Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
314.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Psyagami

quote:

Orijinalden alıntı: trizor

quote:

quote:

beyler birde bu win 7 ultimate e yukseltınce meydana gelen wireless görmeme sorunu çözüldü mü ? yükseltipte sorun yaşamayan war mı ? warsa nasıl yaptığını söyleyebilir mi ? ultimate yapınca makına biraz daha hızlanır mı yoksa daha mı beter olur ? tecrubelı arkadaslar yorumlarınızı alalım lutfen..

beyler bu konuda yorum yapabılecek yok mu ??

ben anytime upgrade le yükselttim sıkıntı çıkmadı ama home basicle arasında fark da göremedim açıkcası hatta bu daha yavaş açılışta ama uygulama açılmasında daha hızlı

performans açısından pek fark yok ise şu an için upgrade yapmanın anlamı yok o zmn. yanlız şu bı kac msj yukarıda bahsettiğim durum sende oldu mu dostum onu merak ediyorum. 3-4 günde bir başlangıç onarma zırvasının çıkması durumu bu beni hep recovery yapmak zorunda bıraktı çunku hiç bi işlem yapamıyosun o cıkınca.

bende hep çıkıyodu orda gösterme diye seçenek olması lazım tam da hatrlayamıyorum ondan sonra çıkmadı haftada 1 kendim yapıyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beyler birde bu win 7 ultimate e yukseltınce meydana gelen wireless görmeme sorunu çözüldü mü ? yükseltipte sorun yaşamayan war mı ? warsa nasıl yaptığını söyleyebilir mi ? ultimate yapınca makına biraz daha hızlanır mı yoksa daha mı beter olur ? tecrubelı arkadaslar yorumlarınızı alalım lutfen..

beyler bu konuda yorum yapabılecek yok mu ??

ben anytime upgrade le yükselttim sıkıntı çıkmadı ama home basicle arasında fark da göremedim açıkcası hatta bu daha yavaş açılışta ama uygulama açılmasında daha hızlı

performans açısından pek fark yok ise şu an için upgrade yapmanın anlamı yok o zmn. yanlız şu bı kac msj yukarıda bahsettiğim durum sende oldu mu dostum onu merak ediyorum. 3-4 günde bir başlangıç onarma zırvasının çıkması durumu bu beni hep recovery yapmak zorunda bıraktı çunku hiç bi işlem yapamıyosun o cıkınca.

bende hep çıkıyodu orda gösterme diye seçenek olması lazım tam da hatrlayamıyorum ondan sonra çıkmadı haftada 1 kendim yapıyorum

nerde yazıo gösterme kısmı göremedim ben
  • bazı arkadaşlar ciddi sorunlardan bahsediyo ama geri götürmeye de pek niyetleri yok
    sorular soruyosunuz ama burada kimse kolay kolay sorununuzu çözemez
    şu 1 ay değişim süresi dolmadan ya götürün vatana ya da kargolayın
    paşa paşa yenisini versinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_deViLs

Şimdi arkadaşlar bu bilgisayar sorunlu mu sorunsuz mu ? Alayım mı ? Başka modele mi bakayım bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

Birde aynı özellikler de sadece HDD 500gb olan packard bell var.. Bu nasıl arkadaşlar ???

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/packard-bell-ts11hr-609tk-ts11-core-i5-2430m-2.4ghz-6gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=57031#allImages

Bende o packard bell den bahsetmiştim. Lenovoyu aldım ama Gözüm onda kaldı :) Hafta sonu electro world de 1399 tl idi şu anda 1599 tl.
    Bu packard bell modeli şu anda Vatanda ve Darty de daha uygun fiyatla satılıyor.
    Bizim için çok önemli sayılmaz aslında sonuçta iş makinası olarak kullanıyoruz ama multimedya ve oyun tutkunları daha dikkatli
    incelemeli.
    Özellikle Lenovo z570 in ekranı beklentisi yüksek olanları üzebilir.

3 günlük kontrol ve denemelerin ardından sanki modifiye edilerek model yükseltilmiş bir ürün havası seziliyor bu üründe.
    Yalnız kasasına ve tasarımına hayran bırakabilir.

