Şimdi Ara

Arabanın içi su dolmuş...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
88.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum 2-3 gündür..kesintisiz sayılabilecek bir şekilde,yağmur yağıyor...2 gündürde arabamı evin önüne park ettim kullanmadım.bugün akşam üstü araba bindim yine dikkatimi çekmedi,ama çarşı merkezinde,
    Arabanın önü aşağı bakacak şekilde,bayır bir yere park ettim içinde 3-5 dk. falan oturdum ki bir baktım.gaz pedallarının altı en az 2-3 maşrapa su dökülmüş şekilde su ile dolu idi..
    şaşırdım...
    arabanın arka koltuğunda 2-3 tane küçük 500 ml. lik 1 tanede 1 lt. lik su vardı..içme suyu..onlar dökülde zannettim baktım onlar dolu..zaten tamda dolu değillerdi..sağdan soldan alıp yarım yamalak içip arka tarafa fırlattığım plastik su şişeleri idi...yani bunlar aksada ki.. akmamışlar..bu kadar su olamaz...
    camlar kapalı idi.elimle kapılara eşiklere baktım hissetmeye çalıştım.pedalların bulunduğu yerlere baktım hiç bir yerde bişey yok hissedemedim,
    temiz bir yerde park halinde idi,yani alttan hortumla ıslatsan bu hale gelmez..
    neyse bayağı anlattım..sizce neden yada nereden olmuş olabilir...
    bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz...malum yağmur aralıklar ile devam etmekte ve güneş yüzünü göstermiyor....

araç : pejo 206...

• Benim arabada da olmuştu yolcu tarafından girmişti , lastiklerine baktırmıştım kapının ordan giriyormuş,değiştirdiler
  • Sunroof var mi? Onun kanallari tikanmis vs. olabilir.

Bizim scenic te de arabanin ici 3-4 litre su dolmustu. Sonra sunroof kanallari hatali uretim demisti bilirkisi. Yagmuru tahliye edememis iceri girmis su.
  • araç sunroof suz..bir araç...
    birde lastiklerden olsa giderken olur.çok ıslak zeminde kullandım..arabayı..araba 2 gündür kapının önünde yatışta...
    ve eğimde duruyor, bulunduğu yerde ne su bekliyor nede bir su akıntısı olabilme ihtimali yok...
  • Aynı sorun bende de var, fakat sürücü değil de ön yolcu koltuğu tarafından, torpidonun altından geliyor.
    Şiddetli yağmurlarda veya araba yıkanınca aynı bahsettiğiniz şekilde ıslanıyor.
    Servis tahliye kanalları tıkanmıştır diyip temizlik yaptı. Baya bi yaprak, toz toprak çıktı kaputun altındaki kısımdan.
    Ümitlenmiştim çözüldü diye fakat sonuç değişmedi.
  • stop farlarındanda girebilir. veya bagajdan.
    benimde başıma gelmişti zamanında, stoplardan giriyormuş
  • ilk defa duyuyorum ama baya kişi müzdaripmiş bu işten :/

talihsiz bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

araç sunroof suz..bir araç...
    birde lastiklerden olsa giderken olur.çok ıslak zeminde kullandım..arabayı..araba 2 gündür kapının önünde yatışta...
    ve eğimde duruyor, bulunduğu yerde ne su bekliyor nede bir su akıntısı olabilme ihtimali yok...

Lastikler derken kapı lastiklerini kastettim aslında yani kpı canımın çerçevesinin lastikleri
  • geçmiş olsun up.
  • Böylece araba su alıyor sezonu açılmış oldu.Kafayı yedirecek sorunlar başlamış oldu.Hayırlı olsun.

Ön - Arka cam lastikleri, stop lambaları en çok şikayet edilen noktalar.
  • Aynı sorunu yaşıyorum.Araba çürüyecek vallaha.Ön ızgaraları geçen sene sökmüştüm oraları güzelce yıkadım bir süre su girmedi.Ancak geçen hafta çok yağmur yağdı arka koltuğun aşağısı komple su.Oradan sürücü tarafına geçmiş.Kapıların içi su dolmuş iki kapıdan belki 2 şer litre su aktı.
  • Benim başıma geldi. 3500tlye maloldu. Ön camın önündeki ızgaraların içi dolmuş ve su giderlerini tıkamış. Sonuç; giderlerin tıkanması sonucu camın önündeki boşluk havuz olmuş ve buradan kalorifer sistemiyle araca ciddi şekilde su sızmış. vıccııık vıcıktı :) Tüm arabanın içi sökülmüş ve kurutulmuştu. Kaloriferi ve elektrikli koltuk tertibatı değişmişti. Ciddi bir problem. Kablolarda oksitlenme yapabilir. Camın önündeki mazgalların içine ve tahliye kanalına acilen baktırınız.
  • yaklaşıp bi saat içinde 7 kişi aynı sorundan şikayet ettiği için mesaj yazmış demek oluyorki çok şikayet edilen bir konu

bu arabaları su sızdırmazlık testinden nasıl geçiriyorlar arkadaş
  • kalorifer peteğine ve hortumlarına baktırın, eğer aracın içi daha önce hiçbir yağmurda su almadıysa problemin kaynağı bu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 18 Ekim 2011; 22:32:59 >
  • Zamanında Şahinlerde arka stoplardan su girişi oluyordu. Hatta bir keresinde stoplar sudan dolayı da bozulmuştu.
    Ama yeni araçlarda girmesi çok anormal.?
  • bizim bi tanıdığın 206 sındada olmuştu bu sorun. onların durum aracın anteninin olduğu yerden su girmiş, tepe lambasındanda içeri akmış. antende zaten tepe lambasını üst kısmındaydı bildiğim kadarıyla.
  • amcamın albea sı vardı ıstepnesı su ıcınde yuzuyormus
  • aynı olay bana hep kendi otoparkımda oluyor başka otoparkta bir gram su almayan dolu karda sulu karda aşırı yağmurda yolda giderken su almayan araba

akşam evimin onundeki park yerine bırakıyorum kuvvetli bir yagmur yagsa sabah bakıyorum on surucu koltuğu ıslak hemde paspasın altı ustude değil kenarları kuru bende bir tulu bulamadım nerden geldigini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 18 Ekim 2011; 23:14:23 >
  • Kardeş firma Citroen'in Picasso modelinde de içeri su alma problemi yaşanıyordu.

Gel de mesafeli yaklaşma şimdi diyeceğim ama benim de çok hoşuma gidiyor Picasso. :)
  • ARKADAŞLAR BENDE 2001 SENIC SAHİBİYİM BENIM ARACIMINDA SAG O YOLCU TARAFI TABANI SU ALIYOR BU YUZDEN FAN MOTORU BILE ARIZALANDI CİFT SUNROOF VAR AMA YAĞMUR DREYNLERİ ACIK..KAPUT ICINIDE SIKSIK KONTROL EDIYORUM YAPRAK GIBI SEYLER TIKAMASIN DIYE AMA SORUNU BULAMADIM YARDIMCI OLABILECEK VARMI...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.