- x
bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıya
52 Cevap93749 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

96 Mesaj
11 Ocak 2006; 14:51:21 

merhabalar.yardımlarınızı beklediğim bir sorunum var.ben de datron adsl modem var .ben bu modemi ethernetten pc ye bağladığımda bir sorun yok .yalnız usb den pc ye bağladığımda "bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor." böyle bir hata alıyorum ve aygıtı kullanamıyorum.modemin sürücüsününü de yükledim.benim pc nin usb i de bozuk olamaz cünkü aynı porttan yazıcı ve flash bellek falan kullanıyorum .ve son olarak aynı modemi benim dizüstü pc me usb den bağlayabiliyorum onda da hiç bir sorun olmuyor.yalnız işte masa üstü pc de böyle bir uyarı alıyorum.bu konuda yardımcı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum.şimdiden teşekkürler....

herşey fani

59 Mesaj
11 Ocak 2006; 22:34:59 

aynı uyarıyı ben usb mouse bağlayınca alıyorum. 2dakika çalıştıktan sonra usb aygıtı tanınamıyor diyor ve çalışmıyor

2136 Mesaj
11 Ocak 2006; 23:16:22 

usb 2.0 driverde sorun olabilir bord driverini tekrar yükle

542 Mesaj
12 Ocak 2006; 0:31:51 

ŞİMDİK ŞÖYLE OLUYOR.
1)İLGİLİ CİHAZI KASANIN ÖNDEKİ USB LEREMİ BAĞLIYOSUNUZ
2)EĞER ÖYLEYSE KASANIN İÇİNDEN YANLIŞ TAKILMIŞ DEMEKTİR.
3)BİOSDA USB HİGHSPEED FULLSPEED DİYE İKİ SEÇEMNEK VAR
BUNUN HİGHSPEED DE OLMASI GEREKİR
4)SİSTEM XP İSE ENAZ SP1 YÜKLENMELİ VE USB 2.0 DRİVERİ
YÜKLÜĞ OLMASI GEREKİR.SP2 VARSA OTO. TANIR

96 Mesaj
12 Ocak 2006; 16:40:54 

şimdi sevgili arkadaşım ilk önce ilgilendiğin için sağol .
1.port bilgisayarın önündeki port değil gerci önündeki portalrıda bağladım kaldıki arkadaki portlarda da denedim.aynı yerden yazıcı ve bellek kullandığımı söylemiştim.
2.notebook da sp2 yüklü ve gerekli driverlarıda yüklü.notebook ta güzel calışıyordu yalnız son günlerde onda da sorun oluşmaya başladı.
son olarak masaüstü pc sp ler yüklü değil belki orda dediğin olabilir ancak onda da gerekli driverler yüklü.

herşey fani

59 Mesaj
12 Ocak 2006; 20:21:09 

gerçekten hiç bir şey anlayamıyorum. sorunun nerde olduğunu bulmak sorunu çözmekden daha zor.

193 Mesaj
13 Ocak 2006; 0:50:25 

Arkadaşlar bilmiyorum benim sorunumda aynı mı ama bendede datron modem var bilgisayarım da toshiba notebook ne usbden ne de ethernetten adslye bağlanamıyorum yani modemi tanımıyor sp2 yüklesem sorunu çözermi bir yardım lütfen sağolun

NOTHING COMPARES 2 U BEŞİKTAŞ

193 Mesaj
13 Ocak 2006; 23:43:54 

yokmu bi yardım edecek arkadaş zor durumdayım 2 ay adsl bağlanacak diye bekledim şimdide bu sorun var nasıl olacak bilmiyorum

96 Mesaj
14 Ocak 2006; 12:21:11 

vince arkadaşım ethernetten de bağlanamadığına göre sende ayrı bir sorun olması muhtemel.çünkü ben ethernetten bağlayabiliyorum.gerçi bu datron modemlerinde kalite bir şey olmadığını da biliyorum.belki senin ayarlarında bir sorun vardır.onlara bir bak.

herşey fani

96 Mesaj
15 Ocak 2006; 20:28:35 

başka fikri olan böyle bir sorunla karşılaşan yokmu arkadaşlar bir zahmet fikirlerinizi paylaşın acil..

