Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.673
Cevap
13
Favori
156.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dikkatlice baktıgımda bugün 1 tane ölü pixel oldugunu gördüm vazgeçtim onun dışında tvde herhangi bir sıkıntı yoktu ama yinede almadım..
  • Arkadaşlar 9706 da ölü piksel oldugu için almadım ve televizyon araştırıken 2100 tlye 42PFL6008K/12 gözüme çarptı ve özellikleri hoşuma gitti sizce almalımıyım ?
  • Arkadaslar 47PFL7008 almayi dusunuyorum iki sorum var

7008 diye gecen yerler var ve 7008k yazanlar var k demesi uydu alicisi anlamina mi geliyor? Ayrica bu karasal yayin dv2 t2 bisiler soyluyorsunuz nedir bu tam olarak affiniza siginarak soruyorum cok anlamiyorum tv den cunki

Ikinci sorumda ben bu cohaza pc baglayip film yada oyun oynamayi planliyorum ayrica ps3 veya ps4..sormak istedigim tv de input lag var midir? Ayrica konsolda oyun oynarken ambilight acarsak inpit lag olusturur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Fahrenheit

Tabi hocam, zaten gittiğimde muhtemelen açık kalmış olur uzuncabir süre, kontrol ederim.

Android güzel bir çözüm olur Smart TV için, muhtemelen 1-2 sene içinde Samsung'a vs de yayılır, zaten telefondan alışıklar Sony olsun, Samsung olsun, LG olsun. Fakat Android de bu hızla daha doğrusu yavaşlıkla çalışırsa gene hayır gelmez.

Bir de bilmiyorum yanılıyor muyum ama benim Smart TV konseptinden yegane beklentim YouTube gibi ya da ulusal kanalların uygulamaları gibi programları çalıştırsın, bir de her türlü video dosyasını, alt yazı dosyasını okusun, bilgisayar ekranını yansıtsın. Oyunmuş, İBB trafikmiş, hava durumuymuş, skypemış gereksiz geliyor. Zaten artık çoğu evde bilgisayar var, tablet var, telefon var, hatta hepsi var. Medya özellikleri olsun kafi.

8008 in metal çerçevesinin ısınıp ısınmadığına bakacaktınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Fahrenheit

Tabi hocam, zaten gittiğimde muhtemelen açık kalmış olur uzuncabir süre, kontrol ederim.

Android güzel bir çözüm olur Smart TV için, muhtemelen 1-2 sene içinde Samsung'a vs de yayılır, zaten telefondan alışıklar Sony olsun, Samsung olsun, LG olsun. Fakat Android de bu hızla daha doğrusu yavaşlıkla çalışırsa gene hayır gelmez.

Bir de bilmiyorum yanılıyor muyum ama benim Smart TV konseptinden yegane beklentim YouTube gibi ya da ulusal kanalların uygulamaları gibi programları çalıştırsın, bir de her türlü video dosyasını, alt yazı dosyasını okusun, bilgisayar ekranını yansıtsın. Oyunmuş, İBB trafikmiş, hava durumuymuş, skypemış gereksiz geliyor. Zaten artık çoğu evde bilgisayar var, tablet var, telefon var, hatta hepsi var. Medya özellikleri olsun kafi.

8008 in metal çerçevesinin ısınıp ısınmadığına bakacaktınız :)

Hocam aklımdan gitmiş kusura bakmayın. Genelde hafta içi gidebildim hep, 2-3 saatlik çalışmada ısınma görmedim açıkçası. Her gittiğimde kontrol etmeye devam ediyorum ama genel olarak memnunlar babamlar.

• arkadaşlar uzun zamandır yoktum..phılıpsım gerı geldı..bu tv ıcın 1-2 yıl önce kulanıcı pek yoktu..benım merak ettıgım 2 soru var..

1: tv nın goruntu ayaarlarını hangı sekılde kullanıyorsunz..baya ayar var ve hassas ayalar var sanırım..netlık vs mesela .
    2: bu tv de hafta hafta uretımlere gore iyi seri veya kotu serı dıye bıseyler okumuştum..tv nın iyi seri olması ıcın hangı haftada uretılmıs olması gerekiyor..ve bu hafta tv nın neresınde yazıyor.. sagolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

55" 8008 in sağ ve sol metal çerçevesi showroomlarda hep çok ısınmış olarak görmüştüm, bir kaç saat çalıştıktan sonra kontrol edebilirmisiniz?