Yukarıda adresini verdiğim bize ait olan blogdaki z570 ile ilgili yazı sürekli güncelleniyor. Her yeni birşey keşfettiğimizde ekliyoruz.
    Aynı anda burayıda güncellemeye çalışıyoruz.
    Sorularınızda olursa PM olarak iletebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi studioworks -- 26 Ekim 2011; 7:17:51 >
  • bu arada, videoda dalgalanma yaşayan bir arkadaş vardı, bende yoktu o sorun taa ki world of warcraft kurup kuşumla havada uçana kadar

Not:nvidia etkin oyundayken, en son sürücüler kurulu, tüm win. güncellemeleri yapılmış ve gereksiz çalışan program yok
    Not2: bu dalgalanmayı yaparken fps 82lerde, kastığından yaptığını sanmıyorum..
  • Beni bu gün lenovo servisi aradı birkez daha müşteri memnuniyeti adına vida olayında dediklerinin arkasında durdular içerisindekırık çatlak vs yok ise eğer garanti bozulmaz dendi tekrardan yani vidaların oynanmış olması size sıkıntı vermesin dedi servis.
  • arkadaşlar lenovo energymanagementta pil çalışma süresi için optimum ve en iyi pil sağlığı seçenekleri var.

pil çalışma süresi için optimumda bu mod en uzun çalışma süresini sağlar. ancak, bu modun pil kullanım ömrü için optimum hale getirilmediği unutulmamalıdır diyor.

en iyi pil sağlığında ise genellikle güç adatörü kullanıyorsanız ve pili nadiren kullanıyorsanız daima tam dolu oldugundan pil daha hızlı azalır bu mod seçildiginde sistem otomatik olarak şarj kapasitesini %0-45 yada %0-50 ile sınırlar , buda pili daha iyi korur ve pil hücresi azalmasını hafifleterek pil ömrünü uzatır..

Ben batarya sürekli üstünde kullanmak istiyorum.. bunun için sürekli adaptör pc ye takılımı kalmalı yada cıkarmalımı her doldugunda ? batarya üstünde sürekli şarja takılı kalmak kosuluyla kullanmak istesem bataryaya zarar verirmiyim ve bu yukardaki 2 secenekten hangisini seçmeli ?

birde bu fanı için olan standart mod , sessiz mod , etkili ısı sarfiyatı modlarının görevini yerine getirip getirmedigini nasıl anlayabilirim ? makinem internet kullanımında altı cok ısınıyor. etkili ısı sarfiyatına alıyorum ama degisen birşey olmuyor tskler şimdiden cevap için
  • bende pazar günü aldım arkadaşlar vatanda alanlarda sorun var galiba enazından alanlar öyle söylüyor ama ben dartyden aldım 1290 tlye aldım gayette uygun aldığımı düşünüom inşallah fiyat konusunda yanılmıyorumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreaydın35

bende pazar günü aldım arkadaşlar vatanda alanlarda sorun var galiba enazından alanlar öyle söylüyor ama ben dartyden aldım 1290 tlye aldım gayette uygun aldığımı düşünüom inşallah fiyat konusunda yanılmıyorumdur

hayırlı olsun , tam özellikleri nedir , vidalara dikkatli baktınızmı ?
  • laptop um dün akşam saatlerinde elime ulaştı ve ne vida ne hoparlör ne de başka bişeyinde sorun yok şükürler olsun ama aklıma takılan bir soru var.batarya ömrünü uzatmak için laptop un bataryasını nasıl kullanmalıyım? yani açtığım andan itibaren şarjda mı olmalı yoksa belli bi seviyeye düşünce mi şarja takmalıyım? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler diğerlerine de teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

arkadaşlar lenovo energymanagementta pil çalışma süresi için optimum ve en iyi pil sağlığı seçenekleri var.

pil çalışma süresi için optimumda bu mod en uzun çalışma süresini sağlar. ancak, bu modun pil kullanım ömrü için optimum hale getirilmediği unutulmamalıdır diyor.

en iyi pil sağlığında ise genellikle güç adatörü kullanıyorsanız ve pili nadiren kullanıyorsanız daima tam dolu oldugundan pil daha hızlı azalır bu mod seçildiginde sistem otomatik olarak şarj kapasitesini %0-45 yada %0-50 ile sınırlar , buda pili daha iyi korur ve pil hücresi azalmasını hafifleterek pil ömrünü uzatır..

