Şimdi Ara

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri### (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
20
Favori
98.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emre-45

Merhaba arkadaşlar.
    iphone 3Gs cihazım var 2 aylık yeni aldım.
    Arkadaşım cihazımı gördü ve kendi Nikon D3000 foto mak. ile takas önerdi üste de 50 TL önerdi. Daha önce hiç prof. fot. mak. kullanmadım, sizce takas iyi midir ? Yapsam ne kadara satabilirim? Kolay satabilir miyim? Makinaa hakkında bilgisi olan var mı ?

ikici el sitelerine bir bakin sizin ayfon kaca gidiyor, bide nikonun ikinci elini arastirin. o sekilde karar verin. nikon kullanan arkadaslar kolay satilip satilamayacagi hakkinda size bilgi verecektir. ama biraz eski makine oldugunu, daha dogrusu yeni versiyonu ciktigini bilin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.
    Arkadaşım cihazımı gördü ve kendi Nikon D3000 foto mak. ile takas önerdi üste de 50 TL önerdi. Daha önce hiç prof. fot. mak. kullanmadım, sizce takas iyi midir ? Yapsam ne kadara satabilirim? Kolay satabilir miyim? Makinaa hakkında bilgisi olan var mı ?

öncelikli olarak sizin böyle bir ihtiyacınız var mı?

Yani iphonenizle bu makinayı takas yapmak ne kadar sizin ihtiyacnızı karşılayacak?

Yoksa sadece alıp satma olarak mı düşünüyorsunuz? Bunun içinde kar etmelisiniz ki birşeye benzesin.

o yüzden her iki ürününde 2. el fiyatlarına bakın ve ona göre karar verin. Sahibinden.com sitesinden bakabilirsiniz
  • İkinci el garantisiz bir Fujifilm S200exr 'ye 500 Tl verilir mi sizce.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.

Makinanın shutter sayısını öğren, spot mu almış birde onu öğren. Cihazın garantili fiyatı 1400 tl ona göre karar ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahsinakkulah

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Makinanın shutter sayısını öğren, spot mu almış birde onu öğren. Cihazın garantili fiyatı 1400 tl ona göre karar ver.

Merhaba,
    D3000 modeliyle ilgili belirttiğiniz rakam arkadaşı yanıltabilir.Bu makine artık üretilmediği için garantili fiyatı bile 1000-1200 seviyelerinde listeleniyor.Mesela aşağıdaki tekno marketin sitesinde 999 tl'den listelenmiş.
    İkinci el değeri ise tabii ki daha düşük..

http://www.bimeks.com.tr/urun/119239/nikon-d3000-18-55mm-kit.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

quote:

Orijinalden alıntı: T_Gzgnr

quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

quote:

Orijinalden alıntı: T_Gzgnr

Arkadaşlar su an yurtdisindayim ve fotoğraf makinesi almaya karar verdim, pek bilgili olmadigim için yardiminiza ihtiyacım var.

Acemi kullaniciyim , o yüzden mikro modellerede baktım , canona baktım birde. Bugün biraz araştırma yaptık, şu modeller hoşumuza gitti. Fiyatlarınıda yazıyorum

Sony Nex C3 18-55mm 955 TL
    PANASONIC DMC-GF3 904 TL
    Canon 550d 18-55mm 1300 TL

Siz hangisini önerirsiniz arkadaşlar?

550D alınır hocam. diğer makinalardan bir gömlek üstün. nex-5n varsa onu da düşünün :)

Bugün sony nex-5n e de baktık, çok hoşumuza gitti. Fiyatı 1179 TL ye geliyor 18-55 mm lens ile.

Sonuç olarak şu modeller arasında kaldım ;

Sony Nex C3 18-55mm 955 TL
    Canon 550d 18-55mm 1300 TL
    Sony Nex-5n 18-55mm 1179 TL

550 D Bütçeyi zorladığı için sony lere yöneldik. C3 ile 5N arasında 200 lira fark var, bu farka değermi ? 5N mi almalıyım yoksa C3 mü ?

nex 3 ve nex 5n arasinda kalirsaniz nex3 e bakmayin bile, tabiki o da guzel ama nex 5n daha iyi iso konusunda olsun, video da olsun, dokunmatik ekrani falan aradaki 200 liraya kesinlikle deger

Şu klik sesi olauı kafamı karıştırdı. Servis hallediyormuş ama ben yurtdışından alıcağım için Türkiyede geçerli olmayacak garantisi.

Birşey daha duydum, Avrupadan alınan sony lerin Türkiyede 1 yıl garantisi oluyormuş .. Böyle birşey varmı arkadaşlar ?

