Şimdi Ara

iphone 4 home tuşu sorunu için çözüm olabilir.benim galiba düzeldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
15.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu sorun hakkında başka bir siteden aşağıdaki önerileri buldum.(teşekkürler karaposu)
    baştan çok ihtimal vermedim ama özellikle 2 nolu öneri galiba benim sorunumu çözdü. eskiden bastığım zaman % 30 algılamazdı. kafasına göre çift basmışım gibi çalışırdı.
    Maşallah şu an sıkıntı yok. sevindim

Sanıldığın aksine bazı donanımların doğru çalışmamasının sebebi fiziksel yıpranım değil yazılımsal sorunlardır
    Bundan dolayı telefonu servise vermeden önce bunları denemenizi öneriyorum(alt tarfı iki tuşa basacaksınız zaten
    (Daha fazla sıkmadan)Gelelim kalibrasyon ayarina
    1. Power tusuna kapatma ekrani cikana kadar bas
    Kapatma ekrani cikinca power a basmaya devam et ama musait bir parmaginlada home tusuna bas
    Bir sure sonunda ekran kararcak parmaklarini 2 tustanda çek daha sonra
    Daha sonra power tusuna 2 snyeligine basinca iphone rekalibrasyon yapicak
    Eger sorunun donanimsal degilse değişimi farkediceksiniz

2. home tuşu sorunu hala düzelmediyse şunu deneyin
    İphone pc ye bağlayın Ve home tuşuna voicecontrol açılana kadar basın
    Voicecontrol açildiginda cancel yazan yere (herhangibi bir parmağınızla) basın
    (ben "vazgeç" e bir süre basılı tutum)
    Home tuşunun düzelip düzelmediğini kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrburakbey -- 16 Ekim 2011; 23:16:15 >

• iki yontemden de hıc umudum olmamasına ragmen denedım.hıc bır sonuc alamadım.ilk yontem neysede 2. yontemın konuyla ne alakası var onu hıc anlamadım..pc ye bagla voıce kontorlu ac cancel a bas.hoop home tusu duzeldı :S ne alaka ?sizinki nasıl duzeldı anlamadım..

artık benım home tusu oyle bır haldekı ustune abanmazsam calısmıyor..normal basma seklıyle 20 kere ustuste bassamda banamısın demıyor alet..oyuzdende untet jb cıksında ios5 için,activator lu hayatıma devam edeyım ıstıyorum..sırf oyuzden de telefonumu ios5 e gecırmedım daha
  • ben denedim pek bişe farketmedi
  • Dock girişini elektrik süpürgesi ile cekin, işinize yaratabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutech

Dock girişini elektrik süpürgesi ile cekin, işinize yaratabilir.

ekranın tozlanmasından korkuyorum en nefret ettiğim şeydir tozlu ekran. ekranı tozlandırıo die okumuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

iki yontemden de hıc umudum olmamasına ragmen denedım.hıc bır sonuc alamadım.ilk yontem neysede 2. yontemın konuyla ne alakası var onu hıc anlamadım..pc ye bagla voıce kontorlu ac cancel a bas.hoop home tusu duzeldı :S ne alaka ?sizinki nasıl duzeldı anlamadım..

artık benım home tusu oyle bır haldekı ustune abanmazsam calısmıyor..normal basma seklıyle 20 kere ustuste bassamda banamısın demıyor alet..oyuzdende untet jb cıksında ios5 için,activator lu hayatıma devam edeyım ıstıyorum..sırf oyuzden de telefonumu ios5 e gecırmedım daha

Sarj soketine kuvvetlice ufleyin. Olmazsa soyle bise deneyebilirsiniz. Eczanelerde cok kucuk tuplerde satilan ucucu bi alkol varmis. Adini bilmiyorum. Telefon kapaliyken home tusuna bir iki damla damlatip home tusuna basili tutun. Alkolu icine emene kadar sonra tam emin degilim ama siz bi yarim saat bekleyin ;) ve telefonu acin. Buda ise yarar bi yontemmis

• İkinci yontem ise yaradi cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

İkinci yontem ise yaradi cok tesekkurler

nası yani :S sizin alet ne durumdaydı ne sıklıkla basmıyodu
  • Tek basınca cift algiliyodu bazen suanda duzeldi. İlk yontemde geveyli cihaza sıkıntı olabilir diye denemedim. Ayrica voice controlde ogrenmis oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: klavyeyefisildayanadam

quote:

Orijinalden alıntı: umutech

Dock girişini elektrik süpürgesi ile cekin, işinize yaratabilir.

ekranın tozlanmasından korkuyorum en nefret ettiğim şeydir tozlu ekran. ekranı tozlandırıo die okumuştum

kesinlikle tozlandırıyo biraz pimpirikli isen sinir eder ona göre
  • Arkadaslar iPhone un içini gördünüz mü hiç, ne alakası var Dock girisiyle ekranın. Ayrıca üfleyin demiyorum cekin diyorum.
  • 1. yol, kapanmayan uygulamaların kapatılması için (force quit) kullanılan bir yöntem değil mi? Kullanma kılavuzunda da vardı yanlış hatırlamıyorsam. Tuş kalibrasyonu (bu kulağa en baştan garip geliyor) olması hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.

