- x
YENI OPEL ASTRA''mı? YOKSA GOLF'mu ?
52 Cevap23417 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

12 Mesaj
19 Ekim 2011; 14:06:22 

Ikısı arasında gelıp gıdıyorum fiyat aralıgım 40-50 bin arası yardımcı olrsanız sevınırım arkadaslar kararsızım.

278 Mesaj
20 Ekim 2011; 15:53:29 

Valla öncelikle dizelmi benzinlimi düşündüğün çok önemli, eğer dizel diyorsan kesinlikle 1.6 golf, hatta maddi duruma göre birde dsg'li alabilirsen golf tadından yenmez. Öncesinde golf 4 ve şu an Astra h kullanıcısı olarak söyleyebilirimki 1.3 motoru değil 5 vitese 4 vitesede düşürseler bu kasaya bu motor küçük kalıyor. Benzinli dersen astranın 1.6 turboları vw'den daha güçlü, ancak vw'nin'de tsi'ıda küçümsememek gerek, en alt devirden en üste kadar yüksek torku ile kullanması çok zevkli, ayrıca astranın her ne kadar iç mekanı albenili olsada golf ikinci elde satması ve marka değeriyle bir sınıf üstte kalıyor, buna karşı aynı donanım versiyonlarında astra bariz daha ucuz.

2781 Mesaj
21 Ekim 2011; 13:09:15 

1.3 dizel yeni astra kullanan biri olarak motordan çok memnunum.çokta az yakıyor.performans beklentin yoksa memnun kalırsın.
tasarım ve iç konsol olarak golften çok daha guzel bir araç astra.golf yanında çok basit kalıyor.
golfte guzel araç fakat ben farklı olmayı tercıh ettım ve tasarım benım ıcın çok onemlıydı.

508 Mesaj
21 Ekim 2011; 15:13:45 

Aynı donanımı yakın fiyatlı olsa belki Golf düşünülebilir ama Golf'ün aradaki fiyat farkını gerektirecek bir üstünlüğü yok Astra'ya karşı.
İkisi de sınıfının ilk 3'teki otomobilleri ama fiyat ve yedek parçasının daha ekonomik olmasından dolayı ben Astra'yı tercih ederdim.

278 Mesaj
21 Ekim 2011; 17:01:33 

Birde opelin servis olayı var tabii :)

http://forum.donanimhaber.com/m_42686173/tm.htm

12458 Mesaj
21 Ekim 2011; 20:00:28 

Benim seçimim opel.

Wir Leben Autos.
2012 Astra J | 1.4 Turbo 140HP | Cosmo | Flexride Şasi Sistemi | NAVI600 | Manuel Transmission | Olympic White

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2012 VW Polo - 1.6 TDI 90HP - DSG - Comfortline

http://opelgm.blogspot.com/

700 Mesaj
21 Ekim 2011; 20:20:55 

Bence golf, fiyatı donanımına göre daha pahalı olabilir ama iç mekan kalitesi bence bir adım önde. boyu küçük ama arkası astradan daha ferah. Motorlarda VW yine üstün bence hem dizel hem benzinlide, ayrıca otomatik vitesi de fark yaratıyor. ben olsam baz donanım da olsa golf alırım. baz donanımda abs si, bilmem kaç hava yastığı falan var zaten. esp ayrı bir eksik onu kabul ediyorum, bir de comfortline ile trendline arasındaki en büyük konfor farkı bence koltuklar. gerisi aracın şekliyle ilgili donanımlar, bunlar jant, sis farı falan. Tasarım tamamen kişiye göre değişir yorum yapmıyorum. Ayrıca sade bir iç mekan seviyorsanız kesinlikle golf. astranın konsolu bayaa tuşlarla dolu, teşekkürler

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

2527 Mesaj
3 Kasım 2011; 19:31:28 

hocam Astra 115lik benzinli sport var cok cok iyi tavsiye ederim,golf astranın estetigi yanında cok sönük kalıyor

GT-I9100 & GT-I9300

Electrical and Automation Engineering

706 Mesaj
5 Kasım 2011; 1:05:26 

2012. yeni c4 1.6 e-hdi confort plus 112 ps 52.500 tl ( manuel ) hem yeni teknoloji motor hemde performanslı. tercihleriniz arasına alın derim...

