Şimdi Ara

Project CARS (2015) [ANA KONU] (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.351
Cevap
29
Favori
92.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hozes

simulasyon dediginiz oyunlarda sweetfx nasıl kullanıyorsunuz merak ediyorum..zira simulasyon oyunlarında input lag en önemli seydir, direksiyonun verdigi tepki oyuna ne kadar zamanda yansıyor vs vs...

shader bazlı bütün efektler( sweetfx, fxaainjector veya smaa injector gibi) input lag ekler, girin simulasyon oyunlarının forumlarına, millet sayfalarca input lag nasıl azaltılır vs vs bir sürü seyler tartısıyor, ama grafik gurusu tabiki daha iyi grafik pesinde...

60fps olan bir oyunda monitor frame interval 16ms gibi bir degerdir, filmlerde mesela 24p 41msgibi bir degere cıkar...cogu sim gurusu cok iyi sisteme sahipolmasna ragmen oyunu 60fps calıstırmak yerine efektleri kapatıp olabildigince yüksek frame almaya calısır olabilecek gecikmeleri azaltmak için...

rfactor için yapılan bir arastırma var mesela, vsync acıkken, software secili iken, gpu seciliiken vs vs bu modlarda60fps ve 200fps altında input lagölçümlerimi yapılıyor..merak ediyorum sim dediginiz bu oyunda grafiklerden baskaneler tartısılıyor...

Oh be sonunda beni anliyanlar benim gibi dusunenler varmis. Sonuna kadar dogru. Ben bunu ilk lfs den asettoya gecince anlamistim.
    Denemek isteyen 60 fps ile arabayi savurtsun hizlica yada zor drift yapan f458 gibi bi arabayla drift yapmaya calissin. Bide ayni seyi 150-200 fps ile denesinler. Aradaki farki anlamayan zaten takilsin kafasina gore. Yuzde yUz gerceklik tepki kontrol alinan keyf tavan yapiyor. Grafigi gozu gormuyoki insanin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok kaliteli bi çekim olmadı telefonum dandik ama bi fikir verir heralde. Direksiyon 12 senelik bu arada. Banamısın demiyor, yıllara meydan okuyor. Adamlar yapmış abi dedirdiyorlar insana zorla.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=r7HSx0Myo4w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEVENT TR -- 11 Ocak 2015; 7:51:36 >

• Sizden sonra dayanamadım bir videoda ben çektim shadowplay ile. Hatta dayanamadım birde assetto corsa'da bire tur attım.

karşılaştırma açısından da bir fikir verir.
    Yer MONZA
    Araç McLaren MP4 12C

Assetto Corsa

Project CARS

• YasinCC kullanıcısına yanıt
    Assettoda aracın içi, Pcars ta yol ve çevre güzel bence. Ekran kartın ne? mümkünse cpu ve ram ?
  • i7 870 cpu GTX970 ekran kartı ram 8 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinCC -- 11 Ocak 2015; 16:07:17 >
  • Burada p.cars ile ilgili paylaşımları sürekli eksileyen biri var. Özellikle benim yaptığım video paylaşımlarında yapıyor bu eksileme işini forumdaş. Eksilemesi umurumda değil ancak gerçekten merak ettim sebebini.

Benim mesajlarıma eksi (-) veren forumdaşımı gerçekten tanımak kendisini bu tutuma davranışa iten nedenleri ve fikirlerini, cevap vermek fikrini beyan etmek yerine (-) vermeye yönelten nedir bilmek istiyorum. Lütfen özel mesaj ile bana ulaşabilirmisin forumdaşım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

Burada p.cars ile ilgili paylaşımları sürekli eksileyen biri var. Özellikle benim yaptığım video paylaşımlarında yapıyor bu eksileme işini forumdaş. Eksilemesi umurumda değil ancak gerçekten merak ettim sebebini.

Benim mesajlarıma eksi (-) veren forumdaşımı gerçekten tanımak kendisini bu tutuma davranışa iten nedenleri ve fikirlerini, cevap vermek fikrini beyan etmek yerine (-) vermeye yönelten nedir bilmek istiyorum. Lütfen özel mesaj ile bana ulaşabilirmisin forumdaşım ?