İşe yarayacağına pek inanmasamda, paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ekleme: Sayfa 37, alttan 4. paragraf "Restarting or Resetting iPhone" başlıklı bölüm.

"Force an app to close: Press and hold the On/Off button for a few seconds until a red slider appears, then press and hold the Home button until the app quits."

http://manuals.info.apple.com/en_US/iPhone_User_Guide.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1megabayt -- 17 Ekim 2011; 2:35:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

quote:

iki yontemden de hıc umudum olmamasına ragmen denedım.hıc bır sonuc alamadım.ilk yontem neysede 2. yontemın konuyla ne alakası var onu hıc anlamadım..pc ye bagla voıce kontorlu ac cancel a bas.hoop home tusu duzeldı :S ne alaka ?sizinki nasıl duzeldı anlamadım..

Sarj soketine kuvvetlice ufleyin. Olmazsa soyle bise deneyebilirsiniz. Eczanelerde cok kucuk tuplerde satilan ucucu bi alkol varmis. Adini bilmiyorum. Telefon kapaliyken home tusuna bir iki damla damlatip home tusuna basili tutun. Alkolu icine emene kadar sonra tam emin degilim ama siz bi yarim saat bekleyin ;) ve telefonu acin. Buda ise yarar bi yontemmis

hocam belki 20 ye yakın yöntem denedim..uflemı ıslemını cok fazla denedım.supurgeylede cektım hıcbsy olmadı :)tek denemediğim sizinde dediğiniz ucucu alkol dokmek..sanırım home tusunun calısmama nedenlerınden bırıde tusun etrafından ıcerıye kır gırmesınden dolayı oluşan temassızlık..benim telefonunda o bolgesının bıraz kirli oldugunu dusunuyorum ve bir temassızlık var.home tusunun ust kısmına agırlık vererek bastırınca işliyor cunku..o alkolu en kısa zamanda alıp denicem..telefona bi zarar verir mi acaba onu dusunuyorum..2 3 yerde okudum bu yontemı ama hıc uygulayıpta sonuca ulasan bırının yorumunu okumadım..sırf yontem dıye telefona alkol dokmekte ıstemıyorum acıkcası :)

• quote:

hocam belki 20 ye yakın yöntem denedim..uflemı ıslemını cok fazla denedım.supurgeylede cektım hıcbsy olmadı :)tek denemediğim sizinde dediğiniz ucucu alkol dokmek..sanırım home tusunun calısmama nedenlerınden bırıde tusun etrafından ıcerıye kır gırmesınden dolayı oluşan temassızlık..benim telefonunda o bolgesının bıraz kirli oldugunu dusunuyorum ve bir temassızlık var.home tusunun ust kısmına agırlık vererek bastırınca işliyor cunku..o alkolu en kısa zamanda alıp denicem..telefona bi zarar verir mi acaba onu dusunuyorum..2 3 yerde okudum bu yontemı ama hıc uygulayıpta sonuca ulasan bırının yorumunu okumadım..sırf yontem dıye telefona alkol dokmekte ıstemıyorum acıkcası :)

Burada Deneyen Bir Arkadas Var fafafa Nickli Arkadas anlatmıs.

http://forum.donanimhaber.com/m_53468374/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53499591

@fafafa

1- Eczaneden 500 ml si 5 TL olan isopropyl alcohol alacaksınız
    2- Telefonu tamamen kapatacaksınız
    3- Home tuşunu bir mendil veya ekran silme bezi ile temizleyeceksiniz
    4- isopropyl alcohol ü Home Tuşu nun üzerine 2 veya 3 damla damlatacaksınız
    5- Baş parmağınızla yaklaşık bir dakika kadar Home Tuşu na basılı tutarak tuşu ovacaksınız ( Böylece alkol içeri girmiş olacak)
    6- Ovma işlemi bitince tuşun etrafında fazla kalmış olan alkol varsa onu sileceksiniz
    7- Telefon u 3 dakika bekledikten sonra açacaksınız.
    8- Tuş ta ciddi bir düzelme olacak, istediğiniz seviyeye kadar belli aralıklarla deneyebilirsiniz çünkü her telefonda farklı tepki veriyor. Bazı telefonda ilk bazı telefonda 2. denemede bazı telefonda 3. denemede çok iyi sonuç veriyor. Ben benim,eşimin ve arkadaşlarımın telefonunda denedim ve hepsinde de işe yaradı. Bu formülü ben bulmadım, yabancı bir sayfadan aldım. Özellikle isopropyl alcohol olması gerekiyor bunu unutmayın. Sanırım (tamamen tahmin) uçuculuğu yüksek.
    9- Bende telefonumu değişime verecektim çünkü tuş çok bunaltıyordu hatta telefondan bile soğutmuştu ama microsim olayından dolayı başka telefona takamayacağım ve servisten gelene kadar bekleme durumunda kalacağım için risk alıp denedim ve işe yaradı. Şuan çok iyi çalışıyor.
    10-Dediğim gibi sorumluluk sizin.
    11-SAYGILAR !!!

