PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU]
2599 Cevap119722 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     31 [33] 35 36 37 38 39 40      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8 Mesaj
7 Haziran 2012; 18:14:03 

Burda yazan veartık led konusunda usta olmuş arkadaşların yazdıklarına baktığımda 9705le ilgili genelde olumsuz eleştiriler var ama mağzalarda gezerken en ilgi çekici görüntüler philipste oluyor ya bu mağazalarda sizin beğendiğiniz tvler yok ya da bu tvnin güzel özellikleri de var nedir 9705in artıları neledir neler söylersiniz bu tv hakkında acaba merak ettim arkadaşlar?(İlk defa led tv kullanacak birisi için yoksa ayrıntılarda uzmanlar haklı olabilirler tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiyatoraaa -- 7 Haziran 2012; 18:19:37 >

14065 Mesaj
7 Haziran 2012; 19:31:46 

@bang

O yazdığın 3 şeyide salla gitsin,yoksa bunlara kendin inanıyormusun! örneğin 1000/1200Hz

Bakın panel aleminde sallamacının Şahı LGE dir sonra da Phil dir sonrada Samy dir

Phil eskiden böyle değildi,ne zamanki LGE ile evlendi,oda ortağına benzedi

1ms ile Latency ile senelerdir kullanıcısını "yiyen" Phildir 1ms,ülen bu panel CRT mi yoksa
arada herhalde ayıp olmasın diye 2/3/4ms de diyorlar ki yok böyle bir panel tabiki

Şimdi de RT değerini 0,5ms vermişler herhalde kafa buluyor bunlar insanlarla!
Dynamic CR değeri diye de aslında bir ölçüm yoktur ve birisine 150milyon diğerine 5milyon demiş

Modül Sharp ve gerçek CR değeri max.5.000;1 dir

"Bright-PRO" slogan,bunuda geçiyoruz!

Moth-eye-filter bunuda geçiyoruz böyle bir sürü filter var panellerde!
Bugün için görünürde Display paneller için en işlevsel ve iyi olan "Gorilla" dır ancak bunda da parana göre mal yapıyorlar

Kısaca bunların hiç birisi doğru değerler değildir ancak her üreticide olduğu gibi Phil de böyle "slogan tanımlar" bolca vardır
ancak Phil biraz fazla atar

++

9706 OK dir yine de ancak fiyatını izleyip düştüğü zaman alınacak bir paneldir+

Altı LED üstü FULL filan bunlarıda geçin bu sistemi daha öncede defalarca yazdığım gibi dünyada 3 panel hariç hiç birisi adam gibi beceremiyor!
üstelik LD sistemide bozduğu için falso yapabiliyor veya soruna sebeb oluyor v.s,siz bu teknik ayrntılara takılmayın,paneli beğeniyorsanız ve
fiyatıda uygun ise 9706 OK dir++

Banding konusu aslında Sony nin bazı başlıklarında çok defa anlattım,bana göre bir sürü sıkıntı söz konusu ve panelde olan "banding" Modül üretim
safhalı değildir!!bunlar en çok Sharp Modüllü panellerde olur ama,şuanda özellikle Samsung/LGE/Phil ve Sony de görülen banding bana göre iki
türlü sebebten oluyor!

1-Panel-drive iyi çalışmıyor ve hız ile bir şekilde uyumsuzluğa girip "panel-banding" dediğimiz daha static olmayan yapıda ortaya çıkıyor!

2-özellikle Matrix önü arkası filtering elementler bir şekilde band efektine yol açıyor,dolayısıyla yok Moth-eye mış yok Gorilla imiş v.s bunlar
pek bir şey ifade etmiyor ve uyanık üreticiler aslında bunları biliyorlar ama açıklamıyorlar tabiki! çünkü çözüm bulamıyorlar!
diğer yandan resim işleme veya görüntü kalitesi v.s bir şekilde daha iyi hale gelirken bazı şeyler de gözden kaçıyor gibi teknik olarak
bir sürü falso bu şekilde ya gizleniyor yada önemsenmiyor v.s ama aynı uyanıklar kağıt üstünde panelleri uçuruyorlar

Ve kusura bakmayın ama en başta Phil ve bir kaç üretici de bu arada çok ciddi "sallıyorlar"

Sonuçta bütün bunlara takılarak panel almaya gitmeyin,ve gidin görün beğenin,fazla göze batan bir şey yoksa alın güle güle kullanın

Bu herifler iyiye değilde teknik olarak geriye gidiyorlar nasılsa!

Amoled/Oled tipli paneller ile bunların çoğuna çözüm geliyor nasılsa,siz şimdiden para biriktirmeye başlayın bunlar için

Saygılar

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

1105 Mesaj
7 Haziran 2012; 19:44:08 

quote:

Orijinalden alıntı: tiyatoraaa

Burda yazan veartık led konusunda usta olmuş arkadaşların yazdıklarına baktığımda 9705le ilgili genelde olumsuz eleştiriler var ama mağzalarda gezerken en ilgi çekici görüntüler philipste oluyor ya bu mağazalarda sizin beğendiğiniz tvler yok ya da bu tvnin güzel özellikleri de var nedir 9705in artıları neledir neler söylersiniz bu tv hakkında acaba merak ettim arkadaşlar?(İlk defa led tv kullanacak birisi için yoksa ayrıntılarda uzmanlar haklı olabilirler tabiki

Default sharpness ayarı fazla oluyor genelde Philips'lerin.

918 Mesaj
7 Haziran 2012; 21:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Modül Sharp ve gerçek CR değeri max.5.000;1 dir

Can hocam, dediklerine sonuna kadar katılıyorum, o yazdığım farklara da, fark olmayan spec listesindeki diğer satırlarada pek inanmıyorum. Zaten bencede görüntüden belli ediyor TV kendini.

Son bir sorum daha olacak abi, çok soru sordum, seni çok yordum biliyorum, kusuramuza bakma. Bu modül konusunu forumda bilen pek yok senden başka. Öğrenmişken doğrusunu öğrenmek isterim. Açıkçası çokta merak ediyorum bu konuyu.

