Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.674
Cevap
13
Favori
156.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

Orijinalden alıntı: decsan

Ben 5507de canli diye bir mod var. En parlak olani. Onu kullaniyorum.
    Bu arada eger Ankarada iseniz pta507 yi test etmeniz icin verebilirim

Cevap için teşekkürler. 3D için en parlak olan mod hakikaten gerekli gözüküyor gerçekten. Öbür türlü zaten parlaklığı az olan sinema modda gözlük iyice karartıyor hiçbirşey gözükmüyor.

Ben İstanbul'dayım, keşke birebir karşılaştırma olanağım olsaydı.

Şimdi sizin için şöyle bir test yaptım. Gündüz ışığında arkamda pencere, önümde TV olacak şekilde gözlüğü taktım. Sağ gözlük camının sağ alt köşesinde pencerenin yansıması var ama bu alan başparmak izi gibi bir alanda ve TV izleme alanının dışında kalıyor (TV mesafesi 3m). Yani TV izlemeye herhangi bir engel oluşturmuyor. Gözlük camının merkezinde bir yansıma oluşmadı, tabii açıyla vs ilgilide olabilir bu. Umarım bu bilgi faydalı olmuştur. Sizde ki durum bu şekilde mi, rahatsız olduğunuz ışığın geliş açısı vs ? Tabii, yine altını çizmek isterim, bu ışıkta 3D izlemeyi gerçekten tercih etmem.

Öncelikle bende film izlerken ışık sevmiyorum. Film içeriği için projeksiyonum var ve parlama problemi yok :)

Konu 3D olunca gözlük çok önemli. Okuduğum kadarıyla PTA507nin kontrastı PTA517den düşük. Karşılaştırma benim için asıl bu noktada çok önemli.

Gözlüğün arka ışığı yansıtma meselesi için karartma(blackout) perdeleim var. Ev son kat ve Doğu güney cephe olduğu halde perdeleri kapatınca dışarı ile bağlantı bitiyor. Yani zifiri karanlık..

• quote:

Orijinalden alıntı: djvenomss

quote:

ben ankaradayım test etsek hiç fena olmaz :)

Olabilir elbette elinizde PTA517 var mı?

Benim asıl merak ettiğim PTA507 ile PTA517 arasındaki farkı anlamak..
  • quote:

quote:

quote:

ben ankaradayım test etsek hiç fena olmaz :)

Olabilir elbette elinizde PTA517 var mı?

Benim asıl merak ettiğim PTA507 ile PTA517 arasındaki farkı anlamak..

maalesef hiç gözlüğüm yok acaba transmitter almak gerekli mi_?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni 5xxx serisimi yoksa 6xxx serisimi derken bimeksten kapalı kutu 46pfl9705 aldım.Teşhir değil ellerinde varmış.2350 tl ye geldi.bilmiyorum iyimi yaptım kötümü

güzel bir tv almaşsın yukarıda verdiğim ayarlı sendi tv ne yapabilirsin. sinema moda filan sakın dokunmayın olduğu gibi kalsın. sadecve sinema modda sanırım 400 hz clear kapalı oluyor kapalı ise onu açık yapın.

atv hd ve trt hd izlerken gölgelenme oluyor sanki çift yüz var gibi oluyo hareketli sahnelerde

Perfect Natural Motion Off
    modunda mı ?

yukarıda verdiğim ayarları kişisel olarak ayarla sorun olmaması lazım.

ben canlı modunda izliyorum siizn dediğiniz ayarları yaptım çok loş oldu daha canlı izlemek istiyorum :)sanırım sıkıntı burdan kaynaklanıyor
    en canlı en parlak gölgelenme olmadan nasıl izlerim_?
    gölgelenme terim itibariyle buzzing mi :)

canlı modda izliyorsan senin zevkin ama sen bir iki gün albaniden alabilirsen al ve iki üç gün takıl sonra bir de canlı izle....

burada amaç gerçek renklere yaklaşmak ne kadar gerçekçi o kadar iyidir. canlı izleme kimse tavsiye etmez benim hanım başka yerlere gidince tvlerine bakıyor renkleri görünce burun kıvırıyor. gel hatadan dön kardeşim:)

senin verdiğin ayarları yaptım ama çok karanlık oldu ortam o tireme yada gölgelenme nedeni nedir acaba servisi arasam değişim sebebi olur mu_?

servisle görüştüm yazılımı güncelle geçmezse sorun yapıcak bişi yok tepkime süresi ile alakalı dedi.
    bende dedim bu 9 serisi sizin en üst seriniz ve tepkime süresi 0.5 böyle bir tepkime süresi yok:)yani sorun olmaması lazım dedim yükleyin sürümü deneyin %80 geçer ded
    şimdi yüklendi tekrar deniycem

• dlna bağlntısını nasıl yaparım? yani laptopım yada cep telefonumdan oynattığım video yada müziği phlips pfl5507 tv çalsın istiyorum.

