Şimdi Ara

AVEA 3G Jet Mobil Modem --PATLADI--- MF190 18 Ay Tak Çalıştır Usb 4GB Kotalı --> 325 TL /12AY TAKSİT

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
9.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyikide bu muhabbet oldu, yoksa gidip bugün kardeşim için alacaktım....

ama nova bilgisayar aradığımda olayla ilgilendiiklerini anlatıp ilgileniyorlar... ama tr dükkan 'da aynı malı sattıklarını söylemişlerdi,aradığımızda avea ile sizin sorununuz o deyip bilmişlik taslıyorlar telefonda.... tr dükkan için sikayetvar.com adresinde yazılanların boş olmadığını ispatladı... güven vermemişlerdi zaten ama bu ispat oldu ürünlerini satana kadar ilgili satıcıymış tr dükkan.... lakin nova bilgisayar ilgilendiklerini güzel güzel anlattıkları için tebrik ediyorum ama,bu avea jet olayı çok duyulduğu için artık düzelzse bile 18 ay düzgün gitmeyeceğine eminim, avea sitesinde 37.000 TL borç görünce bu ortak hatta illa bi sorun çıkacağı kesindi..... inşallah düzelir ama pek umudum yok.... e-devlet ten sanayi bakanlığı tüketici haklarına şikayet yazdım bile,mahkemelik olunacak kesin......

• Bence Jet'i satıştan kaldırmaları çok iyi oldu.. ben bunu olumlu bir gelişme olarak görüyorum.
    bana da aynı şekilde bilgi verildi, bugün olmazsa en geç pazartesi dediler.. ayrıca hala kullanmak istemeyenler iade edebilirlermiş, nova'dan bu bilgiyi verdiler.
    bazıları işi iyice abartmış 5-10 kişi 700-800gb'lık download yapmış,, bu kişiler nova'nın sattıklarından değil, diğer şirketlerin sattıklarındanmış. o kişilerin tesbiti yapılmış sözde, o kişilerin hatları ay sonuna kadar kapalı kalacakmış. diğerlerinin hattı açılacakmış..

durum böyle ama arkadaşın yazdığı da farklı bir olay. kotanın üstüne çıkıldığı için ek ödeme gerekiyor falan demişler... şirket bu ödemeyi yapacak mı? yoksa mh mi yanlış bilgi verdi? sonumuz hayrolsun...

bütün bunlar kampanyanın iyi bir zemine oturtulmamasından kaynaklanıyor. kampanya şartlarını öğrenmek için bayağı bir uğraş vermiştik hatırlarsanız..
    ayrıca elimizde şart yok şurt yok.. fatura haricinde yazılı belge yok kampanya şartlarını içeren.. sanayi bakanlığına , THH'ye neyle başvurmayı düşünüyorsunuz? haklı olduğunuzu nasıl isbat edeceksiniz?
    bence durumu fazla kurcalamayın, en azından şu aşamada.. pazartesiye kadar bekleyin... anladığım kadarıyla avea ile anlaşmayı yapan kurum arasında oldukça esnek şartlarda bir anlaşma yapılmış..
    4GB'ı aşınca hız edge hızına bile düşse yine razı olurdum şahsen... sonuçta eskiden cepnet kullanan biriydim.. ama hiç bir zaman net bir şey söylenmedi...

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

Bence Jet'i satıştan kaldırmaları çok iyi oldu.. ben bunu olumlu bir gelişme olarak görüyorum.
    bana da aynı şekilde bilgi verildi, bugün olmazsa en geç pazartesi dediler.. ayrıca hala kullanmak istemeyenler iade edebilirlermiş, nova'dan bu bilgiyi verdiler.
    bazıları işi iyice abartmış 5-10 kişi 700-800gb'lık download yapmış,, bu kişiler nova'nın sattıklarından değil, diğer şirketlerin sattıklarındanmış. o kişilerin tesbiti yapılmış sözde, o kişilerin hatları ay sonuna kadar kapalı kalacakmış. diğerlerinin hattı açılacakmış..

durum böyle ama arkadaşın yazdığı da farklı bir olay. kotanın üstüne çıkıldığı için ek ödeme gerekiyor falan demişler... şirket bu ödemeyi yapacak mı? yoksa mh mi yanlış bilgi verdi? sonumuz hayrolsun...

bütün bunlar kampanyanın iyi bir zemine oturtulmamasından kaynaklanıyor. kampanya şartlarını öğrenmek için bayağı bir uğraş vermiştik hatırlarsanız..
    ayrıca elimizde şart yok şurt yok.. fatura haricinde yazılı belge yok kampanya şartlarını içeren.. sanayi bakanlığına , THH'ye neyle başvurmayı düşünüyorsunuz? haklı olduğunuzu nasıl isbat edeceksiniz?
    bence durumu fazla kurcalamayın, en azından şu aşamada.. pazartesiye kadar bekleyin... anladığım kadarıyla avea ile anlaşmayı yapan kurum arasında oldukça esnek şartlarda bir anlaşma yapılmış..
    4GB'ı aşınca hız edge hızına bile düşse yine razı olurdum şahsen... sonuçta eskiden cepnet kullanan biriydim.. ama hiç bir zaman net bir şey söylenmedi...