2014 model (mayıs gibi gelecek) philin PFLxxx9 serisi tv leri androidli olacakmış, phil yine yapacak anlaşılan yapacağını.

eveeeet mayıs geldi ve daha öncede dediğim gibi yeni xxx9 serisi philler androidli geliyormuş.

http://www.milliyet.com.tr/phlips-in-akilli-tv-leri-geliyor--auidovideo-1878735/?ref=milliyet_anasayfa

• yeni ürünler hem çok pahalı hemde 9 serileri çok çok az sorunlu tvler olduğundan başlık bir hayli ölü durumda :))))))))
  • Android sadece 8xx9 serilerinde olacakmış (şimdilik yada bu senelik) sony deki kalite düşüşüne iyi bir alternatif olacağa benziyor. 8xxx serisinde aktif 3D 7xxx ve 6xxx serilerinde pasif gözlük var. Ayrıca 48 ve 55PFS8109 ve 48&55PFL8209 da dört taraftan ambilight var (suyunu çıkartmışlar) twin tuner uydu girişi var. 55PUS8809 da 4K olarak ayrıca piyasada ancak 3 taraftan ambili.

55" i 5500 lira civarında olan W955B sony e alternatif olabilcek gibi 8xxx tabii fiyatı aynı olursa.

9xxx serisi 65" den başladığı için forum tıkandı belki başlık 9 ve 8 serisi kullanıcıları diye değiştirilebilir.
  • 9 serisi alabilmek çok zor gibi en azından ilk çıkış fiyatları ile,ben androidli 48 inch 8 serisini bekliyorum bakalım çok uçuk fiyat olmaz inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergin967 -- 7 Mayıs 2014; 20:30:46 >
  • TV'lere Android saldırısı

Haziran ayında piyasaya sürülecek Android özellikli Philips Smart TV'ler daha hızlı ve akıcı bir internet tarayıcısı deneyimi sunmayı hedefliyor.

Akıllı telefonlar gibi Android işletim sistemiyle tanışan dev ekranlı televizyonlar, internet ve oyun deneyimini artırıyor. Artık uygulamalar klavye gibi kumanda yardımıyla TV'lere indirilecek
    Akıllı televizyonlarda Android saldırısı bu yaz başlıyor. Bilgisayarı yutmuş televizyon konusunda yazdıklarımız henüz yıllanmadan TV ekranları da artık bilgisayarlar gibi işletim sistemi ve işlemci yarışına girdi. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan platform Android, akıllı TV ekranlarına çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Philips TV'lerin üreticisi TP Vision, Android platformu ve Ultra HD ekranlarla Avrupa'da atak yapmayı planlıyor. Firma, TV ekranlarına akıllı telefon yeteneklerini kazandırırken iOS platformuyla da köprüleri atmıyor. Yine iOS işletim sistemi kullanan iPad ve iPhone gibi cihazlar kolayca TV'lere kablosuz olarak bağlanacak.

ULTRA HD KAÇINILMAZ
    Haziran ayında piyasaya sürülecek Android özellikli Philips Smart TV'ler daha hızlı ve akıcı bir internet tarayıcısı deneyimi sunmayı hedefliyor. Televizyonlar mevcut Philips Smart TV uygulamalarının yanı sıra Google Play üzerindeki zengin Android uygulama yelpazesine de erişim sağlıyor. Ultra HD ve Android özelliği bir arada isteyenlerin temmuz ayını beklemesi gerekiyor. Ultra HD veya 4K olarak adlandırılan yeni teknoloji 3D gibi havada kalmayacak. İzlerken farklı bir gözlüğe ihtiyaç duymayacağınız için içerik çoğaldıkça talebin artması bekleniyor. Yani Ultra HD yayınlar şimdilik uzak gibi görünse de tüm televizyonların birkaç yıl içinde uyumlu olması kaçınılmaz.

