Şimdi Ara

Dukkanimin onune park etme. (Yasal opsiyonlar) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
3
Favori
69.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vah benim az gelişmiş ülkemin hormonlu mega köy şehirleri, vah benim dar alanlarda üst üste kafes gibi şehirlerde yaşayan insanlarım, vah benim az gelişmiş Türkiye'm...

Vah ki ne vah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheekyPeace

Dediklerine katılıyorum ama dükkan sahibi olarak gerçekten empati yapılması gerek... Boydan boya duba koyulsun demiyorum ama bana mı sordun demekte yanlış..

Anlayış göstermek gerek her iki tarafada. Devlet park yeri sıkıntısını çözmeli.. Ama ekmek teknesi orasıda kapatıcak bir durumda ise park edeninde anlaşısı lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

gercekci bir bakıs acısıdır

Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama binlerce insanın çalışıp;milyonlarca kişinin evine ekmek götürdüğü küçük esnafa karşı bu düşmanca davranışınıza anlam veremiyorum.Varsın 3 kuruş pahalı olsun ama kazanacaksa her sabah selam verdiğim bakkal amca;arabam bozulduğunda yardım eden manav abi kazansın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Dar gelirliğin alemi yok 2-3tl park parası vermemek için şekilden şekile girip esnaf ile papaz olmaya hiç gerek yok.

paran varsa kafan rahat, paran yoksa yasama bu ulkede diyorsun yani.. .hak hukuk adalet esitlik gibi kavramlar sadece varliklilara gecerli oyle mi? 2-3 lira neden vereyim ayrica? o dukkan sahibi dukkan onune attigi masalara, tezgaha, reklam tableasina, kendi arabasina, koydugu konilere (adini bilmiyorum) ayrica para oduyor mu devlete? yolda yuruyemiyorsun bile olur olmadik sokaklarda resmen kaldirimi bile sahipleniyor bazi esnaflar... yaya olarak yurumek icin 2-3 lirayi da is-walk a mi vermemiz lazim?
  • Bir esnaf olarak konuşayım daha doğrusu babam esnaf; arabaların dükkanın önüne park etmemelerini şu yüzden istemiyoruz; sürekli mal gelip gidiyor müşterinin kamyonu aracı geliyor mal yükleniyor... bazıları var sabah bırakıyor akşama anca alıyor arabayı, e ben bile dükkanımın önü kapanmasın diye araba koymuyorum başkasının dükkanımın önüne araba koyması doğal olarak beni gıcık ediyor... Herkesi anlayışa davet ediyorum, araç sahipleri uzun süre park yapmayacaklarını dile getirse esnafın da acil işi yoksa izin vermeyeceğini düşünmüyorum.
  • Mazotşist kullanıcısına yanıt
    küfür etme, mum yak.
  • Birde kendi dükkan önü yetmeyip yolun karşısınıda işgal eden ''esnaf''lar var.Az yanaşınca hemen üşüşüyorlar ''buraya mal gelecek'' e tamam sen geldin işte''yok kamyonla mal gelecek'' ha bir tane degil yani ?
  • Meşhur "birazdan mal gelecek" lafıyla karşılaştım geçenlerde..
    "Arabanın içindeyim, mal gelirse çekerim" dedim..
    Beklediğim kişinin işi epey uzun sürdü.. Bir saatten fazla bekledim, mal falan gelmedi..

Hani biri inandırıcı olmayan bir şey söylediği zaman "yalancının..." derler ya, işte ben de yalancının...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de dükkanım olsa ben de dükkanımın önüne park edilmemesi için elimden geleni yapardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nancy Ajram -- 19 Ağustos 2013; 3:17:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mal gelecek.

Gelmiş zaten bak konuşuyor hatta. Esnafa anlayış göstermek zorundaymışız. Zorunda. Niye?

Hesap öderken, kıytırık ürünü iki katına alırken, ürünü kaktırmaya çalışırken saçma sapan, aptalca "aynısından bende de var, bana gelişi o kadar, zararına satıyorum yemin ederim" gibi yalanlarına anlayış gösteriyoruz zaten.

Vergi levhanda asgari ücretliden az kazandığını beyan etmene de maliye anlayış gösteriyor. Geriye kaldı bi belediyenin sokağı. Onu da istiyorsun ha?

İnsanda utanma olur biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Ya hû , El-insâf.

Bu Forum ahalisi yüzünden sakat kalacağım. Bilgime güvenirim ama yanlış yazmayayım diye koca koca ciltleri indirip kaldırmaktan bî-mecal kaldım.

Özen, lütfen kullandığınız Lisân'a biraz özen!

Esnaf zaten çoğuldur, durduk yerde "esnaflar" yazmaktan vazgeçiniz , Fransa'ya değil, ecdâdınıza ayıp oluyor.