herşey fani

2136 Mesaj
15 Ocak 2006; 20:39:26 

ya neden sorun yapıyorsun ki bağlan etherneten olsun bitsin ya da modemi değiş

193 Mesaj
15 Ocak 2006; 20:52:28 

Alyesemek arkadaşım yalnız bende şöyle bi sorun var bağlantı kuruldu diye gösteriyor saniyeler ilerlemeye başlıyor fakat hiçbir internet sayfası açmıyor acaba bi bilgisayarcı çağırıp baktırsammı
Bir de kablonet hakkında bilgin varmı ondada modem gerekiyormu üstelik sınırsızmış bazı arkadaşlar daha iyi olduğunu söylüyor ne dersin

96 Mesaj
16 Ocak 2006; 16:46:57 

ya arkadaşın teki neden soruyorsun demiş ona acıklık getireyim bari.birincisi madem yardımcı olmıyacaksın laf olsun diye mesaj yazma ethernetten bağlandığımı söylemiştim,ikincisi modemi değiştirmeden bu soruna çözüm arıyorum zaten ve son olarak ta usb den bağlanma amacım bağlantıyı başka birisiyle paylaşıcam ben usb den onu da ethernetten bağlıcam .umarım anlatabilmişimdir. ya hayır konuşun yada susun..

herşey fani

7737 Mesaj
16 Ocak 2006; 17:07:05 

sevgili arkadaşım. modeminin usb çıkışı bozulmuş. bu aşamadan sonra usbyi kullanman gerekiyorsa modemini değiştirmen gerekiyor. bende Jaht marka bir bluetooth var. o da senin söylediğin sorunun aynısını yaratıyor. bir süre çalışıyor, sonra "usb aygıtı tanınmadı" hatası veriyor. bunun üzerine yeni bir bluetooth aldım ve onda sorun yok.

sonuç olarak, bilgisayarlarındaki usb portlarınızda bir sorun yok. sorun usb aygıtında. yani adsl modeminin usb çıkışında. yapmanız gereken ya sadece ethernet'i kullanacaksın, ya da yeni bir adsl modem alacakısn.

Ben aslında yoğum. YOĞUM!

96 Mesaj
16 Ocak 2006; 17:13:46 

sevgili salpyilmaz arkadaşım teşekkür ediyorum ilgilendiğin için ben de senin gibi düşünüyorum.yalnız benim kafama takılan modem notebook ta sağlam calışıyor du ve sonraları senin dediğin gibi biraz calıştıktan sonra senin dediğin gibi aynı hatayı veriyor.zaten masaüstü pc de usb den hiç calıştıramadım.ama sorun büyük ihtimalle senin dediğin gibi olsak gerek.tekrar teşekkür..

herşey fani

11 Mesaj
5 Şubat 2006; 11:52:24 

arkadaşlar bende asus m6wr var creatıve marka webcam aldım fakat usb aygıtı tanınmadı hatası verıyo sp2 var diğer marka laptoplarda hepsınde cıhaz calıstı en sonunda bıostan usb 2.0 ları kapatıp 1.1 den denedık oldu fakat nıye 2 den calısmıyo anlamadım yardımcı olun bana lütfen

3 Mesaj
12 Mayıs 2007; 11:03:23 

arkadaslar bende de ayni sorundan bir adet mevcut..

genellikle sc card entegreli olan usb lerde olmak üzere, tam da bir standardı olmamakla beraber BENİM DE BİLGİSAYARIM, USB AYGITI TANINMADI diye hata çıkarıyor.. bilgisayara yeni format attım ama daha evvelden de böyle bir sorun zaten vardı.. bununla alakası vardır belki, bilginiz olması açısından; usb.imle alakalı diğer bir sorun da; tüm usb leri taktıgımda "bu aygıt daha hızlı calısabilir 2.0" falan diyor.. yani yukarıdaki highspeed le alakalı bir sorun olabilir, tanınmaması da acaba ondan mıdır diyorum..

ama format attım düzelmedi ben napıcam da bunu düzelticem... camdan aşağı mı atiyim

47 Mesaj
12 Mayıs 2007; 15:55:00 

bende da olyor bazen ama yinede çalışyor

gd

7 Mesaj
12 Mayıs 2007; 19:23:37 

Arkadaşlar bende usb gamepad aldım çok iyi çalışıordu arkadaşıma götürdüm ondada çalıştı arkadaşımda gamepadı çıkarıp tekrar taktım `bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor.`dedi evde taktım yine aynı şeyi dedi.Başka bir şeyi usb ye taktım yine aynı şey lütfen yardım edin.