İZİNSİZ KAMERA YOK
    Evinizin merkezinde olan ve özel hayatınızı tehdit edebilecek entegre televizyon konusunda önlem almak gerekiyor. Akıllı televizyonlar da internete bağlı diğer araçlar gibi saldırıya açık olacağından kamera siz izin vermeden ortaya çıkmıyor. Yani entegre kamera televizyonun alt ve ortasındaki yuvasından siz komut verince çıkıyor. Örneğin görüntülü görüşme veya oyun için kullandıktan sonra kapatılıyor. Bu özel hayatın korunması için son dönemdeki tehditlere karşı düşünülmüş iyi bir önlem.

DEV EKRANDA OYNAMAYA HAZIR OLUN
    Mobil Android platformundaki oyun bağımlıları, Philips TV'lere ultra hassas oyun oynama yeteneğini de ekleyecek. Böylece akıllı telefonlardaki oyun keyfi dev ekranlara taşınacak.
    Android'in güçlü yönlerini büyük ekranlı televizyonun yetenekleri ve mevcut Smart TV özellikleriyle bir araya getirerek güçlü bir alternatif oluşuyor. Yeni güçlü dört çekirdekli yonga ile bir araya gelerek Philips TV'leri Google Play üzerindeki geniş oyun yelpazesini destekleyen dev ekranlı olağanüstü oyun cihazlarına dönüştürüyor.

TİMUR SIR

• 9xxx serisi 65" 4k'ya geçtiği için kimse alamıyor. Eskisi gibi Full LED + Locall Dimming Full HD olsa fiyatı daha makul olur. Ayrıca bizdeki 46pfl9705 ancak 4-5 sene sonra 4k RGB-OLED TV (Şu anki White-OLED tvler inşallah ortadan kalkar) ile değiştirilmeye değer. Standart LED LCD bu TV'den sonra kesmez. O yüzden 9705-9706 TV'lerini alanlar bir daha bu başlığa uğramıyorlar. Hareketli sahnelerde bazen yetersiz olsa da yine de harika bir görüntü kalitesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış26 -- 11 Mayıs 2014; 23:38:59 >
  • 9XXX serisinden sonra gerçekten hiçbir tv kesmiyor. Elinde pioneer plazması, toshiba ZV serisi, phil 9xxx serisi, sony HX920 serisi tvsi olanlar kıymetini bilsin.
    benim tv ocak 2014 de hırsızlar tarafından çalınınca (46PFL9705) alacak tv bulamadım ve 55W905 sony aldım hemde 6000 lira para verip ama kalıbının adamı değilmiş derlerya 6000 lira etmezmiş bu tv benim nazarımda 4000-4500 fiyat aralığında olması gereken bir tv. Günümüzde alınabilecek tv 60" pany ZT serisi, ocak ayında 11.500 lira fiyatı olduğu için ben alamamıştım. şimdi 9000-10.000 civarlarında ama o trende kalkıyor kapalı kutu sanırım bu saatten sonra zor.
    Birde dip not düşeyim evim sigortalı idi sigorta o ürünün o gün ki fiyatını ödüyor yada o günkü muadilini ödüyor. mesela 9705 iniz mi çalındı bu gün o tv nin adı 9708, bunu ödüyor ama 46" olmadığı için (malum 65 ve daha büyüğü var)muadiline bakıyor ocak ayında 46" phil 8008 4000 lira idi buradan değer biçerek (8000 serisi 4000 lira ise 9000 serisi de 4500 lira gibi bir değeri vardır üstelik şuan hiçbir markanın 46"-47" tvsi 4500 liradan pahalıya satılmıyor mantığı) bana tv için 4500 lira gibi bir rakam ödendi üstelik 2979 liralık alış faturamı ibraz etmeme rağmen. Ayrıca tv ile hediye gelen 2 adet gözlük ve transmitteride 220 liraya sattım artık işime yaramayacaktı ama uzaktan kumandası hala duruyor
    siz siz olun evinize sigorta yaptırın yıllık 250 lira gibi bir ücreti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 13 Mayıs 2014; 17:33:12 >

• 9705 var bende . 2.5 yıldır kullanıyorm, gayet memnununm. televizyonda bulutlanma, ölü piksek, zart zurt yok ses mükemmel ötesi, 65 e kadar gidiyordu sanırım ama inanın ben en fazla 20 de izliyorum, geceleri de kimse kalmayınca 16-17 lerde izliyorum. daha doğru dürüst 30 u göremedim ben. ses sistemine bile gerek kalmadı.

