Şimdi Ara

İphone 4 Arama Sırasında problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Telefonun İphone 4, vodofone kampanyalı olarak aldım. Versiyonu 4.3.5 (8L1) olarak kullanıyorum.
    Son bir kaç güne kadar sorunsuz kullanıyordum. Fakat, su günlerde 5-6 aramada bir kez, bana arama geldiğinde, arama cevaplama kaydırma cubugu çalışmıyor. Nasıl yaparsam yapayım aramayı cevaplayamıyorum. Diğer tuslar home tusu ve orta tus calısyor, ses acma kapama dügmeleri calısıyor. Sadece ve sadece arama cevaplama kaydırma cubugu işlevsiz kalıyor. Ben aramayı cevaplayamadan arama bitiyor daha sonra ekran kilidini açmak için aynı tusu kullanabiliyorum, sorunsuz çalışıyor.

Sorunum arama esnasında telefon ekran kilitli iken arama cevaplama kaydırma cubugunun işlevsiz kalması.. Bu konuda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kelcevat1976

Arkadaşlar, Telefonun İphone 4, vodofone kampanyalı olarak aldım. Versiyonu 4.3.5 (8L1) olarak kullanıyorum.
    Son bir kaç güne kadar sorunsuz kullanıyordum. Fakat, su günlerde 5-6 aramada bir kez, bana arama geldiğinde, arama cevaplama kaydırma cubugu çalışmıyor. Nasıl yaparsam yapayım aramayı cevaplayamıyorum. Diğer tuslar home tusu ve orta tus calısyor, ses acma kapama dügmeleri calısıyor. Sadece ve sadece arama cevaplama kaydırma cubugu işlevsiz kalıyor. Ben aramayı cevaplayamadan arama bitiyor daha sonra ekran kilidini açmak için aynı tusu kullanabiliyorum, sorunsuz çalışıyor.

Sorunum arama esnasında telefon ekran kilitli iken arama cevaplama kaydırma cubugunun işlevsiz kalması.. Bu konuda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum

Dostum itunes 10.5 i indir ve ios 5 e yukselt surumu. Yazilimsaldir buyuk ihtimal. Duzelir

• ios 5 nasıl yukseltebilirim
  • Senin iphone jb li galiba genellikle jb li chazlarda bu sorun çıkıyor EZDecline yi kur sorunun hallolur...
  • hocam söylemiş işte; itunes 10.5 indir cihazı bilgisayarına bağla update de
  • tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Senin iphone jb li galiba genellikle jb li chazlarda bu sorun çıkıyor EZDecline yi kur sorunun hallolur...

Jb değil cihaz.. Aldıgım gibi kullanıyorum.
  • quote:

Arkadaşlar, Telefonun İphone 4, vodofone kampanyalı olarak aldım. Versiyonu 4.3.5 (8L1) olarak kullanıyorum.

Hiç mi kaymıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhat8634

quote:

Hiç mi kaymıyor ?

evet hiç hareket etmiyor, karsı taraf aramayı bitirince de ben tus kilidi acmak için kullandıgımda normal calısıyor. Sonra 5-6 arama yeniden normal

