Şimdi Ara

En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
4
Favori
15.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Winamp üzerinde çalışcaz prolar nasıl olsa bedava lisans sorunu çıkmaz gpl lisanstır...

Output çıkış

çıkış olarak wasapi kullanıcaz(ses kartı çekirdek açar) ..(direct sounddan çok daha kaliteli ses verir)

http://maiko.elementfx.com/

ayarlanmış resmi.....(plugin winamp/pluginse atılcak...)

not: output çıkıştan bağlandığı khz bakın infoxdan onda gore resample ayarı verin genelde 48 ama üst ses kartlarda 96.000+ bin filan bir aynı yaparsnız daha yüksek buffer alırsınız...maikonun resamplesi devreye girmez.

İnput Çıkış.....(Önemli yazan yeri atlamayın)
    tüm ses playerların input codelerinin hiç birinde kalite yoktur gerçek bit to copy çözüm yapmazlar tam anlamıyla decode yapmazlar...(dünyada korsan var diye anlaşmadır bit to copy tam kaliteli çözüm yapmazlar)
    Başlamadan kafanızın karışmaması için winampın input codeclerini silin in_mp3 in_flac vs.

http://in-ffsox.sourceforge.net/

Ffsoxu açmak gerekirse.....

FFSoX Player is a Winamp input plug-in based on the FFmpeg and SoX libraries. Using FFmepg almost all multimedia files may be played with Winamp, including but by far not restricted to H.264 and VP8. Audiophile sound processing is provided using high quality 32 bit SoX algorithms and dithering.

desteklediği formatlar tüm ses formatları(winampta videolar dahil) ffmpeg ve sox libary kullanır playerlerın input kodeğinden kat kat kaliteli çözüm yapar...seek barın çalışması için ayarlarından force seeki aktive edin.**** ü ekletin ve diğer tüm formatları..m4a,ape,wma gibi..extansionstan hepsini çözer..

winamp + aimp ve winamp input plugin destekleyen playerlarla uyumludur..

çalıştığını kbs nin artmasından farkedersiniz 1400 kb resampleli 1500 kb lere çıkıyo..(winampta aimp kendi tag çözücüsü var)

Önemli

yapımcı ffmpeg ten lisans izni almadığı için kütüphaneyi manuel güncelliycez..
    http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/shared/
    en son bulidi çekip bin içindeki dosyaları( avutil-52.dll", "avcodec-55.dll", and "avformat-55.dll") from the folder "Winamp/Plugins/in_ffsox"plugin/)in_ffsox kalosorune kopyalayın değiştirin diğer formatlarda desteklenir...

ayarlanmış resmi....**** v.s formatları mutlaka ekletin..
    ;MP3;WMA;M4A gibi...extansionsa...

aşağdaki ayarlar kayıttan yürütme kısmındadır çevresel sesi ve tireşimiş mutalaka kapayın 24bit kısmı açık olsun..

Wasapi çıkış nedir kısaca şeması : şemadan anlarsınız zaten...(win7 visatada çalışır) donanım çekirdek açma ozelliği 6.0+ kernelde vardır..5.0 da yok xpde çalışmaz.
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd371455%28VS.85%29.aspx
    ve
    http://en.wikipedia.org/wiki/WASAPI#Audio_stack_architecture

konu dışında başka konu içersinde anlatmıştım yapan arkadaşın yorumu...

Fraulein arkadaşın yorumu..
    Oldu Basslar harika oldu, Tizler inanılmaz oldu, sanki hiç duymadığım bikaç ses geliyor arkadan..

ii güzel şimdi gizelenen tüm bit leri detayları duyarsın...tüm playerlarda bit to copy olayı yasaktır boylece delmiş oluyoruz...tükiyede bi kaç forumda anlatmaya çalıştım malum yaş ortlaması ve seviyeden pek anlaşılmadı.....wasapinin çalıştığını aşağdaki simgesinden anlarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Şubat 2014; 12:42:28 >

• yaptığım değişiklikler kaydedilmiyor ffsox ta. bi de her yeni şarkı başlangıcında görsel öğe başlatıyor tam ekran bunu nereden kapatırım.wasapi de default device olarak mı duracak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

yaptığım değişiklikler kaydedilmiyor ffsox ta. bi de her yeni şarkı başlangıcında görsel öğe başlatıyor tam ekran bunu nereden kapatırım.wasapi de default device olarak mı duracak ?

yeni tip input codec olduğu için tag değiştirme ozelliği henüz yok(tagı kastediyosan) ama bir sürü ara program var tagları değştirmek için shelle bile entegre oluyolar yakında dahil olucak ben winamp modern skinde kullanıyorum bentoda değil bento biraz kaba geliyo...moderne al test et ..gorsel oğeden kastın oysa.evet defult..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Ekim 2011; 17:20:45 >
  • kastettiğim ffsox ayarlarında mesela extensions a mp3 ekliyorum ama winamp ı kapatıp açtıgımda ayarlar eskisine dönüyor ve mp3 kalkıyor oradan. sample bit i 24 bit yapıyorum o da 16 bit oluyor tüm ayarlar sıfırlanıyor yani. win 7 kullanıyorum bununla alakalı olabilir mi
  • quote:

kastettiğim ffsox ayarlarında mesela extensions a mp3 ekliyorum ama winamp ı kapatıp açtıgımda ayarlar eskisine dönüyor ve mp3 kalkıyor oradan. sample bit i 24 bit yapıyorum o da 16 bit oluyor tüm ayarlar sıfırlanıyor yani. win 7 kullanıyorum bununla alakalı olabilir mi

