Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
314.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben de bu cihazın i7lisinden haziran sonu temmuz başı gibi aldım gayet memnunum. fakat şöyle bir şey var aynı anda hem klavyeyi hem de touchpadi kullanamıyorum. Daha önce bahsedilmiş mi bilmiyorum bahsedilidiyse de özür diliyorum fakat yardımcı olabilir misiniz?
  • w10 geçelim mi ne diyorsunuz arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeterisPariibus

w10 geçelim mi ne diyorsunuz arkadaşlar

Ben ssd sipariş verdim gelince w10 teniz kurulum yapacağım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgisayarımı 29.09.2015 tarihinde format attım tüm güncellemeleri yükledim. ikiodayediduvar isimli arkadaşımızın tavsiyesi üzerine; onekey theatre'ı sildim verine SRS driver'ı kurdum. W10 güncelleme gelmemişti linkleri yer alan rehberleri inceleyerek (https://www.technopat.net/2015/07/29/windows-10-indirme-rehberi/ , https://www.technopat.net/2015/08/03/windows-10-usb-yazma/ , https://www.technopat.net/2015/07/30/windows-10-yukseltme-rehberi/ ) kurulum işlemini tamamladım ve sonrasında temiz kurulum yapmak için sıfırlama yaptım. (http://shiftdelete.net/windows-10-sifirlama-nasil-yapilir-62699 )Şuan görüne hiç bir sorun yok ve gayet memnunum.

• merhabalar. bilgisayarı win 10 a yükselttim. ancak tam stabil olmadığı için geri döndüm win 7 ye. ancak nasıl yaptı bilmiyorum bilgisayar win 10 a yükselirken recovery bölümünü silmiş. şu an onekey recovery çalışmıyor. ve oem bölümü boş gözüküyor. yedek te almamıştım. oem bölümünü yada yedekleme dvd lerini benimle paylaşacak bir arkadaş varmıdır. veyahut başına gelen bir arkadaş çözümünü biliyorsa paylaşırsa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
  • stabil olana kadar ben de kurmayacağım,gittiği yere kadar w7
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkem22

stabil olana kadar ben de kurmayacağım,gittiği yere kadar w7

bir kac kişi kurmus sorun yok diyolardi görüştüm bayağı sıkıntı yok diyolardı sen böyle deyince aklım takıldı şimdi..
    yarına ssd gelecek temiz kurulum yapacam aklımda w10 var ama ne yapsam ki... w8.1 den aşşağı kurmam artık w7 sıktı :D

w10 kurasım var ama.
  • Baykun B kullanıcısına yanıt
    Google onekey revolver 7 yaz lenovo nun sitesinden indir sorunun çözülür.

• windows 10 gayet iyi çalışıyor, tereddütü olanlara kesinlikle kurmalarını tavsiye ederim. fanı söküp temizledim ve termal macunu tazeledim, ilk günkü gibi serin ve performanslı çalışıyor. windows 8'den de daha iyi performans sergiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

windows 10 gayet iyi çalışıyor, tereddütü olanlara kesinlikle kurmalarını tavsiye ederim. fanı söküp temizledim ve termal macunu tazeledim, ilk günkü gibi serin ve performanslı çalışıyor. windows 8'den de daha iyi performans sergiliyor.

İnşallah oyledir suanda ssd taktım w10 kuruyorum.. Bu arada driverleri nerden indireceğim. Sdn hangilerini kurduysan bana linklerimi yollar mısın

• an itibari ile ssd me windows 10 u kurmuş bulunuyorum.. şuanlık herşey iyi
    ssd nin testlerinide atayım..

http://i.hizliresim.com/Eplk89.png
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

windows 10 gayet iyi çalışıyor, tereddütü olanlara kesinlikle kurmalarını tavsiye ederim. fanı söküp temizledim ve termal macunu tazeledim, ilk günkü gibi serin ve performanslı çalışıyor. windows 8'den de daha iyi performans sergiliyor.

İnşallah oyledir suanda ssd taktım w10 kuruyorum.. Bu arada driverleri nerden indireceğim. Sdn hangilerini kurduysan bana linklerimi yollar mısın

driverları kendisi kuruyor zaten. ben sadece üstüne ekran kartınınkini kendim indirdim, bir de windows 7 için energy management'i uyumuluk modunu ayarlayarak kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fouturk

Google onekey revolver 7 yaz lenovo nun sitesinden indir sorunun çözülür.

