Şimdi Ara

İlk Türk Otomobili ; DEVRİM.. İbret Alınıcak Olay.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
0
Favori
93.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _ETUSCH_

quote:

Orjinalden alıntı: vegetawrc

Keşke üretilseydi o dönemlerde bu otomobil. Eğer üretilseydi ve ithalat ihracatı yapılsaydı. Belki mercedes gibi türk fabrikalarındada şöyle bir yazı olurdu. Dünyada 2 çeşit araba vardır 1. si devrim 2. si diğerleri.

milyarlarca insanın hayatı ilk insanın hayatıyla başladı
    kilometrelerce yol o ilk adımla aşılır
    belki o aracı yapsaydık biz gerçek biz olacaktık( ve belkide bu yuzden yaptırmadılar)
    herkes o başarıyı görecekti
    herkes takdir edecekti
    herkes taklit edecekti ve biz ayağa kalkacaktık

+ Sonsuz

• yıllarca hep tartıştık bundan sonra bakalım bu aralr yine yerli diye söylemler var onlar ne olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

yıllarca hep tartıştık bundan sonra bakalım bu aralr yine yerli diye söylemler var onlar ne olacak...

Hiçbirşey olmayacak... Görmedin mi Türkiye deki paragöz sanayiciler başbakana nasıl yapacaklarını değil nasıl yapamayacaklarını sunmaya kalkıyorlar. Bizim işadamlarımızın tek derdi kardır başka bir amaçları yoktur. Uluslararası otomotiv üreticilerinin de taşeronudur ki zaten bu yüzden de nasıl yapamayacaklarını sunmaya kalkıyorlar. 1990 lı yılların başına kadar o gaz tenekelerini bir ev fiyatına sattılar bize. Avrupa arabalar gümrükten girmeye başladı da adam gibi arabaya bindik. O zamana kadar Türkiye de %100 türk malı araba yapılamazmıydı? Elbette yapılabilirdi. Elin korelisi otomobil işine 80 lerin ortalarında girdi ve şimdi dünyaya kafa tutuyorlar. Biz teslimiyetçiyiz sorgulamıyoruz yapana da destek değil köstek oluyoruz.. Tüsiad gibi bir birlik her fırsatta Güzel ülkemi yönetmeye kalkıştığı sürece bu ülke yabancı sermaye nin pazarı olmaktan başka hiç bir şey yapamayacaktır. Zaten bu ülkede güzel birşeyler yapılmaya çalışıldıkça her zaman birileri dinamitleylecek ve sahip çıkması gerekenlerin de umurunda olmayacaktır. Yazık ediyoruz bu güzel ülkemize.........

• quote:

Orijinalden alıntı: bayrakol

quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

yıllarca hep tartıştık bundan sonra bakalım bu aralr yine yerli diye söylemler var onlar ne olacak...

Hiçbirşey olmayacak... Görmedin mi Türkiye deki paragöz sanayiciler başbakana nasıl yapacaklarını değil nasıl yapamayacaklarını sunmaya kalkıyorlar. Bizim işadamlarımızın tek derdi kardır başka bir amaçları yoktur. Uluslararası otomotiv üreticilerinin de taşeronudur ki zaten bu yüzden de nasıl yapamayacaklarını sunmaya kalkıyorlar. 1990 lı yılların başına kadar o gaz tenekelerini bir ev fiyatına sattılar bize. Avrupa arabalar gümrükten girmeye başladı da adam gibi arabaya bindik. O zamana kadar Türkiye de %100 türk malı araba yapılamazmıydı? Elbette yapılabilirdi. Elin korelisi otomobil işine 80 lerin ortalarında girdi ve şimdi dünyaya kafa tutuyorlar. Biz teslimiyetçiyiz sorgulamıyoruz yapana da destek değil köstek oluyoruz.. Tüsiad gibi bir birlik her fırsatta Güzel ülkemi yönetmeye kalkıştığı sürece bu ülke yabancı sermaye nin pazarı olmaktan başka hiç bir şey yapamayacaktır. Zaten bu ülkede güzel birşeyler yapılmaya çalışıldıkça her zaman birileri dinamitleylecek ve sahip çıkması gerekenlerin de umurunda olmayacaktır. Yazık ediyoruz bu güzel ülkemize.........