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

1058 Mesaj
5 Kasım 2011; 5:17:49 

sadece ikisi arasında tercih yapmak gerekirse kesinlikle astra. Golf ün Astra ya karşı üstün olduğu tek nokta pahalı oluşu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Mazda Speed 3 MPS

94 Mesaj
5 Kasım 2011; 20:54:20 

Ben birde ileride satarken ne kadar değer kaybına uğrayacağını düşün derim. 3 yıl sonra 50 bine aldığın astra 30 oluyosa golf 40 oluyo navigasyonlu astramı yoksa navigasyonsuz golf mü tabiki golf

508 Mesaj
5 Kasım 2011; 21:24:02 

Boş VW 'lere bu kadar para veren olduktan sonra Doğuş oto daha çook arttırır fiyatları. Millet de bulunmaz hint kumaşı gibi sıra bekler. İlginç hakikaten

474 Mesaj
6 Kasım 2011; 14:46:54 

Astra varken golf çok basit bir alternatif...Astradaki tasarım,kalite ve çekicilik bu sınıfıtaki diğer araçlarda yok.

87 Mesaj
6 Kasım 2011; 18:17:26 

2010 dizel i30 kullanıcısı olarak yorumluyorum. estetik çizgisi tasarım ve görünüm zevki açısından yeni astranın üzerine kendi sınıfında türkiyede araba yoktur. golf evet pahalı bir araç bende 2010 da aynı soruyu defalarca sordum kendime golf astra ve i30 arasında ozaman için en dolu ve en ekonomik araç i30 du bende tercih ettim. Golf kesinlikle motor ömrü performans ve 2. el degeri olarak herzaman degerli bir araç marka fanatikliği yapmıyorum ancak bence eksileride servis pahalılığı ve yüksek fiyatı. söyle yasanmış bir örnek vereyim 28 aralık 2010 da dizel trendline golf ün 6.300 tl daha altında bir fiyata ben dizel i30 almıştım ve donanım olarak golftende üstündü. senin yerinde olsam ibremi astra ya doğru cevirirdim.

Hyundai İ30 1.6 CRDİ 90 Ps Team.
Samsung Galaxy II , LG A510 İ7 740qm 8gb Ram 1 Gb GT425M 500hb HDD Blueray 1080P 3 D LED , Piranha Voyager 5"
"TORBİDOMDA ASETON YOKSA GÜZELİM MERAK ETME BEN MAZOTLADA SİLERİM. "

84 Mesaj
8 Kasım 2011; 20:28:05 

ben astrayı tercih ederdim .dizayn olarak golf eski 5.neslin ağır bir makyajlı hali,farkında iseniz tum camlar eski golfle ayni.satışı düsen golf 5 i erken emekliye ayırıp golf 7 gelene kadar bir ara model yarattılar.astra golfun yanında çok daha çekici ve etkileyıci ve geniş görünüyor.ama golfun içi özellikle koltuk kumaşları opelden daha kaliteli.iç mekanı arka tarafta opelden daha geniş.ama dışı sanki kimseyi heycandırmasın diye yapmışlar.opelin hem jantları daha büyük hemde lastiklerinin çapı daha büyük.orta konsuldaki dizaynı golten çok daha güzel.golte radyonun dışında bir hareket yok.golte ledli işık sistemide de var ama sanki ledleri evde biz takmışız gibi duruyor.yani bence özgün degil.astradaki xenon gece süper görünüyor.ama maalesef golfun imajı daha yuksek.

