Şimdi Ara

GOLF 6 vs ASTRA J ??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
20.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

Aradaki fark atla deve değil. 100 kilometreye kadar bir fark yok Golf 200'ü gördüğünde ise Astra 190'da. Sırf bunun için Astra J'nin dizaynı yabana atılamaz. Golf'te ciddi anlamda ihtiyar arabası havası var. Vw'in belki de hiçbir aracına yansıtmadığı Golf kalitesi de görmezden gelinemez tabii ki ama bence Golf'ün bu tasarımla genç kitleye hitap etmesi oldukça zor. Astra'nın ise benim gözümde en büyük sıkıntısı arka koltukların dar olması. Haricinde benim yaşlarımda birine Golf'ü tercih ettirecek pek fazla neden yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Her sekilde astra diyorum.

(Şimdi birileri 122 golf, 140lik astradan daha seri falan diyecektir.
    Herseyin kağıt üzerinde olmadıgını görmek icin bir zahmet iki aracıda test edin.)

hoca çok zor değil bu yenilgiyi kabullenmekhttp://www.youtube.com/watch?v=nJinklQaQMs ki golfun dsg şanzımanlısı açık daha da öndedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

hayır genel olarak yani alacak olsan hangisini seçerdin.

İnsignia' nın TR'ye ilk geldiği zamanlar Golf' ün dizeli henüz piyasadaydı ve arka arkaya test etmiştim, 180 hb İnsignia sonrasında DSG şanzımanlı Golf müthiş keyif vermişti.Tabi bu şehir içi, uzun yolda işler değişir. Araçları tipsiz ama mühendislikleri gerçekten cezbedici.

1 yıl sıra yoksa Golf' ü seçerdim.
  • Ön konsol ve direksiyon yapısı benim için çok önemli...Golf...
  • Hocam sırf tasarıma bakarak araba alınıyosa bu memlekette yazık zaten , ben her türlü golf derim ki şu an piyasada highline satılan golflerde r stop farları var bence şuan arka görünüm olarak astrayı solladı gitti o farlarla , VW golf , Opel astra dan çoğu konuda üstün bir araç kabullenmeyeck birşey yok.
  • bende aynı seçimi sunmuştum foruma..

cogunluk golf demişti..ben de babama bırakmıştım o da golf aldı.

iki aracı da kullanmış abiler/arkadaşlar vardı:golfün daha az yol sesi aldığı falan söyleniyordu.benzinli alcaksan pek farketmez astra daha güncel bi kasa golfün eli kulağında yeni modeli gelicek zaten.dizelde biraz performans oynar klimada işte araba kalkmıyo falan diyolardı astra için..hacmi ufak dizel araçların çoğunda o vardır..

git test sürüşüne kafana yatanı al,büyük paralar veriyosun ikisini de beğenmedin biraz daha araştır..

hayırlısı olsun inş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Aradaki fark atla deve değil. 100 kilometreye kadar bir fark yok Golf 200'ü gördüğünde ise Astra 190'da. Sırf bunun için Astra J'nin dizaynı yabana atılamaz. Golf'te ciddi anlamda ihtiyar arabası havası var. Vw'in belki de hiçbir aracına yansıtmadığı Golf kalitesi de görmezden gelinemez tabii ki ama bence Golf'ün bu tasarımla genç kitleye hitap etmesi oldukça zor. Astra'nın ise benim gözümde en büyük sıkıntısı arka koltukların dar olması. Haricinde benim yaşlarımda birine Golf'ü tercih ettirecek pek fazla neden yok.

astra 18 beygir daha güçlü arkadaşım buna rağmen golfe geçiliyor

aman aman bir fark olmayacak zaten bunu anlamak için mühendis olmaya gerek yok ama yine de daha güçlü olan astranın golf'ü geçmesi beklenirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: airbrq_23

quote:

İkisi arasında çok düşündüm ve tüm araştırmalarımda Astra bir adım önde çıktı geçen ay özel sipariş olarak * Astra 1.4 Turbo - Cosmo - Flexride (Olmazsa olmazlarım arasındaydı) - Navigasyon - Manuel Vites siparişini verdim kasım 15'de teslim edileceği söylendi bekliyorum

