Şimdi Ara

Excelde sayfa kopyalama nasıl yapılır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
21.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bi ödevim var excelde. Farklı bir excel dosyasındaki sayfalardan birini başka bir excel dosyasında yeni sayfa olarak kopyalamamız mümkün mü? Ben bulamadım?

• sheet ya da sayfa üzerinde sağ klik yap taşı veya kopyala dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

sheet ya da sayfa üzerinde sağ klik yap taşı veya kopyala dene.

Onu denedim ama olmadı. Yazılar ve grafikler birbirine girdi. Teker teker satırların ve sütunların boylarını ayarlamam gerekiyor. O da çok vaktimi alır.
  • süpürsene süpürge var orada. neyse sen uğraş bulursun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

süpürsene süpürge var orada. neyse sen uğraş bulursun..

Bu ne demek şimdi . Uğraştım ama bulamadım.
  • Kaçak lisanssız MS Office yerine herşeyi yapabildiğiniz.
    Ücretsiz Open Office yada Libre Office öneriyorum.
    xls formatında dosyanizı kaydedebiliyorsunuz.

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/move-or-copy-a-worksheet-HP001217035.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megacom -- 15 Ekim 2011; 10:09:10 >
  • sol en alt ta excel sayfa isimleri vardır. mouse ile tıkla sabit tut ve ctrl yada shift ile SAĞ a doğru hareket ettir. office yok SS ekleyemiyorum :((

belki istediğin aşağıdaki gibidir

http://www.izafet.com/soru-cevap-bolumu/522714-exel-kopyalama.html
  • dosyayı bir yere yüklersen bakabilirim.
  • quote:

sheet

Bu olay nedir?
  • Arkadaşım excel sayfasında ki satır ve sütunların birleştiği yerdeki (sol Köşe) kareye bir kere sol tıkla ve ardından sağ tuşa basıp kopyala de ve ardından hangi sayfaya kopyalamak istersen oradaki sütun ve satırların birleştiği yere gene sol tuşa bas ardından sağ tuşa basıp yapıştır de ve aynen tüm bilgiler ve hücre özellikleri ile birlikte o sayfaya kopyalanacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayhan

Arkadaşım excel sayfasında ki satır ve sütunların birleştiği yerdeki (sol Köşe) kareye bir kere sol tıkla ve ardından sağ tuşa basıp kopyala de ve ardından hangi sayfaya kopyalamak istersen oradaki sütun ve satırların birleştiği yere gene sol tuşa bas ardından sağ tuşa basıp yapıştır de ve aynen tüm bilgiler ve hücre özellikleri ile birlikte o sayfaya kopyalanacaktır.

Office 2003 kullanıyorum. Dediğini yaptım ama olmadı grafikler birbirine girdi. Fakat şu şekilde yapabildim. Kopyalayacağım excel dosyasını yeni excel dosyasının içinde tekrar bir excel dosyası gibi (iç içe) kopyalayabildim. Ama benim istediğim bu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tangmuch

dosyayı bir yere yüklersen bakabilirim.

https://rapidshare.com/files/3104011182/excel_çalışma.xls
    Linkteki dosyada soru 1 sayfasındaki herşeyi aynı şekilde sayfa 1'e kopyalamak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 19 Ekim 2011; 23:31:42 >
  • dosya bulunamadı diyor ama eğer hayhanın anllattığı şey değilse istediğin bende tam olarak ne istediğini anlayamadım. bir excel tablosunun aynısını yeni(temiz) bir excel sayfasına aktarabilirsin aynı özelliklerle. birbirinin içerisine girmez yani.
  • quote:

dosya bulunamadı diyor ama eğer hayhanın anllattığı şey değilse istediğin bende tam olarak ne istediğini anlayamadım. bir excel tablosunun aynısını yeni(temiz) bir excel sayfasına aktarabilirsin aynı özelliklerle. birbirinin içerisine girmez yani.

Yapıyorum ama satır ve sutunlar değişmiyor aynı kalıyor. Teker teker düzeltmem gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 21 Ekim 2011; 0:45:30 >
  • bir yere yükleseydin daha iyi olurdu.
  • quote:

bir yere yükleseydin daha iyi olurdu.

indirme linki
    Linkteki dosyada soru 1 sayfasındaki herşeyi aynı şekilde sayfa 1'e kopyalamak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 21 Ekim 2011; 18:40:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Merhaba, bi ödevim var excelde. Farklı bir excel dosyasındaki sayfalardan birini başka bir excel dosyasında yeni sayfa olarak kopyalamamız mümkün mü? Ben bulamadım?

kopyalayacağın excel kitapını aç.
    yeni bir excel kitapı daha aç.
    bilgilerin olduğu kitapta, alttaki sayfa ismini sağ tıkla.
    taşı ve kopyala seç,
    açılan pencerede, üstte kopyalama yapacağın kitapın adını (açtığın yeni kitapın adını) seç ve kopya olusturu tıkla.
    bu şekilde olması gerekir.
    birebir aynı sayfayı, açık olan başka bir kitapa bu şekilde aktarabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grltrl

quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Merhaba, bi ödevim var excelde. Farklı bir excel dosyasındaki sayfalardan birini başka bir excel dosyasında yeni sayfa olarak kopyalamamız mümkün mü? Ben bulamadım?

kopyalayacağın excel kitapını aç.
    yeni bir excel kitapı daha aç.
    bilgilerin olduğu kitapta, alttaki sayfa ismini sağ tıkla.
    taşı ve kopyala seç,
    açılan pencerede, üstte kopyalama yapacağın kitapın adını (açtığın yeni kitapın adını) seç ve kopya olusturu tıkla.
    bu şekilde olması gerekir.
    birebir aynı sayfayı, açık olan başka bir kitapa bu şekilde aktarabilirsin.

Senin dediğin gibi yaptım oldu. Fakat şöyle bir hata verdi: "Kopyalamakta olduğunuz sayfa içerisinde 255'ten fazla karakter bulunan hücreler içeriyor. Sayafanın tamamını kopyalarken, yalnızca her hücredeki ilk 255 karakter kopyalanır." Hatada da dediği gibi bir satırda cümle yarıda kesildi. Bunu nasıl çözebilirim?
  • valla öyleymiş .
    grafikleri, biçimleri, sayfa düzenini bu şekilde aktardıysan.metinleride sayfadan sayfaya kopyala yapıştır yaparsın artık.
  • Sorun çözüldü mü?

Ana dosyanda soru1 sayfasında alttaki sayfa ismini( soru1) sağ tıkla.
    taşı ve kopyala seç,

açılan pencerede, üstte kopyalama yapacağın yeni kitabı seç ve kopya olusturu tıkla.

Senin verdiğin dosyada 1 e 1 denedim calısıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.