Şimdi Ara

ViewSonic 23-inç boyutundaki üç boyutlu yeni monitörünü kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

ViewSonic bugün yaptığı açıklamayla 23-inç boyutundaki yeni 3D monitörünü duyurdu. V3D231 kod adını taşıyan ve LED arka aydınlatmalı olan monitör, 1920 x 1080 piksel doğal çözünürlük desteği ile geliyor ve  ClearMotiv II teknolojisiyle 2ms tepki süresi sunuyor.

Dinamik kontrast oranı 20,000,000:1, parlaklık seviyesi ise 250 cd/m2 olan monitör, görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI 1.4 konnektörlerini kullanıyor.  2 Watt kapasiteli iki adet hoparlör ile gelen monitöre 3D deneyimi için iki adet polarize 3D gözlük ve klipsli polarize lensler eşlik ediyor. ViewSonic'in yeni monitörü Kuzey Amerika'da 349$ etiket fiyatıyla satılıyor.

• 3D işi bana zor geliyor hem adama kafayı bulduruyor.
  • glokom riski yaratan bu gözlüklerin kullanımı olmasa 3D ile ilgili monitörü hemen alacağım. bunun için pubmedde bile yayın yazıldığını duydum. karalamak gibi olmasın ama glokom(göz hipertansiyonu) riski gözlük olduğu sürece her daim oluyormuş bunu söyleyen de göz hekimi bir arkadaşım. bu durum da gözlüklü 3D almak konusunda beni çokca frenliyor.
  • gözlüksüzleri ne zaman tanıtılıcak acaba...
  • para tuzağından başka birşey değil bunlar.
  • Gözlüklü modeller 3D teknolojisinin emekleme dönemleri bana kalırsa,önce ellerindeki gözlükleri satacaklar,bence daha çok yeni bekleyip bir kaç yıla kadar gözlüksüz modelleri tercih etmek daha akıllıca bir çözüm olacak
  • Viewsonic monitör almayın arkadaşlar, muhattabınız lanet servis mersa oluyor, Tr viewsonic yetkililerine ulaşamıyorsunuz bile, en azından TR' de tercih edilecek marka değil, kimseye tavsiye etmiyorum.
  • tam haberi okurken içimden fpr monitörler acaba ne zaman çıkar diye düşünüyordum ki haberde yazmıyor ama gözlüklerin polarize olduğu yazıyor. haberi yazana baktım şimdi erdi yazmış yanlış yazmamıştır. polarize gözlükler fpr 3d teknolojisinde kullanılıyor. yani sg'ler gibi değil açılıp kapanma olayları bu gözlüklerde olmuyor ve o baş dönmesi mide bulantısı etkisi yaratan 3d teknolojisi değil bu. yani umarım öyledir haberi yanlış yazmadıysa.. fpr 3d teknolojisi ise en son 3d görüntüleme teknolojisi ve gerçekten diğerlerine nazaran teknolojik olarak daha üstün gözüküyor. henüz deneme imkanım olmadı ama epey araştırdığım bir teknoloji. alacağım televizyon için fpr 3d düşünüyorum.. monitörlerinde çıkması güzel bir gelişme..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

tam haberi okurken içimden fpr monitörler acaba ne zaman çıkar diye düşünüyordum ki haberde yazmıyor ama gözlüklerin polarize olduğu yazıyor. haberi yazana baktım şimdi erdi yazmış yanlış yazmamıştır. polarize gözlükler fpr 3d teknolojisinde kullanılıyor. yani sg'ler gibi değil açılıp kapanma olayları bu gözlüklerde olmuyor ve o baş dönmesi mide bulantısı etkisi yaratan 3d teknolojisi değil bu. yani umarım öyledir haberi yanlış yazmadıysa.. fpr 3d teknolojisi ise en son 3d görüntüleme teknolojisi ve gerçekten diğerlerine nazaran teknolojik olarak daha üstün gözüküyor. henüz deneme imkanım olmadı ama epey araştırdığım bir teknoloji. alacağım televizyon için fpr 3d düşünüyorum.. monitörlerinde çıkması güzel bir gelişme..

Zaten piyasada ( Türkiyede dahil ) fpr monitörler mevcut. Ancak bunun hdmi 1.4 desteklemesi pc nin yanında oyun konsollarındada 3 boyut desteği sağlayacak.Şu an piyasadaki 3d fpr monitörler 3d de 120 hz desteği sunarken 2d oyunlarda 60 hz e düşüyor. Acaba 2 boyutlu oynarken bu monitör 120 hz sunacakmı bize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 17 Ekim 2011; 22:18:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xanty

quote:

tam haberi okurken içimden fpr monitörler acaba ne zaman çıkar diye düşünüyordum ki haberde yazmıyor ama gözlüklerin polarize olduğu yazıyor. haberi yazana baktım şimdi erdi yazmış yanlış yazmamıştır. polarize gözlükler fpr 3d teknolojisinde kullanılıyor. yani sg'ler gibi değil açılıp kapanma olayları bu gözlüklerde olmuyor ve o baş dönmesi mide bulantısı etkisi yaratan 3d teknolojisi değil bu. yani umarım öyledir haberi yanlış yazmadıysa.. fpr 3d teknolojisi ise en son 3d görüntüleme teknolojisi ve gerçekten diğerlerine nazaran teknolojik olarak daha üstün gözüküyor. henüz deneme imkanım olmadı ama epey araştırdığım bir teknoloji. alacağım televizyon için fpr 3d düşünüyorum.. monitörlerinde çıkması güzel bir gelişme..

