Şimdi Ara

iPhone 4 telefonum patladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
8.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone 4 cep telefonum şarj olurken patlama sesi duydum ve koşturarak gidip elime aldığımda telefonum çalışmıyordu , şarj aletiminde içinden sesler geliyordu. Acilen garantiye götürdüm ve internetten baktığımda ücretin onarılması için benden ücret istenildiğini görüyorum. Biz bu telefonlarımız garantili olsun diye o kadar para veriyoruz..

Genpa ' dan telefonu kullanıcı hatası olmadan sorun çıkınca sizden ücret istendi mi?

Bir daha garantili telefon almıyacağım... şu rezilliğe bakın.. sizce bu sorunu düzeltmek için nerelere başvurursam sonuç alabilirim? tüketici hakları , mahkeme?

bilgi verebilecek olan var mı

• Pilin cakmadir,sarj cihazin cakmadir yada ikiside cakmadir. Voltajin sorunludur , prizlerin sorunludur ark yapmistir. Bir suru olasilik var Genpnin yapacagi bir sorun yok , gecmis olsun. Telefonun kusuru degil senin istemeyerek sebep oldugun bir hata gibi duruyor ark gibi. İstedigin yere basvur sonuc cikmaz kolay gelsin..
  • lityum iyon piller ısınınca patlayabilir. buna dikkat etmek lazım şarj ederken.
  • Geçmiş olsun,beimkide şarj olurken çok ısınıyor dikkat edeyim o zaman.
  • aynen ısınıyor dikkat etmek lazım ama genpa gene de haksız eger sarj aleti orjinal ve telefon açılmamışsa garanti değişimi yapması gerekir ücretsiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: equator

aynen ısınıyor dikkat etmek lazım ama genpa gene de haksız eger sarj aleti orjinal ve telefon açılmamışsa garanti değişimi yapması gerekir ücretsiz

Prizden gelen voltaj hatalidir belki.
    Genpa buna ne yapsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adapterler 200-240 voltaj arasindaki elektrigi dusurecek guctedir kisaca ev elektrigi degilde sanayi elektrigine takilicak degil ya cihaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

quote:

aynen ısınıyor dikkat etmek lazım ama genpa gene de haksız eger sarj aleti orjinal ve telefon açılmamışsa garanti değişimi yapması gerekir ücretsiz

Genpa buna ne yapsin

şarj cihazları bu yüzden var, adaptörler şebeke gerilimini düşürmek için tasarlanırlar.. eğer yüksek voltaj gelmişse adaptörün arızalanması gerekir.. Genpa'nın vurdumduymazlığı bu.. olayın yaşandığı zamanki cihaz parçalarıyla tüketici heyetine başvurulmalı.
  • Cihazı Genpa'ya hiç elletmeden fotoğraflayıp Apple'a durumu anlatan bir mail atmayı deneseydiniz keşke, herşeyi geçtim şarjdayken konuştuğunuzu varsayın size de zarar verebilirdi. Geçmiş olsun :(. Arkadaşların dediği gibi pek çok ihtimal var ama bilemiyorum benim yapacağım ilk iş Apple'la iletişime geçmek olurdu.
  • gerilim ile ilgili problemler olacağından kimse garanti kapsamına sokmaz.. bu sebeple Boğaziçi elektriği dava etmeyi bile düşünmüştüm dalgalı dengesiz elektrik sebebiyle zarar gören elektronik cihazlar için maddi dava.. çünkü pirize taktığım voltmetre ile 174-241~V± gerilim ölçümü yaptım. farklı günlerde yoğunlukla gece saati İstanbul/Beylikdüzü nde.
    ama denildiği gibi fotoğraflar çekip apple a gönderseydiniz prestij gereği ilgilenebilirdi.
    bende bu sebepten ötürü aldığım günden beri şarj aletini 2 kez kullandım.. %90 pc den yada dvd,nmt,uydu vs. usb bulduğum güvenli sigortalı bir kaynaktan şarj ediyorum..
    geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

