Şimdi Ara

İlk yerli tablet e-tab'in fiyatı da belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
10.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlk yerli tablet e-tab'in fiyatı da belli oldu

General Mobile'ın ilk yerli üretim olarak lanse ettiği e-tab adlı tablet modelinin teknik özelliklerini ve görsellerini sizlerle paylaşmıştık. 

Generel Mobile e-tab'in özelliklerini hatırlayacak olursak; 1GHz hızında ARM Cortex - A8 işlemci, 512MB RAM bellek, 8.9 inç 1280 x 768 kapasitif çoklu dokunmatik IPS LCD ekran, 32GB depolama kapasitesi, 1.3MP çözünürlüğünde arka kamera, 720p video oynatma desteği, 550gr ağırlık, 6100mAh batarya, 3 eksenli akselerometre sensörü, 3 eksenli manyetik alan sensörü, 3 eksenli jiroskop, yerçekimi sensörü, ışık sensörü, microSD kart girişi, Android 2.3 Gingerbread (ICe Cream Sadnwich'e yükseltilebilir), DLNA ve 163.1mm x 237.9mm x 10.9 mm ölçüler şeklindeydi.

General Mobile tarafından yapılan açıklamada tablet modelinin perakende kanallarında 899TL'den Kasım ayında satışa sunulacağı bildirildi. 

• Güzel bir haber. İşlemcisi, ekranı vs hemen herşeyi yurtdışından alınmış olsa da "başlangıç" için bunların burada birleştirilip Türk markası ile piyasaya sürülmesi güzel. Bu şekilde başlar, iki yıl sonra atıyorum vestel'in üreteceği ekran, beş yıl sonra da burada üretilecek wireless kiti eklenir. Mesela yani...
    Ama başından yok "her zerresine kadarı burda üretilmedikçe yerli olmaz, istemezük" denilirse ilerleme de olmaz.
    Yerli girişimcilere başarılar dilerim...
  • çinde üretilip (belki montajda çinde) üstüne "general mobile" yazınca yerli mi oluyor?
  • Her şey iyi hoşta o donanıma o fiyat nedir?Arkadaş zaten bilindik bir marka değilsin madem yerli üretim diyorsun fiyatınıda düşük tutta herkes yerli malı kullansın...
  • Vay be. Özellikleri beklediğimden iyiymiş. Özellikle ekranın IPS oluşu, pili ve ağırlığı iyi. Ama kamerası berbat...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NDS

çinde üretilip (belki montajda çinde) üstüne general mobile yazınca yerli mi oluyor?

hocam bir bakıma haklısınız ama.apple ekranını lg den alır belleği samsungdan pili bilmem kimden diğer parçaları bilmem kimden.Keza diğer firmalarda öyle.Yani bu civata somun üretmek değil ki.İşlemci için arm lisansı alcan ekran için lisans alcan asrarı yüzünü geçer ve hiçte iyi olmaz sıfırdan yaratmak.Ar-ge olayını söylemiyorum bile.O yüzden insanları kandırmak için yerli üretime destek olalım general mobile alalım gibi şeyler çıkar her sene :) Bizim yerli üreteceklerimiz belli şeylerdir.telefon kabı deri kılıf civata somun plastik saklama kabı.Bol bol inşaat mal. kum çakıl :D başka şeyler beklemeyin.
  • walla boyle bir urun yerli uretilmis uretilmemis hic umrumda degil. bu tip cihazlari yerli uretsek ne olcak. rekabetci bir uretim ancak cin gibi halkini kole olarak kullanmayla mumkun. bu iside zaten cin cok guzel yapiyor. rekabetin tek yolu halkini en azindan bir bolumunu daha gir sartlarda calistirmak.

esas parayi ve rafahi teknolojiyi ureten kazaniyor. mali ureten degil. bir iphone un parca maliyeti 200$ bile degil. ama apple bunu 3 katina satiyor. yani esas parayi kole olarak calisanlar degil california'da teknolojisini ve tasarimini uretenler kazaniyor. olay bu kadar basit.
  • General Mobile Türk markası olmadığı halde bu tablet nasıl yerli malı oluyor?
  • Her yerde reklam afişleriyle Fox model telefonun 499 liradan reklamını yaptılar, 1 ay sonra 399'dan satmaya başladılar.. Bununda fiyatı ilgi biraz az olunca en az 150 lira kadar düşecektir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: OOGUZZ

General Mobile Türk markası olmadığı halde bu tablet nasıl yerli malı oluyor?

dikkatli okursan yerli mal yazmadığını yerli üretim yazdığını görürsün yani bizim ülkemizdeki fabrikalarda üretiliyor.

cihaza gelirsek özellikleri iyi sayılabilir ama hem general mobile markalı olması hem de fiyatının bu kadar yüksek olması cihazı bana göre maça doğrudan 2-0 yenik başlatıyor. 499 - 599 TL arası olsa makuldür bu ürüne
  • sonuna kadar okurken herşey güzel gidiyordu ama android 2.3 ü okuduktan sonra bıraktım okumayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

Güzel bir haber. İşlemcisi, ekranı vs hemen herşeyi yurtdışından alınmış olsa da başlangıç için bunların burada birleştirilip Türk markası ile piyasaya sürülmesi güzel. Bu şekilde başlar, iki yıl sonra atıyorum vestelin üreteceği ekran, beş yıl sonra da burada üretilecek wireless kiti eklenir. Mesela yani...Ama başından yok her zerresine kadarı burda üretilmedikçe yerli olmaz, istemezük denilirse ilerleme de olmaz.Yerli girişimcilere başarılar dilerim...

doğru diyorsunda yerli üretim iyi hoş ama bizde patenti olmadıkça hep başka markaların köleleri olacağız.Adam sana yerli marka yaptırırmı? Sana der benim markamı git ülkende üret.Ama sonuçta Markanın patenti ordadır ve paraların belli bir kısmıda oraya gitcek.Değişik açılardanda düşünelim.

