Şimdi Ara

DH Özel: ECS'nin X79 çipsetli yeni nesil anakartı yakın planda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
18.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel önümüzdeki ay yapacağı lansman ile Sandy Bridge-E serisi Core i7-3000 serisi işlemcilerini pazara sunacak. LGA2011 formunda hazırlanan işlemciler, modeline göre 4 veya 6 çekirdekli olacak ve yine modeline göre 15MB'a varan bellek kapasitesi ile gelecekler. Intel cephesinden gelen bilgilere göre Core i7-3000 serisi işlemciler, Core i7-9000 serisine göre en az %15-20 oranında daha hızlı olacak ve uygulamasına göre performans farkı artabilecek. 

Yeni işlemci ailesiyle birlikte soket değişikliğine giden Intel, buna bağlı olarak X58 yonga setinin yerini almak üzere X79 çipsetini de pazara sunacak. Bu videomuzda Türkiye'de ilk defa, ECS'nin yüksek performans segmenti için hazırladığı, PCIe 3.0 desteği sunan ve çoklu GPU kurulumuna olanak tanıyan X79 çipsetli anakartı X79R-AX'e yakından bakıyoruz.

• arkadaş o soket nedir öyle ya , 32nm değil sanki 65-90nm işlemci
  • İntelin socketleri (işlemci kısımları) bence daha hoş duruyor, AM3+ socketleri daha çok emanet gibi duruyor ve anakartlara yakışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

arkadaş o soket nedir öyle ya , 32nm değil sanki 65-90nm işlemci

65-90nm deil amdnin opreton işlemcisinden bütük gibi :D
  • reklamdaki zenci adama ne diyor
  • 4 kanal destekleyen işlemciye 2 kanal anakart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 12 Ekim 2011; 20:52:05 >
  • Bence türkiye 'de ilk DEFA değil DÜNYADA İLK DEFA...
  • yani kuzey köprüsü tarihemi karışıyor? Geriye güney kaldı :( intel iyi iş çıkarsa da fiyatıyla bunun acısını da çıkarıyor :)
  • Acizane bu kart üzerinde bir görüsümü bildirmek istiyorum.
    Socket 2011 ile karsilacagimiz bir sorun var.
    Önceki socket 775, 1155, 1156 ve amd islemci socketlerine uyum saglayan islemci sogutucularinin burda bir uyumsuzluk sorununu yasiyacagini saniyorum. Socket 2011 e dikkatlice bakiniz ne demek istedigimi iyi anlarsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

yani kuzey köprüsü tarihemi karışıyor? Geriye güney kaldı :( intel iyi iş çıkarsa da fiyatıyla bunun acısını da çıkarıyor :)

İntel 2.nesi core mimarisyle ile beraber zaten kuzey köprüsü işlevini yitirdi bellek kontrolcüyü ile pci kontrolcüyü intel işlemcinin içine aldı.Güney köprüsünün kalkması biraz zor gibi zira anakartın diğer bileşenleri kontrol edecek başka çip sete ihtiyaç var ama ilerde işlemci mimarisi gelişince belki o da olur.
  • Daha önce hiç ECS anakart kullanmadım ama kaliteli görünüyor denemek lazım tabi. Kullanan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

yani kuzey köprüsü tarihemi karışıyor? Geriye güney kaldı :( intel iyi iş çıkarsa da fiyatıyla bunun acısını da çıkarıyor :)

İntel 2.nesi core mimarisyle ile beraber zaten kuzey köprüsü işlevini yitirdi bellek kontrolcüyü ile pci kontrolcüyü intel işlemcinin içine aldı.Güney köprüsünün kalkması biraz zor gibi zira anakartın diğer bileşenleri kontrol edecek başka çip sete ihtiyaç var ama ilerde işlemci mimarisi gelişince belki o da olur.

teşekkürler bilgilendirme için.amd kullandığımdan inteli takip edemedim pek...Anlaşılan intel düşündüğümden daha ilerde şuan için.bulldozer işlemcilerle amd oyalanıyor resmen.her yıl%10 -15 performans artışı sağlayacağını vaat ediyor ama bakalım inşallah rekabet bağı kopmaz umarım.

• AMD sistem topladığım güne lanet olsun. FX işlemci ailesinin hüsranından sonra intel bombalarla geliyor.

Hani bir ihtimal eski işelmcilerinde indirime giderse artık intele geçeceğim.

ECS nin anakartı oldukca güzel görünüyor. Kaslı soğutmasından bahsedilmiş onlarda eklenince tam süper olur amabellek slotları kafamı karıştırdı 4 kanal belleğe izin veren işlemciler icin 4 tane slot garibime gitti açıkcası...
  • quote:

quote:

quote:

teşekkürler bilgilendirme için.amd kullandığımdan inteli takip edemedim pek...Anlaşılan intel düşündüğümden daha ilerde şuan için.bulldozer işlemcilerle amd oyalanıyor resmen.her yıl%10 -15 performans artışı sağlayacağını vaat ediyor ama bakalım inşallah rekabet bağı kopmaz umarım.

