Şimdi Ara

Panasonic GH2 hacklendi, artık 176Mbit Full HD video kaydı yapabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Japon elektronik devi Panasonic'in değiştirilebilir lensli aynasız kamerası GH2 firmware güncellemesi kullanılarak hacklendi. Kutudan çıktığı standart özellikleriyle 24Mbit AVCHD formatında Full HD video kaydı yapabilen kamera, artık çok daha iyisini de yapabiliyor.

Hazırlanan özel bir firmware ile Panasonic kullanıcıları, GH2 ile 176Mbit AVCHD Intra modunda video kaydı gerçekleştirilebiliyorlar. Görüntü kalitesini ciddi oranda arttıran bu güncellemede, 24Mbit AVCHD kaydında kamera tarafından tanımlanan anahtar karelerin kaydından farklı olarak sensörden gelen tüm kareler yakalanıyor ve kaydediliyor.

16 Megapiksel çözünürlüğünde olan ve üzerinde 3-inç boyutunda ekran bulunan Panasonic GH2, standart video kayıt yetenekleriyle sınıfının en iyi cihazlarından biri olarak gösterilirken yapılan özel firmware sayesinde, yüksek maliyetli RED kameralara karşı düşük maliyetli alternatif olarak değerlendirilebileceği konuşuluyor. Bu arada merak edenler için Panasonic GH2'nin 3D Lens ile üç boyutlu görüntü kaydı yapabildiğini de not düşelim.

İşte 176Mbit video örneği; 

Driftwood 176mbit GOP1 GH2VK from Perry Wilson on Vimeo.

• canon ve nikon da video konusunda böyle ciddi davransalar stereo microfon ve uzun çekim süreleri olursa video kameraların pabucu dama ..panasonic çok iyi iş çıkartmış..
  • Gerçekten güzel gelişmeler ancak saniyede 22 megabyte veriye karşılık geliyor, depolama sorun olmuyor mu acaba?
  • Bu hamle sensöre zarar vermesin?
  • Stream edilen bir site üzerinden neden 176MBit video örneği gösterilmeye çalışır onu anlamam ben.
    2-5mbit görüntü stream ettikten sonra, biz nasıl anlayacağız 176mbit kalitesini?
    sitemim size değil DH, videoyu orjinal haliyle yayınlamayanlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tora

Stream edilen bir site üzerinden neden 176MBit video örneği gösterilmeye çalışır onu anlamam ben.2-5mbit görüntü stream ettikten sonra, biz nasıl anlayacağız 176mbit kalitesini?sitemim size değil DH, videoyu orjinal haliyle yayınlamayanlara.

Aynen ben çok ahım şahım birşey göremedim.
  • videodaki kaliteyi anlamamız için video nun ham hali lazım upload edilen siteden ne anlayacaz ki
    saçma bir şey olumş
  • Kız güzelmiş :D
  • 176 mbit kayıt yapabilmek için o okuma ve yazma hızlarını destekleyen kart lazım. Bu nedenle bence sadece teoride güzel. 50-70 mbit sn okuma yazma hızı olan kartların fiyatları zaten belli.
  • Adamlar resmen sensorden gelen ham veriyi kaydetmişler , eskiden sıkıştır abi sıkıştır derdine düşerdik , depolama ucuzladı artık büyük dosya olsun büyük derdine düşüldü işe bak :)
  • panasonic'de aptal olduğu için o yazılımı 24mbit le sınırlamıştır zaten(!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

panasonic'de aptal olduğu için o yazılımı 24mbit le sınırlamıştır zaten(!)

