- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Iphone zil sesi ve mesaj sesi yapma (resimli anlatım)
17 Cevap41968 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

990 Mesaj
9 Ekim 2011; 16:34:01 

Arkadaşlar uzun süredir bu konuda sıkıntı çekiyordum ve dün bi şekilde hallettim sorunumu.Ve bilmeyen arkadaşlar olabileceği düşüncesiyle bu başlığı açtım umarım işinize yarar.Hemen işe başlayalım..

Öncelikle zil sesi ile başlayalım sonra mesaj sesine geliriz.

Zil sesi için itunes ve ifunbox programları yeterli.ikisinide isimlerinin üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

Önce iphone içindeki şarkılardan istediğinizi seçip,sağ tıklayıp "Get Info" ya tıklıyoruz.

sonra Options a gelip start ve stop yazan yerleri sırasıyla 0:00 ve 0:29 yada başlatmak istediğiniz ve bitirmek istediğiniz aralığı 30 saniyeyi geçmicek şekilde istediğiniz yerden kırpıyoruz..Ve kutucukları tikliyoruz..

0

sonra yine şarkıya sağ tıklayıp "Create AAC Version" diyoruz.Ve bizim kırptığımız kısım AAC olarak kaydediliyor.yani formatı m4a oluyor.

0

Gördüğünüz gibi şarkının 29 saniyelik kısmını m4a olarak oluşturuyoruz.
Bu oluşan şarkıyı masaüstüne sürükle bırak yapıyoruz..
Masa üstünde m4a olan uzantısını m4r yapıyoruz manuel olarak.Masaüstüne attıktan sonra itunes taki 30 sn'lik AAC versiyonu silinki müzik dinlerken orjinal şarkı bitince o da çalmasın arkasından.Ve Get Info ile star stop yaptığımız zamanları kaldırmak için kutucuklardaki tiki kaldırıyoruz yoksa ipod ile müzik dinlerken şarkının tamamı değil kısıtladığımız yer çalar.Uzantı değiştirmeyi bilmeyenler için aşagıda açıklama yapıyorum bilenler o kısmı atlasınlar..

m4a olan uzantıyı m4r yapma:
Windows 7 de herhangi bi kalsörü açın.Mesela bilgisayarımı açtık,sol üstte düzenle sekmesi var.oraya tıklayınca Klasör ve arama seçenekleri çıkar
Genel,Görünüm,Ara gibi 3 seçenek var.Görünüme tıklıyoruz..karşımıza böyle bi ekran çıkıyor..

0

Bilinen dosyatürleri için uzantıları gizle kutucuğundaki tik işaretini kaldırıyoruz ve tamam diyoruz.Masaüstüne attığımız m4a olan ses dosyasına sağ tıklayıp yeniden adlandır diyoruz..Ve en sonundaki m4a olan yeri m4r olarak değiştiriyoruz.

Şimdi ifunbox ı açıyoruz.(Bu program bilgisayara kurulur ve bilgisayardan iphone içindeki dosyalara erişmeyi sağlar.).(Tabiki bu işlemler sırasında iphone bilgisayara takılı olacak-bilmeyenler için hatırlatmış olalım.)

Karşımıza böyle bi ekran gelecek:

0

Buradan Ringtones e çift tıklayıp direk zil sesi klaösrüne erişiyoruz.

0

m4a dan m4r yaptığımız ses dosyasını sürükle bırak yaparak zil sesini eklemiş oluyoruz..

illa itunes ile kesip biçmek zorunda değilsiniz.Başka bi yerden aldığınız m4r dosyalarınıda direk kullanabilirsiniz.

Gelelim mesaj sesi yapmaya..

Öncelikle hala çözemediğim bi sorun var,mesaj sesi mesaja bakınca dahi çalmaya devam ediyor.Sesi biraz kısılıyor mesajı okuyunca ama tam manasıyla kapanmıyor.bu şekilde kullanırım diyosanız aşağıdaki işlemlşeri uygulayabilirsiniz.

Bu işem için ekstradan bir converter a ihtiyaç var.Ben aşağıda adını yazdığımı kullanıyorum,siz "mp3 to caf" çevirimini yapan herhangi bi converter kullanabilirsiniz.

benim kullandığım Audio Music Batch Converter.İsme tıklayıp indirme linkine ulaşabilirsiniz.

gelelim nasıl kullanıldığına..

Programı çalışıtıralım.mesaj sesi olmasını istediğiniz müziği (uzunluğu maks 30 sn olacak yine,bunu itune ile yukarıda anlattığım yöntemle yapabilirsiniz tek fark m4a ile oluşan dosyayı direk buraya sürükle bırak yapıyosunuz) sürükle bırak yöntemi ile programa atıyoruz

sonra destination format a tıklayıp caf olarak seçiyoruz..

ve convert e tıklayıp selected item diyerek seçtiğimiz dosyayı caf formatına dönüştürüyoruz.dönüşen ses dosyası orjinal dosyayla aynı klasördedir.

0

Sonra ifunbox ı açıp

Raw File System -->System-->Library-->Audio-->UISounds a geliyoruz sırayla.

Açılan kalsörde sabit sesler mevcut.isterseniz bu sesler üzerinde oynama yapabilirsiniz;)

Bizim yapmamız gerekn kullanmadığımız bi msj sesini seçmek.

Mesela ben elektronik olarak gözüken msj sesini kullanmıyorum ve bu ses yerine istediğim şarkıyı yüklüyorum.Nasıl oluyor?..

