Şimdi Ara

iPhone 4S modelinde 3G kapatma seçeneğinin olmadığı tespit edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
18.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 4S modelinde 3G kapatma seçeneğinin olmadığı tespit edildi

Aylardır beklenen ve spekülasyonların odağına oturan iPhone 4S modeli 4 Ekim günü Apple'ın etkinliğinde basına tanıtıldı ve 14 Ekim'de satışa sunuldu. 

iPhone 4S bilindiği gibi ~ 800MHz hızında çift çekirdekli Apple A5 işlemci, 7 kat daha fazla grafik performansı, 3.5 inç Retina Display ekran, Siri sesli komut ve etkileşim platformu, 16GB/32GB/64GB depolama kapasitesi, Full HD kayıt, 8MP flaşlı kamera gibi özellikler sunuyor.

iPhone 4S modelini satın alan ve kullanmaya başlayan müşterilerin ilk dikkatini çeken konu Ağ Ayarları menüsü altında 3G bağlantısını manuel olarak kapatma seçeneğinin olmayışıydı. Sorunun sadece operatöre bağlı olduğu düşünülüyor ve Vodafone ve AT&T modellerinde böyle bir sorun olduğu forumlarda haber veriliyor.

iPhone 4 modelindeki anten sorunu gibi kullanıcılar üzerinde büyük etki yapabilecek düzeyde bir sorun değil. Ancak 3G kullanım limitini aşma tehlikesi olmadan devamlı kontrol altında bulundurmak kullanıcılara oldukça zahmetli gelebilir. Apple'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

• bu yeni anten felan Apple ın başını yakacak. Bence bu ayarın olmamasıda yeni antenle ilgili. Hadi Hayırlısı.
  • Yeni cdma+gsm birlesik cipinden kaynaklanan bir kisitlama bence. Cokta buyuk bir dert degil, yazilim ile cozulebilir belki.
  • Engadgetda dun hatta bazen iki gun once okudugum haberleri hic degismeden ve gecikmeli burda gormek uzucu olmaya basladi.
  • SBSettings yükleriz biz de
  • dünün haberini yeni görüyoruz.
  • kötü birşey bence 3g sarjı emiyor resmen bende genelde dışardayken ve kullanmıyacakken bildirim gelsin diye edge'yi açık bırakırım hep. nese nasılsa 4s almıycağım bi önemi yok şuan için
  • quote:

Orijinalden alıntı: merttr

Engadgetda dun hatta bazen iki gun once okudugum haberleri hic degismeden ve gecikmeli burda gormek uzucu olmaya basladi.

Ceviri zaman alan birsey...
  • Bazı arkaşadalar bence bardağın dolu kısmını görmüyor. Sonuçta Donanım Haber ekibi, diğer siteler haftasonu tatili yaparken de çalışıyor. DH ana sayfasına girin bakın, dünden bugüne bir sürü haber girilmiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bazı arkaşadalar bence bardağın dolu kısmını görmüyor. Sonuçta Donanım Haber ekibi, diğer siteler haftasonu tatili yaparken de çalışıyor. DH ana sayfasına girin bakın, dünden bugüne bir sürü haber girilmiş...

Onun sebebi, agır eleştiri alınan bazı haberleri ana sayfadan kaydırmak için gündem degiştirme olmasın sakın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knightfall

quote:

Orijinalden alıntı: merttr Engadgetda dun hatta bazen iki gun once okudugum haberleri hic degismeden ve gecikmeli burda gormek uzucu olmaya basladi.
    Ceviri zaman alan birsey...

bir ingiliz dili edebiyatı öğrencisi olarak şunu söylemek zorundayım ki böyle bir çevirinin 19 saat sürecek kadar bir zorluğu kesinlikle yok tabi mesai saatlerinizi veya hangi kanallarla haberlerinizi doğruladığınızı bilemiyorum ama bu tür çeviri yaptığınız durumlarda biraz daha zamana dikkat etmeniz gerekli diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: merttr

Engadgetda dun hatta bazen iki gun once okudugum haberleri hic degismeden ve gecikmeli burda gormek uzucu olmaya basladi.

Aynen katılıyorum Donanimhaber çeviri hizmetinden öte haberler yapmalı.
  • 3G varken hangi akıllı EDGE ile bağlanmayı seçer ki? 3G çekmediğinde direkt EDGE'e almıyor mu zaten? Değerli forum üyeleri lütfen bunu da devlet meselesi haline getirmeyin
  • 3g'yi açıp kapama gibi bir seçenek sunması güzel olurdu. pil süresini uzatmak için 2g şebekesini kullanmak isteyecekler içinde seçenek sunulmalıydı. malum 3g şebekesi daha çok pil götürüyor artı telefonla konuşurken 2100MHzlik frekansıyla kafaya yaslanmış bir mikrodalga fırın etkisi yaratıyor.. yaydığı zararlı manyetik dalgalarıda hiç olmazsa kullanmayacağınız zamanlar kapatabilme şansınız oluyordu..

ama sbsettings gibi jb araçları ile kapatılabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanaygunoglu

dünün haberini yeni görüyoruz.

Dünün haberi olsa ne olacakki sen magdem baska yerden hizli okuyorsun oradan devam edebilirsin, buu illa burada dillendirmek cok sacma
  • Teknoloji kaciyormu? Flaj haber olarak sunsa ne degisecekki anlamsiz bir sekilde günler önce okudugunuz haberler simdi burada yayinlaniyor gibi yorumlar yapiyorsunuz takob ettiginiz siteler magdem bu kadar cok hizli ve cok iyi oradan devam edin illa burasini onlar gibi olun der gibi ince mesajlara gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanaygunoglu

dünün haberini yeni görüyoruz.

Sen çevir forumda paylaş o zaman,bilgiye sayende daha çabuk ulaşmış oluruz.
  • Haberde hata var.
    3G kullanim limitiyle 3G acip kapamanin alakasi yok, 3G yi kapatinda Edge'e geciyor ve kullanim limitini yemeye devam ediyor.
    3G dugmesi sadece Edge ile 3G arasinda gecis icin.

Cellular data yi kapatarak data trafigini kapatmis oluyorsunuz.
  • Bu tam bir fiyasko! 3g nin ne kadar şej götürdüğünü hepimiz biliyoruz ben veri ağı modunu açık bıraktığımda yarı yarıya fark ettiğini biliyorum şarjımın ayrıca habersiz giden TL lerde cabası. Düzeltilebilir birşey gibi duruyor çözüm getirmeleri lazım
  • Beyler son derece net sekılde ıfade edebılırım kı 3g kadar boktan bı durum yok resmen saglık dusmanı

Cıhazı edge de ıken sıkıntı cekmeden kullanıyorum ama 3g gecınce hem basım ozellıkle kulagım yanıyor resmen elımde tutarken bıle farkı hıssedıyorum

Batuıst cok onemlı bır nokktaya degınmıs 3g aktıf etmek akıl ısı degıl zaten bı kac sanıyelık bekleme suresı kazandırıyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.