Bunu direk olarak sistemi bozacak bir etmen olarak görülmemeli. Panasonic'in zeki tarafı bunu diğer bir makinada göstermek isteyebileceği olabilir sonraya saklayabilir belki de kim bilir? En iyi teknoloiyi hemen sunarsanız yenisi çıktığında nasıl daha yüksek fiyattan satabilirsiniz ki? Panasonic belki bu tknolojiyi GH7de sunacaktı
  • AVCHD Intra diye bir format yok AVC-Intra var. firmware güncelleme ya da hackleme ile de 176Mbit AVC-Intra kayıt yapmak mümkün değildir. bu kadar yüksek hızda veri kayıt edebilmek için ciddi işlem gücü gerektiren processorler kullanılır . firmware ile 24Mbps yi 50 bile yapamazsınız.
  • @forumnik hocam makinanın merkezi işlem biriminin bunu yapamadığını nereden biliyorsun? Görüntü işlenmeden direk veri kartına yazılıyorsa bu mümkün olabilir. Ayrıca haberde firmwire değişikliğiyle olmuş diyor ..
  • tam hayalimdeki gibi bir parça
  • Selamlar,
    176 dan vazgeçtim 50 mbps'ye razıyım!
    Bu işin nasıl yapıldığını adım adım anlatacak biri var mı aranızda?
    Ya da uygun bir site?

ptools'a girdim, USB'den GH2'yi bağladım ama nerede olduğunu bulamadım bilgisayarda bir türlü GH2'nin!!??

Teşekkürler.
  • Panasonic LUMİX DMC- GH2 + 14-42 lens...
    32 GB... 45 mbs SDHC kart...KULLANIYORUM...

Hackleme mekleme bilmiyorum makina nasıl geldiyse öyle kullnıyorum...

Lens kalitesi aynı kaldığı sürece görüntünün büyüklüğünün
    1920x1080 de anlamı yok...
    görüntü netliğini LENS kalitesi ayarlıyor...

Görüntü MBS büyüklüğü sinema FİLİMLERİNDE BÜYÜK PERDELERDE
    GÖRÜNTÜNÜN DAĞILMAMASIYLA ANLAŞILABİLİR...
    ve zaten bu makinayla DİZİ FİLİMLER SİNEMA FİLİMLERİ ÇEKİLİYOR...

VİDEO ÇEKİM LENSİ ... + 1500 TL civarı...

Hem bukadar kaliteli olsa bile bu kaliteyi izleyecek bir sistem yok...
    24 mbs 1920x1080 ekranda izlemeye yetiyor...

Yakın bir zamanda otomatik zum yapabilen VİDEO lensi gelecek bu makinanın
    kamerdan farkı kAlmayacak yeni lens 1200 TL civarı olması bekleniyor...

Yukarıdaki vidoya kıyasla GÜN IŞIĞINDA OKADAR YAKIN ÇEKİMDE
    GÖRÜNTÜYLE İNSANI YAN YANA GETİRİN.. CANLISI İLE AYNI KALİTEDE ÇEKİM YAPIYOR...

Almak isteyenlere tavsiye 14-42 lens kiti olarak değilde ya 14-140 lens yada

1-) Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm F3.5-5.6 ASPH OIS
    http://www.dpreview.com/products/panasonic/lenses/panasonic_x_14-42_3p5-5p6_pz

2-) Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm F4.0-5.6 ASPH OIS
    http://www.dpreview.com/products/panasonic/lenses/panasonic_x_45-175_pz

YADA BUNLA ALSINLAR...

14-42 lensle çekimde yana doğru çekimlerde yavaşta olsanız titreme yapıyor
    öne doğru çekimlerde mükemmel...

hasanbeyan.com@hotmail.com

HASAN BEYAN

• quote:

Orijinalden alıntı: MIND GAMES

Selamlar,

Aynen katılıyorum
  • Canon EOS 550D halihazırda 47mbps video kaydı yapıyor. Benim yaptığım testlerde 12mbps ile 47mbps arasında gözle görülebilen ciddi bir fark olmadığı. Sıradan bir insanı oturtun 24 ve 176 yı izletin sırayla bunlar aynı fark yok diyecektir. Çok yakından incelendiğinde çok ufak bir fark hissedilir. Kaliteyi arttırmak istiyorsanız lense yatırım yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

quote:

Orijinalden alıntı: MIND GAMES

Selamlar,

Aynen katılıyorum

hackli gh1 var bende,

tamam 12 yerine 30 mbps iyi olmuştu da avc'de,
    170 degil 100mbps olsa veya uncompressed olsa, nolur?

daha üstü için, normal kullanıcı için,

ne bunu kaydedecek hızda sd kartımız var,
    NE bunu sonrada pcde kolay işleyecek işlemcimiz var,
    NE de bunu low lightta bile bakıp farkını anlayacak Gözümüz var..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.