Şimdi Ara

Core i7-2700K su soğutma ile 5.3GHz'e hız aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Intel resmi detaylarını bir süre önce paylaştığımız Core i7-2700K işlemcisini yakın zamanda pazara sunmaya hazırlanıyor. Bazı kaynaklara göre 24 Ekim'de lanse edilmesi beklenen dört çekirdekli işlemci, standart olarak 3.5GHz'de görev yapacak ve Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile çekirdek çalışma frekansını 3.9GHz'e kadar otomatik olarak arttırabilecek. 

Yurt dışındaki bazı hız aşırtmacılar tarafından bir süredir test edilen Core i7-2700K, su soğutma kullanılarak yapılan çalışmada 5381MHz'e çıkartıldı. Çarpan kilidi açık olarak gelen işlemcinin veriyolu hızının 101.54MHz, çarpanın ise 53x olarak belirlendiğini görüyoruz. Çalışma voltajı 1.544v seviyesine yükseltilen işlemci, AMD'nin Bulldozer tabanlı FX işlemcilerine karşı, Kasım ayında çıkacak Sandy Bridge-E serisi öncesindeki güncelleme olacak. 

• Bunda bir doğru orantı gizli . Bkz : Performans x2 - Fiyat x3
  • su soğutmaya güvenemiyorumki arkadaş bi çatlasa bşy olsa işlemci anakart ekran kartı varsa ses ve wireless kartları nanayı yer :) 1-2 ghz için bunca riski almaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

su soğutmaya güvenemiyorumki arkadaş bi çatlasa bşy olsa işlemci anakart ekran kartı varsa ses ve wireless kartları nanayı yer :) 1-2 ghz için bunca riski almaya değmez.

vallaha ben okadar senedir sivi sogutma kulaniyorum daha 1 kere bile problem olmadi. eger herseyi iyi yaparsan hic bir problem olmaz
  • İntel işlemciler her zaman idolümdür. Sıvı sogutma deyilde. Saglam bir hava sogutmayla 4.5 ghz olurmu merak ediyorum ?
  • 1.544v için iyi değer ancak sadece cpu-z görüntüsü mü alınmış ki bu hızda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: llYÖRÜKBEYill

İntel işlemciler her zaman idolümdür. Sıvı sogutma deyilde. Saglam bir hava sogutmayla 4.5 ghz olurmu merak ediyorum ?

2600k da çok rahat oluyor merak etme
    Günlük 4,5 GHz de kullanıyorum ben. 8 thread maksimum yük altında bile (prime95 ile) en fazla 64C filan oldu 1 saatlik çalışmada.
    Daha da çıkar aslında 5 e filan, ama gerek görmüyorum şimdilik, ilerde yapabilirim.
  • Ben alana kadar çıksın 2700k !
  • İntel'in işlemciden daha iyi yaptığı birşey varsa oda pazarlamadır.
  • Niye 4 parçacık yazıyo? Normalde 8 parçacık değil mi işlemci? Acaba performans için 8'den 4'e mi düşürülmüş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

su soğutmaya güvenemiyorumki arkadaş bi çatlasa bşy olsa işlemci anakart ekran kartı varsa ses ve wireless kartları nanayı yer :) 1-2 ghz için bunca riski almaya değmez.

Doğru mantıklı bir yaklaşım ancak korkmanıza gerek yok çünkü elektrik iletmez yada iletken olmayan sıvı koyarsın.Dökülse bile patlama olmuyor sıvı iletken olmadığı için.

2700k için şimdilik erken diyorum.Bana göre 2600k daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum i7 970 4.25 ghz hava soğutma ile kullanıyrum 4.50 yaz olduğu için göremedim ama kışın göreceğimden eminim :D imzamda bakabilrisiniz gerekirse foto falan koyarım yani genelde inanmıyorar :D
  • 2500k 1.48v 5ghz oyun oynadım kullandım bi kere kapanmadı 1.55v yapsam bende votlajı 5.3ghz cok rahat kullanırım oyunda işlemci yuk binmediği için 70c i geçmedi işlemci 5ghz de 60x çarpan kilidi olduğu için i5 2500k i7 2600k i7 2600k hangisinin vid değeri daha iyi çıkarsa o daha iyi değerler alır 6003mhz de pi bitiren i7 2600k mevcut şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugurgok

Niye 4 parçacık yazıyo? Normalde 8 parçacık değil mi işlemci? Acaba performans için 8'den 4'e mi düşürülmüş?

Hayır hızaşırtma yaparken daha yüksek frekanslara çıkabilmesi için HT kapatılmış.

Bulldozer için LN2 soğutma ile 8ghz gördüğü söylenmişti ama 2 çekirdek ile yapmışlardı bu hızı örneğin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

quote:

Orijinalden alıntı: llYÖRÜKBEYill İntel işlemciler her zaman idolümdür. Sıvı sogutma deyilde. Saglam bir hava sogutmayla 4.5 ghz olurmu merak ediyorum ?
    2600k da çok rahat oluyor merak etme Günlük 4,5 GHz de kullanıyorum ben. 8 thread maksimum yük altında bile (prime95 ile) en fazla 64C filan oldu 1 saatlik çalışmada. Daha da çıkar aslında 5 e filan, ama gerek görmüyorum şimdilik, ilerde yapabilirim.

aynen akasa venom işlemci soğutucusuyla 5ghz i stabil göreniliyorum 2.6k ile tabi haliyle biraz sıcak oluyo o nedenle günlük 4.8 ghz kullanıyorum 15 dk prime testinden sonra sıcaklık 70-72 derece oluyo en fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

quote:

Niye 4 parçacık yazıyo? Normalde 8 parçacık değil mi işlemci? Acaba performans için 8'den 4'e mi düşürülmüş?

Hayır hızaşırtma yaparken daha yüksek frekanslara çıkabilmesi için HT kapatılmış.

Bulldozer için LN2 soğutma ile 8ghz gördüğü söylenmişti ama 2 çekirdek ile yapmışlardı bu hızı örneğin.

Valla birsey kapatılmamıs. Bildiğin 4 çekirdek(cores) 4 izlek(threads) işte. Toplamda 8 ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3 -- 6 Ekim 2011; 14:03:49 >
  • t3

normali 4core 8ht
  • Hava soğutmalıda denememişlermi sıvı soğutma maliyetli yav.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

quote:

Valla birsey kapatılmamıs. Bildiğin 4 çekirdek(cores) 4 izlek(threads) işte. Toplamda 8 ediyor.

4C - 8T. Her çekirdekte iki HT izleği bulunuyor, 4 çekirdek 8 izleç çalışıyor. Tıpkı yerini alacağı 2600k gibi.

Buda SS'i:

Core i7-2700K su soğutma ile 5.3GHz'e hız aşırtıldı

• Bildiğimiz 2600K'nin varsayılan saat hızlarının yükseltilmişi. Burnuma yeni yüksek skor kokuları geliyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.