411 Mesaj
8 Kasım 2011; 21:23:12 

golf gerçekten güzel bir araba. ama astradan pahalı olacak kadar güzel değil

835 Mesaj
8 Kasım 2011; 22:02:30 

astra

833 Mesaj
10 Kasım 2011; 9:07:34 

seninle aynı durumda sayılırım.ben otomatik düşünüyorum tam otomatik olsun isterim hanımdan ötürü golf otomatik versiyonu için mart veya nisana gün verdi opele gittim istediğin renk ve donanımda en geç 1 hafta içinde getirtirim dedi bana güven verdi açıkçası.şimdi bazıları derki golf o kadar çok sattıki ondan bulunmuyor.o kadar para verip o boş model arabayı almam.ikincisi golfün içine oturduğumda açıkçası kullanmak için bi heves olmadı bende golfün içi çok sade geldi bana.ama astra sportun koltuğuna oturduğumda evet dedim olay budur.kapılardaki kromlar göstergeler vites kolunun altındaki kırmızı aydınlatma elektronik el freni ne bileyim arabanın içi bana çok etkileyici geldi.dışından bahsetmeme gerek yok sanırım yanyana bi golf bi astra geçse sanırım golfe bakan olmaz.ve son olarak benzer donanımlarda bi golf ve asra almak istesen astra sport modelini 51-52 bin tl aralığında bulabileceğin halde aynı donanımda golf confort olabilir belki 57-58 bin tl civarında...pahalı olması daha kaliteli olacağı anlamına gelmiyor doğuşun nasılsa satıyor mantığı ile giydirmesindendir...saygılar...

Lumia 625 Ana Konu

Samsung Galaxy Note 3 Ana Konu

2781 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:40:08 

quote:

Orijinalden alıntı: bloodstar

seninle aynı durumda sayılırım.ben otomatik düşünüyorum tam otomatik olsun isterim hanımdan ötürü golf otomatik versiyonu için mart veya nisana gün verdi opele gittim istediğin renk ve donanımda en geç 1 hafta içinde getirtirim dedi bana güven verdi açıkçası.şimdi bazıları derki golf o kadar çok sattıki ondan bulunmuyor.o kadar para verip o boş model arabayı almam.ikincisi golfün içine oturduğumda açıkçası kullanmak için bi heves olmadı bende golfün içi çok sade geldi bana.ama astra sportun koltuğuna oturduğumda evet dedim olay budur.kapılardaki kromlar göstergeler vites kolunun altındaki kırmızı aydınlatma elektronik el freni ne bileyim arabanın içi bana çok etkileyici geldi.dışından bahsetmeme gerek yok sanırım yanyana bi golf bi astra geçse sanırım golfe bakan olmaz.ve son olarak benzer donanımlarda bi golf ve asra almak istesen astra sport modelini 51-52 bin tl aralığında bulabileceğin halde aynı donanımda golf confort olabilir belki 57-58 bin tl civarında...pahalı olması daha kaliteli olacağı anlamına gelmiyor doğuşun nasılsa satıyor mantığı ile giydirmesindendir...saygılar...

olay bu guzel duşünmuşsunuz.

6940 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:05:50 

euro n cap testlerinde golf küçük bir adım önde. Toplam puanlarda % 97 büyük koruması sağlayan golf selefi astrayı 2 puanla geçiyor. Bu 2 puan kağıt üzerinde küçük görünebilir ama gerçek kaza anında hayat kurtarabilir.

Golfle astra her zaman başa baş çekişirler. Ancak golf 6 2008de yollara çıkmış bir modelken astra 2010 yılında yola çıktı. Yani golf donanaım ve teknoloji anlamında 2 yıl daha eski. Bu durumda astranın önde görünmesi gayet doğal ancak 2 yıl eski olmasına rağmen astra ile başabaş mücadele edebilmesi golfun ne kadar başarılı bir model olduğunu ortaya koyuyor.

Babamda golf5 var. Artık çoğu zaman ben kullanıyorum, 6 yıllık süre zarfında bizi hiç üzmeyen bir araç oldu. Servis ücretleri maliyetli ve diğer markalar gibi servis bakım kampanyaları yapmıyor vw. Ancak şu da var;Servis ücreti dışında hiç bir ekstra maliyeti olmadı. araç alacak olduğumda seçimim şimdiden belli. GOLF

508 Mesaj
11 Kasım 2011; 11:51:52 

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13
Servis ücretleri maliyetli ve diğer markalar gibi servis bakım kampanyaları yapmıyor vw. Ancak şu da var;Servis ücreti dışında hiç bir ekstra maliyeti olmadı. araç alacak olduğumda seçimim şimdiden belli. GOLF

Yalnız iyi de, Astra da zaten normal bakımları dışında sürekli sorun çıkaran bir araba değil ki.