0

Elektronik diye bahsettiğim melodinin iphone içindeki adı "sms-received6.caf".Biz aynı isimle kendi ses dosyamızı oluşturup bu klasöre atarsak otomatik olarak bizim eklediğimiz ile iphone içindeki değişir ve elektronik isimli msj sesini seçince bizim istediğimiz melodi çalar.Yani adı elektronik olarak gözükür ama içi bizim istediğimiz şarkıdır..işin mantığı bu şeklide..Birde pratik olarak görsel şekilde anlatalım..

şimdi Audio Music Batch Converter ile "bom bom pow.caf" olarak oluşturduğumuz(oluşturma işlemi resimlerini aşağıda göredebilirsiniz) ses dosyasının adını yeniden adlandır diyerek "sms-received6.caf" tırnak içindeki ses dosyası adıyla değiştiriyoruz. (aşağıdaki resimler ile sırayı takip edin..)

0
converter içine atıyoruz
0
ve bu dosyayı elde ediyoruz
adını bu şekilde değiştiriyoruz
0

Sonra bunu Raw File System -->System-->Library-->Audio-->UISounds ile açtığımız klasörün içine sürükle bırak yapıyoruz.bu şekilde Elektronik diye gözüken ses bizim oluşturduğumuz ses oluyor.(orjinal sesi kaydetmek isterseniz dosyadaki değiştireceğimiz sms-received.caf a sağ tıklayıp copy to pc diyerek kaydedebilirsiniz)

Umarım sorunsuz bi şekilde çalıştırırsınız..

GameCenterId: UGRTRKGVN56
GameCenterId: 83GÜM

3385 Mesaj
9 Ekim 2011; 16:42:29 

gayet anlaşılır ve sade olmuş yazınız.. teşekkürler

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

990 Mesaj
9 Ekim 2011; 16:53:06 

Rica ederim umarım faydalı olur herkese

1869 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:01:21 

umarım bu paylaşım "daha önce anlatıldı" ya takılmaz çünkü sade ve güzel anlatmışsınız, güzel paylaşım

7926 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:05:58 

Bildigimiz bir Calisma ama basarili, tebrik ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2416 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:08:03 

ellerine sağlık

1590 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:08:40 

Arkadaşlar jb gerekli değil mi bu uygulama için ?

2006 Honda Civic ES Cosmic Gri Manuel Benzin/LPG
2010 Honda Civic Elegance Beyaz OV Benzin/LPG

3634 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:13:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Arkadaşlar jb gerekli değil mi bu uygulama için ?

Evet jb gerekli.

Intel Core i5 4670K @3.4GHz | Asus Z87-A | Asus GTX 760 DirectCu II OC | GSkill Ripjaws 2x4 GB 1600 MHz | Seagate 1 TB Barracuda 7200 Rpm | Corsair 300R 80 Plus 600W

825 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:18:20 

Ben audiko.net i kullaniyorum zil sesi icin gayet pratik :)

COMINGSOON

990 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: JasonNewsted

Ben audiko.net i kullaniyorum zil sesi icin gayet pratik :)

Yalniz ben audiko.net ile yaptigimda itunes guncelleyince sorun cikiyodu.belki isletimimle alakali bi sorundur.ama bu yontemle direk zil sesi klasotune atiyor.itunes ile guncelleme yapmaya gerek kalmiyor.tabi digeride alternatif:)

825 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:28:16 

Valla bende bir sorun olusmadi :))

COMINGSOON

657 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:31:07 

Güzel anlatım olmuş teşekkürler

Acer Aspire 5740G
P4 2.4@3.06 Gigabyte 8IG1000MK 512*2 Twinmos DUAL DDR Radeon 9550 256MB 200GB Seagate LG DVD-RW SkyStar2

Astra 1.3 CDTI Cosmo

990 Mesaj
9 Ekim 2011; 17:45:26 

quote:

Orijinalden alıntı: edie

Güzel anlatım olmuş teşekkürler

Rica ederim..

1224 Mesaj
9 Ekim 2011; 18:14:27 

teşekkürler iyi bir anlatım olmuş..

1 Mesaj
15 Mayıs 2013; 0:44:15 

ya iyi güzel anlatmışsın da bende şöyle bi sorun var bu aac dönüştür butonu çıkmıyor. tüm gün bununla uğraştım bakmadığım site telefon ayarı kalmadı. ona napcaz ?

Bu mesajda bahsedilenler: @ugrtrkgvn

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 1 sa. 48 dk. kadarı kaldı.
27 Mayıs 2013; 14:38:58 

Bu mesajda yazanları unutuyoruz çünkü yeni versiyonlarda bu olmuyor, çok kolay bir yöntem var itools 2013 programını google da aratıp kendi sayfasına girin dili ingilizce seçin ve indirip kurun , telefonunuzu bağlayın solsan media sağdan da ringtone seçin, sonra sol üstteki importa basın ve şarkıları gösterin kendisi otomatik olarak melodileri yapıp atıyor, olmama gibi bişey söz konusu değil gözünüzü açıp programdaki tuşların yerine iyi bakın.

Şu apple ın dandik melodilerinden kurtarın telefonunuzu, her apple sahibinden carrrrrrrın diye ses duymaktan gına geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemisbd -- 27 Mayıs 2013; 14:43:50 >

546 Mesaj
3 Haziran 2013; 11:55:02 

tesekkürler güzel

sogood

986 Mesaj
11 Haziran 2013; 16:36:13 

arkadaşlar bir sorum olacaktı, yeni konu açmak istemedim bu konuyu uygun gördüm. diğer iphone'a indirdiğim oyunlar buna da yüklenirken aynı şey itunesten zil sesi indirince olabilir mi? yoksa ben mi yapamadım..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Temalar, Melodiler, Logolar, vb. » Iphone zil sesi ve mesaj sesi yapma (resimli anlatım)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406