110 Mesaj
12 Mayıs 2007; 22:58:40 

Arkadaşlar bu tür olaylarda genellikle usb destekleyici sürümü ve kablolar çok önemlidir. Bilgisayardaki usb'leriniz 2.0 ve ona bağladığınız cihazınızın usb'si 2.0 destekli ise burada kullanmanız gereken Usb kablo 2.0 olmalıdır. Kalkıp siz 1.1 destekli kablo takarsanız genellikle " bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor " hatasını alırsınız. Bu hatayı almadan kurulumu başarırsanız bir çok arkadaşın burada yazmış olduğu bir süre sonra aygıt çalışmıyor hatasını alırsınız. Çünkü aygıt kararlı bir şekilde çalışmıyor ve devamlı kendisini devre dışı bırakıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gabriyeli -- 12 Mayıs 2007; 23:01:50 >

Hepimiz microsoft'uz bol bol açıkla doluyuz, virüsler giriyor bünyemize ama nafile anti yazılımlarımız yok, format atanda yok. keşke yedeklerimizi alan olsaydı.

3 Mesaj
14 Mayıs 2007; 13:43:43 

anlıyorum ama garibime giden şey şu; bu hatayı bazen verip bazen vermiyor.. bazen ilk taktığımda tanıyor, bazen 10. defada tanımıyor.. ben de haliyle onu bilgisayara tanıtana kadar tak-çıkar-tak-çıkar.. yapmak zorunda kalıyorum...

"hata" dendiği zaman akan sular durur ama, kendi içinde çelişen bu hata'dan bana da "acaba düzeltebilir miyim" umudu kalıyor.. teşekkür ederim. saygılarımla

110 Mesaj
14 Mayıs 2007; 19:51:07 

quote:

Orjinalden alıntı: eknc

anlıyorum ama garibime giden şey şu; bu hatayı bazen verip bazen vermiyor.. bazen ilk taktığımda tanıyor, bazen 10. defada tanımıyor.. ben de haliyle onu bilgisayara tanıtana kadar tak-çıkar-tak-çıkar.. yapmak zorunda kalıyorum...

"hata" dendiği zaman akan sular durur ama, kendi içinde çelişen bu hata'dan bana da "acaba düzeltebilir miyim" umudu kalıyor.. teşekkür ederim. saygılarımla

Bende hp 1020 laser yazıcı vardı. Pc yi değiştim bütün girişlerim usb 2.0 haliyle kablom 1.1 idi tanıyor yazıcıyı yazdırmıyor yada yazıcı çalışıyor diğer usb girişleri devre dışı oluyordu. kafasına göre takılıyordu kablo değiştim sorun gitti. Bunu çok daha öncede yaşadım başka cihazlarda pek mantık arama bu işlerde ciddi söylüyorum

Hepimiz microsoft'uz bol bol açıkla doluyuz, virüsler giriyor bünyemize ama nafile anti yazılımlarımız yok, format atanda yok. keşke yedeklerimizi alan olsaydı.

424 Mesaj
4 Mart 2008; 12:37:39 

bilgisayarı formatladım, yeniden kurdum, tüm sürücüleri yükledim, güncellemeleri tamamladım.
yükleyeceğim programları harici diskim ve flash belleğimden yaptım.
gel gelelim, üçüncü gün bilgisayar "usb aygıtı tanınmıyor" hatası vermeye başladı, ancak bu hatayı sadece depolama aletlerine (flash bellekler ve harici disk) veriyor, diğer usb donanım (yazıcı, web kamera, vb.) normal çalışıyor.
iki gündür denemediğim şey kalmadı, sanırım tekrar yükleyeceğim windowsu.