televzyonda ağınıza giriyorum.
    "bilgisayarınızı açın ve ortam sunucu uygulamasını başlatın" diyor. bu ne demek? windows media player açtım ama olmadı.
    km player da film açtım yine bişey olmadı
    yardım lütfen

kablosuz olarak hdmi ile bağlanmış kalitesinde video izleyebilir miyim? sesi ve videoyu o kalitede aktarır mı laptoptan? eğer öyleyse süper bişey bu
  • neyse oynatmayı başardım da. takılıyor
    sanırım hdmi gibi olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 15 Eylül 2012; 22:13:36 >
  • djvenomss

canlı modda (tv yayını ) izlerken titreme gölgelenme filan olabilir çünkü canlı modda izlemek için güçlü bir yayına ve çok iyi bir uydu alıcıya ihtiyaç varlki yine de sorun yaşarsın. bu nedenle canlı modda izleyeceksen bunlara katlanacaksın kusura bakma.
    benim verdiğim ayarları yap yani çoğu ayar kapalı olsun ama kontrastı filan acarsın renkli yaparsın filan böyle izlemeye çalış
  • quote:

djvenomss

canlı modda (tv yayını ) izlerken titreme gölgelenme filan olabilir çünkü canlı modda izlemek için güçlü bir yayına ve çok iyi bir uydu alıcıya ihtiyaç varlki yine de sorun yaşarsın. bu nedenle canlı modda izleyeceksen bunlara katlanacaksın kusura bakma.
    benim verdiğim ayarları yap yani çoğu ayar kapalı olsun ama kontrastı filan acarsın renkli yaparsın filan böyle izlemeye çalış

yeni versiyonu uptade ettim sorun kalmadı şuan inş böyle devam eder
  • Philips 47pfl9705 almak isteyenler. Ankara Sogutozu Vatan magazasinda bir tane teshir var. Eli yuzu temiz gorunuyor. Fiyat 2399 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Philips 47pfl9705 almak isteyenler. Ankara Sogutozu Vatan magazasinda bir tane teshir var. Eli yuzu temiz gorunuyor. Fiyat 2399 tl.

ben 2350 sıfır kapalı kutu aldım geçen gün yaşasın :)
  • Merhaba arkadaşlar. Aşağıda yazdığım 2 sorunun çözümüyle ilgili yardımlarınız için teşekkürler
    1. 9705e usb ile bağladığım ikiside NTFS formatlı iki harddiskimden 1,5TB olanını görüyor, 3 TByi görmüyor, kapasite ile ilgili bir sınırlama mı var?
    2. Laptopu HDMI ile TVye bağlıyorum,görüntüde problem yok ancak TVden ses alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calypso-ab -- 17 Eylül 2012; 20:42:00 >
  • quote:

quote:

Cevap için teşekkürler. 3D için en parlak olan mod hakikaten gerekli gözüküyor gerçekten. Öbür türlü zaten parlaklığı az olan sinema modda gözlük iyice karartıyor hiçbirşey gözükmüyor.

Şimdi sizin için şöyle bir test yaptım. Gündüz ışığında arkamda pencere, önümde TV olacak şekilde gözlüğü taktım. Sağ gözlük camının sağ alt köşesinde pencerenin yansıması var ama bu alan başparmak izi gibi bir alanda ve TV izleme alanının dışında kalıyor (TV mesafesi 3m). Yani TV izlemeye herhangi bir engel oluşturmuyor. Gözlük camının merkezinde bir yansıma oluşmadı, tabii açıyla vs ilgilide olabilir bu. Umarım bu bilgi faydalı olmuştur. Sizde ki durum bu şekilde mi, rahatsız olduğunuz ışığın geliş açısı vs ? Tabii, yine altını çizmek isterim, bu ışıkta 3D izlemeyi gerçekten tercih etmem.

yurtdışındn aldığım pta 517 yi bugün kullandım.
    sanırım artık böyle şeyler için yaşım geçti :) 3d izlemektense normal hd yayın izlemek daha keyif veriyor.1 kere kullandım . bir daha da kullanacğımı sanmıyorum. digiturk 3d kanalını izledim
    hatta satacam iyi para veren olursa yeni çıkan pta517 yi

• quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

quote:

quote:

sanırım artık böyle şeyler için yaşım geçti :) 3d izlemektense normal hd yayın izlemek daha keyif veriyor.1 kere kullandım . bir daha da kullanacğımı sanmıyorum. digiturk 3d kanalını izledim

ankaradan talibim :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

quote:

quote:

ankaradan talibim :)

philips pta 517 3d max gözlüğü satışa çıkardım. almak isteyen olursa özel mesaj atabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 18 Eylül 2012; 21:24:03 >

• Bu gozlukmu sattiginizhttp://www.enpazar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=90145&ttype=Instalments

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaw 250 kağıda gözlükmü olur Beyler!

işin tam suyunu çıkarmışlar anlaşılan,iyide bana 5 adet gözlük lazım ne olacak şimdi!

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

Bu gozlukmu sattiginizhttp://www.enpazar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=90145&ttype=Instalments

bu fiyata satabileceklerini sanmıyorum. ürün 200 tl avrupa ülkelerinde bile.yeni çıktı. arayıp sorun. stokta yok diyeceklerdir. :)bu fiyata veriyorlarsada 4 er 5 er alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

yaw 250 kağıda gözlükmü olur Beyler!

işin tam suyunu çıkarmışlar anlaşılan,iyide bana 5 adet gözlük lazım ne olacak şimdi!

++

albani usta saygılar uydu alıcısı alıcam 9xxx serisi tv var ne alayım sizce_?
  • İmzama bak arkadaş+

Kati-913 OK dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

yaw 250 kağıda gözlükmü olur Beyler!

++
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Explorer2001 -- 23 Eylül 2012; 7:49:43 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.