Şimdi Ara

Elinde pert - çalışmayan Samsung n150 veya n150 plus bulunup ta atmayı düşünen varsa bi baksın hele.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
7.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet. başlık biraz ilginç ama benim n150 nin açma kapama anahtarı kırıldı. içindeki anakarta lehimlenen anahtar değil de dıştaki elimizle ittiğimiz plastik kırıldı.

aslında servise verirdim ama belki olur diye japonla denedim ve sonuç hüsran. her seferinde uzun ince bir çubukla açmak zorundayım.

elinde bu anahtardan olan varsa acele iletişim bekliyorum. aynı zamanda ebay dan da araştırıyorum. her parçası var bi o parçası yok. satıcılara soracağım yarın. tanıdık samsung servisi olan varsa da olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 6 Ekim 2011; 1:39:14 >

• alette tek dandik yer o açma kapama yeri zaten. ben de bazen çekiyorum yana anca 2-3 denemede açılıyo pc ona deli oluyorum
  • ebaydaki satıcı fos çıktı. anakart üstünde olduğundan ayrı ayrı satamam diyor. ne olacak ki halbuki. ayırmak için lehim bile gerekmiyor. 2 tane tırnak var.

elinde bunupta satan olursa bekliyorum.

komple kasa buldum ama onda o düğme varmı yokmu bilmiyorum. komple kasa 100tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

ebaydaki satıcı fos çıktı. anakart üstünde olduğundan ayrı ayrı satamam diyor. ne olacak ki halbuki. ayırmak için lehim bile gerekmiyor. 2 tane tırnak var.

elinde bunupta satan olursa bekliyorum.

komple kasa buldum ama onda o düğme varmı yokmu bilmiyorum. komple kasa 100tl

bi open tuşu için 100tl ye kasa almaya değermi? ( 0 ı 450tl) servise götür bence bi sor ne kadara yaparlar, belki garantiden yaparlar işleri belli olmaz..
  • up!
  • 2012 güncel, bende kırdım, önerileriniz?
  • hala güncelmi konu bilmiyorum,

PM atabilirsiniz. bende bütün aksesuarları mevcut
  • bana da lazım arkadaşlar nereden bulabilirim servis sağlar mı?
  • 1 adette bana lazım
  • sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-netbook-samsung-n150-n145-n143-power-acma-dugme-siyah-n148-n151-n210-126316770/detay/
  • merhaba arkadaslar.bugun benimde samsung n150 plus bılgısayarımı akşam üzeride kapattım ve gece actigimde bilgisayarım bir turlu acılmıyor ne yaptısm acılmadıve daha sonra icini soktum ve baktım acma kapa dügmesinde power dügmesi icindeki plastigi kırılmiş ve bunu japon yapıştırıcı denedim olmadı iyice yapıştırdım yine olmadı ne yaptısam olmadı ve daha sonra aklıma birden kürdan geldi ve kürdani getirdim ve oraya yapıştırdım kucuk bir oluk yaparak kürdani oraya yerleştirdim ve şimdi bilgisayarım calışıyor ve size yazabiliyorum.bir cok yerde arasaydım o parcayı bulamacagimi biliyordum ve bu samsungun muhendisleri bunu bilmemiş mi kırılacagin anlamadım gittti onu neden plastık yapmişlar benim bildigim onu metal yapması lazım ama sirf kırılsın ve tekrar servise gelsin para kazanalım ddiye adamlar plasıktık yapmişlar anlayacagini. tamir edergen arkadaslar videosunu cektim ve fotograflarinida cektim sizlere gösterbilmek icin ve sizlerde para vermeden ve hic ugraşmadan kücük bir kürdan yardıgımı ile tamir edebilirsinz eger daha fazla bilgi almak istiyorsaniz benimle iletişime gecin mehmetkorpinar@gmail.com

• Merhaba
    Ben de bugün ikinci el bir Samsung N150 aldım bir kaç parçası (power düğmesi, klavye ve batarya) beyaz diğer parçaları siyah. Bununla ilgili googledan arama yaparken geldim bu topice. Her neyse senin derdin Türk sitelerinde biraz fahiş fiyatlarda dostum. Ancak Ebay ve Çin sitlerinden bunlara ulaştım umarım senin işine de yarar.

ÇİN:$ 3,15- $4,85 arasında
    http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=n150+power+button&catId=0&initiative_id=SB_20130817154310

EBAY : en az $10 dan başlıyor...
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=samsung+n150+power&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=samsung+n150+power+button&_sacat=0

• quote:

Orijinalden alıntı: emfes

Merhaba
    Ben de bugün ikinci el bir Samsung N150 aldım bir kaç parçası (power düğmesi, klavye ve batarya) beyaz diğer parçaları siyah. Bununla ilgili googledan arama yaparken geldim bu topice. Her neyse senin derdin Türk sitelerinde biraz fahiş fiyatlarda dostum. Ancak Ebay ve Çin sitlerinden bunlara ulaştım umarım senin işine de yarar.