Hyundai Elantra Prime Plus Otm (2011/2012) (BRC)
Chevrolet Aveo Classic HB 1.4 Otm (2011) (BRC)

440 Mesaj
4 Mart 2008; 18:17:40 

ben garantiye vermiştim anakartı bu yüzden olmuyo olmuyo olmuyo dediler bende yeni anakart aldım

253 Mesaj
4 Mart 2008; 18:25:57 

Aynı şey bir gün optik mouse un çalışmaması şeklinde başıma geldi. Usb aygıtı tanınmıyor şeklinde sürekli uyarı çıkıyordu. Herşeyi denedim olmadı. Pc yi fişten çekip 2-3 dk. sonra tekrar çalıştırdım. Bu sefer sorun ortadan kalkmıştı O günden beri sorun yok. Basit ve mantıksız gibi birşey ama denemenizi tavsiye ederim.

1 Mesaj
13 Ağustos 2008; 16:29:38 

bence driverlerle alakası yok arkadaş pc usb aygıtı tanımıyorsa sen kasadaki kabloların hepsini çıkar sonra tekrar tak kesin çözüm dene istersen sorunun çözülecek emib ol.Benim pc dede aynı sorun yaşanıyordu ben öyle yaptlm düzeldi.Bu sorunun bir daha yaşamak istemiyorsan usb ni çıkarmadan güvenliği kaldır.Kolay gelsin...

67 Mesaj
18 Mart 2009; 9:59:23 

sanırım usb aygıtını kullanmak istediğiniz cihazın chipsetine yeniden yükleme yapılabilirse sorunsuz çalışabilir

67 Mesaj
18 Mart 2009; 10:09:36 

[font="Tahoma"]++++++ WEBDEN DERLEDİKLERİM

bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor.

1)İLGİLİ CİHAZI KASANIN ÖNDEKİ USB LEREMİ BAĞLIYOSUNUZ
2)EĞER ÖYLEYSE KASANIN İÇİNDEN YANLIŞ TAKILMIŞ DEMEKTİR.
3)BİOSDA USB HİGHSPEED FULLSPEED DİYE İKİ SEÇEMNEK VAR
BUNUN HİGHSPEED DE OLMASI GEREKİR

Aynı şey başıma geldi tesadüfen USB kablosunu değiştirdim çalıştı, nedenini bende bilmiyorum baya saçma bir durum, umarım sizinki de böyledir.

Bağlı olan diğer usb leri çalıştırabiliyorsan onları çıkar sadece çalıştıramadıgın yazıcıyı tanıt . Bu işlemi yaparken ;

--- usb leri çıkar pc'yi kapa

--- sadece tanıtamadıgın yazıcıyı tak eğer işlem aynıysa bunu diğer usb girişlerindede dene.

Eğer olursa sakın aygıt yöneticisinden güncelleştirmeden çıkarıp eski yerine takıp bakalım bunada oluyormu diye deneme !!!

güncelleştirmeni yap ve ondan sonra diğer :USB aygıtlarını tanıt.

Benim denemediğim tek şey kaldı düşüncelerime göre Sanırım bazı aygıtlar sırasıyla yüklenmeli ( İlginç bir teori olacak ama ) çünkü bu uyarıda yukarıdaki işlemleri yaptıgımda USB aygıtı tanındı uyarısını aldım.

arkadaşlar aynı sorun bendede vardı usb bağlantısından sadece yazıcıyı bağlarsan çalışıyor başka aygıt bağlarsan off duruma geçiyor .. benimki 3 defa servise gitti sağlam diyerek geri gönderdiler tabii onlar kendi kablolarıyla denemişler. 3.cüsünde onların kablosunu istedim taktım bir güzel çalışıyor sorun usb 2,0 kablosunda piyasada satılanlarda uyum sağlamıyor

227 Mesaj
31 Mart 2009; 0:33:20 

konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama hala bu sorunu çözemeyen arkadaşlar varsa en azından yardımcı olacağıma inanıyorum. Herkes bişeyler söylemiş tahminlerde bulunmuş kimisi format at demiş arkadaşlar "eğer bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor" hatasını alıyorsanız pc yi yeniden başlatığınızda delete tuşuna basarak (genel olarak anakartlarda deişiklik gösterebilir tuş fonksiyonu) bios'a girin advanced seçeneği altında (anakarta göre değişiklik gösterebilir ) usb controller 2.0 sekmesi var onu disable yapın geçmiş olsun.. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi forumlar..