• kelcevat1976
    Bende de ara sıra oluyordu ama hiç kaydıramama durumu değil, biraz hareket ediyordu.
    Benim gibi forumda bu sorunu yaşayan çok sayıda arkadaş vardı, en son biri nemden dedi, hakatten de şimdi böyle bir problemim yok, yazın yüksek nemli günlerde oluyordu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat8634 -- 12 Ekim 2011; 22:19:34 >
  • Bende hiç hareket etmiyor. Ben açamadagım için arama bitene kadar bekliyorum. Daha sonra tuş kilidini açmak için kullandıgımda calısıyor
  • up
  • Cihazda jb'de yok. İtunestan guncelle butonuna bas ve iOS 5'e geçiş yap sorunun çözülür. Merak etme herhangi bir veri kaybı yasamazsın.
  • Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış oldum ancak, bu sorun ne jailbreak ile alakalı ne de nem ile.
    20 ay kadar önce vodefoneden aldığım ve jb yapmadan kullandığım 3GS 32GB telefonumda 5-10 aramada bir rastladığım bir sorun bu. Kaydırma çubuğu bazen oynuyor ama aramayı cevaplayamadan geri kaçıyordu, bazen de hiç kımıldamıyordu. Bazen de ses tuşuna falan basıyordum sonra tekrar kaydırmaya çalıştığımda biraz uğraştığımda cevaplayabiliyordu. Dün yine vodefoneden yeni bir 4S 16GB aldım, daha dün aldığım gibi yani kullanmaya başlar başlamaz ilk birkaç aramada yine aynı sorunla karşılaştım, ancak 3GS deki gibi zorlayınca cevaplamayı bırakın, yerinden bile kımıldamıyor.. 2 gündür 2-3 kere falan oldu. Bir arkadaşım kullandığı üst model htc' de de aynı sorunun olduğunu, bu durumun dokunmatik telefonların hastalığı olduğunu söyledi.. ancak bu sorun nedendir, nasıl düzelir yaptığım araştırmalar neticesinde herhangi bir çözüm bulamadım, saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış oldum ancak, bu sorun ne jailbreak ile alakalı ne de nem ile.
    20 ay kadar önce vodefoneden aldığım ve jb yapmadan kullandığım 3GS 32GB telefonumda 5-10 aramada bir rastladığım bir sorun bu. Kaydırma çubuğu bazen oynuyor ama aramayı cevaplayamadan geri kaçıyordu, bazen de hiç kımıldamıyordu. Bazen de ses tuşuna falan basıyordum sonra tekrar kaydırmaya çalıştığımda biraz uğraştığımda cevaplayabiliyordu. Dün yine vodefoneden yeni bir 4S 16GB aldım, daha dün aldığım gibi yani kullanmaya başlar başlamaz ilk birkaç aramada yine aynı sorunla karşılaştım, ancak 3GS deki gibi zorlayınca cevaplamayı bırakın, yerinden bile kımıldamıyor.. 2 gündür 2-3 kere falan oldu. Bir arkadaşım kullandığı üst model htc' de de aynı sorunun olduğunu, bu durumun dokunmatik telefonların hastalığı olduğunu söyledi.. ancak bu sorun nedendir, nasıl düzelir yaptığım araştırmalar neticesinde herhangi bir çözüm bulamadım, saygılar

Benim arkaşında 4S i var ama böyle bir sorunu yok

• Ben 4S'i alır almaz 3GS' mi yedekleyip itunes üzerinden olduğu gibi 4S' ime kopyaladım. Acaba bu sorun 3GS telefonumdaki yüklemelerden 4S' ime de geçmiş olabilir mi? Ancak hiç zannetmiyorum, çünkü jb falan işim olmaz, orijinal ücretli+ücretsiz uygulamaları app storeden indirip kullanan bir insanım, illegal hiçbir davranışta bulunmadım ne eski teleonumda ne de yenisinde. Ve bildiğim kadarıyla bu sorun pek çok insanın karşılaştığı bir sorun..
  • konu hortluyor ama 4s imde benim yaşadığım tek sorun budur ve henüz bir çözüme ulaşamadım
    cihazım hem güncel hemde jb siz vodafone dan aldığım gibi kullanıyorum öyle aman aman aktif program felanda çalışır durumda olmuyor fakat arkadaşlarında dediği gibi gelen bir aramada yada mesaj geldiğinde bazen (her zaman olmuyor ortalama 10 aranmada 1 gibi ]cevapla tuşu bazen azıcık kayıyor bazen kıpırdamıyor bazende kaydırıp sonda biraz tutarsam işlev görüyor.

inşallah çözüm bulunur önemli aranmalarda çok can sıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KinZhull -- 9 Ağustos 2012; 5:38:00 >
  • Bende de iphone 4 var. Sadece sms geldiginde kadirma tusu calismiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.