Şimdi Ara

AMD'nin 8 çekirdekli FX-8150 işlemcisi video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
666
Cevap
2
Favori
151.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin yeni nesil Bulldozer mimarisini temel alan 8 çekirdekli FX-8150 işlemcisi tüm detaylarıyla bu videoda. Türkiye'nin ilk dünyanın ise sayılı incelemelerinden biri olan bu videoda, FX-8150 işlemcisini hem Phenom II X6 1100T hem de Core i7-2600K ile karşılaştırıyor aynı zamanda Turbo başarımına ve hız aşırtma yeteneklerine bakıyoruz.

• Ben de sana ilk eksiyi basan kişiyim...

"yorum"

1. Bir yazının veya bir sözün, anlaşılması güç yönlerini açıklayarak aydınlığa kavuşturma, tefsir.
    2. Bir olayı belli bir görüşe göre açıklama, değerlendirme.

Kaynak: Türk Dil Kurumu Büyük Türkçe Sözlük.

EKLEME:

Videoyu izledim. Fikrim şu:
    Bulldozer ne kadar biraz hayal kırıklığı olsa da oyun ve winrar testlerinde başarılı olmuş.

Soru şu: Bir işlemcinin neyde hızlı olmasını bekleriz ?

Office'te mi ?
    Yazı yazarken mi ?
    Internet'te çok hızlı olsa ne farkeder ?

Bana göre işlemci winrar ve oyunda iyi ise benim için iyidir. Kalan şeylerde hızlı olup olmadığını hissedemeyiz bile. Yani Word kullanırker işlemci çok hızlı olsa ne yazar.
    Veya Internet'te çok hızlı olsa ne ki ? Zaten Chrome ve ie9 gibi tüm tarayıcılarda GPU hızlandırma var. Eğer ben Core i7 2600K yerine 115 lira daha ucuza bu işlemciyi alıp o 115 lirayı da ekran kartına yatırıp oyunlarda ve Internet'te daha iyi performans alıyorsam bana göre daha iyi...

Oyun için ise fiyatına göre iyi olmuş. Masaüstünde ise dosya sıkıştırma hariç bir fark yaratmayacağı için Bulldozer iyi satacaktır diye düşünüyorum.
    Çünkü oyunda iyi ve fiyatı epey rekabetçi..

Yalnız render gibi iş amaçlı kullanımı saymıyorum. Onlarda Bulldozer kullanımı hayalkırıklığı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 9 Ekim 2011; 23:29:42 >

• bende - ye - basan ilk kişi olayım bari :D
  • Mesajim bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rezerved degerlenir buralar. yorumumu yapıcam :)
  • 2. yorumuda ben yapayım aldım mısırımı kolamı izlemedeyim:)
  • hay ttnet senin bir izleyemedik yaa
  • Masanin uzerindeki anakart MSI 990FXA-GD65 mi? Eger oyleyse oturayim su incelememi yayinlayayim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem
    merak etme videoyu izleyip yorumumu o zaman yapacağım

O zaman öyle yaz da bilelim Erdem kardeşim. Hadi sen tamam. Yorum yapacakmışsın.

Bir sürü adam var sırf geyik olsun diye mesaj yazıyor. Yorum falan da değil.
    Adam yorumun ne olduğunu bilmiyor yazıyor.

Yazmassan ben bilemem ki sonradan yorum ekleyeceğini. Not falan yazsaydın bilseydik dimi..
  • Bu arada indirdim HD olanını. Baya büyük videoymuş. 182 Mb. Şu ana kadar DH teki en büyük videolardan..
  • Adi üstünde bulldozer islemcisi.
    Yani Bulldozerler cok kuvvetlidir ama hizli gidemezler. 8 pistonu var fakat turbosu güclü degil, beygiri düsük, sanziman dislileri yavas ve birde motor devri cok yüksek ama hiz yapmiyor.
    Tam bir hayel kirikligi

Simdi intel basmühendisleri biyik altindan nasilda gülüyordur. Kihkohkohkihkohkohkoh. Amd fx bulldozer yaz 8150 ye gönder Kihkohkohkihkohkohkoh melodisi cebine gelsin.

Beni üzdün amd ucuz diye alacaktim vazgectim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 9 Ekim 2011; 22:32:14 >
  • Testte İ5 2500K da yer alsaymış keşke.

AMD İ7 2600K ya resmen dökülmüş burda.
    1100T yi rahat geçmesi lazımken,geçemiyor ilk testlerde.
    Bulldozer olmamış,yine f/p AMD yi kurtaracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem

izlenip yorum yapılacaktır.

Yorumunuzu basın ile mi açıklayacaksınız yoksa yazılı bir açıklama ile mi açıklayacaksınız?
  • amd nin yeni nesil işlemcilerinin test programlarında phenom 2 x6 dan bile geri kalması bence kesinlikle yazılım kaynaklı . henüz yazılım tarafında destek gelmedi
  • O ne ya bir sürü test sonucu var,izle izle bitmiyor. Herhalde bizim memlekette yapılmış en kapsamlı işlemci incelemesi. Bu arada sonuca bakarsa Bulldozer şu an için vaad edilenden uzak bir görüntü sunuyor.
  • izlenip yorum yapcam
  • Amd: " Budamı gol değil hakim bey"
  • Pcye gecince bakacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar beklenti vardı ama bence değmemiş
  • Bana göre tam bir hayal kırıklığı AMD deki yeni teknoloji meraklılığı hoşuma gidiyor eminim bu son kullanıcılarında hoşuna gidiyordur.Ama AMD revizyonu maalesef yeni teknoloji çalışma prensibi üzerinde yoğunlaşsada geride kalmaya devam ediyor..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.