Şimdi Ara

AMD'nin sıvı soğutma ile gelen Bulldozer FX işlemcisi görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
26.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD uzun süredir merakla beklenen yeni nesil Buldlozer FX işlemcilerini 12 Ekim'de lanse etmeye hazırlanıyor. Firmanın yüksek performans segmentindeki yeni temsilcisi olacak FX ailesinin, AMD tarafından özel kutu içerikleriyle sunulacağı hatta en hızlı model olan FX-8150 için sıvı soğutma sistemini içeren bir paketin hazırlanacağı Ağustos ayında gündeme gelmişti. Ortaya çıkan yeni görseller bu iddiayı doğruladı ve AMD'nin, FX-8150 için sıvı soğutma sistemi sunacağı da resmiyete kavuşmuş oldu. 

AMD'nin ikinci bir seçenek olarak hazırladığı bu paket ile çarpan kilidi açık olarak gelen hız aşırtma odaklı FX-8150 işlemcisine, Antec tarafından geliştirilen H2O 920 sıvı soğutma sistemi eşlik ediyor. Radyatör, borular ve fandan oluşan komple bir sistem olarak tasarlanan bu sistem hem kolayca kurulabiliyor hem de düşük bakım maliyetleri sağlıyor. AMD'nin hız aşırtma başarımına büyük önem verdiği FX serisi yeni nesil işlemcilerin en hızlı temsilcisi olan FX-8150 (3.6GHz) standart kutu içeriği ile 245$ seviyesinden sunulacak. AMD'ye ek olarak Intel cephesinde de benzer bir gelişme yaşanması ve Sandy Bridge-E tabanlı Core i7-3000 serisi işlemciler için sıvı soğutma seçeneğinin sunulması da bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    AMD'nin sıvı soğutmalı FX işlemcisi

• YUHHHHHHHHHHHHHHHHH 245$ DOLAR SIVI SOĞUTMAYLA. INTELIN FIYATINI MERAKLA BEKLIYORUM HELE ÇIKSIN
  • sıvı soğutma ile satılan ilk işlemci sanırım
  • adamlar diyorki biz 3.6 da bıraktım 5 ghze felan çıkarda bari verdiğim soğutucusu işe yarasın.

şaka biryana gerçekten sanybridge veya ıvy beklemeyi düşünüyordum düşüncelerim tamamen değişti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jinnet

YUHHHHHHHHHHHHHHHHH 245$ DOLAR SIVI SOĞUTMAYLA. INTELIN FIYATINI MERAKLA BEKLIYORUM HELE ÇIKSIN

Merhaba,

245$ standart kutu içeriğine sahip işlemci için, sıvı soğutmalı modelin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Teşekkürler.
  • güzel olmuş inşallah kısa surede türkiye ye gelir
  • Yine çok konuşulacak; Çok ısınıyorda mı su soğutma veriliyor yoksa teşvik edici kutu içeriği için mi?
  • h50 tasarımını ele alan bir sogutma sistemi olabilir
  • gerektiyiro yazmışsınız haberin bi cümlesinde. Düzeltirseniz iyi olur
  • Amd Forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: Jinnet

YUHHHHHHHHHHHHHHHHH 245$ DOLAR SIVI SOĞUTMAYLA. INTELIN FIYATINI MERAKLA BEKLIYORUM HELE ÇIKSIN

Merhaba,

245$ standart kutu içeriğine sahip işlemci için, sıvı soğutmalı modelin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Teşekkürler.

bencede sıvı soğutmalı seçenek 245 dolar olmaz

• Yalnız kutu içeriğinin arkasındaki dillerde Türkçe'nin de olması manidar :D
  • fark oluşturan cazip bir seçenek olabilir
  • @@@fx 57 foruma mesaj atamıyorum sayfa görüntülenmiyor diyor bir hata mı var acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: b-master

türkiye ye gelmiş bilehttp://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu.html :D

500 küsüre 3,1 ghz 8 core 8120 hoşuma gitti gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

quote:

Orijinalden alıntı: b-master türkiye ye gelmiş bilehttp://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu.html :D
    500 küsüre 3,1 ghz 8 core 8120 hoşuma gitti gibi

Birde şu anda dolar uçuk vaziyette, dolar düşünce tam alınası olacak.
  • Güzel yapıyor amd.
  • umarım bu başlangıç olr ve en azından üst düzey işlemcilerde sıvı olmasa bile yeterli seviyede hava soğutma verilir
  • Normal sogutmali versiyonu ön sipariste 282$+KDV'ye satilmaya baslamis Turkiye'de FX-8150'nin, fiyat yuksek mi bana mi oyle geliyor?Bakalim 12 Ekimden sonra TR fiyatlari nasil olur normal sogutmali versiyonun...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.