ÇİN:$ 3,15- $4,85 arasında
    http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=n150+power+button&catId=0&initiative_id=SB_20130817154310

EBAY : en az $10 dan başlıyor...
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=samsung+n150+power&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=samsung+n150+power+button&_sacat=0

Netbooku satalı 1.5 yılı geçiyor hocam. Saolasın :)

• hakaniko konu benden önce diriltilmiş : )) ben mehmetkorpinar'ın sorununa çözüm olur diye düşündüm. Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emfes

hakaniko konu benden önce diriltilmiş : )) ben mehmetkorpinar'ın sorununa çözüm olur diye düşündüm. Selamlar.

Pardon okumamışım :) Çindekiler parça başı 4.5 dolar ama en az 20 parça alabiliyorsunuz. O yüzden ucuz bu arada.
  • ARKADASLAR KONU BİTİRİLMİŞ SANİRİMDAA BEN GOOGLEDE ARAGEN BURAYI BULDUM BELKİ BAŞKALARİNA YARDIMCI OLURUM DİYE DÜŞÜNDÜM VE BENİM BİLGİSAYAR BAŞINA GECEN GÜN GELDİ ONDAN DOLAYI YAZDIM BEN OLAY CÖZDÜM VE BİLGİSAYARIMDAN YAZIYORUM ŞUAN BEN BELKİ BAŞKASI OKUR VE ONLARA YARDIMCI OLABİLİRİM DİYE DÜŞÜNDÜM ACIKCASI.SERVİS ARAMAK YOK PARCA ARAMAK BİLMEM NEYLE UGRAŞMAYA GEREK YOK SADECE EVİNİZDE BULUNAN KÜCÜK BİR KÜRDANLA OLAY CÖZÜYORUZ BU KADAR KOLAY YANLIŞ DUYMADINIZ DİŞ KURDANİ VAR YAA ONUN KÜCÜK BİR PARCASI ILE OLAY CÖZÜYOR BU KADAR BASIT EGER ELİNİZDE VARSA GETİRİN BEN LAPTOPLARİNİZ YAPAR VE SİZE TEKRAR GÖNDERİM. SİRF SİZLER İCİN İŞİNİZE YARASİN DİYE YAPARGEN HEP RESMİNİ CEKTİM HEMDE VİDEOSUNU CEKTİM Kİ FAYDALI OLAYIM DİYEE SİZELERE

bakın arkadaslar buradaki video izleyin...
    http://www.youtube.com/watch?v=EsMGZteCdug
     Elinde pert - çalışmayan Samsung n150 veya n150 plus bulunup ta atmayı düşünen varsa bi baksın hele.

• hakaniko kullanıcısına yanıt
    kardeşim bu parcayi almakla falen ugraşmayin samsung bunu satmaz ve özellikle bunu böyle yapıyor bunu tasarlayan muhendis bilmemiş mi kücük bir tırnagin kırılacagini biliyor ama sirf para kazanmak icin böyle tasarlıyorlar ve millette satıyorlar cinde ne kadar bilmem ama türkiyede o parcagi bulabilmek bir dert dfiyati bir dert cal cal oyna kücük bri parcada bilgisayar calışmasini saglıyor işte adamlar sistemi öyle yapıyorlar ki muhtac birakmak icin bense olay kücük bir şeyle cözüyorum bu kadar basit diş kurdani ile altta yazdım resimlerde var inceleyin isterseniz bu sadece samsung icin degil tüm cek gitli acma kapama dügmeleri icin gecerliiii
  • mehmetkorpinar

kardeşim fikrin için çok teşekkür ederim. dediğin gibi uyguladım ve şuan sorunsuz açıp kapatabiliyorum bilgisayarı. tekrar teşekkürler.
  • lediod kullanıcısına yanıt
    rica ederim kardeşim... işe yaradisa ve yardımcı olabildisem ne mutlu bu sadece samsung icin degil tüm cekip acmalı bilgisayarlar icin uygulanabilecek birşey diye düşünüyorum.samsung zengin etmektense kendim araştir kendim bulurum ve bu fikrimide herkesle paylaşırım :) unutmayalım ki bilgiler paylaşınca cogalır.Yoksa garanti ile ugraş ondan sonra yok parca bulmaya calış bilmem neyle ugraşmaya hic gerek yok direk kurdanla olayı cözmek zevk verici :) samsunga kapak olsun :D ve daha saglam oldu.
  • arkadaşın ekledigi video yetersiz olmuş biraz

oda sanırım benim verecegim link e bakıp yapmış :)

aşagıdaki link i incelerseniz
    daha kolay sonuç alabilirsiniz

http://samilkorkmaz.blogspot.com/2012/02/samsung-n150-netbook-power-switch.html

( ha bu arada arkadaş ben şamil korkmazım derse bu link teki açıklaması daha net olmuş diger video anlaşılır gelmedi bana bu arad ben tamamen power tuşunu kırdım altındaki tırnak ıda kırdım :) ) saat ci tornavidası ile açıyorum sanırım 10 --20 kez daha açarım ve perde çıkacak artık

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.