Şimdi Ara

Hiç bir petek ısınmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
29.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben işteyim,şimdi eşim aradı kombiyi açmış(1 yıl aradan sonra);

Banyoya ve mutfağa gayet normal sıcak su geliyor olmasına rağmen peteklerin sadece altı veya üstü değil hiç bir tarafı ısınmıyormuş.

En son geçen sene kışın sağlıklı bir şekilde ısınıyolardı ve öylece kapattık.

Sorunun kaynağı ne olabilir?.

Demirdöküm Nitron kombi(kombi göstergeleri normal,anormal bir uyarı yokmuş)

• Büyük olasılıkla peteklerden gelen su filtresi tıkanmıştır. Bu durumda sıcak kullanma suyu üretir ancak peteklere sıcak su gitmez.
    Bu filtrenin temizlenmesi ile sorun çözülecektir.
  • benim yapabileceğim bir konu mudur?
  • havalarını aldınmı?
  • arkadaşlar eve geldim ve tüm peteklerin havasını aldım hatta bir peteğin vanasını komple söktüm ve bütün peteklerdeki suyu boşalttım.ve suyu başaltırken sıcak suda geldi,yani sıcak su borularda dolaşımı yapıyor,daha sonra kombiyi çalıştırdım standart çalışıyor kombinin altından doğru giden sıcak su borusu ısınıyor ve mutfaga ve banyoya sıcak su geliyor ama yok arkadaş peteklerin vanası dahi zerre ısınmıyor.

75 derecede çalıştırdım 1 saat bekledim hiç ısınmadı hiç bir petek.

o değil boşa fatura gelecek:)filtreleri temizledim değişen bişey olmadı..

petekleri yaklaşık 19-20 aydır ilk kez aktif ettim.bununla bir alakası var mıdır?

kafam almadı..sanırım demirdöküm serivsini arıycam..yada bilmiyorum..bakcez.

not:bu gece açacam kombiyi sabaha kadar çalışsın..Tüm petekleride açacağım..Belki onca zamandır çalışmıyor olmamasının bir etkisidir ve geç ısınır falan işte..ne bileyim bir etki sunacağım belki tepki verir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 18 Ekim 2011; 10:14:07 >

• ARTI MÜHENDİSLİK FETHİYE
    ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ
    0252 611 38 64
    0530 970 40 10
    www.alarkoarti.com
  • yok arkadaşlar sabaha kadar açık kaldı kombi petekler buz gibiydi..Ama sanki bu kez bir şey dikkatimi çekti ..Kombiden o çalışırken çıkardığı ses hiç çıkmıyordu..Ekrandaki göstergeler herşey normal ama sanki o her zaman çalışırken çıkardığı ses yoktu..Emin olamadım..

Velasıl şimdi servisi bir arayalım bakayım ne diyorlar.

Acaba kombi petekleri mi görmüyor? peteklerin güncel driverini kursam kombiye görür mü?

o değilde üşüyoz be reis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 18 Ekim 2011; 10:17:30 >
  • İşten geç geliyorum ve akşamları yapmış olduğum deneme yanılma yollarının hiçbiri netice vermedi hepsi yanılmadan öte gitmedi.arada bir kombinin sağına doğru usta vuruşu yaptım yine düzelmedi oysa bir çok elektronikte işe yaramıştı bu vuruşlar :)
    usta çağırmak için müsait vaktim ancak cumartesi olacak..

Allah'ım sen havalara sıcaklık ver..

bakalım ne kadar para sıkışmış kombiye..
  • Kolektör ana dağıtıcı ve toplayıcı boruları da kontrol ettinizmi hava yönünden? (Kolektör ana borular dolap içindedir)
    Ayrıca burdan peteklere giden ve dönen vanalar da tam açık olmalı...
  • hiç mi ısı gelmiyor yoksa uç tarafında ısınma var diğer taraflarında mıyok?
  • nihayet bir ustanın cep numarasına ulaştım ve durumu izah ettim..Bana :durumun üçyol vanadan kaynaklı olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu ve tamir edilebilir olduğunu ve 30 tl almazı karşılığında yapabileceğini belirtti.

Ben tabi bu kadar ucuz işciliği varsa yapılan işinde o kadar basit olabilme ihtimaline karşın ustaya ben sizi ararım dedim kapattım ve google ile başbaşa kaldım bir süre..Daha sonra işten eve döndüğümde takım çantası ile birlikte kombinin içine daldım..son vidayıda kapadım ve kombiyi çalıştırdım..

çok şükür..sıkıntı sona erdi..sorun neymiş?..bilmiyorum... esasında yaptığım bir pc kasası temizliğinden öte bir şey değildi..onu tak üfle temizle sök vidaları sök.takılı parçayı oynat kendine gelsin ve kasayı yan yatır mantığı işte..

peki servis gelseydi?
    direk x parça değişmeli der ve en az 350 tl alırdı.
    Usta gelseydi?
    sorunu hallettim der ama esasında yaptığı şey hiç birşey olurdu..

Belki çok önyargılı düşünüyorum ama bu konuda 1-2 tecrübem oldu.

her şeye rağmen işinin ehli ve emek veren ustalara selamlar.

