pc ve neti kullanarak ortak klasor olusturuyorsunuz. Apk lari dosyalari pc de ki klasorume atiyorum kisa sure sonra cepten kuruyorum okuyorum. Kameranin klasorunu paylasima aciyorum cektigim fotolar direkt pc ye de kaydediliyor.vs. Vs.
  • Dropbox ilk online storage hizmeti degildi, son da olmayacak. Ama basarisinin sirri Dropbox dosyanizin isletim sisteminin dosya yoneticisine gomulu gelmesi, native calismasi ve muhtesem sync ozelligi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagnaroos -- 20 Ekim 2011; 12:03:52 >
  • Evet kullanmaya basladım kesinlikle etkileyici...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.