Ben batarya sürekli üstünde kullanmak istiyorum.. bunun için sürekli adaptör pc ye takılımı kalmalı yada cıkarmalımı her doldugunda ? batarya üstünde sürekli şarja takılı kalmak kosuluyla kullanmak istesem bataryaya zarar verirmiyim ve bu yukardaki 2 secenekten hangisini seçmeli ?

birde bu fanı için olan standart mod , sessiz mod , etkili ısı sarfiyatı modlarının görevini yerine getirip getirmedigini nasıl anlayabilirim ? makinem internet kullanımında altı cok ısınıyor. etkili ısı sarfiyatına alıyorum ama degisen birşey olmuyor tskler şimdiden cevap için

etkili ısı sarfiyatında fan hızlanır ve ciddi oranda etkili
    Bence bi tek sessiz modla standart arasında fark yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: geniu.s

bazı arkadaşlar ciddi sorunlardan bahsediyo ama geri götürmeye de pek niyetleri yok

valla üstad ben bugun elmadağ vatana götürdüm laptopu, benim laptoptaki sorun klavyedekı takılma,birde fanda sorun vardı laptopa hiç bakmadılar sadece bir soru sordum lenovo z570 6 gb modelini bana fabrika üretimini varmıdır söyleyebilirmisiniz dedim.lenovanın sitesine girdi bulamadı,uluslararası diğer sitelere girdi belki orada üretimi vardır diye bulamadı.
    işin aslı şu lenovo z570 model laptoplar 4gb üretiliyor distiribütör firma burada laptoplara 2gb ram eklemiş iyide yapmış.
    etik olmayan bu distiribütörün bu ürünleri fabrika çıkışı olarak göstermesi,ram ilave edilmiştir bilgisi verseler insanlar bilerek alırlar sonuçta insanların yaşadığı sorunlar ram i takarken oluşabilecek hatadan kaynaklı olabilir,bilemezsinizki.
    ben yarın ürünü eksiksiz olarak teslim edeceğim.ama kimse sanmasın ki bu ürün kötü bence mükemmel bir kasası var tasarımı harika laptopların sorun yaşamayan arkadaşlar uzun seneler rahatca kullanabilir sonuçta elektronık birazda şans işi...
  • Bugün laptop internette dolaşırken dondu. Hiç hayra alamet değil ama bakalım :/ İnşallah tekrarlamaz. Daha 2. günü
  • quote:

Orijinalden alıntı: geniu.s

bazı arkadaşlar ciddi sorunlardan bahsediyo ama geri götürmeye de pek niyetleri yok

dostum 1 ay içinde pc sorunsuz olsa ve windowsu kurmuş olsak bile iade hakkımız var mı ki?

Bu arada bugün lenovo servisini aradım bu açılmış vidalarla alakalı, isterseniz yollayın bakalım dedi, vatanda sorun olmayacağını söyledi, ram eklenmiş anlayacağınız pc de sorun yok, gayette güzel. etik olmayan arkadasımızın dediği gibi söylenmiyor olması.
    serviste sadece istanbulda varmış ideapad için, numarası 08502517777, ben normal 4445656yı aradım önce, biz o seriye bakmıyoruz dediler de mal oldum bi an. siz olmayın diye veriyorum numarayı :)

Genel İrtibat Bilgileri

Lenovo Türkiye Ofisi
    Üner Plaza Eski Üsküdar Yolu Erkut Sok. No:4/1
    Kat:3 B.Bölüm 4 Kozyatağı, Kadıköy, İstanbul Türkiye
    Tel: +90.216.570.01.00
    Fax: +90.216.577.01.00
    Müşteri Destek Merkezleri

IdeaPad Serisi
    Destek ve arıza bildirim Hattı
    0 811 267 77 77
    (sadece Sabit hatlardan arama yapılabilir, GSM hatlardan arama yapılamaz. ÜCRETSİZDİR)

Think ve Lenovo Value Serileri
    Destek ve Arıza Bildirimi:
    Yetkili Teknik Servislerimiz için BURAYI tıklayınız.