Evrak da çoğul ama herkes evraklar diye bahseder.. Takılma bu kadar incesine.. Düzelmesi gereken onca şey varken başlamak için yanlış kelime bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

Eczacıyım.Günde 6-7 defa ilaç deposunun servisi ilaç getiriyor.Hasta,işi acele olan insanlar eczaneme geliyorlar.Bazıları arabada çocuğunu bırakıp ilaç almaya duruyor.Gelen hastalar sıkıntı yaşamasın diye eczanemin önüne kendim park etmezken başkasının park etmesine müsaade edemem.Kimse kusura bakmasın.
    Bu bir yönden de ekmek kavgasıdır.Gelen kişi eczanenin önünde duracak yer bulamazsa basıp başka yerden alışveriş yapma yoluna gidiyor.İnsanlar bazen o kadar düşüncesiz davranıyor ki nöbetçi olduğum geceler bile dükkan önünü işgal etmeye çalışıyorlar.

işgal değil orası o vatandaşın da hakkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

İyi geceler arkadaşlar

geçenlerde adanada başkent hastanesinin dibinde bir cafe işletmecisi ile karakolluk olduğumu forumda paylaşmıştım. devletin yoluna arasını koyanlar her zaman haklıdırlar. herkes burası dkkan önü park yapamazsın derse nereye koyacak insanlar arabasını ?

Profil görünmüyor rica etsem bahsi geçen konunun linkini verir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUZEY_GÜNEY

quote:

İyi geceler arkadaşlar

geçenlerde adanada başkent hastanesinin dibinde bir cafe işletmecisi ile karakolluk olduğumu forumda paylaşmıştım. devletin yoluna arasını koyanlar her zaman haklıdırlar. herkes burası dkkan önü park yapamazsın derse nereye koyacak insanlar arabasını ?

kardeş konu çok eski bi bakayım yinede konunun linkini ne yapacaksınız aslında merak ettim.
  • quote:

quote:

quote:

İyi geceler arkadaşlar

kardeş konu çok eski bi bakayım yinede konunun linkini ne yapacaksınız aslında merak ettim.

Merak ettim sadece süreç de ne yaşadığınızı. Yeni bir konusandım ondan okuyup varsa ders çıkarmak ya da başımıza gelirse neler yapılmalı. Bunun üzerine inceleyip okumak istedim. Yanlış birşey mi söyledim acaba ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi geceler arkadaşlar

Merak ettim sadece süreç de ne yaşadığınızı. Yeni bir konusandım ondan okuyup varsa ders çıkarmak ya da başımıza gelirse neler yapılmalı. Bunun üzerine inceleyip okumak istedim. Yanlış birşey mi söyledim acaba ?

yok kardeşim yanlış bişey demedin tabikide. konu baya bi eski ve gereksiz. sana şöyle özetleyeyim

adana yüreğir başkent hastanesinin yanında bir kafenin önüne aracımı park etmiştim. dahasonra bir bayan geldi araç çok kalacakmı dedi bende kalır kalmaz ne olacakki size ne ? dedim. daha sonra bir adam geldi sen ne biçim konuşuyorsun lan çek arabanı yoksa çizerim falan bende çekmiyorum lan hadi çizde görelim dedim.

daha sonra adam bana saldırdı yumruk attı falan bende polisi çağırdım durumu anlattım karakola gittik. polis işte anlaşın senden özür dilesin iş uzamasın falan tm özür dile dedim özür diledi olay tatlıya bağlandı. olay bundan ibaret. yalnız ben hala kimin dükkanı olursa olsun önüne koyarım orası kamunun malıdır. dükkan sahipleri araç koydurmamak isterlerse orayı belediyeden kiralayacaklar onun dışında orası kamunun malıdır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi geceler arkadaşlar

yok kardeşim yanlış bişey demedin tabikide. konu baya bi eski ve gereksiz. sana şöyle özetleyeyim

adana yüreğir başkent hastanesinin yanında bir kafenin önüne aracımı park etmiştim. dahasonra bir bayan geldi araç çok kalacakmı dedi bende kalır kalmaz ne olacakki size ne ? dedim. daha sonra bir adam geldi sen ne biçim konuşuyorsun lan çek arabanı yoksa çizerim falan bende çekmiyorum lan hadi çizde görelim dedim.

daha sonra adam bana saldırdı yumruk attı falan bende polisi çağırdım durumu anlattım karakola gittik. polis işte anlaşın senden özür dilesin iş uzamasın falan tm özür dile dedim özür diledi olay tatlıya bağlandı. olay bundan ibaret. yalnız ben hala kimin dükkanı olursa olsun önüne koyarım orası kamunun malıdır. dükkan sahipleri araç koydurmamak isterlerse orayı belediyeden kiralayacaklar onun dışında orası kamunun malıdır.

Geçmiş olsun hocam. Bu tür olaylar insanın canını sıkıyor aslında. Biraz da yapı meselesi. Ben başka bir nedenle tartışma yaşamıştım ve kavgaya döndü. 2 yıl geçti basit birşey ama belleğimde hala silemiyorum. Mümkün mertebe uzak durmak ama dediğiniz gibide hakkınızı savunmak gerekiyor.

Tekrar geçmiş olsun.

• tşk ederim hakkını savunmayıp çekip gidersen öylede alışırsın bence hakkın varsa savunacaksın.
  • Benim isyerinin onune gozumun icine baka baka araba park ediyorlar,ben hic sesimi cikartmiyorum cunku saat basi polis cekip otoparka goturuyorsonra arac sahibi utanmadan bana gelip ya polise 5 dakka bekle sahibi gelir deseydi ya diyor bide arabasinin bekciligini yapicakmisim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 19 Ağustos 2013; 10:00:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Benim isyerinin onune gozumun icine baka baka araba park ediyorlar,ben hic sesimi cikartmiyorum cunku saat basi polis cekip otoparka goturuyorsonra arac sahibi utanmadan bana gelip ya polise 5 dakka bekle sahibi gelir deseydi ya diyor bide arabasinin bekciligini yapicakmisim

istimlak mı aldınız?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.