İMAR BANKASI MAĞDURLARI GİBİ HİSSEDİYOM KENDİMİ....

• Evet burası iyi oldu :) Şimdi diğer tarafta yazdığım şeyi burayada yazayım ki konu eksik kalmasın.
    Bugün kurumsal müşteri temsilcisiyle görüştüm. Bütün hatların tek bir hatmış gibi çalıştığını, belli bir kota tahsis edildiğini ve fazla kullanımdan dolayı bu fatura dönemi için bir ön ödeme gerektiğini belirttiler. Hatların açılması için şirket sorumlusunun müşteri hizmelerini arayıp aynı zamanda da ödemeyide gerçekleştirmesi lazımmış :(
  • Umarım en azından şu ana kadar almış olanları mağdur etmezlerde en azından 1 sene kadar (10-12ay) bu hizmeti adam akıllı verselerde paramızın hakkını almış olalım hiç değilse :(
  • Olay iyice çekilmez bir hal almaya başladı hemen hemen bütün firmalar (nova ve tr dükkanda buna dahil) web sitesinden ürünü kaldırmış, bu işin sonu pek iyi görünmüyor gibi, diğerlerini bilmemde Nova geri alacağını hepimize sözlü olarak tahahüt etti. Konuyla ilgili Farklı bilgi alan arkadaşlarımız lütfen bunları bizimle burada paylaşsın, Neticede mağdur olan çok arkadaşımız var, Aynı zamanda ikidir konu site yöneticileri tarafından siliniyor, ve neden de belirtilmedi, Her ihtimale karşı kelimelerimizi yinede dikkatli seçelim. Umarım bir kez daha silinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Olay iyice çekilmez bir hal almaya başladı hemen hemen bütün firmalar (nova ve tr dükkanda buna dahil) web sitesinden ürünü kaldırmış, bu işin sonu pek iyi görünmüyor gibi, diğerlerini bilmemde Nova geri alacağını hepimize sözlü olarak tahahüt etti. Konuyla ilgili Farklı bilgi alan arkadaşlarımız lütfen bunları bizimle burada paylaşsın, Neticede mağdur olan çok arkadaşımız var, Aynı zamanda ikidir konu site yöneticileri tarafından siliniyor, ve neden de belirtilmedi, Her ihtimale karşı kelimelerimizi yinede dikkatli seçelim. Umarım bir kez daha silinmez.

internette tüm siteler kaldırmış ,şaşılacak şey ne bu karar almışlarcasına ortak hızlı bir hareket.....

bi kişi 700-800gb indirmiş diye okudum.... bende 4gb geçecem diye video bile izleyemedim doğru dürüst......

• quote:

Orijinalden alıntı: baris347
    internette tüm siteler kaldırmış ,şaşılacak şey ne bu karar almışlarcasına ortak hızlı bir hareket.....

bi kişi 700-800gb indirmiş diye okudum.... bende 4gb geçecem diye video bile izleyemedim doğru dürüst......

Benimde korktuğum nokta bu ya neden aniden hepsi kaldırdı jeti, Bu işin içinde bir iş var gibi geldi bana, Ya bide geçen sefer (geçen hafta fatura ödenmediğinde) öyle bişey olmamıştı siteler kaldırmamıştı, Sanki biri topukladı gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 8 Ekim 2011; 23:34:41 >
  • Sıcak fırsatlarda olduğu için silmişlerdir. Sıcak fırsat soğuduğu için.
    Ama ortada fırsat görüp alıp sonrada madur olanlar olduğu için yinede silinmemesi gerekir bence.
    Burada devam etsin konu.

Ben de nova fiyat arttırınca trdükkandan alacaktım. Bir arkadaş nova hafta sonu fiyat ayarlaması yapacak deyince bekleyeyim dedim. Cuma baktım fiyat düşeceğine dahada yükseldi.
    Alamadık kısmet değilmiş derken bu durm ortaya çıktı. Kısmet değilmiş.

Bence nova teknik olarak mümkünse hat başına 4GB kotayı ve kota geçincede 128 kb lik hız verirse bu durum düzelir. Kampanyanın şartlarını netleştirmeden ve sözleşme yapmadan ürün satarsanız böyle olur işte.
    4GB yi geçenlerede sadece ay sonuna kadar bekletebilirler. Teknik sorunu düzeltmezlerse gelecek ay o adam yine 400-500 GB indirecek sonra yine aynı sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Ben de nova fiyat arttırınca trdükkandan alacaktım. Bir arkadaş nova hafta sonu fiyat ayarlaması yapacak deyince bekleyeyim dedim. Cuma baktım fiyat düşeceğine dahada yükseldi.

Teknik sorunu düzeltmezlerse gelecek ay o adam yine 400-500 GB indirecek sonra yine aynı sorun.