Bazı özellikleri hoşuma gitmese de, VW grubu Golf, Jetta'yı birçok açıdan başarılı buluyorum ve hoşuma gidiyor. Ama satış fiyatı, servis ve yedek parçalarının fiyatının yüksek olması beni caydıyırıyor hep. O farka değmediğini düşünüyorum.

474 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:10:52 

Bu kadar çok soruyla boğulmayın,alın Astra'yı ve bu zevki bir kere yaşayın,birdaha vazgeçebilirseniz aşk olsun

2119 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:52:46 

İki iyi Alman otomobili...

Astra bence çok güzel oldu, uzun süre düşünmüştüm, hatta bir ara 1.4 140'lığı ciddi ciddi almayı düşünüyordum.
Daha sonra durumum elverdi, başka otomobil aldım.

Sırf motor özelliklerinden gidersek;
Dizel düşünüyorsanız Golf. Çünkü Astra'da şu an için bildiğim kadarıyla sadece 1.3 CDTI motor var. Golf'te ise 1.6 TDI.

Ancak Golf'te gereksiz bir pahalılık hakim. Ayrıca diğer üyeler de bahsetmişler, Doğuş'un "kapış kapış gidiyor" politikası var, bu sayede ne pazarlık yapabiliyorsunuz, ne başka birşey. Hem de aylarca bekleyip zam yiyorsunuz falan filan... Ben inanmıyorum sipariş yetiştiremediklerine artık.

Bunun yanında Astra 1.4 140'lık ile Golf'ün 1.4 TSI 122'liklerinin performansı aynı.
Yani 140hp iyi bir rakam gibi gelse de, Astra biraz ağır kalıyor gibi sanki.
Ancak sonuç olarak ikisi de 9 küsür saniyede 100'ü görüyor ve turbo motora sahipler, ikisi de iyi.

Astra'da daha güçlü versiyon isterseniz 1.6 180hp var ama ActiveSelect şanzımanla sunuluyor, manuelini tercih ederdim çünkü aracı baltalayan, ağırlaştıran bir şanzıman bence. Golf'te ise 1.4 TSI 160'lık motor harikalar yaratıyor, DSG de olursa tadından yenmez Ancak yine kabaran bir fatura durumu söz konusu.

Tüm bunların yanında, bir de bu araçların en ucuz versiyonları var.
1.6 100-110hp'lik "pancar motor" versiyonlar.
Bunlara bence hiç bakmayın, boşa para vermeyin.
Artık 1.6 atmosferik motorların hiçbir anlamı yok, verimlilik anlamında da çok düşükler. 1.4 turbo araçlar bunlara göre hem daha iyi performans sunuyor, hem de daha az benzin yakıyor.

Ha kimisi benim aklıma hiç gelmeyen birşey yapıyor, 1.6 atmosferik motorlara LPG takıyor ve hepsinden az maliyetle geziyorlar. VW'nin TSI'larına LPG takılmıyor diye biliyorum, Astra'nın turbo motorları hakkında bilgim yok.

Golf'ü her ne kadar sevsem de fiyat/performans oranı olarak ben Astra diyorum.

167 Mesaj
11 Kasım 2011; 19:05:44 

golf al tabiki...

328 Mesaj
15 Kasım 2011; 21:17:48 

Yeni Opel Astra diyorum çünkü malzeme kalitesi ve araba çok güzel.

1188 Mesaj
19 Kasım 2011; 13:43:29 

Bende 2011 astra var 1.3 ctdi aracım suan 12500 de , ilk basta golf almayı düşündüm ama 2011 Mayıs ayında. Golf dizel e astra arasında 14.000. Tl fark vardı ve kararımı verdim Opel aldım memnunum

Az yakıyor
Çok güzel yol tutusu var
Estetik bence güzel
Boyum 1.85 olmasına rağmen arabanın ici geniş ve yüksek
1.3 motor ama otobanda 1600 km yaptım 1.6 dan farkı yok

televizyonlu odadan televizyonsuz odaya geçmek hicrettir

Hekimoglu İsmail

310 Mesaj
19 Kasım 2011; 17:26:58 

GM YAPIMI TABİKİDE ASTRA derim

152 Mesaj
26 Kasım 2011; 12:32:44 

quote:

Orijinalden alıntı: sas34

Bende 2011 astra var 1.3 ctdi aracım suan 12500 de , ilk basta golf almayı düşündüm ama 2011 Mayıs ayında. Golf dizel e astra arasında 14.000. Tl fark vardı ve kararımı verdim Opel aldım memnunum

Az yakıyor
Çok güzel yol tutusu var
Estetik bence güzel
Boyum 1.85 olmasına rağmen arabanın ici geniş ve yüksek
1.3 motor ama otobanda 1600 km yaptım 1.6 dan farkı yok

Aynen, katiliyorum bende de yaklasik 1 aylik 1.3 ctdi var, otoban performansi bence muthis, gaza bastikca eee diyor daha da bassana,
bencede kullancisi olarak yukarida olumlu ozelliklerine katilarak astra derim,...

Suetonius der ki;
Vulpem pilum mutare, non mores... (tilki tuyunu degistirir, huyunu degil..)

116 Mesaj
27 Kasım 2011; 22:32:08 

Opel kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. İmkanınız varsa ve kasasıda tasarım olarak hoşunuza gidiyorsa bence kesinlikle Volkswagen almalısınız. Hiç olmazsa aldıktan sonra şurdan ses geliyor, servisler şu problemini çözemiyorlar, vs... gibi sorunlarla başını ağrıtmazsın. Volkswagen kullanıcısına daha çok önem verdiği için ayrıntıları daha iyi oluşturmuş bir firma.

Opel ise tasarım ve teknolojik olarak birçok yenilikleri olan firma. Öyleki Insignia gibi elite görünen bir araca sahip. Fakat gel gelelim o elit dediğimiz araçta bile sıkıntılar var. Şu an Astra H ve Insignia sahibiyiz. Fakat dediğim gibi bundan sonra Opel olmaz.

Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distinctive Plus + Insignia 2.0CDTI 130HP Active Select Cyclone Navi Safir Siyah
Iphone 4 FU 16GB Black Edition FW 7.04 + MacBook Pro 13" Mid 2012 i5 OSX 10.8.4

GALATASARAY

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Kasım 2011; 23:22:48 

suan yeni astralar gecen yıla nazaran dahamı pahalı?

6940 Mesaj
28 Kasım 2011; 2:13:13 

quote:

Orijinalden alıntı: hi_cazz

Opel kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. İmkanınız varsa ve kasasıda tasarım olarak hoşunuza gidiyorsa bence kesinlikle Volkswagen almalısınız. Hiç olmazsa aldıktan sonra şurdan ses geliyor, servisler şu problemini çözemiyorlar, vs... gibi sorunlarla başını ağrıtmazsın. Volkswagen kullanıcısına daha çok önem verdiği için ayrıntıları daha iyi oluşturmuş bir firma.

Opel ise tasarım ve teknolojik olarak birçok yenilikleri olan firma. Öyleki Insignia gibi elite görünen bir araca sahip. Fakat gel gelelim o elit dediğimiz araçta bile sıkıntılar var. Şu an Astra H ve Insignia sahibiyiz. Fakat dediğim gibi bundan sonra Opel olmaz.

Bu objektif yorumunuz için şahsım adına teşekkür ederim.
Almanyadaki krizde opelin magnaya satılması sonucu karoserdeki zaaflar artmaya başladı. Magna oto parça üreticisi olmasına rağmen araç üretme konusunda tecrübesiz. Tabiki bu işte opel mühendisleri de var ancak yönetimdeki zafiyetler sonucu bu tip aksaklıkların çıkması normal. Volkswagen, krizden etkilenmediği gibi, kalitesinde en ufak bir oynama yaşatmadı.
Not:Kişisel bir değerlendirme...

2527 Mesaj
28 Kasım 2011; 2:29:19 

0

Kırmızısını tavsiye ederim!!