onekey recovery'den bahsediyorsan eğer şu an çalışmıyor. Recovery oturumunda başlatayım mı diyor ancak yeniden başlat dediğimde menü gelmiyor ve win 7 yeniden başlıyor. Revolver diye arattığımda google amca birşey bulamıyor
  • Baykun B kullanıcısına yanıt
    yanlış yazmışım.http://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/ds007940 ; ben buradan 64 bit versiyonunu indirip yeniden kurduğum zaman sorun kalmamıştı. Not: ben Recovery'i program kaldır dan kendim kaldırdım. daha önce istersen program kaldır dan silip yeniden yüklemeyi dene
  • quote:

yanlış yazmışım.http://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/ds007940 ; ben buradan 64 bit versiyonunu indirip yeniden kurduğum zaman sorun kalmamıştı. Not: ben Recovery'i program kaldır dan kendim kaldırdım. daha önce istersen program kaldır dan silip yeniden yüklemeyi dene

Maalesef yine olmadı. Ancak DVD ye yedek alabildim bilgisayardan. Onekey recovery asıl amacında çalışmıyor format atmıyor bilgisayara. Ancak DVD ye yedek al dediğimde yedek aldı ve bilgisayarı fabrika çıkışı olarak kurdu bana. Harddiskleri önceden bölümlemiştim aldığım yedekler tekrar eski haline döndürdü bilgisayarı. Demek oluyorki bir yerlerde hala yedeğim var oem boş gözüksede ancak ben onu meydana çıkaramıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baykun

quote:

Maalesef yine olmadı. Ancak DVD ye yedek alabildim bilgisayardan. Onekey recovery asıl amacında çalışmıyor format atmıyor bilgisayara. Ancak DVD ye yedek al dediğimde yedek aldı ve bilgisayarı fabrika çıkışı olarak kurdu bana. Harddiskleri önceden bölümlemiştim aldığım yedekler tekrar eski haline döndürdü bilgisayarı. Demek oluyorki bir yerlerde hala yedeğim var oem boş gözüksede ancak ben onu meydana çıkaramıyorum.

hiç uğrasma temiz kurulum yap bence en iyisi. rufus programı ile bir usb belleğe yaz sürekli dursun o format atcan zaman tak at 5 10 dk da atıyor. driverleri w10 için soylüyorum direk aygıt yöneticisinden yükleyebiliyon recovery e gerek yok yani :)

• Lenovo çoğu modelden desteğinimi çekti ne yaptı. Z570 in G570 in falan sürücülerine ulaşamıyorum sitesinden.
  • SSD upgrade edenler tecrübelerini paylaşırlar mı acaba ?
  • Arkadaşlar Merhabalar.

Windows10 u ekimde yükledim
    İlk başta "cursor" la bayağı sorun yaşadım (fare klavye yazılımını silince geçti) snaptycs ti sanırım.

Sonra bu zamana kadar çok memnun kalarak kullandım.

Geçen hafta sağ alt köşede "Windows'u etkinleştirin." yazısı çıktı.
    Answer desk ile iletişime geçtim, istediği bilgileri söyledim.
    Biraz beklettikten sonra Windows10 u "Kurumsal" olarak kullandığınızı görüyorum. Sizin lisansınız "Bireysel" kullanım için dedi.
    Ben Z570 laptopumla hiç sorun yaşamadım maşallah, bundan dolayı artık bu formattı backuptı falan artık çok anlayamıyorum.

Answer Desk in söylediği çözüm, bilgisayarı sıfırlayıp Windows10 u tekrar temiz kurulumla yüklemem oldu.
    Bende dedikleri gibi sıfırladım fakat (SORUM DA BURDA BAŞLIYOR) Win7 ye geri dönmedi. Sırıflanınca Win10 olarak açıldı.
    Kurtarma seçeneğinde şu anda Windows7 ye geri dön seçeneğide yok.
    Ama "Windows'u etkinleştir." yazısıda kalktı.
    Fakat yeni bir sorun ortaya çıktı.
    Ayarlardaki GÜNCELLEŞTİRME ve GÜVENLİK\ETKİNLEŞTİRME bölümünde ;
    Windows lisansınızın süresi şu tarihte doluyor: 11Ocak2016 yazıyor.
    Orijinal Windows yüklü bilgisayar alınca böyle bir süresi mi oluyor windowsun ?
    Yoksa benim sorunum çözülmemiş mi demek oluyor bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanturna -- 16 Aralık 2015; 23:13:34 >

• En rahatı windows 10 pro indir rufus programıyla usb bellege yaz direk temiz kurulum yap recovery gider ama.
    Bu arada ssd performansı soranlar olmuş
    Bizim makinede sata 3 destegi varmış. Yani ssdlerin hızını tam olaeak kullanabiliyoz ben windows 10 kullanıyorum yaklasık 10 sn de açılıyor yazma okuma hızları ise 510mb/500 ortalama ssd sandisk ultra 2 240gb herkeze tavsiye olunur.

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.