Şimdi Ara

Intel kendi rekorunu kırdı, 3. çeyrekte 14 milyar dolar gelir elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Intel üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Rekor tazeleyen şirket, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirlerini %29 oranında veya bir başka değişle 3.2 milyar dolar arttırarak 14.3 milyar dolar seviyesine yükseltti. 

İşlemci satışlarını önemli oranda arttıran Intel, PC Grubu'ndan %22 artış ile 9.4 milyar dolar gelir elde ederken, Data Center Grubu'ndan 2.5 milyar dolar, Atom işlemci ailesi ve bu işlemcilere özel çipsetlerden 269 milyon dolar gelir (%32 düşüş yaşandı) ve McAfee ile Intel Mobile Communications'dan da 1.1 milyar dolar gelir elde etti.  Brüt kar oranı, şirketin daha önceki tahmininin %0.6 oranında altında kalarak %63.4 olarak gerçekleştiği 3. çeyrekte, araştırma-geliştirme ve yönetime yönelik harcamalar da yine şirket beklentilerinin altında kalarak 4.2 milyar dolar olarak kayda geçirildi.

Genel hisselerin 186 milyonunu yeniden alabilmek için 4 milyar dolar kullanan şirket için efektif vergi oranı ise tahminlerin hafif üzerinde çıkarak %29 olarak gerçekleşti. Çeyrek bazındaki finansal verilerde 14 milyar doları ilk defa geçen Intel, dizüstü bilgisayar satışlarındaki artışın gelirlerde önemli bir rol oynadığını ifade ederken, son çeyrekte ise 14.7 milyar dolar (± 500 milyon dolar) gelir beklediğini açıkladı. 

• kim ne derse desin AMD
  • Kim ne yerse yesin AMD
  • Hala AMD diyenler var... Intel'in tek bir çeyrekte elde ettiği gelirin yarısı, AMD'nin yıllık cirosuna denk.
  • kazık fiyata satarsa işlemcileri tabi kırar Allahdan Amd var Yoksa Temelli Borazanını Ötürecek intel
  • yüzde 63 mü şimdi bu 14 milyar dolardan kar marjı
  • AMD işlemci piyasasındaki imajını bir an evvel kurtaramaz ise ilerleyen süreçlerde INTEL daha yüksek gelir ve kar açıklayacağı aşikar :(

Deli olmamak içten değil. C2D işlemciler hala piyasada ve E6800 fiyatları 100$ dan aşağı değil.

C2D işlemcilerin kaç yıllık olduğunu bilen varmı? INTEL hala bu işlemcileri satıyor... Üstüne 3. nesili koyacak yakında ve hala E6800 diye işlemci satılıyor...

Tekelcilikiğin sonu budur.

İş teknoloji pazarıysa ve teknoloji bu kadar sık güncelleniyor ise, şahin marka arabayı halen daha 20.000 TL'ye satmakdır bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menow

AMD işlemci piyasasındaki imajını bir an evvel kurtaramaz ise ilerleyen süreçlerde INTEL daha yüksek gelir ve kar açıklayacağı aşikar :(

Deli olmamak içten değil. C2D işlemciler hala piyasada ve E6800 fiyatları 100$ dan aşağı değil.

C2D işlemcilerin kaç yıllık olduğunu bilen varmı? INTEL hala bu işlemcileri satıyor... Üstüne 3. nesili koyacak yakında ve hala E6800 diye işlemci satılıyor...

Tekelcilikiğin sonu budur.

İş teknoloji pazarıysa ve teknoloji bu kadar sık güncelleniyor ise, şahin marka arabayı halen daha 20.000 TL'ye satmakdır bu...

karsinda ciddi bi rakip yoksa sende satarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hak edıyor bence..Ben p4 dumden sonra phenom II x3 aldım..hıcte memnun kalmadım..sonrakı bılgısayarımı almaya daha 5 yıl var ama alırsam ıntel alırım..
  • Tekelcilik değil, böyle bir kıyaslama olmaz, i5 2400 190 dolar ise e6800 30 dolar olması lazım ki olmaz, ürün çeşitliliğidir, tekelci olsa 2008'deki işlemcilerini koyar, mhz artırır arttırır satar, zaten pazarı var, gücü var, kapital olmuş, ama hersene tick tack çalışıp teknolojiyi bir adım daha ileri götürüyorlar. AMD'nin de kesinlikle olması lazım, ama burda konu AMD'nin olması değil, Intel'i beğenmeme, körkütük fanatizm bu hallere getirdi zaten.
    edit: Ivy bridge aynı frekansda %50 daha düşük güç tüketimi veya aynı güç tüketiminde %37 fazla frekans deniliyor, tekelci intel ama gidip bulldozer diye kod ismi koymuyor, destroyer, terminator filan koysun,devam etsin bu kafayla AMD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinteR -- 19 Ekim 2011; 2:19:15 >
  • hala kazığın tadına doyamayan fanatikler var ( iki taraf içinde )