Think ve Lenovo Value Serileri
    İlk 30 gün Kurulum Destek Hattı:(Belirtilen modeller için)
    00 800 446 32 041

Çalışma Saatlerimiz:
    Haftaiçi 09:00 - 18:00 arasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan007 -- 26 Ekim 2011; 21:01:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DexTR

Bugün laptop internette dolaşırken dondu. Hiç hayra alamet değil ama bakalım :/ İnşallah tekrarlamaz. Daha 2. günü

İnternette dolaşırken tekrar dondu. 2 etti. En iyisi yarın vatana geri götüreyim laptobu. Yenisini mi talep edeyim ? Napmalıyım , aynı sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

quote:

Bugün laptop internette dolaşırken dondu. Hiç hayra alamet değil ama bakalım :/ İnşallah tekrarlamaz. Daha 2. günü

İnternette dolaşırken tekrar dondu. 2 etti. En iyisi yarın vatana geri götüreyim laptobu. Yenisini mi talep edeyim ? Napmalıyım , aynı sorunu yaşayan var mı?

pil ayarlarını yüksekperformans yapıp denedinizmi hiç ?

bende energystar veya superenergysaverda kullanırken yavaşlamalar yaşıyorum. bu ayarlar birçok şeyi düşük ayarda calıstırıp minimum performans sunup pcyi yavaslatıyor pilin daha çok dayanmasını saglıor. tabi sizin sorununuz böyle basit bir durumda olmayabilir.. bir fikir sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

quote:

quote:

pil ayarlarını yüksekperformans yapıp denedinizmi hiç ?

bende energystar veya superenergysaverda kullanırken yavaşlamalar yaşıyorum. bu ayarlar birçok şeyi düşük ayarda calıstırıp minimum performans sunup pcyi yavaslatıyor pilin daha çok dayanmasını saglıor. tabi sizin sorununuz böyle basit bir durumda olmayabilir.. bir fikir sadece

sagolun tavsiye için. recovery yaptım şimdi pc'ye. yalnız recovery'i tek dvd ile yaptı boşuna mı 3dvdye yazdırdık recoveryi yahu?

Yüksek performansa aldım şimdi bakalım donma yaşıyacak mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DexTR -- 26 Ekim 2011; 22:27:11 >
  • arkadaşlar bu model ile asus K53SV arasında kaldım. gt540 'lı bir model alacağım. ne önerirsiniz. inceledim sayfayı ama çok kişisel, tek ürünlük sorunlarla ve vida olayıyla dolu. bu üründe herkesin yaşadığı kronik sorunlar nedir? oyun sırasında ısınma durumu nasıl? ve bu pikseller herkese kötü mü geldi beklentisi yüksek olan arkadaşlar mı kötü buldu. tam olarak sorun ne.
  • CPU kullanımı nette dolaşırken bile çok yüksek hele video izlerken 40 lara ulaşıyo nedeni ne olabilir sadece bendemi böyle ?
  • quote:

ya bu nasi alet anlamış değilim aldım alalı 10 günde 3 defa recovery yaptım.. Ya makineyi aksam kapatıyorum ertesi gün acayım diyorum bi bakıom BASLANGİC ONARMA diye bisey çıkıyor yarım saat bekletiyor sorunları denetliyor diye sonra BASLANGİC ONARMA bu bilgisayarı onaramiyor diyor sona tıklıyorum pc kapaniyor. Acıyorum gene aynı muabbet aldığımdan beri 3-4 kez yapti bunu ya en son su an yapti ayar oldum artık nedir bu böyle bu sorunla karşılasan warmi beyler bıktım recovery yapmaktan sorun nedir sizce ?

Büyük ihtimalle diskinizde problem var. Gecikmeden servise götürüp durumu anlatın. Diskinizde hasar, bad sector gibi bir durum olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.