• Az ve öz yazayım, İşlemciye 1 Ghz, Belleğe 512mb düşük. İşlemci en az 1.6 ghz X2, Bellek ise en az 1GB olmalı. Fiyatı da illaki şekillenir.
  • Çok ucuzmuş donanım konusunda saçmaladıkları gibi fiyat konusundada bekleneni yapmışlar.Ve bana göre bu ürünün Türkiye ile alakası yoktur. sadece işte milli malımız bu biz ürettik diyerek satış yapmayı planlıyorlarki normalde satamayacakları cihazı bu sebeple millete kaktırsınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technology41

quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEKGüzel bir haber. İşlemcisi, ekranı vs hemen herşeyi yurtdışından alınmış olsa da başlangıç için bunların burada birleştirilip Türk markası ile piyasaya sürülmesi güzel. Bu şekilde başlar, iki yıl sonra atıyorum vestelin üreteceği ekran, beş yıl sonra da burada üretilecek wireless kiti eklenir. Mesela yani...Ama başından yok her zerresine kadarı burda üretilmedikçe yerli olmaz, istemezük denilirse ilerleme de olmaz.Yerli girişimcilere başarılar dilerim...
    doğru diyorsunda yerli üretim iyi hoş ama bizde patenti olmadıkça hep başka markaların köleleri olacağız.Adam sana yerli marka yaptırırmı? Sana der benim markamı git ülkende üret.Ama sonuçta Markanın patenti ordadır ve paraların belli bir kısmıda oraya gitcek.Değişik açılardanda düşünelim.
    Ne yapalım yani emekçinin hakkını sömürüyor, kapitalist sistem güçleniyor deyip burada "şimdilik" montajının yapılmasına karşı mı çıkalım?
    Dün elinde ne vardı? Montajı bile yapılmıyordu. "Bugün" montajı var, yarına bir adım yaklaşıldı. Kötü birşey mi?

Arkdaş!
     (0 + 0,0001) > 0 

yani 0,0001 dahi olsa ilerlemedir ya daha iyisini yap ya da köstek olma bari.

Bununla birlikte diğer arkadaşların vurguladığı fiyat ve teknik özellik eksikliklerine katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORDTEK -- 10 Ekim 2011; 16:35:02 >

• 899Tl çok pahalı bence
  • Evet belki diğer büyük markalarda parçalarını çinli üreticilerden alıyor ama kaliteli ürün kendini belli ediyor. General Mobile kusura bakmasın. Telefonlarının kalitesi ortada. Çinden ucuz parça getirip , ülkede montajını yaptılar diye bu fiyata satmaya hakkı yok. Kısa yoldan zengin olmak istiyor insanlar herhalde. Yerli malı yurdun malı diye sömürerek.
  • Pahallı mesela wifi 599 3g 699 olsaydı ülkemiz koşulları için son derece ideal olurdu
  • Çok pahalı.Exper easy pad'de; çift çekirdek'li tegra 2 işlemci ve 512 mb ram bulunuyor.Fiyatı ise 599 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

quote:

Orijinalden alıntı: Technology41
    quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEKGüzel bir haber. İşlemcisi, ekranı vs hemen herşeyi yurtdışından alınmış olsa da başlangıç için bunların burada birleştirilip Türk markası ile piyasaya sürülmesi güzel. Bu şekilde başlar, iki yıl sonra atıyorum vestelin üreteceği ekran, beş yıl sonra da burada üretilecek wireless kiti eklenir. Mesela yani...Ama başından yok her zerresine kadarı burda üretilmedikçe yerli olmaz, istemezük denilirse ilerleme de olmaz.Yerli girişimcilere başarılar dilerim...
    Ne yapalım yani emekçinin hakkını sömürüyor, kapitalist sistem güçleniyor deyip burada şimdilik montajının yapılmasına karşı mı çıkalım? Dün elinde ne vardı? Montajı bile yapılmıyordu. Bugün montajı var, yarına bir adım yaklaşıldı. Kötü birşey mi? Arkdaş!
     (0 + 0,0001)  0 
    yani 0,0001 dahi olsa ilerlemedir ya daha iyisini yap ya da köstek olma bari. Bununla birlikte diğer arkadaşların vurguladığı fiyat ve teknik özellik eksikliklerine katılıyorum.

zaten biz istesekte istemesekte çıkaracaklar bizim tercihimize kalmış, yani diyorumki yerli üretimi yerli mal ile karıştırmayalım!

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.