Bir hayalim var! Beyaz Irk ve Siyah Irk ve hatta Çinliler aynı fişlerle, birlikte kumar oynayabilmelidirler.
James Carter

46 Mesaj
7 Nisan 2009; 18:52:29 

bendene aynı sorun var flas belleği tanımıyor daha önce calişiyordu 1 gün sopnra windows bu aygıtı tanımıyor diye yazdı cözüm bulkamadım virüse alakası varmı bunun acaba saygılar

1 Mesaj
18 Nisan 2009; 21:58:15 

Arkadaşlar,
Bu olay benim de başıma geldi bugün sabahtan, bu saate kadar bu sorunla uğraştım.Mouse başka Pc'de çalışıyor.Bende hiç bir sorun yokken birden mouse çalışmaz oldu.Yabancı kaynaklardan çeviriler yaptım ve nihayet sonuca ulaştım.Bu usb'nin sorunu özellikle Vistada çok hissediliyor.Olası sorunları sıralıyorum;

1) Usb girişinde güç azalmasından dolayı sorun yaşanıyor ve usb hata veriyor,
2) Güncelleştirmeler yüklenirken bir güncelleştirme Usb'nin usbstor dosyasını siliyor ve aynı sorun yaşanıyor, (Son güncellemeleri geri alın)
3) Birden fazla Usb takıldığında usbler arasında çakışmalar oluyor ve usbstore dosyasının bozulmasına neden oluyor,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.

3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Sorununuz donanımsal olarak bir probleminiz yoksa çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esradanaci -- 19 Nisan 2009; 18:40:59 >

http://www.gardentr.com

1 Mesaj
15 Eylül 2009; 16:31:29 

Merhabalar;
Uzun zamandır usb sorunumu çözemiyorum..
Elimde Acer 5030 laptop var 3 usb girişi var, herhangi birisine ne takarsam takıyım aleti tanımıo ve 'bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor' hatasıyla karşılaşıorum. Ayrıca kullandığım usb araçları (mouse,flash disk, kamera vb.) diğer bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor.
Çözüm aşaması olarak; format attım yine çözülmedi, Servis pack 2 yükledim çözülmedi, başka cdyle format attım yine değişmedi.
'Esradanaci' arkadaşımızın sorunuyla aşağı yukarı aynı olduğu için onun çözümünü deniyordum ama şunu farkettim.
Kayıt Defteri Anahtarında
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Usbstor diye birşey yok.
Birincisi; Kayıt Defterinde Usbstor eksik,
İkincisi; Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore klasörü ve içindekiler koyu mavi renkli yazıda ve içinde wlphonecv_8800C151E3BB9442F62327FF05F053BF5567B318 adında bir klasör var başkada birşey yok.

Acaba sorunumun bunlarla alakası var mı?
Eğer öyleyse;
I:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u nasıl ekleyebilirim?
II: C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf nasıl ekleyebilirim?
Şimdiden Teşekkürler...

5501 Mesaj
16 Eylül 2009; 10:35:11 

bo sorun pc dünyasının en büyük efsanesidir ve maalesef kesin bir çözümü yoktur..gerçi ben kablo değiştirerek çözdüm..ve hayretler içindeyim ama(creative mp 3 üm için söylüyorum)... yinede allah yardımcınız olsun

103 Mesaj
19 Eylül 2009; 12:21:44 

Bu sorunu şu anda ben de yaşıyorum. Nerdeyse 1 senedir kullandığım Harici hdd bir anda çalışmamaya başladı. Başka bilgisayarda görüyor ama notebook ta aynı mesajı veriyor. Bende kablo değiştirmek de işe yaramadı. Nette epey araştırdım ama adam akıllı bir bilgi yok. geneja arkadaşın dediği gibi efsane bir sorun sanırım. Microsoft'un sitesinde aygıt yöneticisindeki bütün usb aygıtları kaldırıp restart yapın falan diyor ama o da işe yaramadı. Biosu güncelledim, format attım ama nafile. İlk kez böyle enterasan bir sorunla karşı karşıyım.