hocam yorumuna sonuna kadar katılıyorum.bilinçli bir şekilde ülkedeki gerçeklere gören bir yazı olmuş.çoğu kişi bu işi sırf hükümetin başındaki siyasi partiden dolayı delga geçip desteklemiyor bundan eminim.birde miletimize nasıl bir güvensizlik aşılanmışsa hiç bir işi yapamıcağımızı sanıyor ve baştan teslim oluyor.öyle bir hale getirmişlerki kendi kendimizin yaptığıyla dalga geçer beğenmemeyi adet edinmişiz.bahsettiğiniz kore araçlarının 10 sene önceki haline dalga geçen halk alıp biniyorken aynı gelişimi bizde yapmıyor.ama kendine güvenen bir halk olmaya başlıyoruz yavaş yavaş ve bu halk kendine güvendiğinde yapamıyacak şey yok inanın.

• Ama benim herşeye rağmen yine de umudum var. Bu ülkede birşeyler değişmeye başladı; Daha da değişecek sanki. Yeter ki yapılmaya çalışılan güzel şeyleri biz de omuzlayalım. Benim siyasetle en ufak bir ilişkim yok ama her zaman güzel şeyler yapanların da yanındayım. Herkese de tavsiyem; gelişmek istiyorsak, ilerlemek istilyorsak önyargılarımızı kıralım, kendimize güvenimizi sağlamlaştıralım. Rüzgarın önündeki yapraklar gibi birilerinin rüzgarına kapılıp savrulmayalım, Biz olalım... Filmdeki mühendisin söylediği bir cümle ne kadar yaralamıştı beni: "Devrim yolda kaldığı zaman Türk Milleti onu omuzlar sanmıştım ama yapmadılar... "
  • %100 Türk mü bu bence değil Türkler yapamaz yaptırmazlar basın varken bizde ..
  • Türkiyenin %50 si devrim gibi bir markamız olsun istemiyor
  • Zaten bizim başımıza ne geliyorsa basın yüzünden geliyor.
  • Kesinlikle kendi çıkarına zarar vereceğinden dolayı şu aracın üretiminin durdurulması için bahane üretmişler şerefsizler var.

Evet ŞEREFSİZLER
  • Filmi izlerken çok etkilenmiştim.

İzlemeyenler ve Tekrar izlemek isteyenler İçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdrive

Filmi izlerken çok etkilenmiştim.

İzlemeyenler ve Tekrar izlemek isteyenler İçin.

Defalarca izledim her seferinde insan bir acayip oluyor ama ne bileyim bizim milletimiz tepkisiz bir millet. Avrupalı yaparsa olur biz yaparsak olmaz daha kendi içimizde çelişkilerimiz var.

• O kadar emeğe yazık olmuş halen bir yerli araç geliştiremedik adamlar 4.5 ayda sıfırdan otomobil yaptılar biz halen dışardan alalım ithal edelim başka bir şey yapmayalım.Basın da ayrı bir şey zaten.2023'e yerli savaş uçağı projesi var inşallah bunun sayesinde de bir şeyler geliştirebiliriz araç piyasasında, başarabilecek potansiyel var Türkiye'de umutluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devrim Otomobili, günümüzde; zamana ve onu istemeyenlere inat,
    halen çalışır durumda ziyaretçilerini karşılıyor.
    Otomobil firmalarının en üst düzey yetkililerinin katıldığı ODD Otomobil Satış ve İletişim Ödülleri 2014 (Gladyatörler) gecesinde
    sergilendi.

Devrim Otomobili toplamda 4 adet üretilip günümüze gelen 1 otomobil bulunuyor.
    Az evvel basettiğim geceye katılan ise 5.inci Devrim Otomobiliydi'
    O da, Devrim Arabaları filmde başrol oynayan Eskişehir'deki devrim'in birebir kopyası olarak üretilen otomobildi!
    Bilindiği gibi Devrim Otomobili'nin isim hakkı Ankara'da bulunan Etox adlı firmaya ait..

http://www.otometre.com/search/label/yerli
     İlk Türk Otomobili ; DEVRİM..  İbret Alınıcak Olay..