Zaten piyasada ( Türkiyede dahil ) fpr monitörler mevcut. Ancak bunun hdmi 1.4 desteklemesi pc nin yanında oyun konsollarındada 3 boyut desteği sağlayacak.Şu an piyasadaki 3d fpr monitörler 3d de 120 hz desteği sunarken 2d oyunlarda 60 hz e düşüyor. Acaba 2 boyutlu oynarken bu monitör 120 hz sunacakmı bize.

Hayır fpr monitörler yeni, şimdiki 3d'lerden farklı.. bunu anlatmak için en iyi yol aşağıdaki videoyu koymaktı oda senin için buldum onu.. shutter glas gözlük kullananlar şimdiki 3d teknolojisini temel alıyor yani bugünkü monitörlerin geneli bu şekilde 3d oluşturuyor. polarize gözlük kullanan modeller ise henüz yeni ve öyle bir monitör şimdiye kadar görmemiştim. tabi erdi haberi doğru yazdıysa bunlar ilk örnekleri demektir.

ayrıca şuradanda bilgi sahibi olabilirsin..

http://forum.donanimhaber.com/m_49116574/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 18 Ekim 2011; 15:35:44 >

• quote:

quote:

quote:

Hayır fpr monitörler yeni, şimdiki 3d'lerden farklı.. bunu anlatmak için en iyi yol aşağıdaki videoyu koymaktı oda senin için buldum onu.. shutter glas gözlük kullananlar şimdiki 3d teknolojisini temel alıyor yani bugünkü monitörlerin geneli bu şekilde 3d oluşturuyor. polarize gözlük kullanan modeller ise henüz yeni ve öyle bir monitör şimdiye kadar görmemiştim. tabi erdi haberi doğru yazdıysa bunlar ilk örnekleri demektir.

http://www.hepsiburada.com/Liste/acer-gr235hbmii-polarize-gozluk-23-2ms-3d-destekli-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?productId=bd130818&categoryId=986&SKU=BD130818

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-d2342p-pn-23-5ms-analogdvihdmi-full-hd-3d-led-monitor-gozluk/ProductDetails.aspx?productId=bd131793&categoryId=986

Bayadır var bu monitörler.Linklerden bakıp satın alabilirsin istersen

• LG'nin D2342P FPR monitörü haziran ayından beri zaten önce yurtdışında, sonra da paralel ithalatla Türkiye'de satılmaya başlamıştı. LG garantisiyle de bu ay hepsiburada.com üzerinden satışı başladı yanılmıyorsam.

2D'de 120Hz. sunabilecek bir monitör maalesef şu an yok. Sony böyle bir panel üretiyor ancak o da fiyatına bakıldığında baya pahalı görünüyor. 3D@120Hz, 2D@60Hz. performans şu an için en iyisi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/acer-gr235hbmii-polarize-gozluk-23-2ms-3d-destekli-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?productId=bd130818&categoryId=986&SKU=BD130818

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-d2342p-pn-23-5ms-analogdvihdmi-full-hd-3d-led-monitor-gozluk/ProductDetails.aspx?productId=bd131793&categoryId=986

Bayadır var bu monitörler.Linklerden bakıp satın alabilirsin istersen

linkler için teşekkürler.. zaten Türkiye yeni olması yurt dışında birkaç ay öncesinden hele hele japonya gibi bir pazarda ise bayağıdır piyasada olan bir ürün demektir. yeniden kastım birkaç gündür değildi yani.. neyse linkler için teşekkürler özellikle TV tarafında cihazlara ilgim var samsung düşünüyordum ama sanırım lg'nin bu teknolojisi varken artık samsunga bakmam. linkler için tekrar teşekkür ederim.. insan cihaz alma arefesinde daha iyi öğreniyor nedir ne değildir diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

LG'nin D2342P FPR monitörü haziran ayından beri zaten önce yurtdışında, sonra da paralel ithalatla Türkiye'de satılmaya başlamıştı. LG garantisiyle de bu ay hepsiburada.com üzerinden satışı başladı yanılmıyorsam.

2D'de 120Hz. sunabilecek bir monitör maalesef şu an yok. Sony böyle bir panel üretiyor ancak o da fiyatına bakıldığında baya pahalı görünüyor. 3D@120Hz, 2D@60Hz. performans şu an için en iyisi.

2d 120 cihaz var ancak fpr değil.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/benq-xl2410t-23.6-xl2410t-w-3d-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51715

Geçen hafta monitörüm cortlayınca baya bir araştırma yaptım

Benim için önemli özellikler hdmi 1.4 olması( konsollardada 3d için şart),fpr olması(fpr olmadan saatlerce 3d oyun oynayabilmek hayal) ve 2d de 120 hz verebilmesi(okadar para verip eran kartı alıyoruz ama 60 hz e mahkum kalıyoruz). İşte bunları bünyesinde barındıran bir monitör TR de yok.Belki bu yeni çıkanlar bu özellikleri beraber barındırabilir.

Bazen gözüm dönüyor 32LW4500 al monitör olarak kullan diye.Ancak oyunlardaki gecikme bir monitöre göre çok fazla olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 18 Ekim 2011; 18:08:12 >

• Valla FPR teknolojisinde 120Hz benim bahsettiğim ve beklediğim. LG D2342P'yi spekülasyonlarla 120Hz. diye bekledik ama 2D'de 60Hz. çıktı o monitör de. ben 42LW4500 kullanıyorum hocam, hatta bu mesajı da TV'imden atıyorum PC bağlantılı. Lag dediğin hadiseden eser yok hocam bu panelde. Daha şimdi Rage denedim ama oyunun optimizasyonundan nefret edip, kapattım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.