29 Mesaj
23 Kasım 2009; 17:31:19 

quote:

Orijinalden alıntı: meriva75

Aynı şey bir gün optik mouse un çalışmaması şeklinde başıma geldi. Usb aygıtı tanınmıyor şeklinde sürekli uyarı çıkıyordu. Herşeyi denedim olmadı. Pc yi fişten çekip 2-3 dk. sonra tekrar çalıştırdım. Bu sefer sorun ortadan kalkmıştı O günden beri sorun yok. Basit ve mantıksız gibi birşey ama denemenizi tavsiye ederim.

benim de laptobun optik mousu aynı hatayı verdi ,senin dediğin gibi pili çıkartıp 5 dk sonra çalıştırdım düzeldi,hayır duamı aldın eywallah kardeş..

1680 Mesaj
23 Kasım 2009; 22:38:33 

quote:

Orijinalden alıntı: AcquaDi_Gio
Bu sorunu şu anda ben de yaşıyorum. Nerdeyse 1 senedir kullandığım Harici hdd bir anda çalışmamaya başladı. Başka bilgisayarda görüyor ama notebook ta aynı mesajı veriyor. Bende kablo değiştirmek de işe yaramadı.

Bu tür sorunlar genelde USB portndan yeterli gücün alınamadığı durumlarda ortaya çıkar. Ya cihaz portun verebileceğinden fazla güce gereksinim duyuyor, ya port standarttan daha düşük güç veriyor ya da kullanılan kablo kötüdür ve portun verdiği gücün bir kısmı kaboda harcanmaktadır.
Kaliteli ve kalın bir kablo kullanmak en kestirme çözümdür. Cihazı birden fazla USB portundan beslemek de problemi çözebilir.

1259 Mesaj
27 Eylül 2010; 14:52:28 

quote:

Orijinalden alıntı: esradanaci

Arkadaşlar,
Bu olay benim de başıma geldi bugün sabahtan, bu saate kadar bu sorunla uğraştım.Mouse başka Pc'de çalışıyor.Bende hiç bir sorun yokken birden mouse çalışmaz oldu.Yabancı kaynaklardan çeviriler yaptım ve nihayet sonuca ulaştım.Bu usb'nin sorunu özellikle Vistada çok hissediliyor.Olası sorunları sıralıyorum;

2) Güncelleştirmeler yüklenirken bir güncelleştirme Usb'nin usbstor dosyasını siliyor ve aynı sorun yaşanıyor, (Son güncellemeleri geri alın)
3) Birden fazla Usb takıldığında usbler arasında çakışmalar oluyor ve usbstore dosyasının bozulmasına neden oluyor,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Ne kadar teşekkür etsem azdır uyguladım ve sorunum düzeldi . Grafik tabletimin Windows 7'ye uygun driver'ı olmamasına rağmen belki çalışır umuduyla driver'ını yükleyip USB'den bağlayınca bu hatayı vermişti türlü şaklabanlıklar yaptığım halde düzelmemişti bu yorumu görünceye kadar.

Şunuda belirteyim Esra sanırım Windows XP için olan çözüm şeklini anlatmış çünkü Windows 7'de söylediği dizinler hep boş klasörlere çıkıyordu. Biraz kurcalayıp doğru klasörleri buldum Windows 7 için benimde ufak bir yardımım olsun

Windows 7 için ;

1.AŞAMA

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet001\Services\UsbStor klasörünü seçip sağ taraftaki panelden Start'a sağ tıklayıp değiştir diyin

3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin.

Devamı Esra'nın anlattığı gibidir.

konuyu hortlattıysam kusura bakmayın elbet birinin daha başına gelebilir bu sorun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
29 Aralık 2010; 18:41:54 

Teşekkürler benim sorunumu da çözdü bu deneme. Çok uğraşmıştım. Masa pc.

