Şimdi Ara

iphone kalp atışı ölçme programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
9.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • heart rate isimli program sayesinde kalp atış hızını anlayabiliyorsunuz.

saglıklı bir insanda (özellikle spor yapanlarda) kalp daha güçlü oluyor, 1 seferde pompaladıgı kan miktarı fazla oldugundan kalp atış hızı az oluyor. eğer kalp atış hızınız fazla ise koştugunuzda kalp daha hızlanacagından yorgunluk veya hareket sonraki baygınlık, başdönmesi tarzı durumlar gözlenebiliyor.(açıklama, sahsi genel kültür bilgimdir.doktor vs kişiler daha iyi bilir)

bu acıdan cok kullanıslı bir program.

tavsiye ederim.

edit: iphone 4 ve 4slerde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 12 Ekim 2011; 0:45:22 >

• peki telefonu bi yerimize yerleştirmek gerekiyor mu :D nasıl algılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

peki telefonu bi yerimize yerleştirmek gerekiyor mu :D nasıl algılıyor

• Kameranın lensine parmağını dayıyorsun. Flashı devamlı yakıp parmağını kıpkırmızı yapıyor. Herhalde bu arada etteki ton değişimlerini okuyor. Ne kadar sağlıklı rakam verdiğini bilmiyorum ama parmak yerine başka malzemeleri kapadığımda anlıyor kerata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Kameranın lensine parmağını dayıyorsun. Flashı devamlı yakıp parmağını kıpkırmızı yapıyor. Herhalde bu arada etteki ton değişimlerini okuyor. Ne kadar sağlıklı rakam verdiğini bilmiyorum ama parmak yerine başka malzemeleri kapadığımda anlıyor kerata.

Net rakam vermiyo yuzde 20gibi bi sapma payi var yaklasik

• Ben orjinali ile denedim cok yakin sonuc veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Kameranın lensine parmağını dayıyorsun. Flashı devamlı yakıp parmağını kıpkırmızı yapıyor. Herhalde bu arada etteki ton değişimlerini okuyor. Ne kadar sağlıklı rakam verdiğini bilmiyorum ama parmak yerine başka malzemeleri kapadığımda anlıyor kerata.

Güzel bir şeye benziyor bu yoruma göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: druen

......
    tavsiye ederim.

edit: iphone 4 ve 4slerde çalışıyor.

4s te çalıştığını denemiş gibi konuşmuşşsun :D
  • bence parmak izi okuyan program gibi bu da şaka amaçlı yapılmış bir program.lense dokunarak nasıl ölçebilir ki..
    ayrıca kafam karıştı,kalbi güçlü olan kişilerin kalbi hızlı atıyorsa ve yorgunluk sonrası bayılıyorsa,futbolcuların hepsinin maç sonunda sahada yere yığılması lazım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

bence parmak izi okuyan program gibi bu da şaka amaçlı yapılmış bir program.lense dokunarak nasıl ölçebilir ki..
    ayrıca kafam karıştı,kalbi güçlü olan kişilerin kalbi hızlı atıyorsa ve yorgunluk sonrası bayılıyorsa,futbolcuların hepsinin maç sonunda sahada yere yığılması lazım değil mi?

güzel kardesim ölçüyor diyorum şaka diyorsun, o zaman tekrar diyorum dogru ölçüyor. elin havada iken kalp ritmine gore titriyor, program zaten kalp atıs ritmini ekranda gosteriyor. vs...
  • Geçende arkadaşım söylemişti bu programı saçmalama demiştim demek gerçekmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

bence parmak izi okuyan program gibi bu da şaka amaçlı yapılmış bir program.lense dokunarak nasıl ölçebilir ki..

kameranin flasi ile parmaginin kirmizi renk aliyor ve image processing ile kameranin gordugu kirmizi renk tonlarinin farkliligiyla kalp ritmini buluyor.
    Gayet dogru olcuyor hic bir sekilde saka falan degil program.
    Elini flasa tutup bakarsan kendin de renk ton degisimini gorebilirsin ciplak gozle.
  • dell streak te de aynı özellik var. gerçeğe yakın sonuç vriyor.
  • Instant Heart Rate by Azumio
    bunu yüklüyecegimde.birşey merak ettim tansiyonuda ölçer mi ? :D

• Program çalışırken ışıkları kapadım ve dumur bir şekilde parmağımdan çıplak gözle kalp atışlarımı izledim. Muhteşemdi..
  • quote:

Instant Heart Rate by Azumio

Onun için ayrı app var.

• Tansiyon için bir arkadaşım sormuştu. Ölçülen tansiyon kayıtlarını takip etmek için bir sürü program var ama ölçenine rastlamadım.
  • tansiyon icin damardaki kan basıncını ölçmek lazım , o da biraz zor :) damara baska yapıp ne kadar basınca dayanıyor, tepki miktarını ölçmek gerekir ki iphone bunu yapamaz.
  • program doğru çalışıyor

kendinize yapın diyelim 55 çıktı

başkasına yapın 60 çıkıyo

tekrar kendinize yapın yine 55 çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

Instant Heart Rate by Azumio

Onun için ayrı app var.

hangisi ? o app sanırım apartsız çalışmıyor ? apartlı olanlar 200lira civarında.bene gereksiz.ama apartsız varsa tadından yenmezç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.