Şimdi senin daha önce yazdığıklarından öğrendiğimiz sharp modül samsung s-pva'dan daha iyi ve iki kat pahalı. s-pva'larda ki CR değeri nedir? Şöyle bir google'da arattım, kiminde 2000 kiminde 3000 kiminde 8000 gördüm, kafam karıştı. Eğer 8000'lik spva varsa sharp'tan daha iyi değil mi o ?

Sharp'ın üretim teknolojisinden önceki mesajında bahsetmiştin. Eğer sharp daha pahalı ve bu fiyatı hakeden bazı öne çıkan avantajları varsa, onlar hakkında bizi aydınlatır mısın?

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 7 Haziran 2012; 21:06:41 >

It all started with a BigBang...

http://buyukbang.blogspot.com

918 Mesaj
7 Haziran 2012; 21:12:20 

Arkadaşlar sizin içinde uygunsa ben modaratör arkadaşlardan bu konunun başlığını PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI şeklinde değiştirilmesini rica ediyorum. Çünkü 96xx modellerde aynı özelliklere sahipler (bknz son mesajlar) ve bu başlık 96xx kullanıcıları içinde en doğru başlık gibi gözüküyor. Ayrıca yarın öbürgün 9607, 9707'ler çıktımı onlara da ayrı başlık açmanın pek bir alemi yok bence. Serilerin farklı yıllardan modeller için bile problemler/paylaşımlar ortak genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 8 Haziran 2012; 0:19:40 >

14065 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:15:33 

@bang

-Modül tiplerine göre CR değeri değişir ama en önemlisi bunun pratikte nasıl çalıştığıdır! yani şeytan ayrıntıda gizlidir

Şimdi Sharp TFT-LCD nin ana üreticisidir,diğerleri ya çakal ya çakmacı yada bir şekilde Sharp tan değişik Lisanslar alarak
bunları üretiyorlar

Asıl teknik ayrıntı ise şudur,Modül varyantları(tip de diyebiliriz bunlara) bizlerin kullanmış olduğumuz panellerde ya "VA" dır yada
"IPS" tir

Ancak şöyleki X markasının IPS tipi örneğin Y markasının VA sından daha yüksek veya daha alçak olabilir veya daha açık bir ifadeyle
Sharp ın 1.200;1 lik VA sı örneğin Samsung VA sının 2.500;1 lik Modülünden daha yüksek static/Native CR değeri üretebilir!

Veya Sharp ların sizin anlayacağınız dille yazarsam 2500 lük Modülü Samsungun 5000lik Modülene eşdeğerdir gibi bir çok farklı teknik
durum vardır!

Kısaca X Markada 5000 lik Modül var demeklede iş bitmiyor örneğin Modül 5.000;1 ama standard çalışmada en fazla 2.221;1 gibi bir değere max.çıkabilir!!

Bir diğer anlatımla bugün elinizdeki TFT-LCD panellerin CR değerleri 1.000;1 ile 8.000;1 arasındadır!!! ayrıca Modül fiyatını asıl belirleyen de işte budur!
Ancak giriş seviye bazı dandik panellerde bu değer 700/800;1 lere kadar düşer!

Samy/Tosh/Sony deki Samsung S_PVA Modüller ise şayet panel Hi-End ise 5.000;1 veya 8.000;1 dir(çoğunlukla 3D li panellerde 8binlik S_PVA kullanılıyor
bu bahsettiğim Markalarda(salt 8bin ve 5bin de bir yerden sonra çok farketmiyor)

S_PVA larda normal/ortalama CR değeri 2.500;1/5.000;1 arasındadır ve bu değerler S_PVA için yeterlidir!

LGD nin IPS tip Modüllerinde ise bu değerler düşüktür(teknikleri farklı ve düşüktür,sadece "IPS-Japan" olan farklıdır ve süperdir ama siz bu panelleri göremezsiniz!)

Bugün dünyada sadece 3 adet panelde;15.000;1 lik CR değeri vardır

1-Sharp-ELITE CR değeri 15.126;1(Sharp Quatron UV2a/XGen premium vers.)>>> bu Modül özeldir ve rekor bunun elindedir
2-Tosh WL8xx CR değeri 15.000;1(AUO-Taiwan)
3-Tosh YL8xx CR değeri yine WL8xx gibidir

Not;AUO ve diğer Taiwan lı ana Modül üreticilerinin tamamı Sharp Lisanslı(VA tip)üretim yaparlar!
AUO-Taiwan aynı zaman özel üretim Phil deki 56/57/58 lik 21;9 formatlı Modülleride üretiyor

++
Ancak ben Samsung S_PVA cıyımdır
Sharp OK ama istediğim panel zaten yok veya olsa da alamam,ayrıca teknik olarak müthiş üstün ama riskleride fazla v.s

S_PVA lar teknik olarak elbette Sharp tan iyi değil ama pratik kullanımda S_PVA lar daha güzel çalışmaktadır!
Samy nin teknik olarak bir tek en iyi becerdiği işte budur bana göre

Ancak S_PVA ları bugüne kadar en başarılı/performanslı kullanan ise Tosh olmaktadır(bazı Hi-End serileri)sonrada Sony ve ardından
Samy geliyor!

Tosh tüm Modülleri tek tek elden geçiriyor,yani "elleme" işi yapıyor,Samy ve Sony ise eline geçirdiğini çakıyor panele
O malum sorunlarda ondan dolayı neredeyse Tosh ta hiç çıkmıyor+KaliteKontrol ksmı ise süper
Dolayısıyla özellikle Tosh Hi-End ler bütün panellerden çok daha pahalıdır! yani bu Kalitenin bir bedeli vardır ve herifler bunu kesinlikle bozmuyor!

Tosh ta Samsung S_PVA kullanıyor(hem Marka bazlı hemde en kaliteli panelleri ürettikleri için ciddi tercihimdir)ancak dikkat edilirse
en az S_PVA sorunu Tosh ta çıkar,neredeyse sorunsuz diyebilirim ama aynı Modülü kullanan Samy da paneller bir şekilde hatadan
çok fazla dökülür aynı şekilde Sony de de durum yaklaşık aynıdır!

Bunun en basit sebebi şudur;Tosh "Kalite-kontrolda" Pio ile birlikte dünyada en iyi Markadır(Sharp tan bile iyidir bu konuda dikkatinizi çekerim!

Samy ise ne çıkarsa aynen kutuya ve salla gitsin yapar! Phil ve LGE de yaklaşık böyledir!