şunu bir türlü anlamıyor insanlar. iki kurum arasında rekabet olursa tüketiciye yarar. eğer tekel olursa sizi dürtükler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arseniCem -- 19 Ekim 2011; 2:20:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeSRiSeL

hak edıyor bence..Ben p4 dumden sonra phenom II x3 aldım..hıcte memnun kalmadım..sonrakı bılgısayarımı almaya daha 5 yıl var ama alırsam ıntel alırım..

ben de p4 den phenom II X4 e geçtim acayip memnun kaldım.1 sene oldu ve hala da menunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

hala kazığın tadına doyamayan fanatikler var ( iki taraf içinde )

şunu bir türlü anlamıyor insanlar. iki kurum arasında rekabet olursa tüketiciye yarar. eğer tekel olursa sizi dürtükler

faceden durtulmeye alistik. artik kim durtse sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

Orijinalden alıntı: LeSRiSeL

hak edıyor bence..Ben p4 dumden sonra phenom II x3 aldım..hıcte memnun kalmadım..sonrakı bılgısayarımı almaya daha 5 yıl var ama alırsam ıntel alırım..

ben de p4 den phenom II X4 e geçtim acayip memnun kaldım.1 sene oldu ve hala da menunum.

Arkadaş sadece paint kullanıyor anlaşılan... P4 den Phenom II ye geçipte nası farkı anlamaz bi insan anlamıyorum... Aralarında dağlar kadar fark var... Paint kullanıyorsan onda farkı anlamana imkan yok elbette. Face de de anlaşılmaz belki.

Ama anlamıyorum Wİndows 7 kullanıyorsun. Açılışı bile fark eder hacım :D. XP bile kullansan fark eder...

Windows 98 kullanıyorsan yapacak birşey yok. Tek yapabileceğimiz, "sağa sola kıpraşma, üstüne cam fanus indiriyoruz. Veee müzemizde sergilemeye hazır arkadaş..."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 19 Ekim 2011; 5:49:43 >

• Muazzam paralar bunlar ... Adamlarin giderleri tahminlerininde altinda gerceklesiyor ve satis oranlari bazi kalemler haric yukselerek devam ediyor... Kar payi % olarak ucu sevyede !!!

Bu sunun bir kaniti Intel bir sirket nasil olmali sorusunun en guzel ornegi .... Kiskanmamak elde degil yavf !!!
  • AMD' ye göre pahalı evet, performansı da o'na göre.

Ayrıca AMD'nin pek varlık gösteremediği platformalarda da lider. Notebook Server gibi. AMD'yi bende severim ama gerçekler ortada.
  • Bir de Apple'a aç gözlü derler. Apple gene %30 civarında kar ediyor ürünlerinden ortalama. İntelin yarısı neredeyse. :)))

İntel %50 indirimle ürün satsa hem tüm rakiplerini batırır hem de halen daha kar eder. Yok böyle bir şey. :D
  • Bir firmanın öncü olup isim yapmasının faydalarını gören firmalardan biri aslında ürünleri çok güzel ama değerinin üstünde satmasını sağlayan ismi bence
  • AR&GE yatırımlarını ciddiye alarak, kalite standartlarını en yüksekte tutarak üreten bir firma için gayet normal. Keşke AMD'de bu kalitede işlemci yapsada rekabet olsa fiyatlar inse. Kim ne derse desin Intel hak ediyor arkadaş. Güçlü, kaliteli, stabil
  • Zamanında firmalara amd kullanmasınlar diye para ödeme(rüşvet) ahlaksızlığını gösteren intel'di.Örnek:Dell.1 milyar doların üstünde sadece Dell firmasına ödeme yapmışlar.
    Malını satamayan firma doğal olarak ar-ge'ye bütçe ayırmakta zorlanır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.