GT-I9100 & GT-I9300

Electrical and Automation Engineering

116 Mesaj
28 Kasım 2011; 11:49:09 

quote:

Almanyadaki krizde opelin magnaya satılması sonucu karoserdeki zaaflar artmaya başladı. Magna oto parça üreticisi olmasına rağmen araç üretme konusunda tecrübesiz. Tabiki bu işte opel mühendisleri de var ancak yönetimdeki zafiyetler sonucu bu tip aksaklıkların çıkması normal. Volkswagen, krizden etkilenmediği gibi, kalitesinde en ufak bir oynama yaşatmadı.

Önemli olan marka fanatikliği değildir. Sonuçta ben Opel'e veya başka bir markaya övgüler yağdırınca bana faydası olmuyor. Keşke herkes bu konuda objektif olabilse. Fakat görüyorum ki bizim ülkemizde %90'lık kesim kendi kullandığı şeyin en iyisi olduğunu savunuyor. Babam ve ben şu an 3. ve 4. Opel'lerimizi kullanıyoruz. Fakat bundan önce VW'de kullanmış(7 yıl Passat B5.5, Golf 4, Jetta, Caddy) ve dostlarımızın araçları olduğu için diyebiliyorum ki bu araçlar benim aracından daha kaliteli. Bunların dışında birde Opel Türkiye'nin sorumsuzluğundan kaynaklanan servis disiplin boşluğu var. Fakat Doğuş servislere nasıl bir yaptırım uyguluyorsa hem bilgi yönünden, hem davranış yönünden sizi memnun eden bir servisle karşılaşıyorsunuz. Opel servislerinin çoğunda ise bilgi düzeyi baya sınırlı, elinden Tech2 cihazını alınca sanayide iş bulamayacak ustalar bulunuyor. Siz birşey söylediğinizde ise karşı taraftan gelen ukalalıkta cabası.

Eğer biz her platformda doğru olanları konuşmazsak, Opel veya X bir firma bize aynı 2. sınıf muamelesi yapmaktan geri kalmayacaklardır.

Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distinctive Plus + Insignia 2.0CDTI 130HP Active Select Cyclone Navi Safir Siyah

GALATASARAY

508 Mesaj
29 Kasım 2011; 8:26:05 

quote:

Yanlış bilgilendirme var. Opel Magna'ya satılmadı, siz o zamanki gelişmeleri kaçırdınız sanırım. GM son anda Alman hükümetinden de onay alıp, Magna'ya satmaktan vazgeçti. Yani Opel halen GM'in bünyesinde.

Yorumlarınıza da katılmıyorum. Şirket içinden biri bile bunları tam bilemez, dışardan ahkam kesmek pek doğru olmasa gerek.

152 Mesaj
30 Kasım 2011; 21:04:52 

Bencede Yeni Astra.Şahsen kullandım arabayı yol tutuşu olsun donanım seviyesi olsun herşeyi ile cok kaliteli.Cok ufak detaylarına kadar yapılmış herşey.

Geri gelelim golf e.Kasa değiştirme dedikleri şeye galiba kasa makyajladık diyecekti vw karıştırdı galiba .Bence golf bu paraları hakkeden bir araç değil.O paranın donanım seviyesini ve hakkını vermeyen bir araç.Yan yana getirdiğin zaman bile astra nerde o nerede ?.

Tercih sana kalmış tabii ...

SEAT LEON 1.6 TDİ CR STYLE + FULL LED PAKET

116 Mesaj
1 Aralık 2011; 10:08:13 

Golf 1.6 TDI 105 PS Highline 60.300,00
Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Cosmo 60.703

Evet golf'ü tasarım olarak bende beğenmiyorum. Fakat özellik bakımından da Astra'dan geri kalacak değil bence. Tek eksiği AFL olacaktır. Oda sadece Opel'e ait bir özellik. Ayrıca hem Astra J - Hem Golf 6 kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim. Golf : Güç, Konfor açısından bence Astra'dan daha iyi.

Not: Bu yazdıklarımı bile hala Opel kullanıcısı ve aracını seven birisi olarak yazıyorum.