Pany bu konuda çok iyidir!Tosh en iyisidir başkada yok zaten(Loewe ile B&O yu saymıyorum tabiki )

4000 adete yakın SV satıldı TR de,ya 2 yada 3 kişide ölü pixel çıktı bunlarda ayrıca panellerini değiştirmedi!

200 yakın kişiye doğrudan HX920 aldırdım;13/14 kişide ölü pixel hatası verdi,20 ye yakında çeşitli Modül ve malum hataları verdi!

200/30-35 hata oranı var %15/17 gibi aşırı yüksek bir oranda sorun çıkıyor neyseki SonyEurasia bu tip sorunlarda çok iyi

918 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:27:11 

Can hocam,

Bilgiler için çok teşekkürler. Olayı anladım şimdi :)

918 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:29:35 

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

Arkadaşlar sizin içinde uygunsa ben modaratör arkadaşlardan bu konunun başlığını PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI şeklinde değiştirilmesini rica ediyorum. Çünkü 96xx modellerde aynı özelliklere sahipler (bknz son mesajlar) ve bu başlık 96xx kullanıcıları içinde en doğru başlık gibi gözüküyor. Ayrıca yarın öbürgün 9607, 9707'ler çıktımı onlara da ayrı başlık açmanın pek bir alemi yok bence. Serilerin farklı yıllardan modeller için bile problemler/paylaşımlar ortak genelde.

Sevgili moderatörümüz Dusty'ye yeni konu başlığımız için teşekkür ederim :)

918 Mesaj
9 Haziran 2012; 9:43:12 

quote:

2012 model Philips 3D gözlükler (PTA517) yolda arkadaşlar:
http://www.p4c.philips....en&scy=gb&ctn=PTA517/00

Fiyatlar ve çıkış tarihi hakkında fikir vermesi için:
http://www.idealo.de/pr...8_-pta-517-philips.html

Bu modellerde anladığım kadarıyla aktif gözlüklerdeki kararmayı azaltan bir çalışma yapmışlar. Bu sanırım doğrudan crosstalk azaltıcı etki yapacaktır. Bunlardan çıkınca almayı planlıyorum.

local://upfiles/1052/A09BA77C39E3489BA4D3E03B8D351636.jpg

Ürün yurtdışı sitelerde artık stokta gözükmeye başladı:

http://translate.google...8_-pta-517-philips.html

1 Mesaj
10 Haziran 2012; 0:06:20 

Üstadlar ,ilk defa televizyon alacağım, phil veya pany düşünüyorum çok fazla özellik aramıyorum bu fiyatlardan bu ürünler mi yoksa pan. plazma mı? Malum maçlar başladı bir an önce dev ekrandan izlemek gerek.
http://www.teknosa.com/...0pfl9704_amb_fhd_led_tv 1350tl
http://www.teknosa.com/...b_3d_led_lux_fhd_lcd_tv 1700TL
http://www.teknosa.com/...fl86053d_fhd_led_lcd_tv 1350TL

25 Mesaj
10 Haziran 2012; 0:39:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Suskunkaya

Üstadlar ,ilk defa televizyon alacağım, phil veya pany düşünüyorum çok fazla özellik aramıyorum bu fiyatlardan bu ürünler mi yoksa pan. plazma mı? Malum maçlar başladı bir an önce dev ekrandan izlemek gerek.
http://www.teknosa.com/...0pfl9704_amb_fhd_led_tv 1350tl
http://www.teknosa.com/...b_3d_led_lux_fhd_lcd_tv 1700TL
http://www.teknosa.com/...fl86053d_fhd_led_lcd_tv 1350TL

dostum ben 9705'i bitmeden al derim.ben de bu linkteki şekilde aldım.temizse kaçırma bu fiyata derim.teknosanın son teşhir ürünleri bu 9705'ler.baktırma imkanın varsa ya da itimat ediyorsan sor,hangisi temiz ve az kullanılmışsa al.bulunduğu mağazaya tel aç bilgi ver sonra en yakın teknosaya git ve ödemesini yap,slipini göndersinler ve diğer mağaza da sana ürünü ücretsiz kargolasın.
adana carrefour teknosa tel:0322 256 8282
erzurum redevko teknosa tel:0442 316 0833

ben alırken de bu mağazalarda vardı,ben ist.halkalı'dan aldım.bir de teşhir pta02 set (gözlük+transmitter) bulursan tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etc81 -- 10 Haziran 2012; 0:40:12 >

REP!!

38 Mesaj
10 Haziran 2012; 11:57:22 

03.06.2012 tarihinde teknosadan aldığım 32PFL3517H/12 model led tv de servis kurulumundan 1 gün sonra resimde görünen panel ile ekran arasındaki açıklığı farkettim hemen değiştirilmesi için girişimde bulundum Philips genel merkezden aldığım cevap "Bu durumun normal olduğu değişim yapılamayacağı" şeklinde oldu yorumu philips kullananlara ve alacaklara bırakıyorum. Philips'in müşteri memnuniyetine verdiği değeri anlamak için Şikayerimvar gibi sitelerden philips olarak aratırsanız yorumlardan ne demek istediğimi anlarsınız burada servis ile aramda geçen diyoloğun detaylarına girmek istemiyorum inşallah servislik işiniz olmaz. Resim ekledim ama görüntülenemiyor.

0

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOSTCAN -- 10 Haziran 2012; 11:58:59 >

1105 Mesaj
10 Haziran 2012; 15:25:19 

quote:

Ürün yurtdışı sitelerde artık stokta gözükmeye başladı:

http://translate.google...8_-pta-517-philips.html

Bu haber guzel oldu yaz gelirken.

Revizyonlu pta516 demislerdi kisin demek ki model adini da degistirmisler.

Uygun fiyatla gelir umarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

76 Mesaj
11 Haziran 2012; 9:35:15 

http://www.teknosa.com/...b_3d_led_lux_fhd_lcd_tv

Bu ürün 46 pfl9705'in birebir aynısının 40 inc olanı mıdır?Yani teknik özellik açısından hiçbir fark yok mu?

Kolay gelsin..

