Şimdi Ara

RIM'den son zamanlarda yaşanan sorunlarla ilgili beklenen açıklama geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt="RIM'den son zamanlarda yaşanan sorunlarla ilgili beklenen açıklama geldi"

Blackberry'nin üreticisi RIM, bir süredir Blackberry kullanıcılarının BIS (Blackberry İnternet Servisi) hizmetlerine bağlanamaması ile ilgili bir açıklama yaptı. Özellikle Avrupa, Ortadoğu,Afrika,Hindistan ve Brezilya gibi kıta ve ülkelerde ortaya çıkan bu soruna sunucularda kaynaklanan bir aksaklığın sebep olduğu belirtildi. RIM tarafından basın mecralarına gönderilen bilgilendirme notu aşağıda yer alıyor.

"Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Hindistan, Brezilya, Şili ve Arjantin’deki BlackBerry kullanıcılarının mesajlaşma ve internet tarayıcısında yaşadıkları gecikmeler, RIM altyapısındaki temel devre anahtarlarından birinde oluşan arıza nedeniyle meydana gelmektedir. Sistem, ağdaki akışta bir sorun olduğunda akış yükünü yedek anahtara aktararak yükü kaldıracak yetkinlikte tasarlanmış olmasına ve daha önce test edildiğinde bu işlevi yerine getirebilmiş olmasına rağmen, bu şekilde gerçekleşmemiştir. Sonuç olarak, oluşan yüksek miktardaki veri birikmesini temizleyerek servislerimizi bir an önce normal işleyişine döndürmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu durumdan kaynaklı sorun yaşayan kullanıcılarımızdan özür dileriz. Konuyla ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz."

• ve bilackbery'de tarihe geçen nice markalar arasında yerini alır
  • Yıl neredeyse 2012 olacak...
    Blackberry
  • Hacklenmiş diyorlardı bb kullanıcıları saçma mesajlar alıyorlarmış
  • olan bizim bis paketi ücretine olacak :D
  • Ah be BlackBerry...
    Sen BlackBerry'sin, büyük düşün be aslanım.
    400 TL'ye BB satacağına, önce alt yapını yap be dostum...
    Ah be BlackBerry'im...

Olsun be BlackBerry'im.. Kalbim hep seninle... Sonsuza dek .
    Yalnız bir ricam var, son zamanlarda markanın prestijni çok fazla düşürdün, nokia olmak istiyorsun ama nokia'nın da bugünkü halini görüyorsun. Yanlış yoldasın. Yapma!
  • Birbirlerine sms atmak için blackberry alanların pek umurunda olmasa da işini gücünü bu alete güvenerek yapan, bir e-maili altın değerinde olan adamlardan çok eksi puan aldı RIM, büyük güven kaybetti. Yedek switch beklenen işi yapmamış, halbuki böyle bir firmanın yedeğin yedeği bir switch daha kullanması gerekir ki telefonu satarken vaad ettiklerini karşılayabilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.METAL -- 12 Ekim 2011; 18:28:53 >
  • Yazik ya firmanin klasi kotuleniyor bu olaylarla. Dun aldim BlackBerry fakat bi turlu hayirlayamadim :(
  • bu devirde BlackBerry... :D:D:D
  • Uzun süredir BlackBerry kullanıcısıyım, maillerimi telefon sayesinde çok rahatlıkla halledebiliyordum fakat 2-3 gündür devam eden sorun yüzünden gelen bazı önemli işlerimi yapamadım. Bir laptop taşımak şart oldu, telefona bile güvenemiyoruz artık.
    Kısmet deyip geçelim bizim yapabileceğimiz bir şey yok RIM düşünsün bunları, bayağı bi kullanıcı kaybedecek gibi gözüküyor
  • Yaklasik bes aydir BB kullaniyorum.Sunu soyleyebilirim Nokia,Samsung,Iphone,Sony Ericsson,LG,Motorola kullandim ama en az hata veren BB oldu.Ama bununda soyle bi kotulugu vardi:Hata verdimmi tam veriyordu.Yani ya bataryayi tikarip cikartcak ya da servislik hatalar verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olan bizim BIS sürelerine oluyor.
  • Ortadaki resim hangi BB acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boromir

Ortadaki resim hangi BB acaba ?

BB Torch 9860
  • ergen blackberrycileri görmek lazım artık facebook a nasıl bağlanacaklar nasıl numaralarını paylaşıp hava atacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrchad

ergen blackberrycileri görmek lazım artık facebook a nasıl bağlanacaklar nasıl numaralarını paylaşıp hava atacaklar

• 2 gün oldu halen bir gelişme yok. Durum kritik beyler. Cok severdim telefonumu (9700 bold) fakat insanın sevdiği bir seyden nefret etmesi için 2 gün yetiyormuş.
  • mail için hala bb alan mı var? ister ios ister android alasını yapıyor.
  • Acıkmıştık hemen "yedik bizde"....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.