Şimdi Ara

Siz Helikopteri Nasıl Kullanıyorsunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
         Hazırladığı kısa filmlerle ve görsel efektlerle YouTube'un en popüler kanallarından biri olan Freddiew'den yeni bir video geldi. Freddie Wong bu sefer ters çevrilmiş yön kontrollerine değiniyor.

Genellde oyunlara girdiğinizde eğer alışkın değilseniz daha ilk saniyede fark ettiğiniz bir özellik bulunur: Inverted Aim. Hani yukarı bakmak istersiniz ama mouse veya analog stick kontrolleri terslenmiş olduğu için karakteriniz aşağı bakar ve sizin de dünyanız döner ve hemen ardından ilk durağınız oyunun ayar ekranı olur. Neyse ki eskiden sık karşılaştığımız bu sıkıntı artık son dönem oyunlarda oyuncuya sorulur oldu (Rage veya Deus Ex: Human Revolution'ı buna örnek verebilirim). Oyuna ilk girdiğinizde yukarı ve aşağı bakmanız isteniyor ve bu tuşlar baktığınız yöne göre ayarlanıyor. Böylece oyuncu da alıştığı kontrolleri otomatik olarak yapmış oluyor.

Inverted kontrollerin kullanıldığı bir diğer yer ise helikopter ve uçak kullanımı. Bu araçların ana kontrolcüsü joystick olduğu için yukarı ve aşağı yönler terslenmiş olarak karşımıza çıkabiliyor. İşte farklı oyuncuların farklı şekilde oynadığı bu karışıklık Freddiew'in yeni videosunda aşağıdaki gibi işleniyor.

• inverted kullanan varsa çok merak edıyorum ya.. kımse kullanmıyordur bence
  • MONSTER KİLL YEAHH :D
  • dün akşam izlemiştim ama hiç birşey anlamamıştım şimdi herşey yerine oturdu
  • Neden illa kendi player'ınıza yükleyip izlettiriyorsunuz şu videoları? Anlamı ne yani?
  • LathspeLL
    16.10.2011 03:21:04

oyunlarla alakası oldugu için olmasın :? :D
  • Gerçekten güzel bir video, bu adam işini biliyor ! :D
  • bende bf de çok yaşadım böle olayı jetlerde genellikle aşagı tuş yukarı yukarı tuş asagıyı ayarlarım hep :)
  • Ben butun hava araclarını inverted aim ile kullanıorum ama yayanda normal olarak hava aracları inverted ile daha akıcı kullanılabiliyor bence ;)
  • inverted beni delen birşey, 2 dk inverted oynuyorsaunuz ayarı yaptıktan sonra düzeliyor ama o 2 dklık oynayış bu sefer bütün koordisayonu yerle bir ediyor düzgündede oynayamıyorsunuz bu sefer
  • ben y boyutunu hep inverted kullanırım bir türlü kurtulamadım alışkanlık.
  • Ben düzgün olandan yanayım.
  • bf 2 de aynı şekilde ön tanımlı olarak böyle oluyor ilk oynadığımda mal olmuştum :D
  • Benimde bir türlü kurtulamadığım bir alışkanlıktır Y'yi inverted yapmak :D
  • bf gibi kullanıyorum aynı kolaylık aynı rahatlık bf 3 çok kasıcak çok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.