220 Mesaj
11 Haziran 2012; 10:01:28 

quote:

Orijinalden alıntı: semioli

http://www.teknosa.com/...b_3d_led_lux_fhd_lcd_tv

Bu ürün 46 pfl9705'in birebir aynısının 40 inc olanı mıdır?Yani teknik özellik açısından hiçbir fark yok mu?

Kolay gelsin..

Özellik olarak birebir aynıdır.Anlaşılan teknosa son kalan teşhir stoklarını eritmek için güzel fiyatlandırma yapmış.Hatta mağazaya giderek ürünü yerinde inceleyin,birazda bastırın pazarlık şansınızı kullanın derim.

2012 CC 1.4 tsi 160 hp dsg beyaz,moonroof,alcantara,led bixenon afs,burr walnut decor,18" interlagos,karartılmış cam,led iç aydınlatma,elektrikli arka perde

Philips 52pfl9704-46pfl9705-40pfl9704,Denon avr-3805,Nakamichi re-10,Definitive bp-10,Dali blue 8008,Bose 301,Infinity alpha,Philips bdp-8000,Sony Vaio vgn-aw190jah
Iphone5 black 64gb

76 Mesaj
11 Haziran 2012; 12:58:35 

Peki ürünün ne kadar zamandır teşhirde olduğunu nasıl bir testle öğrenebilirim?

Ya da teşhir ürüne ne gibi testler yapmam gerekir?Sorun yaşamamak adına soruyorum..

Bende sadece ölü piksel testi var?

220 Mesaj
11 Haziran 2012; 16:01:26 

quote:

Peki ürünün ne kadar zamandır teşhirde olduğunu nasıl bir testle öğrenebilirim?

Ya da teşhir ürüne ne gibi testler yapmam gerekir?Sorun yaşamamak adına soruyorum..

Bende sadece ölü piksel testi var?

Cihazın kaç saattir çalıştığını kumandadan servis menüsüne girerek görebilirsiniz.Bunun için kumandadan 062596 hemen ardından info tuşuna basacaksınız ve açılan ekranda operations time yazısının karşılığındaki rakam tv nin çalışma saatini gösterir.Yanlız 9705 modelinin kumandasında info tuşu yoktur,bunun çözümü basittir.Gittiğiniz teknosadan yada bir tanıdğınızdan bir önceki modellerden "sonu 04 yada 03 le biten 5404-7404- 8404-9704 vs. farketmez" birinin kumandasında info tuşu olduğundan kumandasını kullanarak bakabilirsiniz.Servis menüsüne girdikten sonra,menü içinde başka bir yere girip kurcalamayınız.Çünkü oradaki panel ayarlarında bozulma olursa merkez servis harici kimse yapamaz.Mağaza çalışanların yok şu kadar ay,yok bu kadar gün oldu kutuyu açalı demelerine kulak asmayın.Elemanla birlikte 062596 ve info tuşuyla bakın kendiniz görün,içiniz de rahat olur.

2012 CC 1.4 tsi 160 hp dsg beyaz,moonroof,alcantara,led bixenon afs,burr walnut decor,18" interlagos,karartılmış cam,led iç aydınlatma,elektrikli arka perde

Philips 52pfl9704-46pfl9705-40pfl9704,Denon avr-3805,Nakamichi re-10,Definitive bp-10,Dali blue 8008,Bose 301,Infinity alpha,Philips bdp-8000,Sony Vaio vgn-aw190jah
Iphone5 black 64gb

76 Mesaj
11 Haziran 2012; 16:22:42 

Vay be süper bilgi gerçekten çok teşekkür ederim..

Peki ben evde 32pfl7695 kullanıyorum, yanlış hatırlamıyorsam bende de bu INFO tuşu yok be sonu 4 ile biten herhangi bir serinin kumandasıyla bu menüyü açıp, operations time ile kaç saattir kullanıldığını görebileceğim yani öyle mi??

Peki bir teşhir ürünü kaç saate kadar alınabilir sizce?Ömürleri ortalama kaç saattir ki acaba?

247 Mesaj
11 Haziran 2012; 20:18:29 

Info tusuna gerek yok, cihazla verilen kumanda yeterli. Gecmis sayfalarda servis menusu kodlari mevcut.

220 Mesaj
11 Haziran 2012; 22:04:16 

quote:

Vay be süper bilgi gerçekten çok teşekkür ederim..

Peki ben evde 32pfl7695 kullanıyorum, yanlış hatırlamıyorsam bende de bu INFO tuşu yok be sonu 4 ile biten herhangi bir serinin kumandasıyla bu menüyü açıp, operations time ile kaç saattir kullanıldığını görebileceğim yani öyle mi??

Peki bir teşhir ürünü kaç saate kadar alınabilir sizce?Ömürleri ortalama kaç saattir ki acaba?

Sizin için evde birkaç deneme yaptım ve info tuşşsuz çözümü buldum.Kumandadan 062596 tuşlayıp info yerine ortadaki "ok" tuşuna basıyorsunuz,menü açılıyor.

Siz gidin teşhir ürününü önce fiziksel, sonra da kullanım saati vs. gibi detalarını incelemeye alın.Kullanım saati zaten 1 yıldır çalışmış olsa, 12x365=5000 saat azamidir,bunun çok daha altı da olabilir.Zira daha önceki teşhir satılıp bu da kurulmuş olabilir.Ya da 9000 serisi sonradan teşhire açılmış olabilir.Ne desek yalan olur.Cihaz temizse ve hatası yoksa kullanım saatini 3000 e kadar alabilirsiniz,bu şahsi kanaatimdir.

Teşhir ürünleri her ne kadar indirimli 1699tl yazsa da mağaza müdürüyle görüşün,cihazı almak istediğinizi ve indirim talep edin.Onlar merkezdeki yetkiliyle görüşüp hemen size olumlu yada olumsuz cevap veriyorlar.Hatta rakamı siz teklif edin, mesela 1500 tl gibi mantıklı bir rakam olsun,verirseniz alıcam deyin.Büyük ihtimalle kabul ederler.