GALATASARAY

12458 Mesaj
1 Aralık 2011; 11:01:58 

quote:

GM, Opel'in %35 hissesine sahip ve tum opel modellerin gelistirilmesi ve uretilmesi GM'in elinde yanlis bilgilendirme olmasin ;)

Wir Leben Autos.
2012 Astra J | 1.4 Turbo 140HP | Cosmo | Flexride Şasi Sistemi | NAVI600 | Manuel Transmission | Olympic White

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12458 Mesaj
1 Aralık 2011; 11:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: hi_cazz

Golf 1.6 TDI 105 PS Highline 60.300,00
Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Cosmo 60.703

Evet golf'ü tasarım olarak bende beğenmiyorum. Fakat özellik bakımından da Astra'dan geri kalacak değil bence. Tek eksiği AFL olacaktır. Oda sadece Opel'e ait bir özellik. Ayrıca hem Astra J - Hem Golf 6 kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim. Golf : Güç, Konfor açısından bence Astra'dan daha iyi.

Not: Bu yazdıklarımı bile hala Opel kullanıcısı ve aracını seven birisi olarak yazıyorum.

Tasarim haricinde AFL ve Flexride buyuk bir artisi var Astranin, Astra almadan once incelemistim golfu ama sanki eski bir modelmis gibi gelmisti astradan sonra :)

Wir Leben Autos.

116 Mesaj
1 Aralık 2011; 11:51:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Source

Tasarim haricinde AFL ve Flexride buyuk bir artisi var Astranin, Astra almadan once incelemistim golfu ama sanki eski bir modelmis gibi gelmisti astradan sonra :)

Evet flexride var. Fakat şuda var 2500TL gibi bir opsiyonu var bu donanımın. Golf'tede DSG var diyeyim ben o zaman...

Gerçi rahatsız olmaya başladım bu tartışmadan. Şimdi Golf ve VW taraftarı gibi görünmeye başladım sanırım.

Neyse konudaki son mesajımdır.

GALATASARAY

6940 Mesaj
1 Aralık 2011; 13:29:04 

bütün bu yorumlardan her 2 aracında bu segmentte oldukça başarılı olduğu sonucunu çıkarırız. Ben vw derim siz opel dersiniz.

2781 Mesaj
1 Aralık 2011; 13:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

0

Kırmızısını tavsiye ederim!!

offffffff kırmızı renk astra almaya gidiyorduk ayırtmamıştık aracı bakalım dedik cunku.
tek 1 adet vardı gittiğimizde oda satılınca moraller bozuldu.tam bayiden cıkıyordukki siyah bi dizel astranın boşta olduğunu soylediler gidip baktım siyahta canavar gibi şans işte siyah almış olduk.ama kırmızıda bi araca bu kadarmı yakışır yahu.

1695 Mesaj
1 Aralık 2011; 23:34:50 

Yeni Astra fiyatları nedir arkadaşlar bayiler ne kadar fiyat veriyorlar ?

500px Nikon D90 / Nikkor AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR/50mm F1.8d lens/ HTC desire hd

2781 Mesaj
2 Aralık 2011; 13:49:43 

quote:

Orijinalden alıntı: bmurat07

Yeni Astra fiyatları nedir arkadaşlar bayiler ne kadar fiyat veriyorlar ?

sitesinden liste fiyatlarına bakablırsın.ortalama o fıyatlar uzerınden 5000 tl indirim yapıyorlar suan

34 Mesaj
6 Aralık 2011; 21:35:42 

Bende bir ara iki araç arasında kaldım,astra 1.3 cdtı motorundan dolayı benim için bitti,okadar güzel bir araba yapıyorsun berbat bir motor koyuyorsun,dizel konusunda golf ağır basıyor ama benzinli alırım dersen astra ağır basıyor,şu anda iki aracada lpg takılabiliyor hemde hiçbir problem yok,vw tsı motorun tek eksisi rolantide benzinle çalışıyor,opelde ise bu sorun yok,her iki araca lpg taktıranlarla konuştum hepside çok memnun,merak edenler için landırenzo marka lpg takılıyor...benzinli alıp tüp taktıracaksan kesinlikle opel astra....