Fişi çıkarttım ve 10dk bekledikten sonra USB sorunu kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdaselk -- 29 Aralık 2010; 18:44:34 >

2659 Mesaj
13 Ocak 2011; 1:51:28 

USB aygıtlarından biri çalışmadığı için windows bu aygıtı tanıyamıyor

sorunu bende de vardı bu sorunu herkese gore farklılık gosterıyor tek bır cozumu yok bnm sorunum usb kablomu degıstrmekle cozuldu 2.0 dıye almıstm ancak degılmıs sımdı yenı kabloyla sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 13 Ocak 2011; 23:51:46 >

2 Mesaj
13 Ocak 2011; 10:09:24 

Gayet Güzel bir Bilgi Tesekkürler . Yardımlarınız için .

1 Mesaj
4 Nisan 2011; 6:14:47 

Bu saçmasapan soruna getirdiğiniz çözümden dolayı çok teşekkür ederim. Beni ne kadar büyük bir dertten kurtadığınızı anlatamam. Umarım yeri gelir benimde size çok büyük yardımım dokunur. Ayrıca bu çözümü de nasıl bulduğunuzu merak ettim doğrusu :) Çok çok teşekkürler

10 Mesaj
6 Ağustos 2011; 16:37:00 

Arkadaşlar teşekkür ediyorum. Ben de yazıcının adaptörünü ve usb kablosunu taktıktan sonra harici belleği gördü. Saçma hakkaten :)

38 Mesaj
24 Ekim 2011; 19:04:42 

esradanaci isimli kullanıcının soylediklerini harfiyen uyguladım ve yaklaşik yarım gundur cozemedigim sorunu 15 dk da cozdum. win7 de anlatılan basamaklar hemen hemen aynı, umarım diger arkadaslarada yardımcı olur

1 Mesaj
10 Aralık 2011; 13:36:06 

Arkadaşlar anakartımı değiştirdim ve sistemi yeniden kurdum ilk olarak win7 kurdum ve bi sorunla karşılaştım...usb ler kamera yazıcı bu gibi cihazları görüyor fakat sadece flash belleğimi taktığımda görmüyor...başka bi bilgisayara taktığımda çalışıyor...win 7 ile ilgili bi sorundur die xp sp3 kurdum fakat sonuç değişmedi yine flash bellek çalışmıyor...driver olduğunu sanmıyorum çünkü orjinal cd sinden kurdum...bilen varsa ve cevap yazarsa çok sevinirim uyku girmiyor gözüme:((

1 Mesaj
20 Aralık 2011; 21:45:33 

Arkadaşlar Bakın Kesin Çözüm:::: Donanımsallıkla felan alakası yok arkadaşlar mesela bilgisayarınızda örnek veriyorum H veya F sürücüsü var ise ve o çalışıyorsa usb ye çalıştıracak güç bulamıyor ve bu yüzden okuyamıyor.Örneğin Daemon Tools bilmeyenler için ( Sanal Disk Sürücüsü ) ile bir dosyaaçık ise usb yi okuyamıyor ona bilgisayarım a girip o sürücüye tıklayıp çıkar deyin.. Ve daha sonra Usb yi takın Sorun çözülecektir...Aynı sorun bendede vardı araştırarak buldum arkadaşlar kesin çözüm...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Şubat 2012; 5:37:32 

quote:

Orijinalden alıntı: esradanaci

Arkadaşlar,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

2.AŞAMA

3.AŞAMA

Arkadaşım allah ne muradın varsa versin 2 gündür aramadığım bakmadığım site yer indirmediğim driver atmadığım geri yükleme format kalmamıştı ama son bi çare dediklerini aynen denedim ve OLDU... çok teşekkürler ve bende bu bilgiyi aynı başlıkla açılan konuların hepsine ekleyeceğim kesilikle bende işe yaradı teşekkürler.