İlk Türk Otomobili ; DEVRİM..  İbret Alınıcak Olay..

İlk Türk Otomobili ; DEVRİM..  İbret Alınıcak Olay.. İlk Türk Otomobili ; DEVRİM..  İbret Alınıcak Olay..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asan70 -- 11 Mart 2014; 22:16:25 >

• Dış mihraklar izin vermiyor Türkiye kalkarsa dengeler değişir Allahın izniyle yavaş yavaş uyanıyoruz.

• Fani dünyayı ebedi hayata değişenlerin sonu çok şiddetli ve acımasız olacak.
    Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)
  • Sonra okurum güzel yazi

• quote:

Orijinalden alıntı: akarahmet

Doğrusu bu coşkun duygusallıklarınıza afferin,diyorum.Osmanlı ruhu...
    başka ülke insanları bu denli büyüklüğün hayalini bile kuramıyorlar.

Benim içim sizden daha çok yanıyor,markasız montajcı hallerimize.

Kaç küsur üniversite ve binlerce profösör ve binlerce araştırma görevlisi var.Fakat malum,hindistana bir zaman logaritma tablosu ezberleten ,gözünü bundan ayırma diyen zihniyet, bizdekilere de gözünü kapıdan giren öğrencinin bilmem nerelerinden ayırma deyip sabit bakmalarını sağlayıp donuklaştırıyor.İşin ucunda para oluncada gözlerine kan oturuncaya kadar dikkatle görev yapıyorlar .Ürün?...Tekno kentler bile arpalık oldu.

...Ve teknoloji mi, artıklar mı diye teklif edildiğinde(Marşal yardımı) dünya savaşı artıklarını tercih eden zamanın idarecileri...almanya da japonya da teknoloji demişlerdi.

...Ve bizim tembelliğimiz,rahata düşkünlüğümüz..Gözümüzün açıklığı yetmiyor.Japonlar günde 16 saat mesai yapıyorlar,ortalama 30 metrekare evlere kanaat ediyorlar.bizde öyle olmuyor.Yapılması için içerde sabırla birikmesi gereken yatırıma dönüşmesi gereken paralar neleri anında içeri taşıyıp ne kadar milyar dolarları gönderiyorlar görüyorsunuz ,zevkimizden gram cayamıyor,rahatımızı bozmak istemiyoruz.

ve ve ve ...

Bizde öyle değil de Osmanlı Ruhunun coşkun hisleri var yinede!Ruh var da ceset?

Ne yazık ki öyle

Okullar,bilgili bireyler yetiştirme yeri değil gençleri katletme yeri.Oturup bireylerin beyinlerini nasıl doldururuz diye yapılan en iyi planlardan biri ne yazık ki.Öğretmenlerde öğretmen değil.Kimsenin bilgi falan öğrettiği yok tek amaç iyi bir üniversite kazanıp rahat olan iyi kazandıran bir meslek sahibi olmak.İşin kötü tarafı ben buna isyan edince suçlu olan ben oluyorum.Milyonlarca öğrenci bu düzene boyun eğip ben eğmeyince sorunlu kişi o milyonlarca öğrenci değil ben oluyorum.Böyle eğitim sistemininde düzeninde vatan hainlerininde Allah belasını versin.(Şu sıralar dini kabullenmeyen biri olarak söylüyorum bunu)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: akarahmet

Doğrusu bu coşkun duygusallıklarınıza afferin,diyorum.Osmanlı ruhu...
    başka ülke insanları bu denli büyüklüğün hayalini bile kuramıyorlar.

Benim içim sizden daha çok yanıyor,markasız montajcı hallerimize.

