Şimdi Ara

2009 1.8 TAM OTOMATİK HONDA CİVİC HB ALINIR MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
38.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar (i-shift olmayan) tam otomatik 1.8 honda civic hb alınır mı
    tutuldu mu
    tavsiye eder misiniz honda civic hb e göre performansı ve yakıt tüketimi nasıl

• bu araba hakkında bilgisi olan yok mu
  • Tutulan bir araç değil.

Gerek motor hacmi gerekse sedan kasanın gölgesinde kalması sebebiyle tutulmadı.

Güzel araçtır, yakıtta zorlayabilir ama keyiflidir gerçekten.
  • evet doğru biraz sedanın gölgesinde kaldı
    ama i-vtec motorlarda evet turbo yok ama sanki turbo varmış gibi şahlanıyor gibi geliyor bana belli bir devirden sonra
    eksileri artları nedir sizce
  • Tavsiye ederim....
  • Bunların direksiyon kutuna dikkat edin tümsekler den geçerken direksiyonun titrediğini elinzide hissedebilir ve tıkırtı burcun dan lok lok sesler duyabilirsiniz tamiri için 4 bin tl istiyor servis buna çok dikkat edin bence.
  • bu araçların 6 yıl garantisi var diye biliyorum
    bu direksiyon problemi nedir hondada çözemedim
  • Garanti ye fazla aldanmamalısın bu kronik bir sorun olmasına karşın honda forumunda okudum birçok kişi için bu kullancı hatası maliyeti şu şu kadar diye fiyat çekmişler iyice araştırıp soruşturun gerekirse satın alacağınız aracın direksiyon kutusunu serviste iyice bir kontrol ettirin..
  • Araç piyasa aracı olmadığı için onlar kadar tutulmaz. (Hangi marka ve modelleri bahsettiğimi anladınız siz..) Sadece tutanlar tutar..
    Sedanla tamamen farklı araçlar, gölge durumu sadece 1.8 motor vergisi nedeniyledir.
    Yakıtta üzmez, 1.6 larla ya aynı ya da daha az yakar. İnanmayanlar buyrun gelin deneyelim, istediğiniz markanın istediğiniz modelin 1.6sını (atmosferik tam otomatik vites olması şartıyla) getirin istediğiniz güzergahta deneyelim.

Kronik problem 1 yıldır yaşamadım ve duymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asandra

evet doğru biraz sedanın gölgesinde kaldı
    ama i-vtec motorlarda evet turbo yok ama sanki turbo varmış gibi şahlanıyor gibi geliyor bana belli bir devirden sonra

ya öyle birşey yok.

Her motorda artık subap zamanlaması var... Her markada benim Chevrolet Aveo'da bile var yani...

Zamanlama belli bir devirden değil her devirde optimal sürüş amaçlar, üst devire katkısı doğrudur. Ama öyle şahlanma mahlanma hikaye.

Eski Civicler'in motorları yüksek beygir alabilmek için yüksek devir çeviriyordu, redline ı yüksek bir araç keyif verir şahlanır tabii...

Bir araç vardır max gücü 3500devirde verir, Honda gibi araçlarda motorlar 6500 devirde verirse, o devire kadar şahlandığını hissedersin tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

ya öyle birşey yok.

Her motorda artık subap zamanlaması var... Her markada benim Chevrolet Aveo'da bile var yani...

Zamanlama belli bir devirden değil her devirde optimal sürüş amaçlar, üst devire katkısı doğrudur. Ama öyle şahlanma mahlanma hikaye.

Eski Civicler'in motorları yüksek beygir alabilmek için yüksek devir çeviriyordu, redline ı yüksek bir araç keyif verir şahlanır tabii...

Bir araç vardır max gücü 3500devirde verir, Honda gibi araçlarda motorlar 6500 devirde verirse, o devire kadar şahlandığını hissedersin tabii

Bahsedilen araç 1.8 140 hp lik motor. Manuel versiyonuyla piyasadaki çogu aracı duman edersin. Tork olmadıgı için şahlandıgını hissetmezsin ama düzlükte falanda tutamazsın.

Chevroletin motoruyla bir tutma istersen bu adamlar yıllardır bu motoru geliştiriyor üzerinde çalışıyor.Bu konudada en başarılı motor olarak gösteriliyor.

Aradaşa gelince direksiyon kutusundaki ses olayını bu forumda 2-3 kişide gördüm 1 kerede serviste yanımda biri şikayet etti. Kronik bir sorun değil bana göre eğer bi sorun oldu garantiden mutlaka değiştirirsin sıkıntı çıkmaz.

Ben olsam tam otomatiğini değil manuelini alır otobanda milleti peşime takar gezerim. Ama konfor istiyorsan o ayrı tam otomatik olanını tercih et i-shiftler bazen sıkıntı çıkartıyor.

Yukardaki arkadaşın dediği gibi bizim araçlardan 1.6 lardan az yakar normal kullanımda. Basıncada imanını gevretir :) lpg ile uyumludur. lpg taktırıp paşa paşa binebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 10 Ekim 2011; 10:33:33 >

• quote:

quote:

ya öyle birşey yok.

Dur Honda Mitsubishi ve Toyota'ya söyleyeyim de boşuna bu teknolojiyle devam etmesinler, zaten Chevrolet bile yapmış abi boşverelim.

Evet nerde kalmıştık Turbolu motorlar...........

• quote:

quote:

ya öyle birşey yok.

1 kere kullanıp sonra yorum yapsanız hepimiz için daha faydalı olur

• yani yeni kasa astra satılıp (1.4 140 hp activeselect) 2. el 2009-2010 tam otomatik 1.8 honda civic hb alınır mı
  • Honda Civic alıyorsan sedan alacaksın dostum tutulan araç arıyorsan sedan modelidir..

Yakıt konusunda benzinli olmasına rağmen emsallerine göre üzmez, gaza bastın mı kimse tutamaz kullandım biliyorum yok böyle bir otomobil
  • Yukarıdaki yorumu yeni gördüm sabit hızla giderken gaza yarım bas bakalım bi neler oluyor 6.500 devir felan hikaye koltuğa yapışıyor musun ondan haber ve bana, bir de köküne kadar basın gelin öyle konuşalım.Motor dedin mi Bmw'den sonra Honda benim gözüm de bu böyle ..

Harbiden kullanmadan çok yorum yapılıyor çok can sıkıcı bir durum bu
  • Akıllı sübap zamanlaması hemen hemen bütün araçlarda var ama I-VTEC'in en önemli özelliği düşük devirlerde (3500'e kadar) sübaplardan birer tanesini kapatarak, silindir başına 3 sübap toplamda 12 sübap çalışması, yüksek devirlerde (3500'den sonra) 16 sübap çalışması başka modellerde var mı bilmiyorum.

*** Polemik için değil, gerçekten bilen varsa söylesin biz de öğrenelim.
  • Piyasaya çıkalı 6 yıl olacak bir araç ve dizaynı ile halâ kendine baktırıyor.

Hesaplı ve temiz bir civic hb bulunur ve alınıp paşalar gibi binilir.

Sıkılınca üç yüz beş yüz altına satılır. :)
  • Sübap mübap anlamam arkadaş , arkadaşımda 2006 model manuel vitesi var 140 hp aletin motoru efsane öle diyim 4500-7000 devir arasında adeta kuduruyor müthiş bir motor sesi var gidişi çok güsel , kısada benim golf daha iyi ama uzunda civic benim golfu geçer ondan şüphem yok çünkü harika devir çeviriyor 220 gördük arkadaşla otobanda
  • araç iyi ama tutulan bir araç değil.ilerde sıkıntı yaşayabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.