Winampı yönetici oalrak başlat. Bütün input ve output'lar sil. Sadece inputta ffsox, outputta wasapi kalsın.. ayarlarını yap winampı kapayıp tekrar aç.. FFSox'dan visualization ve video tiklerini kaldır
  • quote:

kastettiğim ffsox ayarlarında mesela extensions a mp3 ekliyorum ama winamp ı kapatıp açtıgımda ayarlar eskisine dönüyor ve mp3 kalkıyor oradan. sample bit i 24 bit yapıyorum o da 16 bit oluyor tüm ayarlar sıfırlanıyor yani. win 7 kullanıyorum bununla alakalı olabilir mi

asla bende win7 kullanıyorum bi tekrar indir kur ayarını yaptıktan sonra ok liyon dimi? uacın açıksa belki kaydetmiyodur doğru bi yönetici modunu dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Ekim 2011; 17:31:48 >
  • tamam hallettim saolun.yalnız wasapi de herhangi bir şeye dokunmadım herşey oldugu gibi.
  • quote:

tamam hallettim saolun.yalnız wasapi de herhangi bir şeye dokunmadım herşey oldugu gibi.

yok onun bi ayarı yok o işini yapıyo zaten şimdi sıradan bi player aç aynı parçayı bi oana bi buna test et bakalım aradaki farkı gor:)
  • dostum ben ayarları yaptım ama flac dosyaları çalmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mico82

dostum ben ayarları yaptım ama flac dosyaları çalmıyor

program zaten in_ff kurulduğu anda flacları açar biyerde bişeyi atlıyosundur ..hiç çalmıyo desen neysede..sadece flac demen ilginç ..infff inputta gözüküyomu?
  • quote:

Winamp ile codec geliyor ama Codeclerde sıkıntı olmasın? Pure codec yüklü bende, ölüyü mezardan kaldırır valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

quote:

Winamp ile codec geliyor ama Codeclerde sıkıntı olmasın? Pure codec yüklü bende, ölüyü mezardan kaldırır valla

winampın codecleri windowsun codecleri ayrı şey birbirne etki etmezler imkansızda arakadaş biyerde hata yapıyoda açarsa çözeriz in_ff.. gozukuyomu inputta bi baksın..+infoxun içeriğini güncelledimi..? güncellmessen mp3 vs. çalmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

quote:

winampın codecleri windowsun codecleri ayrı şey birbirne etki etmezler imkansızda arakadaş biyerde hata yapıyoda açarsa çözeriz in_ff.. gozukuyomu inputta bi baksın..+infoxun içeriğini güncelledimi..? güncellmessen mp3 vs. çalmaz..

senin anlattığından hiç bişey anlaşılmıyo dostum ne diyorsun sen yabancı kökenlimisin yoksa şunu düzgünce bi anlatsan anlıcaz hakkaten ama yazdıklarından bişey anlaşılmıyor hayır tamam ben yaptım ama anlayana kadar başım ağrıdı 3 link vermişsin neyi nereye napılacağını anlatmamışsın bi ss ile herşeyi anlatabilirmişssin meğer

son yazdığındada hiç bişey anlamadım windowsun orjinalinde flac codec yok zaten ki winampa etkilesin ama herneyse yaptım halloldu

• ben zaten etkisi yok dedim sen yalnış anlamışsın Fraulein ne yazdım ben onu her anını ss leyemem zaten çok acemi işide değil Fraulein sadece linkleri verip çok kısa bi açıklama yaptım adam 10 dk yaptı biraz ön bilgi meseleside yani..konu biraz dağınık toparlarım orda haklısın vaktim olunca. hayır yabancı kökenli değilim ama yabancı forumları takib ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Ekim 2011; 19:19:52 >
  • bence yazınada çeki düzen vermelisin girdi yapmadan önce tekrar kendin bi oku kendinde anlarsan ondan sonra gönder

neyse genede yararlı konu teşekkürler
  • konuyu ss lerle destekledim düzelttim pm atan arkadaşlar anlar umarım çok acemiyseniz ilk once winampı öğrenin oyle kalkışın a. öğrenmeden z.yi yapmaya kalkışmayın..zamanım oldukça editlerim..
  • ben bi fark göremedim dediklerini yaptım ama :S
  • Zaten FFSox linkinde herşey anlatılıyor. Az aşağı inerseniz ingilizceniz varsa çözersiniz 5dakikada.. wasapi'yi de zaten plugins klasörüne atıyorsunuz bitiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

ben bi fark göremedim dediklerini yaptım ama :S

normal bi playerda aç bide winampla bide ona dinle bi ona geç bi buna tabi ilahi yada arebesk bayık tarz da pek anlaşılmaz biraz müzik kulağıda olucak....anlaman lazım daha çok detay duyarsın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ekim 2011; 15:14:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

ben bi fark göremedim dediklerini yaptım ama :S

normal bi playerda aç bide winampla bide ona dinle bi ona geç bi buna tabi ilahi yada arebesk bayık tarz da pek anlaşılmaz biraz müzik kulağıda olucak....anlaman lazım daha çok detay duyarsın....

şimdi ayarladım tekrar yükleyip tekrar attım düzeldi evet detaylar arttı gibi ama sanki seste biraz bulanıklaştı gibime geliyor 320kbps tir tüm müzikler bende
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.