şu durumda ben eğer bozulmaz ise çoook uzun süre kullanırım 5-6 sene gibi mesela. sonrasında duruma göre yeni bir tv alırız.
  • Bizde de 2010 da aldığımız 3 taraftan lambalı 42" 9703 var.
    CINEOS yazıyor üstünde. Ben bunun panel kalitesine daha raslamadım.
    3D ve Medya player özelliği yok. Fakat televizyon işte.
    Gösterme kalitesi gelen gidenin dikkatini çekiyor.

48" ya da 55" 3D li bir TV alalım dedik ama standlarda denediğimiz hiçbir TV yi beğenemiyoruz.
  • 9xxx serisinden sonra zor tv beğenilir.
    9705 in anakart resmi, dikkat edilirse o da sharp
  • Sony konusuna yazmıştım buraya da yazayım artık Philips PFL 9708 'e geçiş yaptık :)

Yillardir hep Sony tv kullandim bu sene cikan modeller ve fiyat politikasindan baska arayislara girdim ..

3 gun once sanseseri netde gezerken Teknosa da PHİLİPS 65'PFL9708 4K led tv nin indirimde oldugunu gordum istanbul magzalarini aradim sadece suadiye de kapali kutu 1 adet siparis uzerine gelen stok vardi ve aslinda satilmisti karsi taraf kredi kartinda sorun yasayinca bana geri donduler.. tv nin indirimli fiyati 7.500 du teknosa hediye ceki kullanarak 6.850 tl ye bana gelmis oldu suan baktigimda diyati 7,999 a cikarmislar :)

Simdilik cok memnunum ps4 ile bile bu koca ekranda game mod ile rahatsiz edecek gecikme olmadan eski sony tv lerim gibi rahatlikla Battlefield4 fps oynuyorum :) upscale inanilmaz basarili full hd panelden farki yok netlikden kesinlikle odun vermiyor.. Keza digiturk hd alici ile sd yayinlarda bile saka gibi eski full hd tv ile ayni oranda goruntu kalitesi veriyor.. Pasif 3D cok basarili buyuk ekranda cok keyifli.. Tek eksigi hdmi 2.0 gibi onuda Philips duyurmus 2.0 icin donusturucu adaptor cikaracakmis.. Tabi birde smart uygulamalari kisitliymis ama benim icin onemli degil cunku o ozelliklerini kullanmiyorum olani yeter..

Brandium magza da tv yi kisa sure demo izledim, ellerinde sadece teshir vardi almadim, ve nasil kaynak bagladilarsa goruntu inanilmaz kotuydu, satis sorumlusu samsung pazarlamaci elemani cagirip samsung 8000 i ovdu durdu onu sattirmak istedi .. Philips de DLNA varmi dedigimde ona bile yok demisti ki evde kurulum yaptiimizda DLNA ile tum ev agina ulasiyorum, Miracast de var intel widi ile pc uzerinden ekran paylasimi da yaptim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L30N -- 19 Mart 2017; 9:29:21 >

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Üstat 4 ay sonra gelen edit: pederler 8008'den halen memnun ama geçen gece uzun zaman açık kalmış haldeyken baktım çerçeve cayırcayır. Gerçekten 9705'in yerini tutmuyor. İyi ki almışım 3 sene evvel 3000'e diyorum her karşısına geçtiğime.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni 9000 serisi iki farklı modelle IFA 2014 de tanıtıldı, modellerden ilki 65PUS9109/12

http://www.philips.com.tr/c-p/65PUS9109_12/9000-series-guecuenue-androidtmden-alan-4-tarafli-ambilight-ve-perfect-pixel-ultra-hd-ile-sueper-ince-4k-uhd-tv/tanitim

Diğer model ise 9800 serisi 65PUS9809/12

http://www.hdtvtest.co.uk/news/65pus9809-201407133855.htm

Her iki modelde son derece şık ve güzel fiyat olarak tahminim yüksek rakamlardan satışa sunulacaktır açıkçası ben @montana_35 arkadaşımızın aldığı tv yi uzun zamandır radara aldım bu yeni modellerin tanıtılmasıyla eminim biraz daha fiyatları gevşeyecektir bir önceki 9000 serisi tv de öyle olmuştu fiyatları 6.000 seviyelerine gevşediği an talip olacağım 65'PFL9708 modeline :)

• Bu u seri manyak abi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.