Şimdi Ara

Kingmax 1TB kapasiteli yeni SSD modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Tayvan merkezli depolama çözümleri üreticisi Kingmax, 1TB kapasiteli SSD sürücüsünü duyurdu. Yoğun rekabetin yaşandığı SSD pazarında iddialı olmayı hedefleyen Kingmax, 2.5-inç boyutundaki yeni sürücüsünde SATA-II  (SATAS 3Gbps) arayüzüne destek sunuyor.

NCQ ve TRIM desteği de sunan sürücü, 260MB/saniye okuma ve 210MB/saniye yazma hızlarını destekleyiyor yani SATA-III desteği ile birlikte 500MB/ın üzeri hızlarda okuyup yazabilen sürücüler ile kıyaslanıldığında yavaş kaldığını söylenebilir.

1TB depolama kapasitesi ile öne çıkan yeni SSD'nin fiyatı ise henüz açıklanmadı. Bu arada merak edenler için aynı sürücünün daha düşük kapasiteli versiyonlarının olduğunu da not düşelim.

• ilk defa bu kadar büyük kapasiteli ssd görüyorum.
  • 1 TB olması çok güzel ama gerçekten okuma ve yazma hızları sata III SSD'lerin yarı hızında. Fiyatı uygun olursa düşünülebilir yine de.
  • Zamanla hızı artar 1tb de geldi fiyatlar düşse artık
  • Fiyati aciklanmamis ... Demek ki hala yuksek fiyatlara sahipler... Artik neyin olmasi gerekiyor fiyatlarin biz son kullanicilar icin alinir olmasi icin ?
  • Benim raid bundan hızlı. 1TB olmuş bana ne? Alırım 4tane 500GB daha yüksek hıza daha az maliyetle ulaşırım. Erişim süresi biraz fazla olur ama okuma yazma hızıyla daha hızlı olur... Ama böyle büyük kapasiteli SSDler çıktıkça hızları da artacaktır bana kalırsa...
  • bu SSD ler ne zaman adam olcak.
  • Okuma - Yazma hızları çok düşük.
  • Sonunda 1TB SSD'ler geldi.Okuma-Yazma hızları düşük ama zamanla daha hızlıları çıkacaktır, birde fiyatlar düşse...
  • merhabalar. 220 ye 210 hızlarında olan owc marka 40 gb olanını kullandım ve gayet güzeldi. tam benim aradıgım ssd budur. uçak kadar olmasına gerek yok. değerleri süper ve kapasitesi ise istedigimin 2 katı. bunun 500 gb civarında olanı 300 tl gibi bir rakama cıkarsa(rüya gibi gözükebilir ama neden olmasın?) hemen alacagim.
  • ben herşeyden geçtimde şu fiyatların acilen ciddi düşüşlere geçmesi şart biz devlet ajanı değiliz ki o otomobil fiyatlarında bir ssd alırken parayı sorun etmeyelim bizim ayırabileceğimiz bütçe belli daha neyi zorluyorlar fiyat konusunda 3-5 tane satıp 400-500 dolar kazanacağına 3-4 dolar kazan 100000-1000000 tane sat emin olsunlar çok daha fazla kazanırlar herkestende hayır duası alırlar başkada bişey demiyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: punchpranha

ben herşeyden geçtimde şu fiyatların acilen ciddi düşüşlere geçmesi şart biz devlet ajanı değiliz ki o otomobil fiyatlarında bir ssd alırken parayı sorun etmeyelim bizim ayırabileceğimiz bütçe belli daha neyi zorluyorlar fiyat konusunda 3-5 tane satıp 400-500 dolar kazanacağına 3-4 dolar kazan 100000-1000000 tane sat emin olsunlar çok daha fazla kazanırlar herkestende hayır duası alırlar başkada bişey demiyorum....

ssd çipi bile en az 10$
  • ilk önce uçuk bir rakamla çıksada az kapasiteli ssd ler için rakam indirimi olur
  • selamlar...
    laptopun (sony f serisi) harddiskini cikarip bu ssd leri takabiliyormuyuz ayni yere...
  • SSD de gb başına düşen fiyat oranı çok fazla 1 trbyte modelde fiyat belirtilmemiş tahminimcede 500 dolardan az olmayacaktır ancak bu tür kapasitelerin artık ssd pazarı için yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum hız önemlidir ancak kapasite bazen hızdan bile daha önemli olabiliyor
  • ürkmeyelim diye fiyatını bilerek yazmamış herhalde.. :))
  • hayır duası ile karın doymuyor seninki iyimser bir temmenni olmuş:)

heleki bahse konu olan yabancı bir şirketse..

Bne ssdlerin önümüzdeki yıl en geç 2013te evlere gireceğini düşünyorum gidişat o yönde.
  • 1tb mi :O
  • ssd fiyatları düşmez hdd üreticileri tükkanları kapatmadıktan sonra. buda 1200$ civarı olur :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Benim raid bundan hızlı. 1TB olmuş bana ne? Alırım 4tane 500GB daha yüksek hıza daha az maliyetle ulaşırım. Erişim süresi biraz fazla olur ama okuma yazma hızıyla daha hızlı olur... Ama böyle büyük kapasiteli SSDler çıktıkça hızları da artacaktır bana kalırsa...

herşey okuma yazma hızı değildir..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.