5 Mesaj
7 Şubat 2012; 18:12:57 

bu gün aynı sorunu yasadım forumdaki yazılanları başka pc den okudum ve uygulamaya çalışmak için sorunlu pc yi calıstırdıgımda sorunun ortadan kalktıgı farkettim..biraz tecrübe biraz bilgi su kanıya vardım...bazı pc lerin güç kaynaklarında 0-1 acma kapama düğmesi var bazılarında yok kimi zaman burdan kapatırız pc leri kimi zaman fişini çekeriz..fişi çekmediğimizde genelde pc her daim kapalı gibi gözüksede normal bi tv nin bekleme konumu gibi çalışmaktadır..ya güncelleme yapılmayan yada windows sun acizliğinden takmış oldugumuz usb bellek klavye maus yada wifi adaptör güvenli kaldır olarak pcden kalkmadıgı için windows onu hala o usb soketinde bağlı olarak görmektedir..bu yüzden biz onu çıkartsakta orda çalıştırmaya çalışan windows böle bi uyarı vermektedir..kısacası bu sorun oluştugunda sadece elektrik bağlantı kablosunu söküp pc nin pover tusuna 10 sn basarak içindeki statik yada her hangi biriken elektiriği boşaltıp tekrar açtıgımızda sorunun ortadan kalktıgını görücez....

58 Mesaj
26 Ekim 2012; 13:04:01 

Benimde cep telefonu hariç diğer usb aygıtları çalışıyor 2 gün önce ne olduysa birden telefonu tanımamaya başladı birden flash bellek kamera mause sorunsuz çalışıyor eve gidince burada yazılanları denıyecem inşallah ise yarar (mobile den giriyorum yazım ve imla için kusura bakmayın)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
23 Ocak 2013; 13:17:58 

aynı sorun benim başımada geldi ve yazılanları komple okuduğum halde sorunu çözemedim. en son kasadaki kart okuyucu gözüme çarptı. ışığı yanıyor fakat tepki vermiyordu. sonra fark ettimki kart okuyucu çalışsaydı harf alması gerekiyodu. çıkardığımda sorun düzeldi :) denemenizi tavsiye ederim.

1 Mesaj
19 Mayıs 2013; 7:53:11 

Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı bilgisayarımda win 7 ultimate yüklüydü,öndeki usb girişi herşeyi algılıyordu tablet,mouse,kamera..vs ama samsung marka telefon taktığımda bu bilgisayara takılı usb argıtlardan birisi çalışmadığından arğıtınızı bulamıyor diye bildirim geliyordu.Forumda bir çok şey yazıyordu bios,kayıt defteri felan ama siz siz olun sakın böyle şeyleri denemeyin bios ve kayıt defteri ile oynarken sistemi yakabilirsiniz.Zaten bios hiç çalışmayan argıtların tamirinde kullanılırsa doğru olur anladığım kadarıyla sizin sorununuz da benim ki gibi ben bilgisayarımda yüklü olan samsung usb driver yazılımını kaldırıp tekrar kurdum ve düzeldi.Sizde hangi cihazın çalışmıyorsa yazılımı ile ilgili bir sorundur.silip geri yükleyin kesinlikle sorun çözülecektir.

5 Mesaj
4 Şubat 2014; 13:15:44 

Hiçbiri işe yaramadı bende.

233 Mesaj
4 Şubat 2014; 13:31:57 

Konu her yıl hortlamış

DİK DUR !

BU BİR UYARIDIR !

5 Mesaj
4 Şubat 2014; 13:45:16 

Microsoft müşteri hizmetlerinden aldığım yanıt:

Yanıt
Merhaba;

5V usb den her türlü alırsınız ancak önemli olan amperdir. 0.5A anakartınızın vermesi gereken maksimum çıkıştır. Ancak bazen (genelde power supply in yetersiz kaldığı durumlarda) bunu veremez. Bu yüzden marka üreticinize danışmalısınız demiştim. Yazılımdan olma ihtimali pek görünmüyor. Eğer yazılımdan olsa diğer bilgisayarlarda çalışmazdı. Ancak sizin windows sisteminizden de kaynaklanabilir. Eğer windowsunuzun usb ile ilgili sürücülerinde bir sıkıntı varsa bundan da kaynaklanabilir. İsterseniz öncelikle anakart üreticinizin veya bilgisayar üreticinizin web sayfasından chipset sürücülerini indirin ve kurun. Böylece eğer daha yeni bir sürücüsü varsa kurmuş veya bozulmuş ise düzeltmiş olursunuz.

Eğer bu şekilde de düzelmiyor ise o zaman tek çare harici beslemeli usb hubtır.
Kolay gelsin.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıya
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.398