Ben Polonyadan alıcam ürünü , bu şekilde Türkiyede geçerli olurmu ?

• Yurt dışından alırken uluslararası garanti yaptırırsanız, 1 yıl tüm dünyada geçerli oluyor.
  • Kaynak camı alınmıştır. Yapım aşamasına geçiyorum. Eğer siz alırsanız 777 ve 787 diye iki model var. 787 alın çünkü daha açık renkli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oblomòv

İkinci el garantisiz bir Fujifilm S200exr 'ye 500 Tl verilir mi sizce.

Türkiye fiyatı düşünülürse alınabilinir bence.Ancak yurt dışından getirip sıfır 700-800 satanlar var

@uguruyaniker

Ciddi ciddi yapıyorsun.Hadi bakalım sonuçları paylaşırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: Oblomòv

İkinci el garantisiz bir Fujifilm S200exr 'ye 500 Tl verilir mi sizce.

Türkiye fiyatı düşünülürse alınabilinir bence.Ancak yurt dışından getirip sıfır 700-800 satanlar var

@uguruyaniker

Ciddi ciddi yapıyorsun.Hadi bakalım sonuçları paylaşırsın

Hocam bir şeyi hesaba katmamışım. Karl Taylor gibi kocaman takıcam onu ama japon yapıştırıcının taşıyıp taşıyamayacağını hiç düşünmedim. Yapsam mı diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguruyaniker -- 10 Ocak 2012; 20:07:53 >

• Daha kuvvetli yapıştırıcılardan al
  • Çıkıyorum şimdi
  • Hepinize yorumlarindan dolayi tesekkur ederim arkadaslar. Ben sadece gunde 2-3 fotograf cekip facebook'a koyarim ailemle biyerlere gittigimde cekerim ama tek bakista prof. Makina oldugunu fark edebilir miyim hic foto makinem olmadi n8 gibi kamerasi yuksek cihazlar kullandim hani kamerasi n8gibi olcaksa hic yapmaya gerek yok arkadaslar bikac ay kullanip satma dusuncesindeyim ne yapmam gerekir urun kibristan gelme
  • Evet beyler, söylediğim gibi kaynak camından ND hazır, Beğenilerinize sunuyorum. Henüz boyaması yapılmadı.

Bu da filtre ile çekilmiş fotoğraf.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguruyaniker

Evet beyler, söylediğim gibi kaynak camından ND hazır, Beğenilerinize sunuyorum. Henüz boyaması yapılmadı.

[simage]http://img850.imageshack.us/img850/3030/img3148f.jpg
    [simage]http://img267.imageshack.us/img267/3433/img3149m.jpg
    [simage]http://img11.imageshack.us/img11/2114/img3144f.jpg
    [simage]http://img27.imageshack.us/img27/2968/img3146yk.jpg
    [simage]http://img831.imageshack.us/img831/4750/img3145b.jpg

Bu da filtre ile çekilmiş fotoğraf.
    [simage]http://img205.imageshack.us/img205/1391/img313333334.jpg

çok iyi olmuş. Ne kadar mal oldu?

Bide mukavva mı o yoksa, kartonpiyer mi?
  • Sonuç tahmin ettiğim gibi yemyeşil.Raw çekip sonra düzeltirsin.Birde gündüz deneme bekliyorum

@Emre-45

N8 kamerasından binlerce kez daha iyi fotoğraf çekebilirsiniz ancak sizin için çok gerekli görünmüyor makine.Bence takaslamayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 11 Ocak 2012; 0:24:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Sonuç tahmin ettiğim gibi yemyeşil.Raw çekip sonra düzeltirsin.Birde gündüz deneme bekliyorum

@Emre-45

N8 kamerasında binlerce kez daha iyi fotoğraf çekebilirsiniz ancak sizin için çok gerekli görünmüyor makine.Bence takaslamayın

Kısmet olursa yarın deneyeceğim.

@B.S.S.

1.5 TL Cama
    1.5 TL banta
    1.50 TL mukavvaya
    3.75 TL de Pattex'e verdim.

Filtre halkam önceden vardı.

• http://www.youtube.com/watch?v=TSiI-ah1ZIc&feature=related

Çevirdikçe kararıyor. Nasıl iş bu?
  • Merhaba arkadaşlar fotoğrafçılığa yeni yeni merak saran biriyim 1000 Tl Param var uzun araştırmalarım sonucunda ihtiyaçlarıma göre alabilceğim en iyi makinanın canon 1100d olduguna karar verdim sizce bu fiyata daha iyi bir makine alınabilir mi ? Amacım yüksek kalitede fotoğraflar çekmek. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.