Arac ne kadara geldi

Suanki kurdan hesaplandiginda 61.5 tutuyor ama arac geldigi gunki kurdan hesap yapilacak o zaman ne olur tam bilemiyorum

Hayırlı olsun şimdiden çok güzel seçim yapmışsınız

• quote:

quote:

quote:

quote:

İkisi arasında çok düşündüm ve tüm araştırmalarımda Astra bir adım önde çıktı geçen ay özel sipariş olarak * Astra 1.4 Turbo - Cosmo - Flexride (Olmazsa olmazlarım arasındaydı) - Navigasyon - Manuel Vites siparişini verdim kasım 15'de teslim edileceği söylendi bekliyorum

Arac ne kadara geldi

Suanki kurdan hesaplandiginda 61.5 tutuyor ama arac geldigi gunki kurdan hesap yapilacak o zaman ne olur tam bilemiyorum

Tesekkurler :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arac ne kadara geldi

hayırlı olsun..bende araç almadan arkadaşımın turbo cosmosuna binmiştim..tamam bunun full+full neyse alalım verelim parasını dedim.
    sonra benzinli alamıycağımı öğrenince golfe geçtim.

allah kazasın belasız kullanmayı nasip etsin.

• Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler...
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhetorical -- 14 Ekim 2011; 23:45:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osencag

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Ses yalıtımı : Golf
    Süspansiyon Konforu : Golf
    Koltuk yapısı : Ön Astra, Arka Golf
    Malzeme Kalitesi : Golf (fark büyük)
    Yol Tutuş : Benzer
    Motor : Dizelde de Golf, Benzinlide de Golf
    Şanzıman : Golf (DSG)
    İç mekan Genişliği : Golf
    Ergonomi : Golf
    Görüş açıları : Golf

ben otomobilde motor sesini duymayı severim ama konfor açısından sessizlik önemlidir.
    golf 6 da D segmenti sessizliği var gerçekten çok iyi bir yalıtım var

Bu konuda size katılıyorum,kıyaslama yapabileceğim araçlar (kullandım -seyahat ettim) 2011 B7 passat ve 2009 Toyota Auris,sessizlik çok başarılı golf6 da kapı fitilleri ortadan içeriye doğru girintili bu da vakum etkisi yaratıyor ayrıca ön cam izalosyonu çok başarılı.

• Bu seçimi 1 yıl önce yaptım ve golf ü seçtim.şimdi olsa yine golf ü seçerim.açıkcası golf bana astraya göre çok daha tok kaliteli ve üstün bir araç gibi geldi.fikrim hala değişmedi ve kararımdan memnunum.astra da güzel bir araç ama malesef bana göre değil...
  • Golf 0-100de saliselik derece top speed 10 km daha çabuk hızlanıyor diye Astra J pis kaka olamaz dimi. Sonuçta siz bunlar la yarışmayacaksınız sonuçta.

Golf 5,5 artık tasarım olarak bu sınıf için biraz daha olsgun oldu genç olupta almasının tek sebebi şöhretli ismi ve toplum psikolojisi.

Ama Astra J dizaynıyla oldukça etkileyici Opel'in üzerinde GM baskısının azalamsından sonra Opel'in verdiği gelişme sinyallerinden biri. Aralarında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum. İkisinide fuar'da bolca

inceleme fırsatım olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalMW -- 15 Ekim 2011; 0:08:14 >
  • tercihler %50-%50 gibi.
    golf daha kaliteli olabılır fakat astra kalitesiz denemez.bence tasarımıyla ve iç konsoluyla bu farkı kapatıyor birazda farklı olmak istediğimden astrayı tercih ettim.
    bazı arkdasların dediği gibi golf genç arabası gibi gelmedi banada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smurats

quote:

quote:

quote:

quote:

Arac ne kadara geldi

hayırlı olsun..bende araç almadan arkadaşımın turbo cosmosuna binmiştim..tamam bunun full+full neyse alalım verelim parasını dedim.
    sonra benzinli alamıycağımı öğrenince golfe geçtim.

allah kazasın belasız kullanmayı nasip etsin.

İyi dilekleriniz için teşekkürler daha bir ay daha beklemem gerekiyor aracıma kavuşabilmem için hayırlısı diyorum :)

• Golf.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.