gerilim ile ilgili problemler olacağından kimse garanti kapsamına sokmaz.. bu sebeple Boğaziçi elektriği dava etmeyi bile düşünmüştüm dalgalı dengesiz elektrik sebebiyle zarar gören elektronik cihazlar için maddi dava.. çünkü pirize taktığım voltmetre ile 174-241~V± gerilim ölçümü yaptım. farklı günlerde yoğunlukla gece saati İstanbul/Beylikdüzü nde.
    ama denildiği gibi fotoğraflar çekip apple a gönderseydiniz prestij gereği ilgilenebilirdi.
    bende bu sebepten ötürü aldığım günden beri şarj aletini 2 kez kullandım.. %90 pc den yada dvd,nmt,uydu vs. usb bulduğum güvenli sigortalı bir kaynaktan şarj ediyorum..
    geçmiş olsun..

Arkadaşa aynen katılıyorum, şebekeden kaynakliysa eğer arıza bulunduğunuz ilin dağıtım sirketiyle konuşun bu gibi durumlarlarda sorununuzu çözmek zorundalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

quote:

Genpa buna ne yapsin

şarj cihazları bu yüzden var, adaptörler şebeke gerilimini düşürmek için tasarlanırlar.. eğer yüksek voltaj gelmişse adaptörün arızalanması gerekir.. Genpa'nın vurdumduymazlığı bu.. olayın yaşandığı zamanki cihaz parçalarıyla tüketici heyetine başvurulmalı.

kesinlikle hatta önce genpayı ara heyete göndericem gazteye vericem diye tehdit et

• böyle bir genel sorun olmadığına göre, kullanıcı hatası olacaktır
    muhtemelen elektrikten veya çakma şarj aleti
  • öncelikle belirtmeliyim ki kullandığım şarj aleti ve batarya orjinal.. ve orjinal iphone 4 şarj aleti patlaması bir arkadaşımın da başına gelmişti ve garantide yenisi ile değiştirmişlerdi.. ama benim telefonum da gitti.. yani burda durup düşünmek gerekiyor.. bataryayı sorgusuz sualsiz değiştiriyorsunuz telefon olunca mı sorun oluyor?

böyle rezillik olamaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trailblazer

öncelikle belirtmeliyim ki kullandığım şarj aleti ve batarya orjinal.. ve orjinal iphone 4 şarj aleti patlaması bir arkadaşımın da başına gelmişti ve garantide yenisi ile değiştirmişlerdi.. ama benim telefonum da gitti.. yani burda durup düşünmek gerekiyor.. bataryayı sorgusuz sualsiz değiştiriyorsunuz telefon olunca mı sorun oluyor?

böyle rezillik olamaz..

şarj aleti patlaması benimde başıma geldi.. hemde cihazı aldıktan 36 saat içinde.. 2. şarjını yapıyordum cihazın.. gece bi ses geldi pat diye bi baktım cihaz akım almıyor.. ertesi sabah gittim vodafone a dedim abi bu patladı aldı benden, bi tane kullanmalık adaptör verdi.. 3 gün sonra gittim yine garantiden yenisini yollamışlar, kullanmalık adaptörü verdim değişimden gelen adaptörü aldım geri

edit: gerçi benim servis sağlayıcım teleservice.. genpa değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 15 Ekim 2011; 18:37:59 >

• Başlığı görünce kahkahayı patlattım
    Tüketici haklarına başvur kazanırsın.
  • saçmalık ya bunun neresi kullanıcı hatası adam kendi elektriğini mi üretecek baraj kenarında oturup bence kesinlikle karşılamaları gerekli
  • Hic ugrasmadan tuketici haklarina basvur . Para iadesi iste 4s e gec

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.
  • pazartesi günü her şey kesinleşicek.. duruma göre tüketici haklarına vereceğim gelişmeleri yazarım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.