Edit;

Üretici firmalar her ne kadar panel ömürlerini 60.000-100.000 saat gibi rakamlar açıklasalar da,bu ömürlerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.Diyelim ki günde 12 saat açık kalıyor 12x365=4380 saat yapar ki 60.000 saat ömrüne göre 14 yıl,100.000 saat ömre göre de 22 yıl gibi çalışma saati çıkar.Panel LCD tv ler çıkalı bile bu kadar zaman olmamışken ,ben 40.000 çalışanını bile göremedim.Bir zamanların efsanesi olan kaliteli bir trinitron katot ışın tüplü crt ler bile 12 yıl sonra ilk günkü canlılığını kaybettiğini düşünürsek;panel tv lerin 15-20 yıl çalışması yada ilk günkü performansı vermesini beklemek biraz hayalcilik olur.Zaten günümüzde hızlı ilerleyen teknoloji modası ve model çıkarma furyası nedeniyle;biz doymak bilmez tüketiciler ne çıkarsa alma eğiliminde olduğumuzdan,daha cihaz eskimeden değiştirme derdine düşüyoruz.Paneli herkes gibi alırsınız birkaç yıl sonra,bir bahaneyle değiştirmeye gidersiniz.Yok yeni model,5d çıkmış,bir milyar kontrast olmuş vs gibi:))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DATRONX -- 11 Haziran 2012; 22:19:44 >

Iphone5 black 64gb

76 Mesaj
12 Haziran 2012; 0:32:51 

Bahsettiğiniz şekilde girdiğimde ;

UYARI : SADECE YETKİLİ SERVİS PERSONELİ ERİŞEBİLİR!
Yetkisiz erişim TV garantisinin iptaliye yol açar.
İptal ETMEK için TV'yi ŞİMDİ KAPATIN.

diye uyarı veriyor ve garanti iptali olmaması için ardında ne olduğu merakıyla TV'mi kapatıyorum :D

14065 Mesaj
12 Haziran 2012; 0:55:26 

Bende bir uyarı yapayım;yanlış SM giriş kod uygulaması ve girildikten sonra farklı bir tuş kombiyansonu paneli Garantiden çıkarır!

SM ye girmeden önce aldığınız panelin yaklaşık süresini aldığınız Mağazaya sorun öğrenin(artık ne kadar süre verirler orasını bilemem) ve bunu iki ile çarpın

Phil panelde 3/4bin saat bana göre çok fazladır!! 500/1000 veya 1500 azami olmalıdır!
Sharp Modüllü 9xx Serilerinde bu süre biraz daha önemlidir! dolayısıyla 4/6bin gibi saatlerde bu panel alınmaz!!

>>TFT-LCD lerde ömür 60bin KM dir ama bu külliyen sallamadır! siz bunuda ikiye bölün sonrada 10bin KM daha çıkarın bu bulduğunuz rakam şayet "şansınız" varsa
max.gideceği süredir ki bunu da çok çok çok zor gider!

Modül Markalarının da ayrıca süresi vardır!!! buna hiç değinmiyorum ve o Modüllerin birde hata verme süreci vardır,zaten asıl sorunu da buradadır!

>>PDP lerde ise ömür 100bin KM dir buda llamadır tabiki bunu da ikiye bölün sonra 10/20bin KM daha çıkarın ve şansınız varsa bu kadar yolu ancak yapar!

Bu panel tip TV lerde 1998 den beri elimizdeki uygulamalar/tecrübeler v.s olarak PDP ler LCD lerin yaklaşık 2 katı ömre fiziki olarak sahiptirler(özellikle Pio lar
çok daha uzun süre performans düşüklüğü göstermeden gidiyor!)

Panelleri ayrıca çevresel faktörlerde eskitiyor(Isı/Nem/Yükseklik faktörleri)
Normal şartlarda bağıl nemin sabit olması gerekiyor buda %40 dır ama çoğu yerde bu değer yoktur!
Veya Isının da sabit olarak 22derece olması gibi
Rakım 1000metrenin üstünde özellikle PDP leri ciddi etkiler(max.rakım PDP ler için 1500metredir)

gibi değişik faktörler ile paneller,"kalitesine" de bağlı olarak(günümüzde çoğu dandik Çin elemanları ile donatılmıştır )yine ömürleri çabuk biter!

Üreticilerin Testleri ise Laboratuvar ortamında "Aging-test" dediğimiz uygulama ile bulunur ama bunlar sizin pratik kullanımınız için hiç bir şey
ifade etmezler!!

Sonuç;gidin gözünüze hoş gelen bir paneli alın ve 2/3 sene sorunsuz giderse/gitmişse,zaten yeni bir panelde alacağınız için fazla kafaya böyle teknik konuları takmayın yoksa
içinden çıkamazsınız

220 Mesaj
12 Haziran 2012; 9:40:44 

quote:

diye uyarı veriyor ve garanti iptali olmaması için ardında ne olduğu merakıyla TV'mi kapatıyorum :D

O uyarıyı vermesi normal,daha önce dediğim gibi;menüde başka yerlere girmeden sadece operations time a bakıp çıkarsanız birşey olmaz.

Iphone5 black 64gb

220 Mesaj
12 Haziran 2012; 9:42:12 

quote:

O uyarıyı vermesi normal,daha önce dediğim gibi;menüde başka yerlere girmeden sadece operations time a bakıp çıkarsanız birşey olmaz.

Iphone5 black 64gb

220 Mesaj
12 Haziran 2012; 9:48:03 

quote:

O uyarıyı vermesi normal,daha önce dediğim gibi;menüde başka yerlere girmeden sadece operations time a bakıp çıkarsanız birşey olmaz.Satıcılara güvenmediğim için,kapalı kutu her aldığım tv nin kullanımsaatine bakarım,başka bişeyi de kurcalamam menüde.Zaten siz mağazada bakacaksınız saatine,zira eve servis kuruluma geldiğindede talep ederseniz,onlarda bakıyor sizin önünüzde.

Iphone5 black 64gb

76 Mesaj
12 Haziran 2012; 10:41:46 

Evdeki TV'de bi deneme yapayım..

Dün bu şekilde uyarı verince eşimle birlikte hemen TV'yi kapattık önce :) sonra tekrar girdim uyarıyı buraya yazdım ve yine kapatmıştım :D

Bugün eve gidince bi bakayım TV'mi kaç saat kullanmışım..Hemde teşhir ürünü almak istersem nasıl bakılacağını görmüş olurum..Sevgili Albani'nin dediğine göre teşhirde 1500'ü geçmemiş olmalıymış..