• herşey iyi güzelde tam olarak nasıl halloldu nereleri kurcaladınızda düzeldi ?????çünkü bibri sorun bendede var yaptıklarınızın hepsini yaptım ..bnm sistemde her peteğin allta ayrı vanası var ve epside açık sıcak su o vanalara kadar geliyo el değiyo ama peteklerin sadece girişnd esıcaklık var gerisi buz gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan2101

herşey iyi güzelde tam olarak nasıl halloldu nereleri kurcaladınızda düzeldi ?????çünkü bibri sorun bendede var yaptıklarınızın hepsini yaptım ..bnm sistemde her peteğin allta ayrı vanası var ve epside açık sıcak su o vanalara kadar geliyo el değiyo ama peteklerin sadece girişnd esıcaklık var gerisi buz gibi..

hocam bendede aynı sorun var şuan...ne yapmam gerekiyor ? msj atabilirmisiniz bana ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLFRAM01

quote:

herşey iyi güzelde tam olarak nasıl halloldu nereleri kurcaladınızda düzeldi ?????çünkü bibri sorun bendede var yaptıklarınızın hepsini yaptım ..bnm sistemde her peteğin allta ayrı vanası var ve epside açık sıcak su o vanalara kadar geliyo el değiyo ama peteklerin sadece girişnd esıcaklık var gerisi buz gibi..

hocam bendede aynı sorun var şuan...ne yapmam gerekiyor ? msj atabilirmisiniz bana ?

adam mesajı yazalı sene olmuşş hah
  • quote:

quote:

merhaba hocam evet arkadaşın dediği gibi sene olmuş : ) bende tesadüfen açtım kısmetli adamsın.neyse sorunu buldum o kadar basitki kombinin altındaki ufak filitre tıkanmış oysaki temzilemiştim fakat tekrar su verince tekrar tıkanmış tabi bende temizledim diye bir daha da açmaddım servis çağırmak zorunda kaldım .servs de direk filtryi açmak istedi engel olmak istdim o temzlendi dye ama dinlemedi açtı ve bi dünya kir birikmiş temizleyip aynı işlemi su vererek 3 defa yaptı sonunda petekler nar gibi oldum tabi ustada 40 tl yi aldı : )) umarım yardımcı olabilmişimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

quote:

adam mesajı yazalı sene olmuşş hah

:)))))

• quote:

quote:

quote:

merhaba hocam evet arkadaşın dediği gibi sene olmuş : ) bende tesadüfen açtım kısmetli adamsın.neyse sorunu buldum o kadar basitki kombinin altındaki ufak filitre tıkanmış oysaki temzilemiştim fakat tekrar su verince tekrar tıkanmış tabi bende temizledim diye bir daha da açmaddım servis çağırmak zorunda kaldım .servs de direk filtryi açmak istedi engel olmak istdim o temzlendi dye ama dinlemedi açtı ve bi dünya kir birikmiş temizleyip aynı işlemi su vererek 3 defa yaptı sonunda petekler nar gibi oldum tabi ustada 40 tl yi aldı : )) umarım yardımcı olabilmişimdir

4 Sene Üstüne Bende Yazayım Belki Biri Çıkar Cevap Verir. Geçen Hafta Bahar Sıcakları Gelmeden Önce Kombi ve Petekler Verimsizdi. 15 Tatil Dönüşü Bar Göstergesi de Bozulunca Tesisatçı Çağırdım. Filtre Temizlediler. Hava Bitmişti Onu Doldurdular ve Kullanacağım Peteklerle İlgili Ayaları Yaptılar.Performans Aldım. Terleyecek Kadar Isındık. Birkaç Gün Sonra Sıcaklar Gelince Kombideki Düğmelerden Petekleri Devre Dışı Bırakıp Sadece Sıcak Suyu Aktif Bıraktım.
    4 Gün Sonra Havalar Soğudu ve Petekleri Aktif Ettim. Musluklarda Sorun Yok. Sıcak Su Geliyor. Kombiden Petekler İçin Çıkan Sıcak Su Borusu da Sıcak Denebilir. Ancak Petekler Buz Gibi.Peteklere Bağlanan Borularda Soğuk.24 Saatten Fazladır Yanıyor Ama Hiçbir İlerleme Yok. İlk Anda Basınç Düşüktü Onu Ayarlamıştım Ama Fayda Olmadı. Anlattığınıza Göre Filtre Yine Temizlenecek. Umarım O dur. 4 Gün İçinde Çok Sıcaktan Buz Gibi Peteğe Dönünce İnsan Şok Oluyor.

• volkan2101 V kullanıcısına yanıt
    Acaba o filtreye nasıl ulaşabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombinin altından giden borulardan 2 sinde sadece vidayla kapatılmış (sanki dalı kesilmiş ağaç gibi:) çıkışlar Hiç bir petek ısınmıyor! var,onları açın, içinde filtreleri göreceksiniz,onları çıkarıp temizleyin ve tekrar takın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 15 Ocak 2018; 12:45:26 >
  • Buderus Logamax U042-24K kombideki arıza şöyle. petekler için çalışmıyor. Sıcak suda bir problem yok. (şalteri indirip açtıktan sonra oldu). ilk çalıştırdığım da gösterge ışığı 80 derecede gelip orada yanıp sönüyor. resetleme yapıyorum tüm derecelerde ışık sırasıyla yanıyor petek derecesini herhangi bir zaman 0 dan yukarı doğru açtığım zaman panelde ki gösterge 80 e geliyor ve yanıp sönüyor.
    Peteklerdeki suyu temizledim herhangi bir sıkıntı tıkanıklık yok. bacayı da kontrol ettim. ne yapmak lazım nasıl kurtarabiliriz. varmıdır bir yolu acaba.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.