Şimdi Ara

Intel 22nm Ivy Bridge işlemcilerini Core iX-3000 serisi altında lanse edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Kasım ayında lanse edeceği Sandy Bridge-E serisi yüksek performanslı işlemcilerini Core i7-3800 ve Core i7-3900 serileri lanse edecek olan Intel, Mart-Nisan aylarında duyurmayı planladığı 22nm Ivy Bridge işlemcilerinde de isimlendirme stratejisini koruyacak ve orta-üst segment ile daha alt kategorilerde yer alan Ivy Bridge işlemcilerini Core iX 3000 serisi altında anons edecek.

Yayınlanan dökümanlara göre Intel, Core i7-2600K ve Core i7-2700K modellerinin yerini alacak Ivy Bridge işlemcilerini Core i7-37XX serisi olarak sunacak. Core i5-2500, 2400 ve 2300 modellerinin yerini ise Core i7-3500, 3400 ve 3300 modelleri almış olacak.

Yani kısaca özetlemek gerekirse Intel, 22nm üretim teknolojisiyle hazırladığı yeni işlemcilerinde mevcut isimlendirme stratejisini koruyacak ve aynı kategorizasyon sistemi ile Core i7-3000 serisine başlamış olacak. Daha alt kategorilerde yani Celeron ve Pentium modellerinde ise Ivy Bridge tabanlı çözümler dört haneli model numaraları kullanılarak isimlendirilecekler. 

• Hangi adla lanse ederse etsin.Buldozer karşında nasıl bir performans sergileyecek onu merak ediyorum özellikle 3d transistör teknolojisi bize neleri getirecek.
  • ivy lerin yeni bi anakart istememesi ve aynı 1155 soket yapısında olmaları çok iyi.
  • Bundan sonra da 16nm'lik işlemciler gözüküyor intel'in yol haritasında.22nm altı olması fizik kanunlarına aykırı,yapılamaz deniyordu.Demekki mümkünmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

ivy lerin yeni bi anakart istememesi ve aynı 1155 soket yapısında olmaları çok iyi.

Lga2011 olmuyacak mi? Ben sandy bride e bekliyorum, eger ivy ler yeni soketle gelmiyecekse alabilirim 2600k sonra terfi ederim :)
  • yok sandy bridge-E ler 2011 olcak ivy ler şuanki 1155 soket yapısıyla aynı yane şuan 2600k kullanan bios güncellemesiyle yeni ivy leri kullanabilcekmiş ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinpurcek

quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyiivy lerin yeni bi anakart istememesi ve aynı 1155 soket yapısında olmaları çok iyi.
    Lga2011 olmuyacak mi? Ben sandy bride e bekliyorum, eger ivy ler yeni soketle gelmiyecekse alabilirim 2600k sonra terfi ederim :)

e serisi farklı ivy bridge ler yeni soket istemiyor.
  • Peki ivy lerde quad chanel ram desteği olucak mı ?
  • 1155 anakrtlarda çalışacağı için çift kanal ram desteği vardır. 22nm ve lga 1155 ise çok iyiymiş.
  • sandy bridge-e ile ivy brigde arasındaki fark ne

kasımda çıkacak olan hangisi
  • sandy bridge-e de 22nm 3d transistör üretim tekniği kullanılacak fark o sadece diye biliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

sandy bridge-e ile ivy brigde arasındaki fark ne kasımda çıkacak olan hangisi
  • Sandy E serisi üst segment olarak konumlandırılıyor 4 kanal ddr3 desteği ve yeni soket tipi açıkçası üst segment sndy E işlemcileri almak yürek haricinde ciddi oranda maddiyatta isteyecek

ivy bridge ise şuan yaygın olarak kullanılan sandylerin yerine gelecek 2500 2600K 3D transistör ivy de denenecek açıkçası transistörün son kullanıcı fiyatına biraz yansıyacağını düşünüyorum beklendiğinden biraz daha yüksek rakamlara kullanıma sunulması olası

AMD cephesinde ise ivy ile vishera karşılaşacak şuandaki performans düşüklüğü gerçekten başarısızlık mı yok verimlilik ve üretim sorunlarına bağlı modül tasarımındaki yazılım yetersizliğimi hepsi 2012 nin ilk yarısnda bellli olacak
  • 22nm kulağa çok hoş geliyor.. artı yeni transistör teknolojisi ile gelecek ki işlemcilerde verim gitgide artıyor.. daha serin ve performanslı işlemciler..
  • yakışır.
  • Ivy'lerde 6 veya 8 çekirdekli işlemciler olacak mı acaba...
  • Bu ıntelin işlemcilerini ögrenmek için üniversite bitirmek gerek valla. Bir sürü çeşit ve birbirine benzer isimler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renklem

Ivy'lerde 6 veya 8 çekirdekli işlemciler olacak mı acaba...

intel 6 çekirdeğin kaymağını en üst versiyon extreme işlecilerle yiyor zaten ivy le onu bize verirse enayilik eder.

8 çekirdek ise hak götüre onu hiç bekleme. extremelerde 8 e geçicek ha o zaman 6 yı alırız uygun fiyatlardan
  • quote:

6 var ama ex olarak 1500tl üssü olacak. 8 yok. 8 çekirdek ve ht ile 16 işlem birimi gereksiz şuanda çıkarsa kabak çekirdeği tadı verir. (yazılımların gelimesi gerekiyor. daha i5 2500k'yı tam kullanan oyun felan yok render dışında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just In Time

quote:

intel 6 çekirdeğin kaymağını en üst versiyon extreme işlecilerle yiyor zaten ivy le onu bize verirse enayilik eder.

8 çekirdek ise hak götüre onu hiç bekleme. extremelerde 8 e geçicek ha o zaman 6 yı alırız uygun fiyatlardan

Ivy bridge 1155'lere 6 çekirdek, Ivy Bridge-E'lere de 8 çekirdek getirsin de, 6 çekirdekler şuanki 4 çekirdeklerin fiyatına insin. Ki sanmıyorum Amd'nin hezimeti Intel'in elini çok rahatlattı teknolojik olarak 2-3 yıl daha intel kazıklayacak bizi. :) Amd'ye sevinenler üzülmeliler, benim gibi.

• Şu anki z68lerin ivy bridgeleri stabil çalıştıracağı kesin bilgi değil mi? maximus iv extreme-z almayı düşünüyorumda...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.