İyiki beklemiş ve almamıssın yoksa sende biz mağdurların arasında olacaktın :) Aveanın muhattabı malesef Nova olmadığı için onun elinden bişey geleceğini düşünmüyorum. Şuan aracı şirketin insafına kalmış gibi bir durum var ortada. Pazartesiye kadar beklicez bir gelişme olmassa Gerekli yasal süreci başlatacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 8 Ekim 2011; 23:56:17 >
  • Arkadaşlar nova zaten isteyen iade edebilir diyor herhangi bir bedel ödenmeden, hafataya da düzeltmezlerse iade ederiz kullandığımız da yanımıza kar kalır..
    bu fırsatta böylece yarıda kalmış olur..
    ufak tefek sorunlar da çıkda bence yine de çok iyi bir fırsattı..
    novanın satıştan kaldırması çok normal çünkü dün ellerinde son 2 tane kalmıştı bitince de satışı sonlandırmışlardır zaten başları yeterince ağrımıştır bu olaylardan dolayı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Teknik sorunu düzeltmezlerse gelecek ay o adam yine 400-500 GB indirecek sonra yine aynı sorun.

İyiki beklemiş ve almamıssın yoksa sende biz mağdurların arasında olacaktın :) Aveanın muhattabı malesef Nova olmadığı için onun elinden bişey geleceğini düşünmüyorum. Şuan aracı şirketin insafına kalmış gibi bir durum var ortada. Pazartesiye kadar beklicez bir gelişme olmassa Gerekli yasal süreci başlatacağız.

ya herkese 4 gb versin ,geçenlerin hızı düşsün, bu ayarı yapmak çok zor birşey değil....

• TUrkselin. 8gb paketini 33 lira aylikla alacaktik. Yorumlara aldanip avea aldik. Hep parayi pesin ode hem interneti kessinler hepimize gecmis olsun bu. Bize iyi bir ders olsun. Bu kampanyadan artik bize hayir gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkseed

TUrkselin. 8gb paketini 33 lira aylikla alacaktik. Yorumlara aldanip avea aldik. Hep parayi pesin ode hem interneti kessinler hepimize gecmis olsun bu. Bize iyi bir ders olsun. Bu kampanyadan artik bize hayir gelmez.

Biraz pahalı bir ders oldu daha ilk aydan artçı depremler gelmeye başladı, Artık bu işin tadı tuzu yok, ilk aydan bu sorunları yaşıyosak kalan 17 ayda kim bilir neler yaşarız, Paramızı kurtarıp başka yollar aramımızın zamanı geldi gibi, Yinede Son kez pazartesi akşamına kadar bi bekliycem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 9 Ekim 2011; 1:23:17 >
  • Yine nova bilgisayardan ayrıntı bir durum bilgisi bekliyoruz. Ürünü alan bizlerin nasıl bir ürün aldığımızı net bir şekilde bilme hakkımızın olduğunu düşünüyorum.

Kesintilerin Sebepleri neler? ve Nasıl giderilecek?
    Hangi durumlarda kesintinin tekrar etme söz konusu olabilir?
    Avea ile hangi kurum muhatap oluyor?
    Avea hangi şartlarda bu hizmeti verecek? (Avea ile anlaşan kurum arasındaki hizmet alım sözleşmesinin ayrıntıları nelerdir?)

Bu durum 2. kez yaşanıyor ve Nova bilgisayarın ilgi, alaka ve iyi niyeti olduğundan şüphemiz yok ama aynı durum 3. kez yaşanırsa herhalde iadeler başlar diye düşünüyorum.
  • quote:

Bence Jet'i satıştan kaldırmaları çok iyi oldu.. ben bunu olumlu bir gelişme olarak görüyorum.

Elimizde kapı gibi fatura ve nova bilgisayarın internet sitesindeki ürüne ait satış ilanı ve ilanda taahhüt edilen hizmet şartları var.
    Daha ne olsun!..

• Bilindiği kadarıyla Avea ile anlaşan kurum aryanet ve facebooktaki hesabıhttp://www.facebook.com/group.php?gid=36913604630
    ve aryanetten muhatap olunacak şahıs İsmail Er olsa gerek. Bana kalırsa en sağlıklı bilgiyi buradan alabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zupervisor

quote:

Elimizde kapı gibi fatura ve nova bilgisayarın internet sitesindeki ürüne ait satış ilanı ve ilanda taahhüt edilen hizmet şartları var.
    Daha ne olsun!..

@novabil

çok iyi niyetli ona lafım yok ama ben bizzat dükkandan almış biri olarak, novabilgisayar 'ın da konuya pek hakim olmadığına şahit olmuşluğum var

• muhatap : ismail dura

AVEA 3G Jet Mobil Modem --PATLADI--- MF190 18 Ay Tak Çalıştır Usb 4GB Kotalı --> 325 TL /12AY TAKSİT

• Kusura Bakmayın ;
    Kısa Bir özet Geçebilir misiniz. Okuyamadım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.