Rekabet tüketiciye yarar ama amd hem ekran kartı hemde işlemci konusunda rekabet edeyim derken taviz vermeye başladı.Her zaman nvidia çok güç tüketir dedik amd nvidia rekabet edicem diye hd6xxx serisini güç tüketimini göz ardı etti aynı şeyi buldozer mimarisinde de yapıyor şuan buldozer serisi işlemcileri yükte şimdiki intelin sandy bridge işlemcilerden nerdeyse %50 daha fazla güç tüketiyor.Amd yi kullanıcı dostu daha ucuz işlemciler yapar bilirdik ama intel ile olan fiyat farkını elektrik tüketimiyle kapatıyor nerdeyse.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rekabet tüketiciye yarar ama amd hem ekran kartı hemde işlemci konusunda rekabet edeyim derken taviz vermeye başladı.Her zaman nvidia çok güç tüketir dedik amd nvidia rekabet edicem diye hd6xxx serisini güç tüketimini göz ardı etti aynı şeyi buldozer mimarisinde de yapıyor şuan buldozer serisi işlemcileri yükte şimdiki intelin sandy bridge işlemcilerden nerdeyse %50 daha fazla güç tüketiyor.Amd yi kullanıcı dostu daha ucuz işlemciler yapar bilirdik ama intel ile olan fiyat farkını elektrik tüketimiyle kapatıyor nerdeyse.

Alıntıları Göster
    Amd yi kullanıcı dostu daha ucuz işlemciler yapar bilirdik ama intel ile olan fiyat farkını elektrik tüketimiyle kapatıyor nerdeyse.

bu şekilde bile hala kapatamıyor.. ama rekabet yine de iyidir..

• en son 3 yıl önce sistem topladım Q6600 efsane olmaya aday işlemciyle.Her yıl sistem değişenleri zaten anlamıyorum birde laf ediyorlar yılda %10 hızlanıyor gibi.Sitemleriniz gereksiz ve boşa.Ben bu sistemi en az 3 yıl daha kullanırım.bir ssd attığımda 5 yıl götürür eminim.Ama benim için önemli olan şey SATA portları.msi nin lga2011 anakartında 14 sata portu gördüm ve bir sonraki sistemim 14 satalı olan bir kart üzerine kurulcak :) ilk makinam p4lü sistemde iş görüyordu ama ide portluydu diye satıp satalı bir sisteme geçmiştim.Bana yeni sistem aldıran tek unsur sata galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

en son 3 yıl önce sistem topladım Q6600 efsane olmaya aday işlemciyle.Her yıl sistem değişenleri zaten anlamıyorum birde laf ediyorlar yılda %10 hızlanıyor gibi.Sitemleriniz gereksiz ve boşa.Ben bu sistemi en az 3 yıl daha kullanırım.bir ssd attığımda 5 yıl götürür eminim.Ama benim için önemli olan şey SATA portları.msi nin lga2011 anakartında 14 sata portu gördüm ve bir sonraki sistemim 14 satalı olan bir kart üzerine kurulcak :) ilk makinam p4lü sistemde iş görüyordu ama ide portluydu diye satıp satalı bir sisteme geçmiştim.Bana yeni sistem aldıran tek unsur sata galiba :)

q6600 ün yetmediği oyun çıktı hocam
    ama bir tane o da battlefield 3 beta

• quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

en son 3 yıl önce sistem topladım Q6600 efsane olmaya aday işlemciyle.Her yıl sistem değişenleri zaten anlamıyorum birde laf ediyorlar yılda %10 hızlanıyor gibi.Sitemleriniz gereksiz ve boşa.Ben bu sistemi en az 3 yıl daha kullanırım.bir ssd attığımda 5 yıl götürür eminim.Ama benim için önemli olan şey SATA portları.msi nin lga2011 anakartında 14 sata portu gördüm ve bir sonraki sistemim 14 satalı olan bir kart üzerine kurulcak :) ilk makinam p4lü sistemde iş görüyordu ama ide portluydu diye satıp satalı bir sisteme geçmiştim.Bana yeni sistem aldıran tek unsur sata galiba :)

q6600 ün yetmediği oyun çıktı hocam
    ama bir tane o da battlefield 3 beta

oyunla pek aram yok sadece arşiv amaçlı 800gb oyun var

• ecs ye bak, adam olmuş :)
  • ECS'nin son dönem anakartlarının eskisiyle hiç alakası yok zaten. ben G41-M7 kullanıyorum. En ucuzu oydu piyasada. Ve hiç bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.