Astra Turbo Actıve Select

11 Mesaj
6 Aralık 2011; 22:16:14 

quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

sitesinden liste fiyatlarına bakablırsın.ortalama o fıyatlar uzerınden 5000 tl indirim yapıyorlar suan

astra almayı düşünüyorumda hangi şehir ve hangi bayiler bu indirimi yapıyor ??

2781 Mesaj
7 Aralık 2011; 9:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: agirgin22

astra almayı düşünüyorumda hangi şehir ve hangi bayiler bu indirimi yapıyor ??

istanbuldayım ben her bayii yapıyor hocam.işte yeni astra konusunu takip edersen yeni alacak arkdaşlar aldıkları fiyatları paylaşıyorlar.
en son dizel sport astrayı 51000 tlye bırakıyorlardı.

186 Mesaj
27 Nisan 2012; 17:14:21 

Of ya ben de golf almayı kafaya koyduydum şmdi kafam karıştı..

2012 Honda Civic Premium (fd6) OV Building a dream from memory is the easiest way to lose your grasp on what's real what is dream.. (Inception)

1790 Mesaj
2 Kasım 2012; 17:46:21 

Astrada su an dizel seçenekler arasına girmez, forumda lakapları dolanıyor tasarım olarak on numara bence ama motor olarak rakiplerinin gerisinde diyorum, golf ülkemizde iyi para ediyor artı yanı o yoksa sınıfının en perfomanslı araçı olduğundan değil ama yine tasarım olarak opeli alırdım

437 Mesaj
9 Kasım 2012; 14:32:16 

arkadaşlar bende kardeşime astra benzinli almayı düşünüyorum.anladığım kadarıyla 1.6 motor turbosuz 115 bg benzinliyi tavsiye etmiyorsunuz.şu an için 140 bg olan 1.4 benzinliyi seçicem.yanlız yakıt sarfiyatı ve otomatik vites seceneği nasıldır.kullanıcı arkadaşlar tavsiye eder mi.yoksa illaki manuel alın mı dersiniz ve neden?şanzımanı sorunlumudur arızası çokmudur pahalımıdır vs.şimdiden teşekkürler.

151 Mesaj
12 Kasım 2012; 18:34:17 

Sayın şamil 1.4 140 hp iyidir. Otomatik vitesi tabiki biraz daha fazla yakacaktır. 100 km'de bikaç litre fazlalık önemli degil dıyorsanız otomatik alabılırsınız ancak uzun yolda normal hızlarda 100 km de 5-6 litreyi gecmesin dıyorsanız manuel idealdir. Benim tercihim de 1.4 140 hp manuel benzinli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilds -- 12 Kasım 2012; 18:34:54 >

35 Mesaj
15 Kasım 2012; 21:35:10 

Hiç düşünmeden golf7 derim çünkü düşünürsem astra j derim ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
15 Şubat 2014; 21:57:08 

http://www.youtube.com/...ZhBixo&feature=youtu.be

izleyin siz karar verin performansta pek bir fark yok golf biraz aktif gibi izleyin

24 Mesaj
17 Şubat 2014; 1:59:51 

Eğen arabadan gelen küçük sesleri, küçük problemleri çok kafaya takmayacaksanız fiyatı ucuz diye astra alın. Ama takıntılı iseniz kesinlikle opel'e bulaşmayın. Opel eski kaliteli arabalarını maalesef üretememeye başladı. Bu durumda dünya genelinde zaten satışlarına yansımış durumda. Opel'in ürettiği ve problem çıkartmayan bir tek modelini bana gösteremezsiniz. İnsignia da çıkan problemler saymakla bitmez. insignia nın alt yapısını ve şasesini kullanan mercedes a serisini inceleyin opel'in kalitesizliğini gözlerinizle görürsünüz. Bunu 3 ncü opel sahibi olarak açık yüreklilikle söylüyorum.
bizde adamın arabası ne marka ise o dünyanın en iyi arabasıdır. Gerçekte öyle değil objektif değerlendirmek lazım. Golf alırmısınız almazmısınız o sizin kararınız ama ben opel'e bulaşmayın diyorum.

Opel Meriva-C3 Pluriel-Suzuki Bandit 650 S Kullanıcısı
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Opel » YENI OPEL ASTRA''mı? YOKSA GOLF'mu ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.602