• hocam bilgi için çok sağolun..bi süredir bakmıyordum bu konuya öteki başlıkta 1 haftalık henüz o yuzden gozumden kacmıs..
    yarın gidip alıcam bulabılırsem o alkolden.olmazsa kolonya ile denicem artık..yarım saattır netten bakıyorum bu yontemı deneyen ve olumlu sonuc alan cok fazla kişi varmış :)egerkı olumlu olursa sonuc anında ios 5e geçiş yapıcam..
    tekrar teşekkürler ilginiz için
  • quote:

Hocam ios5de bu özellik var zaten erişilebilirliğin altında AssistiveTouch'ı etkin hale getirirseniz home tuşuna gerek olmadan kullanabiliyorsunuz telefonu.

http://www.youtube.com/watch?v=31i2p0gjHTw

• quote:

hocam bilgi için çok sağolun..bi süredir bakmıyordum bu konuya öteki başlıkta 1 haftalık henüz o yuzden gozumden kacmıs..
    yarın gidip alıcam bulabılırsem o alkolden.olmazsa kolonya ile denicem artık..yarım saattır netten bakıyorum bu yontemı deneyen ve olumlu sonuc alan cok fazla kişi varmış :)egerkı olumlu olursa sonuc anında ios 5e geçiş yapıcam..

Kolonya ile deneme SAKIN!
    Saf Alkol Olması Gerekiyorki Zarar Vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeir

quote:

Hocam ios5de bu özellik var zaten erişilebilirliğin altında AssistiveTouch'ı etkin hale getirirseniz home tuşuna gerek olmadan kullanabiliyorsunuz telefonu.

http://www.youtube.com/watch?v=31i2p0gjHTw

bu özelliği zaten biliyorum hatta ios5 e geçirdiğim ipad2imde denedim fazlasıyla.ama bana çok gerekli bişey gibi gelmedi..bıkere paso ortalıkta olması can sıkıcı..ne bilim saate dokununca gelse neyse dıcem ama hep ortada..on off yapmak ıcın en kısa yolda home tusuna 3 tık oda oldukca sacma bi secenek olur bnm ıcın :)
    uygulamalardayken o Assistivetouch topunun ekranda oldugunu bı dusunsene :)videoda ipadde anlatılmıs onu bıde iphone ekranında dusun..ana menudeyken neyse ama herhangı bır uygulamadayken onun varlıgı can sıkacaktır dıye dusunuyorum..home tusuna basmak ıcın once o topla tıkla sonra home a tıkla yapılıyor.oda ayrı bı ugras..avtivator ile tek hareketle anamenudesın..sapasaglam calısan bı hometusundan bıle daha rahat..ilgin için teşekkür ederim...

• quote:

quote:

hocam bilgi için çok sağolun..bi süredir bakmıyordum bu konuya öteki başlıkta 1 haftalık henüz o yuzden gozumden kacmıs..

hadi ya:S kolonyo ile deneyip olumlu sonuc alanlar var ama.sadece şanslılar ozamn..oda bir çeşit alkol oldugu ıcın 3 5 dk ıcınde kuruyup ucacaktır yazmıslar..hatta her ay bu şekilde kumandaların ıcını temızleyenler bıle varmış..ama yinede gozumu korkuttun yarın bı sekılde o alkolu bulacagım :)

• quote:

quote:

quote:

hadi ya:S kolonyo ile deneyip olumlu sonuc alanlar var ama.sadece şanslılar ozamn..oda bir çeşit alkol oldugu ıcın 3 5 dk ıcınde kuruyup ucacaktır yazmıslar..hatta her ay bu şekilde kumandaların ıcını temızleyenler bıle varmış..ama yinede gozumu korkuttun yarın bı sekılde o alkolu bulacagım :)

Kolonyada limon tutun gibi katkilar var zarar verebilir. Bende kumandayi kolonya ile temizliyorumda suya tutsanda bise olmaz kolay kolay. Soz konusu iphone sen garantiye al

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.