Kaç küsur üniversite ve binlerce profösör ve binlerce araştırma görevlisi var.Fakat malum,hindistana bir zaman logaritma tablosu ezberleten ,gözünü bundan ayırma diyen zihniyet, bizdekilere de gözünü kapıdan giren öğrencinin bilmem nerelerinden ayırma deyip sabit bakmalarını sağlayıp donuklaştırıyor.İşin ucunda para oluncada gözlerine kan oturuncaya kadar dikkatle görev yapıyorlar .Ürün?...Tekno kentler bile arpalık oldu.

...Ve teknoloji mi, artıklar mı diye teklif edildiğinde(Marşal yardımı) dünya savaşı artıklarını tercih eden zamanın idarecileri...almanya da japonya da teknoloji demişlerdi.

...Ve bizim tembelliğimiz,rahata düşkünlüğümüz..Gözümüzün açıklığı yetmiyor.Japonlar günde 16 saat mesai yapıyorlar,ortalama 30 metrekare evlere kanaat ediyorlar.bizde öyle olmuyor.Yapılması için içerde sabırla birikmesi gereken yatırıma dönüşmesi gereken paralar neleri anında içeri taşıyıp ne kadar milyar dolarları gönderiyorlar görüyorsunuz ,zevkimizden gram cayamıyor,rahatımızı bozmak istemiyoruz.

ve ve ve ...

Bizde öyle değil de Osmanlı Ruhunun coşkun hisleri var yinede!Ruh var da ceset?

Ne yazık ki öyle

Okullar,bilgili bireyler yetiştirme yeri değil gençleri katletme yeri.Oturup bireylerin beyinlerini nasıl doldururuz diye yapılan en iyi planlardan biri ne yazık ki.Öğretmenlerde öğretmen değil.Kimsenin bilgi falan öğrettiği yok tek amaç iyi bir üniversite kazanıp rahat olan iyi kazandıran bir meslek sahibi olmak.İşin kötü tarafı ben buna isyan edince suçlu olan ben oluyorum.Milyonlarca öğrenci bu düzene boyun eğip ben eğmeyince sorunlu kişi o milyonlarca öğrenci değil ben oluyorum.Böyle eğitim sistemininde düzeninde vatan hainlerininde Allah belasını versin.(Şu sıralar dini kabullenmeyen biri olarak söylüyorum bunu)

Sayın @Bilgisayar Bağımlısı,

Alıntı yaptığınız kişinin tahliline ve sizin tahlilinize katılıyorum.

Amma, parantez içindeki durumunuzu, bu tahliller doğrultusunda gözden geçirmenizi, nacizane olarak tavsiye ederim.

Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu aralar bu konuda baya düşünüyorum hocam.Ne yazık ki İslamiyet'in hakim sürdüğü ve (diğer dinlerde dahil) dini yönetimde etkili tutan ülkeler hep geride kalmış ülkeler.Bu sadece islamiyete özgü değil din kurallarına göre yönetilen ülkeler ne yazık ki ilerleyemiyor eninde sonunda tıkanıyor.Ya bu dinler gerçek bir oyun veya insanların önünü kapatmak için olan bir şey değil fakat insanlar yanlış anlıyor-yanlış uyguluyor yada bu dinler durumu iyi olmayan insanları,sürekli çalışan ama beslenmekten başka bir şey yapamayan insanları oyalama amacıyla mı türedi diye düşünmüyor değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 1 Eylül 2014; 14:44:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Bu aralar bu konuda baya düşünüyorum hocam.Ne yazık ki İslamiyet'in hakim sürdüğü ve (diğer dinlerde dahil) dini yönetimde etkili tutan ülkeler hep geride kalmış ülkeler.Bu sadece islamiyete özgü değil din kurallarına göre yönetilen ülkeler ne yazık ki ilerleyemiyor eninde sonunda tıkanıyor.Ya bu dinler gerçek bir oyun veya insanların önünü kapatmak için olan bir şey değil fakat insanlar yanlış anlıyor-yanlış uyguluyor yada bu dinler durumu iyi olmayan insanları,sürekli çalışan ama beslenmekten başka bir şey yapamayan insanları oyalama amacıyla mı türedi diye düşünmüyor değilim.

Çok sığ bir düşünce. Az tarih bilincine sahip olsaydınız keşke.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.