Kısmet artık..Ben bir türlü alamadım şu 9 serisini..Belkide kaderde 46pfl9706 vardır, malum Ağustos'ta yeni 9 serileri gelince ciddi bir indirim olacaktır diye umuyorum..

76 Mesaj
12 Haziran 2012; 10:46:48 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semioli -- 12 Haziran 2012; 17:25:17 >

76 Mesaj
12 Haziran 2012; 10:52:51 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semioli -- 12 Haziran 2012; 17:27:02 >

5268 Mesaj
12 Haziran 2012; 17:10:30 

son bir haftadır panelin üst kısmında göründü boydan boya kıpır kıpır oluyor. ama her kanalda olmuyor. bazı kanallarda oluyor . eski bir sd uydu alıcı kullanıyorum scart tam oturmayınca görüntü yeşil oluyor bazen. bunun nedeni sd uydu alıcı ve gelen yayın kalitesinden olabilir mi ?

scrattın tam oturmaması bazen gelen görüntüyü bozması vs. bunların tvye herhangi bir zararı varmı ?

Olacak İş Değil

220 Mesaj
12 Haziran 2012; 17:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

son bir haftadır panelin üst kısmında göründü boydan boya kıpır kıpır oluyor. ama her kanalda olmuyor. bazı kanallarda oluyor . eski bir sd uydu alıcı kullanıyorum scart tam oturmayınca görüntü yeşil oluyor bazen. bunun nedeni sd uydu alıcı ve gelen yayın kalitesinden olabilir mi ?

scrattın tam oturmaması bazen gelen görüntüyü bozması vs. bunların tvye herhangi bir zararı varmı ?

TV ye bir zararı yok.Yeşil olmasının sebebi scart kablosunun kalitesizliği ve pinlerden meydana gelen temassızlık veya ark olabilir.9 serisi 3000 tl lik tv kullanıyoruz ama 5 tl lik scart kabloyla ve 50 tl lik recevier.Sizin için söylemiyorum, toplumdaki genel hareket bu şekilde.TV alacağımız zaman binbir araştırma yapıp kılı kırk yardıktan sonra,görüntünün diğer bileşenlerinin en kalitesizini kullanarak;tv den mucizeler bekliyoruz.Öncelikle ilk iş ,21 pin bağlı olan bir scart kablosu almalısınız ki 20-30 tl civarı fiyatlardan başlar.Daha sonra imkanlar elverdikçe kaliteli bir recevier alabilirsiniz.Scartı değiştirdiğinizde sesteki fışırtılar kaybolacak ve uydu menüsündeki kanal isimlerine yakından baktığınızda yazı etrafındaki bulanıklaşma azalacaktır yada kaybolacaktır.

Iphone5 black 64gb

183 Mesaj
12 Haziran 2012; 22:29:05 

smart tv hata veriyor arkadaşlar. sizde durum nedir? (not available yazıyor)

311 Mesaj
12 Haziran 2012; 23:24:01 

Arkadaslar uzun zamandir 52 55 philips bakip duruyorum.fiyatlarin usmesini bekedim 55 7606 indi ama onun ambiligt ozelligi zaten bende var onu eledim.52 9606 da bir tek vatanda var onunda gozu kor olsun bir turlu dusmedi.
ambiligt spectra 3 ve buyuk ekran istiyorum.dun 58pfl 9955 vardi bi yerde 3997tl ye dusmus.hos guzel tv sinema icin mukemmel ama asil konu hd ve sd goruntuyu 21/9ekrana nasil otturttugu.kullanan arkadaslarin onerilerine ihtiyacim var.gorevlilere sd veya hd tv yayini gostermelerini istedim o an icin mumkun olmadi ama dvd filmde harikaydi.alt ust bantlar yoktu tam sinema ambiansi .dlna vifi 3d usb sd kart vs net tv vs herseyo guzelde tek sikintim. normal tv de mac film dizi f1nba maclarinin nasil yansiyacagi hepsi.cvp verecek ustalar simdiden tesekkur ederim.

918 Mesaj
13 Haziran 2012; 1:37:18 

quote:

Orijinalden alıntı: e.altundag

Arkadaslar uzun zamandir 52 55 philips bakip duruyorum.fiyatlarin usmesini bekedim 55 7606 indi ama onun ambiligt ozelligi zaten bende var onu eledim.52 9606 da bir tek vatanda var onunda gozu kor olsun bir turlu dusmedi.
ambiligt spectra 3 ve buyuk ekran istiyorum.dun 58pfl 9955 vardi bi yerde 3997tl ye dusmus.hos guzel tv sinema icin mukemmel ama asil konu hd ve sd goruntuyu 21/9ekrana nasil otturttugu.kullanan arkadaslarin onerilerine ihtiyacim var.gorevlilere sd veya hd tv yayini gostermelerini istedim o an icin mumkun olmadi ama dvd filmde harikaydi.alt ust bantlar yoktu tam sinema ambiansi .dlna vifi 3d usb sd kart vs net tv vs herseyo guzelde tek sikintim. normal tv de mac film dizi f1nba maclarinin nasil yansiyacagi hepsi.cvp verecek ustalar simdiden tesekkur ederim.

Hocam bence 21/9 olayına hiç girme, o modellerde sadece sinema izlenir (16/9 olan mkv'ler değil tabii), kesinlikle TV izlemeye uygun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 13 Haziran 2012; 1:37:50 >

854 Mesaj
13 Haziran 2012; 8:29:18 

Dün kapsamlı bir şekilde yeni aldığım 2012 model olan PTA507 3D gözlüğü inceleme ve karşılaştırma fırsatım oldu.Öncelikle hemen belirteyim, PTA516 daki gibi ses sorunu yok.Kullanımı daha rahat.Yine PTA516 ya göre daha derin renk ve daha keskin görüntüler veriyor.Özellikle PTA516 daki ses sorunundan sonra PTA507 çok iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manolpan -- 13 Haziran 2012; 12:13:16 >

5268 Mesaj
13 Haziran 2012; 8:58:02 

quote:

Orijinalden alıntı: DATRONX

TV ye bir zararı yok.Yeşil olmasının sebebi scart kablosunun kalitesizliği ve pinlerden meydana gelen temassızlık veya ark olabilir.9 serisi 3000 tl lik tv kullanıyoruz ama 5 tl lik scart kabloyla ve 50 tl lik recevier.Sizin için söylemiyorum, toplumdaki genel hareket bu şekilde.TV alacağımız zaman binbir araştırma yapıp kılı kırk yardıktan sonra,görüntünün diğer bileşenlerinin en kalitesizini kullanarak;tv den mucizeler bekliyoruz.Öncelikle ilk iş ,21 pin bağlı olan bir scart kablosu almalısınız ki 20-30 tl civarı fiyatlardan başlar.Daha sonra imkanlar elverdikçe kaliteli bir recevier alabilirsiniz.Scartı değiştirdiğinizde sesteki fışırtılar kaybolacak ve uydu menüsündeki kanal isimlerine yakından baktığınızda yazı etrafındaki bulanıklaşma azalacaktır yada kaybolacaktır.

hocam eyvallah. haklısınız. tabii bir şey diyemiyorum. hd yayın izlemediğim için bu konuyu önemsememiştim. bu arada sizede philipsin tüm serisi var maşallah:)

3d izliyormusunuz peki performansını mevcut piyasadaki tvlerle karşılaştırırsak hangi seviyede acaba ?

Olacak İş Değil

220 Mesaj
13 Haziran 2012; 9:47:21 

quote:

hocam eyvallah. haklısınız. tabii bir şey diyemiyorum. hd yayın izlemediğim için bu konuyu önemsememiştim. bu arada sizede philipsin tüm serisi var maşallah:)

3d izliyormusunuz peki performansını mevcut piyasadaki tvlerle karşılaştırırsak hangi seviyede acaba ?

Banyo hariç her bölümde tv bulunmakta,buraya yazmadıklarım bile var aslında.İşim iç mimari,yapıların içini yeniliyorum ve evimde şahsıma ait tv santral sistemi kurdum.Her odada üç duvarda uydu prizi var nereye isterseniz bağlatınızı yapıyorsunuz,görüntü hazır.Bir adet 1.5m motorlu,iki adet sabit 120 cm offset anten çatıda.Evdeki prizlere çatıdan gelen her kablo eksiz olarak sıva altı iniyor,sekiz top rg 6 u6 kablo harcadım,çünkü digital ve hd sistemde kablo ekli olursa verim düşer.TV seçerken kesinlikle 3d özelliğine,performansına göre değerlendirmiyorum.Epey 3d içerik izledim,gerek media player gerekse notebook bağlantısı yada bluray player dan.Şunu söylemeliyim ki 3d benim için olmazsa olmaz değil ve de bu teknoloji henüz oturtulamadı,sadece philips için değil diğer markalar için de durum aynı.3D performansına gelecek olursak; izlediğiniz içeriğin 3d kalitesi de çok önemli derinlik ve zevk alabilmeniz için.Bazen çok kaliteli bir film bile hayal kırıklığı olabiliyor,sadece birkaç sahnede tam derinlik hissini alabiliyorsunuz.Zaten toplasanız kaç tane 3d film var izlenebilecek,olanlarında çoğu yetersiz derinlikte.Genelde animasyonlarda derinlik hissi biraz daha fazla oluyor.

Iphone5 black 64gb

183 Mesaj
14 Haziran 2012; 23:44:55 

quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

sadece bir kaç saniyenizi ayırıp smart tv nizi kontrol edemediğiniz için herkese teşekkürler!!!

245 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:06:15 

quote:

sadece bir kaç saniyenizi ayırıp smart tv nizi kontrol edemediğiniz için herkese teşekkürler!!!

denedim bende de girmiyo sunucu bulunamadı diyo yeni versiyon yüklemiştim

1105 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:06:20 

quote:

mesajiniz arada kalmis hocam. gormemistim ben :)

simdi telefonun 3g'si ile bagllanip denedim bir hata vermedi. versiyon .47. versiyonunuz eskiyse guncellerseniz sorun duzelecektir diye dusunuyorum.

918 Mesaj
15 Haziran 2012; 16:49:13 

Benden son havadisler şöyle arkadaşlar,

Cumartesi kurulan Philips 52PFL9606H TV'mden şu an oldukça memnunum.

TV'yi sadece monitör olarak kullanıyorum. Ne hoparlörünü, ne Net TV'sini, ne media player'ını ne tuner'ini vs kullanmadım, kullanmayı düşünmüyorum. Bunların hepsini ayrı cihazlarla hallediyorum.

İlerde Philips düşünebilecekler için şu ana kadarki 6 günlük deneyimimize göre şunları söyleyebilirim:

- Siyahlar çok çok iyi. Ne "Sinema" modunda, ne de çok parlak olan "Canlı" modunda en ufak bir mura efekti yok.

- Halo hiç görmedim, varsa benim farkedemeyeceğim kadar az belki vardır, ama dediğim gibi ben göremedim. 9705'lerde bunu yaşayan arkadaşlar olduğu için yazmak istedim. Sanırım 2011 serisinde sorun çözülmüş.

- Önceki mesajlarımda dediğim gibi DSE/banding var ama aynı mağazada karşılaştırdığımızda elde ettiğimiz sonuca göre Sony 55HX850'den %30 kadar (tabii ölçülebilir bir değerdeğil ama tecrübemin anlaşılması için böyle yazdım) daha az.

- Input Lag biraz fazla olabilir. Hiç oyun oynamadım ama mouse hareketlerinden bu lag'ı hissettim. sanırım oyun için bu rahatsız edici bir lag olurdu. Açıkçası ben TV'de oyun oynamayı sevmediğim için bu madde benim için çok önemli değil ama yine de ilgilenenler için not düşmek istedim.

- Ambilight XL harika birşey. Film veya maç seyrederken salona ayrı bir atmosfer katıyor. Bu tabii ki görüntü kalitesi anlamında bir kriter değil ama ambilight o kadar değişik bir zevk ki marka bağımlılığı bile yaratabilir. Ambilight'ı denemyenlere anlatmak için yakaladığım Avatar filminden çok güzel bir sahne var, fırsat bulursam videosunu yakında eklemeyi düşünüyorum.

Bunların dışında soruları olan varsa memnuniyetle cevaplarım.

211 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:39:22 

@ buyukbang,

TV hayırlı olsun güle güle kullan.

PHILIPS AMBİLİGHT

Gerçekten mükemmel bir görsellik.