Hocam sadece burda degil bircok bolumde boyle bir sorun var

• Foruma T.C. kimlik no ile kayıt başlasa aslında çok iyi olur. 17-18 yaşın altındaki almamak gerek. T.C. no ile üye olunca biraz daha dikkatli davranır şahsiyetler.
    10 numaraymış . videolardan belli zaten.
  • işlemci 6 yaşında ama taş gibi hala
  • logitech arka plan uygulamalarını kapattım, windows başlangıcında çalıştırdan kaldırdım. Pcars ve assettonun tepkileri aynen devam ediyor hatta daha gerçekçi oldu galiba. Sadece sürücüsünün yüklü olması yeterli olduğu sonucuna varıyorum. varmı bilen deneyen?
  • quote:

işlemci 6 yaşında ama taş gibi hala

hocam o ekran kartına, o işlemci biraz garip olmamış mı?
  • Aldığım fps 60'ın altına düşmediği sürece problem yok zaten Gpu kullanımı en düşük gördüğüm %95 şimdiye kadar. Yettiği sürece kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinCC -- 13 Ocak 2015; 10:37:35 >
  • quote:

Sizden sonra dayanamadım bir videoda ben çektim shadowplay ile. Hatta dayanamadım birde assetto corsa'da bire tur attım.

karşılaştırma açısından da bir fikir verir.
    Yer MONZA
    Araç McLaren MP4 12C

Assetto Corsa

Project CARS

Hangi turdan daha cok zevk aldiniz diye sorsam :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İnanın ikisinden de zevk alıyorum. Yalniz p.carsın direksiyon ayarlarini sifirladim şuanda ayarlayamiyorum olmuyor. İstenileni almak icin ince ayar yapmak gerekiriyor.
    Assetto corsa takılıyorum şuan. Lotus 49 eşliginde 60'ların monzasında turluyorum. Arada imola da güzel oluyor tabiki

• quote:

İnanın ikisinden de zevk alıyorum. Yalniz p.carsın direksiyon ayarlarini sifirladim şuanda ayarlayamiyorum olmuyor. İstenileni almak icin ince ayar yapmak gerekiriyor.
    Assetto corsa takılıyorum şuan. Lotus 49 eşliginde 60'ların monzasında turluyorum. Arada imola da güzel oluyor tabiki

Gecen arkadas atmis Pcars Logitech MOMO ayarlarini onlarla deneyeyim dedim. Ya grafiklere bayiliyorum ama direksiyon o kadar sacma vaziyetteki surmek imkansiz oluyor. Cok sert ama bes derece dondurdukten sonra kendini saliyor falan... Yoksa cok seviyorum Pcarsi ama surus bende Gran Tourismodan kotu. DFGT kullanip memnun olan ayarlarini atsin lutfen ben de zevk almak istiyorum

• P.cars da direksiyon ayarlarini istedigim sekle getirebilmek icin bir gün ugrastim resmen. Bu oyunun tam sürümü cikmadan denemeyeceksin aslinda. Ayarlarda durmuyor zaten oyun hata verdiginde bazen acilmiyor save dosysini silmek zorunda kaliyorsun. Onun icin assetto ya devam şuan. Birazdan tdu da takilacam. Ford gt ile hawaii adasinda turlamak güzel oluyor tavsiye ederim
    Amac eger keyif ise yok çok.

Haklisiniz hocam cikmasini bekliyorum ben de. Bakarim dfgt ile oynayanlar memnunsa alirim. Zaten cok oyun yok pcde desteklmek lazim yapimcilari.

• youtube de gorunen son build 887

bu surumu deneyen arkadas varmi aramizda

829 da fizikler acisindan urum pek ic acici degildi

887 de durum nasil ?

• En son sürümden çektim.....Sıcak sıcak......

http://www.youtube.com/watch?v=P7_NXxDWBNU&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeniada -- 18 Ocak 2015; 11:17:24 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.