TV İzleme keyfinizi katlar içeriğe göre.

Alıştıktan sonra gözünüz hep onu arar, diğer TV ler yavan kalır ; AMBİLİGHT bambaşka bir atmosfer sanki.

0

0

0

183 Mesaj
15 Haziran 2012; 18:54:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

quote:

Orijinalden alıntı: aragonath

quote:

quote:

denedim bende de girmiyo sunucu bulunamadı diyo yeni versiyon yüklemiştim
teşekkürler yardımlarınız için. versiyonu en son çıkana güncellemiştim zaten. bağlantıda bir problem oldu fakat normale döndü. şu anda smart tv ye bağlanıyor.

918 Mesaj
15 Haziran 2012; 20:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

Bu haber guzel oldu yaz gelirken.

Revizyonlu pta516 demislerdi kisin demek ki model adini da degistirmisler.

Uygun fiyatla gelir umarim.

Philips forumda kontrast değerlerini yayınladılar:

PTA516 (2011): contrast ratio = 2000:1
PTA507 (2012): contrast ratio = 3000:1
PTA517 (2012): contrast ratio = 3000:1

http://www.supportforum...83D-Max%29-glasses-have

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 15 Haziran 2012; 20:54:16 >

918 Mesaj
16 Haziran 2012; 11:08:24 

2011 ve 2012 TV'lerde TV'nizi PC browser'ından, iPhone ve Android uygulamalarından kontrol edebilmek için öncelikle şu işlemi yapmalısınız:
Boştaki bir HDMI'ı (kanal girişi gibi algılanmaması için) açıp kumandayla 5646877223 tuşlarını girin. "Joint Space Enabled" mesajı alacaksınız. (Aynı komutla Joint Space Deaktivasyonda yapılabiliyor)

PC'den kontrol:
alttaki linkteki zip dosyasını indirin ve index.html'i açın ve TV IP adresinizi girin. TV'de sabit IP ayarlarsanız her seferinde değişmez.
https://github.com/netdata/pcremote/zipball/master

Aşağıdaki gibi bir arayüz ile TV'nizi kumanda edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kumanda tuşlarını tıklamak.:
0

Cep telefonundan kontrol:
https://play.google.com...philips.oneremote&hl=en
http://itunes.apple.com...remote/id426883783?mt=8

local://upfiles/1052/2E0DD065C7F84F89A460B8A57CFC00F1.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 16 Haziran 2012; 11:21:02 >

890 Mesaj
17 Haziran 2012; 0:55:36 

Arkadaslar 9705 modeldeki arada bir duyulan çıt sesi sorununu cozebilen oldu mu? Eğer yanlış duymadiysam bizim tv de de arada bir benzer sesi bende duydum.

5268 Mesaj
18 Haziran 2012; 11:05:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Arkadaslar 9705 modeldeki arada bir duyulan çıt sesi sorununu cozebilen oldu mu? Eğer yanlış duymadiysam bizim tv de de arada bir benzer sesi bende duydum.

o ses bende de var nedeni ne acaba ?

Olacak İş Değil

5268 Mesaj
18 Haziran 2012; 11:57:16 

tv nin arkasında bir sürü giriş var. usb girişlerinin üstüne ince büyük bir girşi var oraya ne bağlanıyor acaba ?

Olacak İş Değil

76 Mesaj
18 Haziran 2012; 15:22:58 

Arkadaşlar Ambiligt için duvar kağıdı yaptırmayı düşünüyorum, sizce Ambilight en iyi performansı hangi renkte veriyor??

Siyah veya gri desenli model düşünüyoruz ama tam emin değiliz..Şu an şampanya rengi duvar boyası var ve aslında gayet güzel, koyu olursa performans düşer mi acaba!?

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim..

5268 Mesaj
18 Haziran 2012; 15:49:45 

tek renk açık olsun

Olacak İş Değil

220 Mesaj
18 Haziran 2012; 20:15:52 

quote:

Arkadaşlar Ambiligt için duvar kağıdı yaptırmayı düşünüyorum, sizce Ambilight en iyi performansı hangi renkte veriyor??

Siyah veya gri desenli model düşünüyoruz ama tam emin değiliz..Şu an şampanya rengi duvar boyası var ve aslında gayet güzel, koyu olursa performans düşer mi acaba!?

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim..

Bej,kemik,çok açık kese kağıdı rengi türevleri en uyumlu ve performanslı renkler.

Iphone5 black 64gb

220 Mesaj
18 Haziran 2012; 20:21:04 

quote:

tv nin arkasında bir sürü giriş var. usb girişlerinin üstüne ince büyük bir girşi var oraya ne bağlanıyor acaba ?

Küçük olanı sd kart,büyük olanı common interface yani modül girişi.İzle öde kanal paketleri için,teledünya vs gibi.

Iphone5 black 64gb

5268 Mesaj
19 Haziran 2012; 9:18:22 

quote:

Orijinalden alıntı: DATRONX

Küçük olanı sd kart,büyük olanı common interface yani modül girişi.İzle öde kanal paketleri için,teledünya vs gibi.

EYVALLAH saol kardeşim.

Olacak İş Değil

1990 Mesaj
19 Haziran 2012; 16:07:32 

o çıt sesi bende de var.hoparlaör lastiklerinden diyeceğim ama hepsimi aynı olur aradaş.neden böyle bir anlam veremiyorum ???

Saygılar

Philips 46 PFL 9705

Atlanta HD Box

890 Mesaj
19 Haziran 2012; 16:13:38 

quote:

Orijinalden alıntı: universteli

o çıt sesi bende de var.hoparlaör lastiklerinden diyeceğim ama hepsimi aynı olur aradaş.neden böyle bir anlam veremiyorum ???

Saygılar

Geçen gün yaptı ama bugün o ses gelmiyor, garip bir durum.

1990 Mesaj
19 Haziran 2012; 17:29:09 

her zaman yapmıyor arada nadiren ama önemli değil kaliteli ve güzel bir panel.olmasını istediğim tek bir şey var bu panelde.net için klavye mouse desteği.o da olsa mükemmel olurdu.diğer türlü zor oluyor.görüntü,ses mükemmel.amblight ise ekstrası.

Saygılar

Philips 46 PFL 9705

Atlanta HD Box

64 Mesaj